Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz!

Sömestr Bali Turu (Vizesiz)

Kesin Hareketli
Vizesiz

 

DBL Odada en uygun oda ve konaklama tipine göre kişi başı toplam fiyattır.
7 Gece
(5 Gece Konaklama)  1.159
1.099
3.721 TL
23 Ocak 2017 Pazartesi
Neler dahil?
 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • KDV dahildir.

Seçtiğinz tarihin fiyatını ve detaylarını görmek için sorgulama yapmanız gerekmektedir.


Fiyat Getir

İstediğiniz sorgu tercihlerine uygun tur alternatifi bulunamamıştır.

Tercihlerinizi değiştirerek yeni sorgu yapabilirsiniz ya da "Biz Sizi Arayalım" butonunu tıklayarak seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


Bali Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Borobudur Tapınağı
Borobudur Tapınağı

  Nereye Gidilir?Ulun Danu Tapınağı
Tanrılar Adası olarak da bilinen Bali’de bulunan Ulan Danu Tapınağı, Batur Gölü’ne nazır kurulmuş ve suların tanrıçası Dewi Danu’ya adanmıştır. 1663 yılında inşa edilen tapınakta diğer Budist tapınaklarından farklı olarak, Buddha Heykeli yapının içerisine gizlenmiştir. Tapınağın yakınlarındaki volkanik Brutan Dağı’nın patlamaları sonucu tapınağa zarar vermesi sebebiyle 1926 yılında tadilattan geçen tapınağın çevresine bir bahçe de inşa edilmiştir. Bu bahçelerde 300’den fazla çiçek ve orkide çeşidinin bulunduğu söylenmektedir. Ulun Danu Tapınağı’nı ziyaret ederken, aynı zamanda muhteşem göl manzarasının da keyfini çıkartabilirsiniz

Kerta Gosa Antik Mahkemeleri
Taman Gili Kerta Gosa olarak da bilinen Kerta Gosa Mahkemeleri, Puri Semarapure Kraliyet Sarayı’nın içerisinde yer almaktadır. Tarihi 1686 yılına dek uzanan bu mimari yapı Klunglung Krallığı döneminde Dewa Agung tarafından inşa ettirilmiştir. Kelime anlamı “kralın danışmanlarıyla buluştuğu ve adalet hakkında konuştuğu yer” olan Kerta Gosa, ülke yasalarının şekillendirildiği bina olması açısından önem arz etmektedir.

Besakih Tapınağı
Bali’nin doğusundaki Agung Dağı’na inşa edilmiş olan Besakih Tapınağı, Hindu inancına uygun mimarisi ile 11. Yüzyıl’da inşa edilmiş tapınaklardan biridir. Bali Kültürü’nün en kıymetli inanç alanlarından biri olan bu tapınağın içerisini ziyaret etmek yasak olsa da, dış mimarisi ve etrafındaki doğal güzellikleri kesinlikle görülmeye değer.

Tampak Siring
Bali’de küçük bir kasaba olan Tampak Siring, aynı ismi taşıyan ünlü bir Budist tapınak kompleksine ev sahipliği yapması sebebiyle turistik değere sahiptir. Budistler, Tirta Empul olarak da bilinen kompleksin havuz kısmında vücutlarını kutsal su ile arındırdıktan sonra ibadet ederler. Tapınağın doğa ile uyumlu mimarisi ve Budistlerin senkronik ibadet ritüelleri, tapınağı görülmeye değer kılan özelliklerin başında gelmektedir. Bunun yanında tapınağa oldukça yakın bir mesafede bulunan ve Endonezya’nın ilk başkanı tarafından inşa ettirilmiş sarayı görme fırsatı da bulabilirsiniz.

Tanah Lot
Bali dilinde “denizin içindeki ülke” anlamına gelen Tanah Lot, adada bulunan bir kaya formu üzerine kurulmuş bir Budist Tapınağı’dır. Muhteşem okyanus manzarası ve günbatımları izleyebileceğiniz tapınak, popüler bir destinasyon olmasının yanında Budistler için de bir hac merkezidir. 16. Yüzyıl’da bir rahibin katkıları ile inşa edilen tapınağın en ilginç yanlarından biri, gelgit sonrası çekilen suların, adadan anakaraya kadar yürüyerek gidebilmenize imkân tanımasıdır.

Borobudur Tapınağı
“Budha’nın gizemli tapınağı” olarak adlandırılan ve 1997 yılında UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınan Borobudur, tarih boyunca inşa edilmiş en büyük Budist tapınağı olarak kabul edilmektedir. 1814 yılında Batılı arkeologlar tarafından tesadüfen bulunan tapınak aynı zamanda eski bir Asya medeniyetinin gün ışığına çıkarılmasına da aracı olmuştur. Yapımında 1.6 milyon taş kullanılan tapınak, içerisinde Budist inanışın önemli simgelerini barındırmaktadır. 9 kattan oluşan tapınağın her katı, Budist öğretinin başka bir derecesine atfedilmiştir.

Kintamani Volkanı
Kintamani Volkanı, deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikte bir volkan gölü ve dağ manzarasıyla Bali’nin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için harika bir destinasyondur. Bunun yanında, Bali’nin 9 baş tapınağından olan Pura Ulun Danu Batur’a da ev sahipliği yapmaktadır.

Ubud Maymun Ormanı
Bali’nin Ubud kentinde bulunan Maymun Ormanı, doğal bir güzellik olmanın yanında bir tapınak kompleksidir. Bu doğal parkta 600’ün üzerinde maymun yaşadığı söylenmektedir. Yeşil doğanın içerisinde keyifli bir yürüyüş yaparak birbirinden farklı maymun türlerini keşfedebileceğiniz Ubud Maymun Ormanı 115 farklı baharat ağacına da ev sahipliği yapmaktadır.

Barat Milli Parkı
Bali Barat Milli Parkı, Bali’de nesli tükenme tehlikesi altında olan bazı türleri korumak ve onların doğal yaşamında yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlamak amacıyla 1941 yılında kurulmuştur. Doğal yaşamı sevenler ya da şehirlerin gürültüsünden uzakta bir doğa yürüyüşü için elverişlidir. Park içerisinde tropik ağaçlar, çok sayıda farklı kuş, balık ve vahşi hayvan çeşidi bulunmaktadır.

Penida Adası
Bali Adası’nın güneydoğusunda bulunan Nusa Penida, Bali dilinde kara büyü adası anlamına gelmektedir. Muhteşem plajların harika doğayla iç içe olduğu adada güneşin ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz. Oldukça popüler olan adada fotoğraf çekmek için çok güzel kareler de yakalayabilirsiniz.Ne Yapılır? • Ubud Pazarı alışveriş turlarına katılın.
 • Nusa Dua Adası’nda yunus gezisi yapın.
 • Ayun Nehri’nde rafting yapın.
 • Geleneksel Bali danslarını izleyin.
 • Jimbaran Körfezi’nde günbatımını seyre dalın.
 • Kuta’da sörf yapmayı öğrenin.
 • Ubud’da fil safarisi yapın.
 • Babi Guling yemeğini tadın.
 • Ulu Watu Tapınağı’nda Kecak Dansı gösterilerini izleyin.
 • Negara’da buffalo yarışlarına katılın.Ne Alınır?Bali’ye seyahatinizin öncelikli amacı alışveriş olmasa da, etraftaki mağaza ve tezgâhlarda satılan ürünlerin ilginizi çekmemesi imkânsızdır. El yapımı süs eşyaları, antika mobilyalar, biblolar, taş oymalar, maskeler, dokuma ürünler, kökboyalı kumaşlar ve mücevherler, Bali’nin öne çıkan turistik-hediyelik eşyalarıdır. Genellikle 10:00- 23:00 saatleri arasında hizmet veren mağaza ve dükkânların çoğunda, kredi kartı kullanımı yaygın değildir. Bu açıdan alışverişleriniz sırasında yanınızda bir miktar nakit bulundurmanızda fayda vardır. Nusa Dua bölgesindeki Pantai Mengiat Caddesi ve Kuta’da bulunan yerel pazar, şehrin dışındaki Ubud, Denpasar, Sanur ve Lovina, alışveriş yapmak için en uygun adresler arasında sayılabilir.

Bali Collection
Bali Turizmi Kalkındırma Kurumu'nun merkez binasında bulunan olan Bali Collection, ülkenin en gelişmiş ve popüler yaşam merkezlerinden biridir. Egzotik ve geleneksel el sanatlarına ait ürünleri ile lüks tüketim mallarını bulabilir, alışverişin yanında birçok restoran ve eğlence kompleksini bulabilirsiniz.
Adres: Bali Tourism Development Corporation (BTDC) Complex, Nusa Dua 
Tel: +62 (0)361 771 662

Jalan Sulawesi Textile
Şehrin küçük işletmelerinden olan Jalan Sulawesi, kaliteli pamuk, ipek, Çin sateni kumaşları satan mağazaları ile ünlüdür. Geleneksel Bali kıyafetleri satın almak isteyenler için de ideal olan bu mekânda pazarlık yaparak çok iyi fiyata alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
Adres: Pasar Badung, Kumbasari, Denpasar

Tegallalang Handicraft Centre 
Sadece Endonezya değil tüm dünyaya ithalat yapan Tegallalang'ın el sanatları konusunda en geniş ürün yelpazesine sahip mağazadır. El sanatlarının yanında oyma mobilyalar, sanat atölyesi ve Ubud'un yerel ürünleri de satılan mağazaya yolunuz mutlaka düşmeli.
Adres: Jalan Raya Ubud Yolu, Ubud, Endonezya

Benny Tantra's T-Shirts
Farklı tasarımlı ve baskılı t-shirtler, posta kartları ya da Bali'deki günlük yaşamı yansıtan tablolar bulabileceğiniz mağaza Lovina'da bulunmaktadır.
Adres: Jl Raya Lovina Kalibukbuk, Lovina

Prapen Jewellery
1940 yılından beri dört nesil boyunca hizmet vermiş Prapen'de ülkenin en kaliteli ve iyi işçilikli, altın ve gümüşten üretilmiş mücevherlerini bulabilirsiniz.
Adres: Jalan Jagaraga 66, Celuk, Gianyar 
Tel: +62 (0)361 291 333

Blue Stone Naturals
Masaj yağları, doğal tuz ve tonikler ile mis kokulu sabunlar bulabileceğiniz Blue Stone modern ve sağlıklı şifa ürünleri üretmektedir. Vücudunuzu ve ruhunuzu şımartacak birçok ürünü Jalan Dewi Sita'daki mağazasında bulabilirsiniz.
Adres: Jalan Dewi Sita, Ubud 
Tel: +62 (0)361 970 673Ne Yenir?Bol baharatlı ve acılı yemekleriyle ünlü olan Bali Mutfağı’nın temelini deniz ürünleri, pirinç ve sebzeler oluşturur. Özellikle kızartılmış pirinçle yapılan yemekler sıklıkla tüketilmektedir.  Satay, Bakso Çorbası, Bubur Ayam (tavuklu bir tür pirinç lapası), Bebek Betutu (kızartılmış ördek) gibi lezzetler hem yerel halk hem de turistler tarafından tercih edilen seçeneklerden bazılarıdır. Air Kelapa Muda, Es Campur ve Cendol gibi yerel içeceklerin büyük çoğunluğu hindistan cevizi, buz ve çeşitli şuruplarla hazırlanır. Es Campur, Müslüman Balililer tarafından özellikle ramazan aylarında sıkça tüketilmektedir. 

Casa Luna
Endonezya yerel mutfağı üzerine yoğunlaşmış olan Casa Luna'da, aynı zamanda şehrin en prestijli aşçılık okullarındandır. Yemeklerinizi canlı caz performansları eşliğinde yedikten sonra, dilerseniz bu okula misafir olarak Bali yemek kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.
Adres: Jl Raya Ubud, Bali
Tel: 0361 977 409

Warung Asia
Körili balık, zencefilli tavuk ve sığır etinden yapılmış Satay başta olmak üzere Asya mutfağının en lezzetli örneklerini Warung Asia'da tadabilirsiniz. Restoranın ahşap ağırlıklı otantik dekorasyonu, yemekten aldığınız keyfi bir kat daha arttıracak.
Adres: Jl Double Six,  Jl Pura Bagus Taruna
Tel: 0361 742 0202

Yakiniku Sama-Sama Restaurant
Modern Japon restoranı olan Yakiniku Sama-Sama'da, dumansız ızgaralar üzerinde kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz masalar sayesinde farklı bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanında restoranın sipesiyallerini sunduğu, ve her misafirine 90 dakika süresince açık büfe hizmet veren ayrı bir bölümü bulunmaktadır. 
Adres: Jl. Bypass Ngurah Rai No. 128 Nusa Dua.

Jimbaran Seafood BBQ
Seafood BBQ, denizle kumsalın birleştiği noktalara kurulmuş masalarda gün batımı eşliğinde yenen yemeklere verilen isimdir ve Bali yemek kültürünün yaygın bir parçasıdır. Jimbaran Koyu’ndan gün batımını izlerken, Jimbaran Restoran’da kendi seçtiğiniz günlük taze deniz ürünlerini yiyerek siz de Seafood BBQ yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. 
Adres: Jimbaran Koyu, Bali.

Murni's Warung
Yemyeşil bir vadiye nazır kurulmuş Murni, 1977 yılından bu yana Ubud'un en favori restoranlarından biridir. Endonezya'nın baharatlı yemeklerini tercih etmeyenler burada birçok dünya mutfağı menüsünü rahatlıkla bulabilirler.
Adres: Jl Raya Campuan Campuan W, Ubud, Bali
Tel: 0361 975233Ne Zaman Gidilir?Tropikal iklim kuşağında bulunan Bali, yılın boyu süren sıcak havası ve gece-gündüz dengesiyle, endişe etmeden tercih edebileceğiniz bir adres. Nisan ve ekim ayları arası ise, Bali’nin tadını çıkarmak için en ideal dönem.Eğlence ve Gece HayatıBali’nin her bölgesinde farklı eğlence anlayışlarına ve tercihlere hitap eden bar, disko ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Sanur otellerinin barlarında ve restoranlarda dünya müziğinden farklı seçkiler dinleyebilir, Ubud’da geleneksel Bali danslarını izleyebilir, ya da Kuta Bölgesi’ndeki Peanuts Diskoları’nda gönlünüzce dans edebilirsiniz.

Jazz Cafe
Adanın canlı müzik yapılan ilk mekânlarından olan Jazz Cafe’nin, kulüp, bar ya da restoran bölümlerinden herhangi birini tercih edebilir, yerel grupların jazz, soul ve blues tarzda verdiği konserleri izleyerek eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.
Adres: Jalan Sukma, Ubud, Bali 80571, Indonesia
Tel: +62 812 383 3800

Ku De Ta
Lüks bir gece için ideal mekânlardan biri olan Ku De Ta'da, dilerseniz deniz kenarındaki masalarda nezih bibr akşam yemeği yiyebilir, dilerseniz de kendinizi neon ışıklar altında, yerel DJ'lerin popüler dünya müziklerinden oluşturdukları çalma listelerinin ritmine bırakabilirsiniz.
Adres: Jalan Petitenget, Seminyak 
Tel: +62 (0)361 736 969

Yayasan Budaya Den Bukit Lovina​
Özellikle Salı günleri düzenlenen Kecak danslarını izleyebileceğiniz Yayasan Budaya Den Bukit Lovina’da , geleneksel Bali gecelerini makul ücretler ödeyerek keşfedebilirsiniz.
Adres: Jl Raya Lovina Kalibukbuk, Bali
Tel: 0 362 412 93

Zappaz Piano Bar&Grill​
Her gün canlı müzik etkinlikleri bulabileceğiniz Zappaz, sıcak atmosferi ve kaliteli hizmetiyle Bali’nin önemli eğlence mekânları arasındadır. Zaman zaman işletmenin sahibi Norman Taylor’ın da piyano başına oturduğu Zappaz gecelerinde, caz standartlarından rock&roll klasiklerine, yerel Endonezya ezgilerinden güncel pop şarkılarına kadar her tarz müziği bulmanız mümkün.
Adres: Jl. Oberoi 54 B, Seminyak Bali, Sungai Bali, Indonesia 80361
Tel: +62 361 742 55 34

Boshe VVIP Club​
Kuta Plajı’nın gece hayatı konusunda kalbinin attığı yer olan Boshe VVIP Club’de dilerseniz lazer ışık gösterileri altında dans edebilir, dilerseniz de karaoke barda eğlenebilirsiniz. Toplam 15 özel karaoke odası bulunan gece kulübünde ayrıca haftanın belirli günlerinde canlı müzik konserleri de verilmektedir.
Adres: Jl. Bypass Ngurah Rai 89X, Kuta 
Tel: +62(0)361 823 5507

 Festival ve EtkinlikEndonezya'da tüm dünyada kullanılan miladî takvimin yanında, Saka ve Wuku adında iki yerel takvim daha kullanılmaktadır. Sıklıkla dinî günleri belirlemek için kullanılan ve 10 günlük 10 farklı haftadan oluşan Wuku takviminin en önemli festivalleri Galungan ve Kuningan'dır. Saka Takvimi ise Ay'ın hareketlerine göre düzenlenmektedir ve Nyebi Günü bu takvimin en önemli festivallerinden biridir. Dini festivallerin dışında, Bali Sanat Festivali ve Uçurtma Festivali gibi etkinlikler de yıl boyunca şehri daha eğlenceli hale getirmektedir.

Yeni Yıl Kutlamaları
31 Aralık gecesi başlayan sokak partileri ve karnavallar 1 Ocak gecesine kadar coşkusunu kaybetmeden devam eder. Havaî fişek gösterilerinin merkezi konumunda olan Paputan Badung meydanında, ya da kâğıttan yapılmış trampetleriyle eğlencenin ritmini belirleyen kalabalıkların hüküm sürdüğü Kuta Plajı’nda Balililerle birlikte yeni yılı selamlayabiliriniz.

Nyepi (Icaka Yeni Yılı)
Yeni ay yılının başlangıcı olan Nyepi Günü, her yıl Şubat ayı içerisinde kutlanan özel bir gündür. Nyepi, aynı zamanda bahar ekinoksunun da başlangıcı olarak kabul edilmektedir.  Nyepi Günü’nde tüm şehrin sessizliğe bürünüşü, kötü ruhların adayı terk edişini simgelemektedir.  Gün sonunda ise büyük karnavallar ve sokak gösterileri düzenlenmektedir.

Kartini Günü
Balili Kadınların Hakları hareketinin kurucusu Rden Ajeng Kartini'nin doğum gününü kutlamak için düzenlenen bu günde, her yıl 21 Nisan günü ülkedeki tüm kadınlar geleneksel kıyafetler giyer, ve çeşitli etkinliklerle Kartini’yi anarlar.

Bali Sanat Festivali
Bali tatilinizi Haziran ve Temmuz aylarına planlamak, sıcak havanın keyfini çıkarmanın yanında, Bali Sanat Festivali'ne katılmak için de iyi bir neden olabilir. Unutamayacağınız saatler geçireceğiniz bu kültür festivali ile Bali'yi daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Festival, Taman Budaya Sanat Merkezi ve Doğu Denpasar'da gerçekleştirilmektedir.

Bali Uçurtma Festivali
Her yıl Temmuz ayında Padang Gala Bölgesi’nde düzenlenen etkinlik dâhilinde gökyüzünü süsleyen birbirinden renkli uçurtmaların gösterilerini izleyebilirsiniz. Dinî bir anlam da taşıyan festivalde gökyüzüne gönderilen uçurtmalarla Hindu tanrılarına dilek ve duaların iletildiğine inanılmaktadır.

Nusa Dua Festivali
Yoğun bir şekilde Bali kültür ve folklorunun tanıtlığı bu festival kapsamında Ağustos ayından Eylül ayına kadar çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Özellikle turistlerin yoğun ilgisini çeken Nusa Dua Festivali dâhilinde rengârenk kostümlü Balililerin yerel partilerine katılabilirsiniz.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 16 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifi sunuyoruz

340’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 6 + 3 Taksit
Peşin Fiyata 9 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 + 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 + 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit