Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Baltık Şehirleri Turu

Baltık Şehirleri Turu

Varşova
Krakow
Riga


1. Gün
>> Varşova >> Krakow
22 Eki 2017 Pazar
Sabah saat 10:10'da  Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde acentemiz görevlileri ile buluşuyor ve check‐in  işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 12:35'de kalkacak Türk Hava Yolları'na ait TK1765 sefer sayılı uçağımız  ile Polonya,Finlandiya ve Baltık Ülkelerini kapsayan programımız için Varşova'ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile  14:00'de inişimizi ve pasaport kontrolünü takiben Krakow’a doğru yola çıkıyoruz.Akşam saatlerinde Lehistan  İmparatorluğu'na 7 asır boyunca başkentlik yapmış  Krakow  kentindeyiz.  Otelimize transfer ve yerleşme.Konaklama Krakow’daki otelimizde.
2. Gün
Krakow (Tuz Madeni)
23 Eki 2017 Pazartesi
Sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimiz için ücretsiz Krakowşehir turumuz.Panoramik turumuz sırasında Kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı'nı (dışarıdan) ve Polonya'nın en uzun nehri olan Wisla'yı gördükten sonra Kral yolunu takiben eski şehir meydanına  geçiyoruz. Yolda ünlü astronom Mikolaj  Kopernik'in  evini,Maria  Magdalena  Meydanını,12 Havariler  Kilisesi'ni  göreceğiz.
Eski şehir meydanına vardığımızda, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen,farklı kuleleri ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Azize Meryem Kilisesi'ni göreceğiz. Kapalı Çarşı,şehre giriş anıtsal  kapısı  Barbakan ziyaretleriyle turumuz sona  eriyor.Turumuzun ardından dileyen  misafirlerimiz ile birlikte Wieliczka Tuz Madeni gezisi. 
Bu maden Polonya’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi. 15 milyon yıl önce iç deniz olan bu bölgede zamanla sular çekilmiş ve bu deniz tuz madenine dönüşmüş. 1996 yılına kadar aktif olarakçalıştırılan bu maden bu tarihten sonra turistik bir mekana dönüşmüş. Madenin içinde yer alan odalar, salonlar, kilise, sayısız heykel ve kabartmalar tamamen bu madenden çıkarılmış kaya tuzundan yapılmış.Gezimizin ardından geri dönüş.Konaklama Krakow’daki otelimizde. (TUZ MADENİ Turu € 65 )
3. Gün
Krakow >> Varşova
24 Eki 2017 Salı
Sabah kahvaltımızın ardından Varşova'ya yolculuk.Varışımızı takiben tüm misafirlerimiz için ücretsiz Polonya'nın başkenti Varşova'da şehir turumuz. Üç Haç Meydanı, şehir merkezi, Charles de Gaulle meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezi göreceğimiz yerler arasında. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1983 yılından beri Unesco'nun "Dünya Kültür Mirası" listesinde yer alan eski şehir yani Stare Miasto'ya geçiyoruz. Burada , Lehistan İmparatorluğu'nun başkentini Krakow'dan Varşova'ya taşıyan III.Zynmunt'un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesini ve Çanlı Meydanı diğer görülecek yerler arasındadır.Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül Nehrini ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanıı ve Varşova'nın simgesi olan "Syrena" heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı "Barbakan" dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie'nin evini görüyor, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Varşova'daki otelimizde. 
4. Gün
Varşova >> Vilnius
25 Eki 2017 Çarşamba
Sabah kahvaltısının ardından Polonya'dan ayrılıyor ve Litvanya'nın başkenti Vilnius'a doğru hareket ediyoruz.Varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme.Konaklama Vilnius'daki otelimizde.
5. Gün
Vilnius (Trakai) (Hıll of Crosses) >> Riga
26 Eki 2017 Perşembe
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Vilnius şehir turumuz. 2009 Avrupa Kültür Başkenti olan Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'da Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St.Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasını çekmek üzere fotoğraf molası.
Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı görerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından tüm misafirlerimiz için ücretsiz Trakai turumuz. Turumuz sırasında 15.yy'da Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Bir çok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikasıdır Trakai. Ayrıca, Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Litvanya'nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan.Turumuzun ardından Letonya'ya hareket ediyoruz. Tüm misafirlerimiz için ücretsiz Litvanya sınırlarında yer alan Hill of Crosses turu. Burası Katolik
Litvanya'nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya'nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses turumuzun ardından Letonya sınırını geçtikten sonra ise Riga'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Riga'daki otelimizde.
6. Gün
Riga ( Jurmala)
27 Eki 2017 Cuma
Sabah kahvaltımızın ardından Tüm misafirlerimiz için ücretsiz Riga şehir turumuz.Turumuz sırasında 1201 yılında kurulan Riga'nın Old Town denilen tarihi merkezindeki önemli yapılarını görüyoruz. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi,Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız art nouveau sitilinde yapılarıyla süslü sokakları göreceğimiz yerler arasında. Şehir turunun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle Jurmala Turu. Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın sayfiye bölgesini ziyaret ediyoruz. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri'nin en ünlü Spa otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezidir Jurmala. Hava kirliliğini önlemek
amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga'ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’daki otelimizde.
JURMALA Turu € 55.‐
7. Gün
Riga >> Tallinn (Sigulda)
28 Eki 2017 Cumartesi
Sabah kahvaltımızın ardından Tüm misafirlerimiz için ücretsiz Sigulda turu. Riga'ya 51 km uzaklıktaki,Letonya'nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi,Gauja Milli Parkı,Gutman Mağarası,Turaida Kalesi ve müzesi ziyaret ediliyor.Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası'nda hissedeceğiniz Sigulda,yemyeşil ağaçları,ovaları,Gauja Nehri'nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek.Turumuzun ardından Estonya'nın başkenti Tallinn'e hareket ediyoruz.Otelimize varış ve yerleşmenin ardından konaklama Tallinn'deki otelimizde.
8. Gün
Tallinn >> Helsinki
29 Eki 2017 Pazar
Sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimiz için ücretsiz Tallinn şehir turumuz.En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor.Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni görüp Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğrafını çektikten sonra St.Nicholas Kilisesi'ne geçiyoruz.Turumuzun ardından belirlenen saatte feribot ile Helsinki'ye hareket. Varışımızın ardından tüm misafirlerimizin ücretsiz Helsinki şehir turumuz. Şehir turumuz esnasında Helsinki Katedrali, Rus Ortodoks Kilisesi, Finlandiya Parlamento binası, balıkpazarı,Jean Sibelius Anıtı, taştan yapılmış olan Temppelaukko Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Helsinki'deki
otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
9. Gün
Helsinki (Soumenlina Kalesi) >>
30 Eki 2017 Pazartesi
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizle Suomenlinna Kalesi turumuz.Suomenlinna,Finlandiya'nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir. Helsinki yakınında yer alan ada üzerinde kurulu kale, 18.yüzyılda İsveçliler tarafından yapılmış ve 1991 yılında UNESCO tarafından “Dünya Mirası” listesine alınmıştır. Kaleye teknelerle gideceğiz. Çevresinde 850 kadar kişinin yaşadığı bu ada oldukça ilginizi çekecek.Turumuzun ardından serbest zaman. Belirlenen saatte Helsinki Havalimanı'na hareket. Türk Hava Yolları TK 1764 sefer sayılı uçağımız ile 19:20'de İstanbul'a hareket, 22:45'de İstanbul'a varış ve bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşma.
SUOMENLINNA KALESİ Turu € 50.‐
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
  • Yurtdışı çıkış fonu (Devlete ödenen 15.‐TL) (uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır)
Önemli
  • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
  • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
  • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Café Tur sorumlu değildir
Uygun Fiyatlı Turlar
Polonya turları kategorimizde sunulan Varşova turu, hem Doğu Avrupa’nın geçmişine bir göz atmanızı sağlıyor hem de keyifli bir kültür tatili yerine geçiyor. Varşova, her gezginin ziyaret etmesi gereken şehirler arasında yer alıyor ve her köşesinde keşfedecek farklı bir şey sunuyor. Varşova’yı ziyaret edip geriye mutlu tatil hatıraları ile dönmek için en uygun fırsatları, her zaman olduğu gibi Café Tur sunuyor.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit