Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Batum Turu (Vizesiz)

Kesin Hareketli
Vizesiz

Batum Turu


1. Gün
İstanbul >> Batum
23 Nis 2017 Pazar
Batum turu birinci gününde, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğundaki Batum Bulvarı’nda keşfe çıkabilirsiniz. Uzunca palmiyelerle süslü olan bu bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor. Yaz akşamları cıvıl cıvıl olan bulvar boyunca son derece güzel yürüyüş alanları, bisiklet yolları, şirin restoran ve kafeler bulunuyor. Batum Bulvarı’nda yer alan parkların yapımına 1881’de bir Alman bahçıvan tarafından başlanmış. Rengarenk çiçeklerle donatılmış Alexander’s Garden Parkı’nda hoş manzaraya sahip yapay Nurigeli Gölü bulunuyor. Ayrıca parkta, hayvan ve kuş türlerinin görülebileceği küçük bir de hayvanat bahçesi yer alıyor.
2. Gün
Batum
24 Nis 2017 Pazartesi
Batum turu ikinci gününde, muhteşem görüntüsüyle ziyaretçilerini etkileyen meydanlara gidebilirsiniz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Otel, restoran, pub ve kafelerin olduğu Piazza kompleksi ile çevrili. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydandaki café La Brioche her akşam canlı müzik sunumları yapılıyor. Piazza’nın ardından Tiyatro Meydanı’na doğru yol almakta fayda var. Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı, yanında yer alan opera binasıyla görülmeye değer. Bu iki meydanın ardından şehrin ana meydanı olan Avrupa Meydanı’nda biraz soluklanmaya ne dersiniz? Bu meydanda yer alan elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli’ni fotoğraflamayı unutmayın!
3. Gün
Batum
25 Nis 2017 Salı
Batum turu üçüncü gününde, sadece Batum’un değil Gürcistan’ın en önemli turistik noktalarından biri olan Batum Botanik Bahçesi’ne gidebilirsiniz. Batum’un merkezine 9 km uzaklıkta, Karadeniz’in kıyısında Mtsvane Kontskhi bölgesinde yer alan Batum Botanik Bahçesi, 108,7 hektarlık yayıldığı alanla dünyanın en büyük botanik parkları arasında yer alıyor. 5000’den fazla bitki türü barındıran bahçede, Kafkasya’ya özgü yarı tropik bitkilerin yanı sıra Uzak Asya, Yeni Zelanda, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Himalayalar, Avustralya ve Akdeniz bitkilerinin sergilendiği bölümler de bulunuyor. Parkı tam anlamıyla gezmek 2 saat sürebiliyor. Doğaya doyum olmaz elbette… Botanik Bahçesi’nin ardından rotanızı Makhuntseti Şelalesi’ne çevirebilirsiniz. Bu şelale belki de gezinin en unutulmazlarından biri olacak ama siz yine de şelaleden atlamayı denemeyin. Çok uzaklara gitmeden Adjara Wine House’a uğrayabilirsiniz. Burada, müthiş üzüm bağlarını, şarap yapım atölyesini ve şarap mahzenleriniz tek tek gezebilirsiniz.
4. Gün
Batum
26 Nis 2017 Çarşamba
Batum turu dördüncü gününde tarihi ve sanat eserlerinin yer aldığı kültürel bir tura ne dersiniz? İlk görmeniz gereken tabii ki o meşhur devasa heykel; Ali ve Nino Heykeli. Heykeltıraş Tamara Kvesitadze’nin, Azeri yazar Kurban Said’in, Azerbaycanlı genç ile Gürcü kız arasındaki aşkı anlattığı “Ali ve Nino” öyküsünden esinlenerek yaptığı heykel, Aşk Heykeli olarak da adlandırılıyor. Müzik eşliğinde dönerek pozisyon değiştiren bir kadın ve bir erkekten oluşan heykeller, birbirlerine doğru hareket ederek her 10 dakikada birleşiyor. Ali ve Nino Heykeli’nin görkemli yapısının zihnimizde bıraktığı izle Batum’un en gösterişli ve dikkate değer binalarında biri olan Eski Postane Binası ‘nı da mutlaka görmelisiniz.
5. Gün
Batum
27 Nis 2017 Perşembe
Batum turu beşinci gününde deniz keyfi yapabilirsiniz! Gürcistan sahili boyunca denize girilemeyen hiçbir kesim yok ancak Karadeniz’in hırçınlığı Batum’da daha sakin bir havaya bürünmüş. Batum Plajı oldukça taşlı bir yapıya sahip ve sahil şeridi boyunca her yerde denize girilebiliyor. Biraz adrenalini yükseltmek isterseniz, çok makul bir fiyata sürat teknesi kiralayabilirsiniz. Kaptanın manevraları ile Karadeniz’in üstünde sürat teknesiyle dans etmek size harika hissettirecek. Sürat teknesi sizi için yeterli değilse botlu delta kanadı ile Batum’u bir de havadan izleyebilirsiniz.
6. Gün
Batum
28 Nis 2017 Cuma
Batum turu altıncı gününde, muazzam mimarisiyle ziyaretçilerini büyüleyen kiliseler var. Her ülkede etkileyici kiliseler vardır ancak Batum’daki Virgin Mary Kilisesi’nin havası bir başka! Ayrıca Batum’un katedrali de sayılan bu kilise 19. yüzyılda inşa edilmiş oldukça görkemli ve güzel bir yapı. Neo-Gotik tarzda yapılan üç kubbeli kilisenin büyük renkli vitray camlarında, pek çok dini sahne sergilenmiş. Sovyet zamanlarda arşiv ve yüksek gerilim laboratuvarı olarak kullanılmış olan katedral, bugün Batum’un en büyük ana kilisesidir. Kentte yer alan bir başka önemli kilise ise Ermeni Apostolik Kilisesi’dir. Orijinal ahşaptan yapılma olan kilise 1873’te inşa edilmiş, zamanla gördüğü zararın ardından, 1880’lerde Avusturyalı mimarlarca yeniden yapılmıştır. Orta Camii ise Batum’da ayakta kalan tek camidir.
7. Gün
Batum >> İstanbul
29 Nis 2017 Cumartesi
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. 
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 16 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifi sunuyoruz

340’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 9 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit