Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Bali Turu
ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Bali Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Arma Müzesi
Arma Müzesi

Bali sanat ve kültürünü tanıma imkânı bulacağınız müze 1996 yılından beri ziyaretçilerine açık. Bu müzede ayrıca birçok dans ve müzik gösterileri yapılıyor.

Baratan Gölü & Pura Ulun Danu
Baratan Gölü & Pura Ulun Danu

Baratan hem gölün hem de burada bulunan köyün adıdır. Bu bölgede “Ulun Danu Tapınağı” adlı muhteşem bir yüzen tapınak da yer alıyor. Bu tapınak kesinlikle görülmeye değerdir. 

Goa Gajah
Goa Gajah

“Fil mağarası” olarak bilinen Goa Gajah, 11. yüzyılda keşfedilmiştir. Bu mağara, sert bir kum taşı içinde bulunan huzurlu bir nehre yataklık yapar. T şeklindeki mağaranın içinde, Budist rahiplerin meditasyon için kullandığı bazı nişler vardır. Bu mağarada bulunan birçok tarihi kalıntı arasında kötülük ve arınma tanrısı diye adlandırılan Ganesh Heykel’i vardır. Mağara klostrofobisi bazı insanlar için korkutucu olabilir ancak görülmeye değer bir yerdir.

Jatiluweh
Jatiluweh

Çeltik ekili ve sekili görmek için çok uygun bir yer. Yeşil kıvrımlı sekiler nefes kesici bir manzaraya sahip. Burası en güzel sekilere sahip dünyadaki sayılı tarlalardan biridir. 

Kutsal Sebatu Tapınağı
Kutsal Sebatu Tapınağı

Bali dilinde adı “Gukung Kawi” olarak bilinen bu tapınak, güzel bir köyün huzurlu bir vadisinde yer alır ve oldukça ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Tirita Empul’a benzer şekilde köylülerin banyo yapmak için kullandığı alan dışında büyük bir çeşmesi vardır. 

Maymun Ormanı
Maymun Ormanı

Ubud’da bulunan 27 dönüm arazi üzerine kurulu Maymun Ormanı’na gidip, muzlarla maymunları besleyebilir, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Yengeç yiyen maymun çeşitleri ilginizi çekecektir. Ayrıca Komodo Ejder Heykeli, ormanda yer alan ilgi çekici objelerden biridir.

Mt. Batur (yanardağ)
Mt. Batur (yanardağ)

Bali’nin 2. büyük aktif yanardağı olan Batur Dağı, deniz seviyesinden 1.717 metre yüksektedir. Aktif yanardağ, 1917 ve 1927 yılında meydana gelen patlamalardan siyah lav kalıntıları taşımaktadır. Güzel bir doğal krater gölüne ev sahipliği yapar. Orada ki restoranlardan birinde açık öğle yemeği yiyebilir ve nefes aldıran manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Taman Ayun
Taman Ayun

1934 yılında inşa edilen Taman Ayun, en büyük kraliyet aile tapınağı kompleksidir. Bu tapınak bir hendekle çevrelenmiştir ve hendeğin etrafı da zambak ve nilüferlerle doludur. Bu yer hala dua oturumları ve önemli törenler sırasında kullanılmaktadır.

Tanah Lot
Tanah Lot

Bali’nin en ünlü tapınak mekânlarından biridir. Tanah Lot “okyanus ülkesi” anlamına gelir ve okyanus kıyısında bir parça uçurum üzerine inşa edilmiştir. Büyüleyici yapısıyla dikkat çeken bu tapınak 16. yüzyılda Dang Hyang Dwijendra adlı yüksek rütbeli bir rahip tarafından inşa edilmiştir ve okyanus tanrısı “Baruna” ‘ya adanmıştır. Dalgaların yükseldiği sıralarda uçurum su ile çevriliyor ve tapınak yüzüyormuş gibi görünüyor. Uçurumun alt tarafında kutsal sayılan bir su vardır ve tapınak sahilde bazı kutsal yılanlar tarafından korunur. Tapınağın güney ve kuzey bölümü gün doğumu ve gün batımı izlemek için kesinlikle mükemmeldir.

Tirta Empul
Tirta Empul

“Köpüren su” anlamına gelen Tirita Empul, 960 yılında inşa edilen kutsal bir su tapınağıdır. Oldukça ilgi çekici olan bu tapınağın içinde arınma ve kutsanma gibi amaçlarla kullanılan kutsal su çeşmeleri vardır. Burası günahlarından arınmak için gelen insanları ağırlar. Tapınağın daha içlerinde siyah kum üzerine fışkıran suyun kaynağını görebilirsiniz. Tapınak tam bir doğa harikası. Efsaneye göre su arayan tanrılar gökten yere bir ok atar ve ok tam olarak bu noktaya düşer... 

Uluwatu Tapınağı
Uluwatu Tapınağı

Uluwatu’da bir uçurumun tepesine inşa edilmiş muhteşem bir kutsal tapınaktır. Bütün tapınak büyük bir alan boyunca uzanır ve Büyük Hint Okyanusu tarafından çevrelenir. Burada ziyaretçilerin beslediği ve yaramaz maymunları görebilirsiniz.Nereye Gidilir? • Boutigue Spa Sekar Jagat
 • Mengwi Tapınağı
 • La Mayeur Müzesi ve Evi
 • Gitgit Şelalesi
 • Waterbom Su Parkı
 • Bali Kuş Parkı
 • Danau Gölü
 • Pura Besakih Tapınağı
 • Kıntamani
 • Bali Orchid Garden
 • Kuta Plajı
 • Bali Hayvanat BahçesiNe Yapılır? • İyi ve kötü arasındaki ebedi mücadeleyi temsil eden ve yaklaşık 1 saat süren Barong Dansı’nı mutlaka izleyin
 • Bali Hayvanat Bahçesi’nin bir bölümü fillere ayrılmış durumda. Burada kesinlikle fil turuna katılın
 • UBUD’da uçsuz bucaksız pirinç tarlalarında doğa ile iç içe bir yürüyüş yapın
 • O meşhur Bali masajını anavatanında yaptırmadan dönmeyin
 • Kuta plajında deniz-kum-güneş üçlemesinin keyfini çıkarın
 • Maymun Ormanı’nda sevimli maymunları besleyin
 • Bali ayrıca Tanrılar Adası olarak biliniyor. Her köşede karşınıza çıkan tapınakları tek tek ziyaret edin
 • Waterbom Su Parkı’nda eğlenceli oyunlara katılın
 • Bali’nin popüler ve aktif yanardağı olan Batur’un ihtişamlı görüntüsünü çıplak gözle izleyinNe Alınır?Bali’nin doğal güzelliklerinin dışındaki en büyük özelliği alışveriştir. Adanın birçok yerinde, alışveriş yapılabilecek yerler mevcut. Genellikle egzotik ve basit tezgâhlar şeklinde alışveriş şeklini benimseyen Bali’de şehirler ve köyler arasındaki yollarda, yerel halkın açtığı küçük tezgâhlarda kendi ürettiği ahşap oymalar oldukça ilgi çeker. Alışverişin yaparken pazarlık yapmaya özen gösterin çünkü sunulan ilk fiyatın çok altına istediğiniz bir ürünü satın alabilirsiniz. Bali adasında özellikle ahşap oymalar ünlüdür. Ayrıca, yine buraya has bir sanat ürünü olarak “Bali resmi” yani yağlı boya resimler satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezi arıyorsanız Kuta ve Seminyak’a gitmenizde fayda var. Kuta’da Kuta Galleria adında bir alışveriş merkezi mevcut. Dünyaca ünlü markaları bu alışveriş merkezinde bulabilirsiniz.Ne Yenir?Endonezya mutfağında olduğu gibi Bali'de de pirinç, et, balık, deniz ürünleri ve sebze ön plandadır. Bali'nin her yerinde ufak yerel restoranlar görebilirsiniz. Bu yerel restoranlarda oldukça uygun fiyatlara lezzetli yemekler bulabilirsiniz. Yerel restoranlarda "nasi goreng" (kızartılmış pirinç), "nasi campur" (sebzeli ve etli buharda pişmiş pirinç), "mie goreng" (kızartılmış noodles) gibi yerel tadları tadabilirsiniz. Kuta, Legian ve Seminyak bölgesinde kumsalda akşamüstü saatlerinde minik arabalarla yemek satan yerel satıcılardan "bakso" denilen köfte ve noodle çorbası alabilirsiniz. Çorbalar genellikle oldukça acılıdır. Bebek betutu (muz yaprakları üzerinde baharatlarla harmanlanmış bir çeşit ördek eti), aynı yemeğin tavuk eti ile yapılanına ayam betutu deniliyor. Lawar, et, hindistan cevizi, yeşillik ve baharatlarla yapılan bir çeşit salata. Geleneksel olarak Balililer bu salataya etin kanını da karıştırırlar. Ancak turistlere servis yapan yerlerde salataya kan eklemezler. Urutan, domuz etinden yapılan baharatlı sosis. Bunun yanında Meksika mutfağından İtalyan restoranına ve fast food zincirlerine kadar Bali’de kadar yemek alternatifi oldukça fazladır. Ayrıca d en nadir bulunan ve en pahalı kahvesi “kopi luwak” Bali’de üretiliyor. Biraz pahalı olsa da bu kahveyi tatmadan Bali’den dönmeyin. Bali’de önerebileceğimiz birkaç popüler kafe ve restoran şu şekilde:

Bali Asli: Karangasem'de yer alan ve dış mimarisi ile dikkat çeken restoran Bali Asli, nefis Endonezya yemekleri kadar manzarası ve düzenlediği yemek kursları ile de iştahınızı açabilir. Adres: Gelumpang Gelumpang Village, Jl. Raya Tengading Amlapura, Bali, Endonezya

Bumbu Bali: Bali mutfağının en harika örneklerini Ubud Kasabası'nda bulunan Bumbu Bali’de tadabilirsiniz. İsviçre doğumlu şef Heinz von Holzen, geleneksel lezzetleri çok iyi şekilde müşterilerine sunuyor.  Adres: Jl. Pratama, Tanjung Benoa, Kuta Selatan, Kabupaten Badung, Bali 80361, Endonezya

Cire: Alile Uluwatu Hotel'in restoranı Cire, deniz mahsullerini en iyi servis eden restoranlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu restoranda özellikle beş parçalı tadım menüsünü denemelisiniz. Adres: Alila Villas, Pecatu, Kabupaten Badung, Bali, EndonezyaNe Zaman Gidilir?Tropikal iklimin hâkimiyetinde olan Bali Adası, yıl boyunca sıcak ve nemlidir. Bali Ekim-Mart arası bol yağışlıdır. Bu aylar arası tatile gitmek isteyenler için pek uygun değildir. Nisan- Eylül arası yağış az nem düşüktür. Bali’de Nisan ve Eylül arası güneşli hava hâkimdir. Tatille gitmek isteyenler genellikle bu dönemi tercih ederler. Yeşil örtü ve mercan kayalıklarla süslü bu ada, aslında yıllın her döneminde ziyaret edilebilir. Çünkü iklim çok değişken değildir.  Eğlence ve Gece HayatıBali'de kültürel ve doğal güzelliğinin yanı sıra renkli gece hayatı ile de oldukça dikkat çeken bir yerdir. Sahil boyunca sıralanmış restoran ve barlarda gecenize başlayabilirsiniz. Özellikle Kuta bölgesi gece hayatı olarak çok hareketlidir. Sabaha kadar açık gece kulüpleri ve barlar mevcuttur. Bali'de izlenmesi gereken bazı önemli danslar vardır. Bunlar; Barong, iyilik ile kötülüğün arasındaki savaşı anlatan ruhani bir dans. Kecak: Maymun Dansı olarak bilinen bu ilginç dans her gün Uluwatu Tapınağı'nda yapılmaktadır. Diğerleri ise, Legong Keraton ve Calonarang danslarıdır. Bu dansları birçok restoranda akşam yemeğinizi yerken izleyebilirsiniz. Bali’de önerebileceğimiz eğlence mekânları şu şekilde:

 • Sky Garden Club
 • The Bounty
 • District Bali
 • Mint Bali
 • Eikon Bar & Club
 • La Favela
 • Double Six BeachFestival ve EtkinlikTanrılar Adası Bali’de 20 bini aşkın tapınak bulunmaktadır. Her bir tapınak yılda en az 2 büyük festival düzenlemektedir. Ada’da her daim bir festivale rastlama şansınız var. Ayrıca Bali’de cenaze törenleri de görülmesi gerekenler arasındadır. En önemli festivalleri her 210 günde bir kutlanan ve 10 gün süren “Galungan” festivali ve “Nyepi” adı verilen Hindu yeni yılı. Hindu yeni yılı genelde Mart ve Nisan aylarında kutlanmaktadır. Bu dönemde sokaklar karnaval alanına dönüşür. Bali’deki bazı önemli festivaller şu şekilde:

Bali Sanat Festivali: Bali’de bulunan şanslı ziyaretçiler için kültürel bir zevk olan bu festival, geleneksel olarak Haziran ayının ikinci haftasında başlar ve Temmuz ayına kadar devam eder. Bali Sanat Festivali, Endonezya’daki diğer adalardan gelen çeşitli kültürel olaylarla birlikte Bali’nin gösteri sanatlarının zenginliğine tanık olmak için mükemmel bir şölendir. Festival süresince Kalabalıklar, festival gündemini dolduran çeşitli geleneksel ve çağdaş dans, gölge kukla, müzik kompozisyonları ve gençlik müsabakalarına tanık olmak için oditoryumlar ve açık pavyonlarının önünde toplanırlar.

Bali Uçurtma Festivali: Temmuz ve Ağustos ayları arasında (bazen Ekim ayları arasında), özellikle rüzgârlı mevsimin başında gerçekleşen Bali Uçurt Festivali, kiting etkinlikleri dizisidir. Uçurtma festivalleri, Bali’nin önde gelen il takviminden biridir ve Bali Sanat Festivali öncesinde eşsiz kültürel sahneler sunmaktadır. Festival, çeşitli tarihlerde gerçekleştirilecek ve ana etkinlikler geleneksel olarak Sanur’un hemen kuzeyinde, Padanggalak‘ın doğu kıyısında gerçekleşiyor.

Gulingan-Kulingan Kutlamaları: Balilerin takvimine göre her 210 günde bir kutlanılıyor ve toplamda 10 gün sürüyor. Bu festivallerden 25 gün önce ve 25 gün sonra da çeşitli etkinlikler ve seremoniler gerçekleştiriliyor ve aslında festival toplamda 60 günü içeren bir zaman dilimine yayılıyor. Kutlamalara yerel halk geleneksel kıyafetleriyle ve aileleri ile birlikte katılırlar. Burada tapınaklara ve kutsal alanlara meyveler sunarlar; bunlar dua edildikten sonra paylaşır ve eğlenirler. 

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyatına 3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.