Café Tur
Beyrut Fırsat Turu
Program
Oteller
Geziler
Rehber
Pratik
Vize
Fiyatlar

Beyrut Fırsat Turu

Tüm Beyrut turlarını görmek için tıklayınız

Farklı dinler, farklı uygarlıklar, eski ve zengin bir tarih, eski ve zengin bir mutfak, biraz Doğu karmaşası, biraz Batı düzeni ve uygarlığı, biraz Arap, biraz Osmanlı, biraz Fransız ve hatta İtalyan mimari stilleri, Akdeniz’in güneşi, arka planda karlı beyaz (labne) dağlar Acılarından sıyrılıp makyajını tazeleyen Beyrut eski ışıltısını aratmayacak şekilde yeniden parlıyor. Sokakları günün her saatinde insan kaynıyor, birbiri ardına açılan lokaller genç insanlarla dolup taşıyor, ünlü markaların şık butikleri yaptıkları olağanüstü indirimlerle insanı baştan çıkarıyor. Lüks otel ve restoranlar, özellikle de renkli şovlarıyla meşhur olan Casino du Liban, Ulusal müze, tarihi şehir merkezi, Corniche gezinti yolu, Güvercin tepesi, sahil mahallesi ile Beyrut ılıman iklimiyle gezginlere göz kırpıyor.

1. Gün: Istanbul > Beyrut
Belirtilen havaalanında uçuş saatinden 2 saat önce buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası Beyrut uçuşu. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla otele transfer sonrası serbest zaman.. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Beyrut (Jeita – Harissa – Byblos)
Kahvaltı sonrası serbest gün. Dileyenler ekstra olarak düzenlecek olaran Jeita, Harissa, Byblos turuna katılabilirler. Turumuzda öncelikle Jeita’ya gidiyoruz. 1836’da bulunup 1958’de ziyarete açılan ve alttaki 6200 metre üsteki ise 600 metre derinliğinde olan 2 mağaradan oluşan Jeitta Mağarası gezilecek. Gezi sonrası Harissa’ya devam ediyoruz. Rio de Jenerio'daki Hz. İsa Heykeli gibi şehre yukarıdan bakan Meryem Ana heykelinin olduğu tepeye çıkılıyor. Harissa’da şehrin panoramik seyri sonrası Byblos’a gidiyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Efsaneye göre Mısır tanrısı Osiris' in kapatıldığı sandık, Byblos kentine kadar sürüklenmiş ve burada karaya vurmuştur. Byblos gezisinin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Beyrut (Baalbeck, Ksara, Anjar)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün Baalbek – Anjar - Ksara Turuna katılabilirler. Antik çağın en büyük Roma hazinesini ziyaret etmek
için Lübnan dağını geçip, Baalbek’e doğru hareket ediyoruz. Baalbek dünyanın ikinci büyük Roma dönemi harabeleridir. Ülkenin ilk kurucuları, Fenikelilerin memleketi Lübnan'ın güzel geçmişinin en önemli göstergeleri burada yer almaktadır Arkeologlara göre dünyada Roma dışındaki en önemli dini merkezlerden biri sayılıyor. Günümüzde Baalbek'te harabe halinde üç adet tapınak vardır. Bunlar Jüpiter, Baküs ve Venüs tapınaklarıdır. Bunlardan en büyüğü Jüpiter tapınağıdır. M.S. 3. yüzyılda yapılan büyük bir giriş kapısı ve avludan sonra geniş bir kapıdan girilen tapınağın 84 granit sütunu vardı. Bugün bunlardan sadece 6 tanesi ayaktadır. Diğerlerinin bir kısmı kırılmış, bir kısmı da başka yerlere götürülmüştür. Daha iyi korunmuş olan Baküs Tapınağı ile Venüs Tapınağı görüldükten sonra Ksara'ya geçiyoruz. Burada bölgeye özgü şarapları tadıp mağaraları gördükten sonra öğle yemeğini yerel bir restorandaalarak ovanın güney kısmında yer alan tarihi Emevi bölgesini ziyaret etmek için Anjar’a hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezinin ardından otele dönüş.

4. Gün: Beyrut > İstanbul
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Bildirilen saatte otelden alınarak Beyrut Havalimanı’na transfer. Pasaport ve check-in işlemleri sonrasında Istanbul’a hareket.

Uçuşlar: Middle East Airlines
Istanbul 11:20 > Beyrut 13:05
Beyrut 17:35 > Istanbul 19:30

Uçuşlar: Pegasus
Istanbul Sabiha Gökçen 20:30 > Beyrut 22:15
Beyrut 06:35 > Istanbul Sabiha Gökçen 08:20

Not: *Ankara, Izmir, Adana, Antalya’dan 50 Euro farkla baglantı imkani.

Konaklama ve Otel Seçenekleri :
Mozart 3*vb.
Monroe / Ramada 4*vb.
Le Commodore 5*vb.
Le Marly 3*vb.
Midtown 4*vb.
Movenpick Beach Resort 5*sup vb.
Intercontinental Phoenicia 5*sup vb.

Programa dahil hizmetler:
Middle East Airlines, Pegasus ve Sun Express alternatifleri ile uçuşlar, transferler, kahvaltı dahil konaklama, alan vergileri, seyahat sağlık sigortası, rehberlik hizmetleri.

Pasaport ve Vize :

Türk vatandaşlarına vize uygulanmaz. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
Pasaportlarında İsrail vizesi olan veya İsrail’e giriş-çıkışı bulunan misafirlerimiz ülkeye giriş yapamamaktadır.

Lütfen Dikkat:
Yeterli kişi sayısına ulaşılması durumunda Türkçe rehberlik verilebilir. Fiyatlar istenilen tarihteki uçak müsaitliğine göre değişiklik gösterebilir. Uçuş saatlerinde değişiklik olabilir. Uçuş tarihinizden 2 gün önce acentanızı arayarak kalkış saatinizi teyid ediniz. Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir. Otellere giriş saati 15:00, otelden çıkış saati 12:00’dir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hava durumuna bağlı olarak tular gerçekleşmeyebilir, bu durumda CafeTur olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Yeterli katılım sağlanamadığında turlar yapılamamaktadır.

**Bayram, Yılbaşı, resmi tatil ve fuar dönemlerinde geçerli değildir.

İlginizi Çekecek Diğer Turlar