Café Tur
Portekiz Lizbon Turu
Program
Oteller
Geziler
Rehber
Pratik
Vize
Fiyatlar

Portekiz Lizbon Turu

Lizbon; Tarih ve kültürünü, Fenikeliler, Kartacalılar, Grekler, Romalılar, Vizigotlar ve Arapların oluşturduğu Ortacağ'dan kalma yapıları ve köprüleriyle masal gibi bir şehirdir. Karnaval ve festivalleri, Art Nouveau esintili binaları, mozaikli kaldırımları, açık hava kafeleri ile ünlüdür. Tepelerin üzerine kurulmuş inişli çıkışlı şehirde Semt ve meydanlar birbirlerine asansör ve tramvaylarla bağlanır. Tagus nehrinin kıyısındaki Torre de Belem, Portekiz denizciliğini temsil eden Kaşifler anıtı, Jeronimos Katedrali mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Castelo de Sao Jorge kalesi ise kent manzarasını izlemek için en güzel yerdir. Kalenin tam arkasındaki Alfama semti pencerelerde asili çamaşırları, küçük meyhaneleri ile Fado müziğinin yaşadığı mahalledir.
Adını Latince kader kelimesinden alan hüzünlü müzik Fado, Denize açılıp uzaklara giden sevgilileri anlatır. Bairro Alto bölgesi ise tarihi zenginliğinin yani sıra ile bar, restoranları ve gece hayatıyla öne çıkar Akşamları, özellikle hafta sonu Lizbonlu gençler Bairro Altoda toplanır. Hava güzelse eğlence sokaklara taşar ve sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Expo 98'e ev sahipliği yapan Parque das Nacoes içinde bulunan Oceanario ise çocuk ziyaretçilere deniz dünyasının sırlarını açar. Vasco de Gamanın keşiflerine başladığı liman kenti Lizbon deniz ürünlerini sevenler için ideal yerdir. Mutfağı, basit, yaratıcı ve hafiftir. Minicik bardaklarda sokak ortasında içilen Ginja (vişneli likörü) ile Pastèis de Belém adındaki tatlıları tatmanızı öneririz. Sahildeki Mercado de Ribeira civarındaki Pazarda ise egzotik meyveler, kurutulmuş balık, baharatlar ve şarküteri ürünleri bulabilirsiniz.

Avrupa Kaçamakları Koleksiyonumuzda yer alan ve "Kesin hareket garantisiyle" düzenlediğimiz bu seyahatin konaklama süresi ve hareket tarihini dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz... Birinci gün havalimanında Café Tur’un yerel görevlisi tarafından karşılanacak ve otelinize transferiniz yapılacaktır. Diğer günlerde şehrin keyfini çıkarabilir ve düzenlenen çevre gezilerine katılabilirsiniz. Son gün ise dönüş uçuşunuz için otelinizden alınarak havaalanına transferiniz yapılacaktır.

Ucuslar : Turk Havayollari
Istanbul Yeşilköy Atatürk 10:55 > Lizbon 13:45
Lizbon 14:45 > Istanbul Yeşilköy Atatürk 21:10

Konaklama ve Otel seçenekleri
Vip Inn Berna 3* vb.
Açores Lisboa 4* vb.
Corinthia 5* vb.

Program dahili hizmetler:
THY ile uçuşlar, transferler ve kahvaltı dahil otel konaklamaları, alan vergileri, seyahat sağlık sigortası, İngilizce asistanlık.

Pasaport ve Vize:
TC vatandaşlarına vize uygulanır. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

Lütfen dikkat:
Fiyatlar istenilen tarihteki uçak müsaitliğine göre değişiklik gösterebilir. Uçuş saatlerinde değişiklik olabilir. Uçuş tarihinizden 2 gün önce acentanızı arayarak kalkış saatinizi teyid ediniz. Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir. Otellere giriş saati 15:00, otelden çıkış saati 12:00’dir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. . Yeterli katılım sağlanamadığında turlar yapılamamaktadır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir, bu durumda Café Tur olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

**Bayram, Yılbaşı, resmi tatil ve fuar dönemlerinde geçerli değildir.

İlginizi Çekecek Diğer Turlar