Café Tur
Marakeş Turu
Program
Oteller
Geziler
Rehber
Pratik
Vize
Fiyatlar

Marakeş Turu

Tüm Fas turlarını görmek için tıklayınız

Atlas Dağları'nin doğal güzellikleri ve Sahra çölünün muhteşem manzaralarını arasında konumlanan Marakeş doğal ve tarihi öğeleriyle Fas’ın tarihi ve kültürel merkezidir.

1.Gün: İstanbul > Casablanca > Marakeş:
Belirtilen havaalanında uçuş saatinden 2 saat önce buluşma. Pasaport ve check-in işlemleri sonrasında Casablanca aktarmalı Marakeş uçuşu. Marakeş Havalimanı’nda karşılama ve otele transfer. Aksam yemeği ve geceleme otelde.

2.Gün: Marakeş:
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyenler ekstra olarak düzenlenebilecek olan şehir turuna katılabilirler. (35 Euro) 12. yy sonunda Almoravid hanedanı tarafından kurulan Marakeş gezisi. Saadi mezarları, Menara bahçesi ve abidesi, Bahia sarayı, Dar Si Said ve Koutobia müzesi. Kapalı çarsı ve Cema el Fna görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler ekstra Geleneksel yemekli Fantasia Show programına katılabilir . (40 Euro) Çadırlarla çevrilmiş bir dekorda, Folklor grupları, dansözler, sarkıcılar ve barutla ateş kokusu arasında berberi kabile dansları, Aslen savaş öncesinde kabilelerin en iyi atlılarını göstermek için hazırladıkları bu dans Fas’ın otantik toplum yapısını tanımak ve yöresel yemeklerini tatmak için iyi bir fırsat. Geceleme Marakeş otelimizde.

3.Gün: Marakeş :
Kahvaltı sonrası Marakeş’ te serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Essaouira turu. (40 Euro) Agadir’in 170 km kuzeyinde, Atlas Okyanusu kıyısının en güzel yerleşim yerlerinden biri olan yarımadanın ziyareti. Essaouira şehri: Tarihi surlar ve mahalleler. Geleneksel el sanatları carsısında Limon ağacından yapılan ahşap oyma sanatları, Kakma, gümüş, Sedef ve bakır eşya imalatçıları ve satıcıları gezilecek yerlerdendir.

4.Gün: Marakeş > Casablanca > İstanbul:
Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve İstanbul uçuşu.

Uçuşlar: Royal Air Maroc
İstanbul 16:50 > Casablanca 19:55
Casablanca 23:40 > Marakeş 00:20

Marakeş 06:30 > Casablanca 07:15
Casablanca 09:25 > İstanbul 15:50

Konaklama ve Otel Seçenekleri :
Ryad Mogador Marrakech ★★★ vb.
Ryad Mogador Kasbah ★★★★ vb.
Ryad Mogador Menara ★★★★★ vb.

Programa dahil hizmetler:
Royal Air Maroc ile uçuşlar, transferler, kahvaltı ve akşam yemeği dahil otel konaklamaları, alan vergileri (180 Euro), seyahat sağlık sigortası, Café Tur rehberlik hizmetleri

Pasaport ve Vize :

Türk vatandaşlarına vize uygulanmaz. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

Lütfen Dikkat:
Yeterli kişi sayısının oluşmaması durumunda İngilizce rehberlik hizmeti verilebilir. Uçuş saatlerinde değişiklik olabilir. Uçuş tarihinizden 2 gün önce acentanızı arayarak kalkış saatinizi teyid ediniz. Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir. Otellere giriş saati 15:00, otelden çıkış saati 12:00’dir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. . Yeterli katılım sağlanamadığında turlar yapılamamaktadır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hava durumuna bağlı olarak tular gerçekleşmeyebilir, bu durumda CafeTur olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

İlginizi Çekecek Diğer Turlar