Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Bükreş Turu

Bükreş Turu


1. Gün
İstanbul >> Bükreş
09 Eyl 2016 Cuma
Bükreş turu birinci gününde, şehri keşfetmeye hemen başlıyoruz. İlk durağımız, dünyanın en büyük parlamento binası olan Palace of Parliament. Diktatör Çavuşesku tarafından yaptırılan ve kişisel ikametgâhı olması planlanan bu saray, günümüzde Romanya Meclisi’ne ev sahipliği yapıyor ancak binanın büyük bir kısmı müze olarak gezilebiliyor. Değerli mermerler, altın kaplama banyolar ve paha biçilemeyen sanat eserleri ile dolu bu bina, yakın tarihin çarpıcı bir örneği olarak ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri.
2. Gün
Bükreş
10 Eyl 2016 Cumartesi
Bükreş turu ikinci gününe, şehrin meşhur parklarını gezerek başlıyoruz. Şehrin merkezinde yer alan Cismigiu Bahçeleri, romantik bir yürüyüş için en uygun yerlerden biri. Biraz kuzeyde yer alan Herastrau Parkı ise, Arc de Triomphe’un küçük bir kopyasını barındırıyor ve şehre neden ‘Küçük Paris’ dendiğini anlamanızı sağlıyor. Günün geri kalanında şehir merkezinde dolaşıp alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Akşam yemeği için tavsiyemiz, ‘sarmale’ denemeniz. Biftek ve lahanadan yapılan sarmale, şehrin ulusal yemeklerinden biri sayılıyor.
3. Gün
Bükreş
11 Eyl 2016 Pazar
Bükreş turu üçüncü gününde, müze ziyaretleri yapmaya başlıyoruz. İlk durağımız Village Müzesi. 1936 yılında inşa edilen müze, 15 hektarlık bir alanı kaplıyor. Alışık olduğunuzdan farklı bir yer burası, zira tüm eserler açık havada sergileniyor. Müze içinde, birebir korunmuş binlerce yıllık bir çiftlik evi de bulunuyor. Transilvanya ve Moldovya’dan gelen yüzlerce yıllık sanat eserlerinin de sergilendiği müze, turunuzun en etkileyici duraklarından birini oluşturacak, garanti ediyoruz. Ziyaret edeceğimiz ikinci yer ise Peasant Müzesi. Romanya’nın yakın tarihine adanmış bu müze, Çavuşesku döneminde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu anlamanızı sağlıyor.
4. Gün
Bükreş
12 Eyl 2016 Pazartesi
Bükreş turu dördüncü gününe, Devrim Meydanı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Burası, tarihi açıdan önemi büyük bir meydan çünkü Çavuşesku rejiminin yıkıldığı anı simgeliyor. Diktatör, burada yaptığı konuşmalardan birinde aniden yuhalanmaya başlanıyor ve yüzünde beliren korku ifadesi, kameralar tarafından kaydediliyor. Meydandan helikopterle kaçmak zorunda kalan Çavuşesku, kısa süre içinde yakalanarak idam ediliyor. Günümüzde, meydanda bu dönemi hatırlatması için inşa edilmiş Monument of Rebirth isminde bir heykel bulunuyor. İsterseniz, günün kalanında Başkanlık Sarayı’nı ziyaret ederek Çavuşesku’nun kişisel ikametgâhında bir tura katılabilirsiniz.
5. Gün
Bükreş
13 Eyl 2016 Salı
Bükreş turu beşinci gününde, Lipscani-Old Town bölgesini ziyaret ediyoruz. Bu bölgenin en ünlü caddesi olan Lipscani, trafiğe kapalı bir cadde ve burada kafeler, barlar, hediyelik eşya satan dükkanlar bulunuyor. Bu caddede gezdikten sonra, bölgedeki restoranlardan birinde yemek yiyebilirsiniz.
6. Gün
Bükreş
14 Eyl 2016 Çarşamba
Bükreş turu altıncı gününe Athenaum konser salonunu ziyaret ediyoruz. Bu bina, Barok tarzı kubbesiyle oldukça ilgi çekici bir bina ve Bükreş'teki en önemli konser binalarından biri. Burayı ziyaret ettikten sonra, gününüze Çeşmeci Parkını ziyaret ederek devam edebilirsiniz. Çeşmeci parkı tam bir doğa harikası ve Bükreş'i ziyaret eden herkesin görmesi gereken yerlerden bir tanesi.
7. Gün
Bükreş >> İstanbul
15 Eyl 2016 Perşembe
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 16 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifi sunuyoruz

340’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 9 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit