Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Bangkok & Koh Samui Turu

Bangkok Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Bangkok Ulusal Müzesi
Bangkok Ulusal Müzesi

1782 yılında saray olarak düşünülerek inşa edilen Bangkok Ulusal Müzesi (Bangkok National Museum); Khaosan Road üzerinde yer alıyor. 1884 yılında müzeye dönüştürülen yapı Güneydoğu Asya’nın en büyük müzesi olma unvanını da taşıyor. Sadece Tayland’ın değil Tayland’ın komşu ülkelerinin pek çok kültürel mirasına ev sahipliği yapıyor. Bangkok Ulusal Müzesi’nde Tay dilinde en eski kayıt olarak kabul edilen Kral Ramakamhaeng‘in taş sütunu ve Kral Taksin’in tacı olmak üzere pek çok önemli eser yer alıyor.

Chatuchak Hafta Sonu Pazarı
Chatuchak Hafta Sonu Pazarı

Bangkok’un en meşhur hafta sonu pazarı olarak bilinen Chatuchak Pazarı, şehri ziyarete gelen her turistin alışveriş için mutlaka gittiği bir yerdir. Mobilyadan iç çamaşırına kadar aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz hafta sonu pazarı sadece cumartesi ve pazar günleri kuruluyor.

Dusit Palace
Dusit Palace

Kral 5. Rama’nın çıktığı bir Avrupa gezisinden etkilenmesi sonucunda inşa ettirdiği Dusit Palace; Avrupa esintileri taşıyan mimarisiyle dikkat çekiyor. Bahçesinde Vimantek Tik Konağı, Abhiset Dusit ve Kraliyet Fil Müzesi‘ni de barındıran Dusit Palace, esasında bir saray kompleksi olma özelliği gösteriyor. Vimantek Tik Konağı, dünyada tik ağacından yapılma en büyük bina olduğu biliniyor. Aslında Ko Si Chang Adası‘nda yer alan konak 1910 yılında saray kompleksi içerisine taşınmış. Yapımında tek bir çivi bile kullanılmayan konak günümüzde devasa koleksiyonu ile bir müze olarak hizmet veriyor. Abhiset Dusit ise Kral 5. Rama’nın taht odası olarak inşa edilmiş, Viktorya Dönemi mimari etkilerini taşıyan bir yapı. Zamanında üç adet kutsal file ev sahipliği yapan ahır kısmı ise Kraliyet Fil Müzesi olarak hizmet veriyor.

Jim Thompson Evi
Jim Thompson Evi

1967 yılında Malezya’ya yaptığı bir gezi esnasında kaybolan ve bir daha asla bulunamayan Jim Thompson; Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında Güneydoğu Asya’ya gönderdiği CIA ajanı bir mimar. Savaş bittikten sonra Bangkok’a yerleşiyor ve kanal kenarında Tayland mimarisinden esinlenerek tik ağacından kendine muhteşem bir ev yaptırıyor. İlginç mimari detaylar barındıran Jim Thomson House, ardındaki gizemli hikâyesi, içerisindeki paha biçilmez eşyalarıyla Bangkok gezilecek yerler arasında ziyaretçileri en çok etkileyen yer olma özelliği gösteriyor.

Khao San Road
Khao San Road

Tayland’ın eski şehir bölgesinde yer alan Khaosan Road; sırt çantalı gezginlerin buluşma adresi olarak tanınıyor. Yirmi sene öncesine kadar pirinç pazarı olan cadde; Tayland’ın en popüler ve uygun fiyatlı adresleri arasında yer alıyor. Bangkok’un kalbi olarak kabul edilen Khaosan Road; saraylar, tapınaklar ve müzelere yürüyüş uzaklığında yer alıyor. Cadde; otel, bar, restoran, hediyelik eşya dükkânları, dövmeciler ve masaj salonları tarafından çevreleniyor. Konaklama için fazla bütçe ayırmak istemeyen gezginler için oldukça uygun konaklama alternatifleri de barındırıyor.

Lumpini Park
Lumpini Park

Bangkok’un göbeğinde yer alan Lumpini Parkı, Bangkok’ta kentin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmanın en iyi yoludur. Central Park’ın küçük bir kardeşi olan bu parkın içerisinde teknelerin yüzdüğü şirin bir göl bulunmaktadır. Kitabınızı alıp çimlere uzanmak hiç bu kadar keyif verici olmasa gerek. Lumpini Parkı ailecek ferah bir nefes alabileceğiniz güzel bir ortam sunmaktadır.

Phra Borom Maha Ratcha Wang Sarayı
Phra Borom Maha Ratcha Wang Sarayı

Tayland’da başkentin Bangkok olmasına karar verilmesinin ardından inşasına 1782 senesinde başlanan Grand Palace; Tayland’ın en görkemli, etkileyici ve gösterişli yapısı olarak kabul geliyor. Kraliyet ailesini 1500 yılı aşkın zamandır ağırlayan saray bölgesine şort, askılı tişört gibi kıyafetlerle girmenize izin verilmiyor. Kıyafetiniz giriş için uygun değilse saray girişinde kıyafet kiralayabiliyorsunuz. 218.400 metrekarelik bir alan içerisinde 100 civarı farklı yapının bir araya gelerek oluşturduğu kompleks bir yapı olan saray, genel olarak dış alan, orta alan ve iç alan adı verilen üç farklı bölgeyi barındırıyor. Kraliyet ailesinin belli başlı törenler için kullandığı iç alan haricindeki bölümler ziyaretçiler için açık. Sarayda yer alan semboller ve işlemeler kraliyet ailesinin gücünün yanı sıra Tayland için ne denli önemli olduğunu da gösteriyor.

Wat Arun Tapınağı
Wat Arun Tapınağı

Grand Palace’ın karşı kıyısında yükselen Wat Arun; adını Hindu şafak tanrısı Arun’dan alıyor. 82 metre yüksekliğinde Çin seramik ve porselenleriyle süslü “Praang” adı verilen kulesi ziyaretçilerini zorlu fakat yorgunluklarına değecek bir yolculuğa davet ediyor. Kulenin zirvesi Tapınaklar Bölgesi’nin muhteşem manzarasını sunuyor. Tapınakta rüzgâr tanrısı da unutulmamış. Ana kuleye Tayland’ın dört büyük rüzgârını sembolize eden dört kule eşlik ediyor. Yardımcı kulelerin zirvesinde Hindu rüzgâr tanrısı Pai‘nin heykelleri yer alıyor. 

Wat Pho
Wat Pho

Wat Pho, Thai Masajı’nın doğduğu yer olarak bilinmektedir. Burası Bangkok’un en ünlü Budist tapınağıdır. Tapınakta yer alan Buda heykeli pozisyonundan dolayı Yatan Buda (Reclining Buddha) adı ile anılmaktadır. Heykel 15 metre yüksekliğinde ve 43 metre uzunluğunda olup sağ kolu üzerine uzanmış bir şekilde Buda’yı tasvir etmektedir. Buda’nın ayaklarının altında ve koridordaki kâselerin üzerinde 108 adet sembol bulunmaktadır. Bu Buda’nın 108 hayırlı durumunu simgeler. Bu tapınakta kâselerin içine para atarak yardım da bulunabilirsiniz. Tapınağın bahçesinde bir kahve molası verebilir, sunduğu mistik havanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Tayland’ın en kutsal yeri olarak kabul edilen Wat Phra Kaew, Zümrüt Tapınağı olarak tanınıyor. Sıradan bir Budist tapınağı görünümünde olan Wat Phra Kaew’in adı 13. yüzyıldan kalma Zümrüt Buddha’ya ev sahipliği yapmasından geliyor. Tek blok üzerinde oyulmuş 66 santimetre uzunluğundaki Buddha heykelinin yanı sıra pek çok heykele ev sahibi yapan tapınakta diğer Budist tapınaklarının aksine Budist rahipler için yaşam alanı yer almıyor. Diğer taraftan heykele kral haricinde hiç kimsenin yaklaşmasına izin verilmiyor.

Yüzen Çarşı
Yüzen Çarşı

Bangkok gezilecek yerler arasında en popülerden biri olan Floating Market; kent kültürünü yakından tanımanıza da yardımcı oluyor. Kentin farklı bölgelerinde açılan yüzen çarşılar, sabahın erken saatlerinde kuruluyor ve hediyelik eşyalardan yerel lezzetlere kadar pek çok alternatifler sunuyor. Yerel halkın yöresel lezzetler, çeşitli meyve ve sebzelerle birlikte farklı eşyalarını kayıkları ile açılarak sattığı yüzen çarşıları bir pazardan ziyade restoran olarak da görebilirsiniz. Uygun fiyatlara Tayland’a özgü lezzetleri ilginç bir atmosferde tadabilir, sevdiklerinize en farklı hediyeleri satın alabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde kurulan çarşılar geç saatlere kadar kalmıyor. Siz de sabah altı civarında, turistler henüz akın etmeden, giderek en doğal halleri ile gözlemleme ve fotoğraflama fırsatı yakalayabilirsiniz.Nereye Gidilir? • CentralWorld
 • Terminal 21
 • China Town
 • Siam Square
 • Zümrüt Buda Tapınağı (Wat Phra Kaew)
 • Wat Suthat
 • The Giant Swing
 • Chao Phraya River
 • Patong Gece Pazarı
 • Sea Life Bangkok Ocean World
 • Siam Paragon
 • Soi CowboyNe Yapılır? • Tayland’ın en görkemli ve etkileyici yapısı Grand Palace’tan başlayarak Bangkok’u keşfedin
 • Bangkok pazarları taze meyveler ile dolup taştığı için kaldığınız süre içinde tadabildiğiniz kadar çok ve çeşitli meyveyi deneyin
 • Eski tarz ve modern binaları, yerel evleri, tapınakları ve çok daha fazlasını görebileceğiniz harika manzaralarla dolu bir tekne yolculuğuna çıkın
 • Asya sanatı ve tarihini seviyorsanız, Bangkok Ulusal Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin
 • Günün yorgunluğunu kaslarınız ve ruhunuzdan atmak için en iyi yol olan Thai masajı yaptırın
 • Hediyelik eşyalardan yerel lezzetlere kadar pek çok alternatif sunan Yüzen Çarşı’da hem alışveriş yapın hem de yerel lezzetleri deneyin
 • Avrupa esintileri taşıyan mimarisiyle dikkat çeken Dusit Palace’ı mutlaka yakından görün
 • Bangkok’un kalbi olarak kabul edilen Khaosan Road’da güzel bir yürüyüş gerçekleştirinNe Alınır?Bangkok sadece Tayland’ın değil, Asya’nın da en iyi alışveriş mekânlarına sahip bir şehirdir. Uzak Doğu’nun kıymetli taşlar ve ipeklerle ilgili ününü duymayan yoktur. Bangkok da bu pazarda kendine önemli bir yer edinmiştir. Uygun fiyatlara hem mücevherat da denilen zümrüt, safir gibi taşları hem de ipek ürünleri bulabilirsiniz. Tayland’dan ürün alırken garanti belgesi olmasına dikkat etmenizde fayda var. Amarin Plaza, Siam Center gibi önemli alışveriş merkezleri olan şehirde eğer mağazalardan alışveriş yapıyorsanız; pazarlık düşük bir ihtimal fakat eğer pazardan alışveriş yapıyorsanız şart. Patpong gece pazarı taklit ürünleri ucuza bulabileceğiniz güzel bir alternatif. Chatuchak hafta sonu pazarı hediyelik eşya arayanlar için doğru adres, gök treni ile gidecekseniz; Mo Chit istasyonunda. Sukhumvit gece pazarı ve Pratunam pazarı kıyafet ve tekstil ürünleri bulmak isteyenlere tavsiye edeceğimiz yerler. Bangkok’da alışveriş konusunda önerebileceğimiz yerler şu şekilde:

Saphan Phut Gece Pazarı: Bağımsız bir Bangkok pazarı olan Saphan Phut Gece Pazarı, giyim üzerine modaya uygun birçok alternatif sunuyor. Ayrıca pazardaki dükkânların fiyatı oldukça uygun fiyatlı olmasıyla biliniyor. Adres: Wang Burapha Phirom, Phra Nakhon, Bangkok 10200, Tayland

Ekkamai: Burada, vintage mağazalar, son moda kahve dükkânları, sanat galerileri ve harika yemekler bulabileceğiniz mekânlar var. Ekkamai de diğer alışveriş noktaları gibi oldukça uygun fiyatlıdır. Adres: Phra Khanong, Khlong Toei, Bangkok 10110, Tayland

Siam Center: Burası için Bangkok’ta alışverişin kalbi diyebiliriz. Alışveriş merkezi 5 kattan fazladır ve her katında birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca içinde bazı büyük uluslararası restoranlar da var. Adres: Rama I Rd, Khwaeng Pathum Wan, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Tayland

Sukhumvit: Bu yol, New York’un Broadway’i gibi Bangkok’un en büyük yollarından biri ve kilometrelerce uzanıyor. Yan sokaklarının çoğunda pazarlar ve yemek tezgâhları var. Ne Yenir?Tayland mutfağı genel olarak Güneydoğu Asya mutfak kültürlerinin bir sentezidir. Sofra dengesi baharatlar yardımı ile tatlı, tuzlu, acı ve ekşi üzerine kurulmuştur. Tayland mutfağında baharatlar büyük bir önem taşımaktadır. Öyle ki meyveler dahi baharatlar eşliğinde tüketilmektedir. Uzak Doğu’nun birçok ülkesinde olduğu gibi Tayland’da da pirinç ve deniz ürünleri önemli bir konumdadır. Genel anlamda bölgeler arası büyük bir değişiklik göstermeyen Tayland mutfağında özel soslar da yemeklere ayrı bir lezzet katar. Başkent Bangkok ise haliyle ülkede yemek konusunda sınırsız alternatif barındırıyor. Kentte tam 50 bin adet restoran bulunmaktadır. Bunların büyük bir çoğunluğunu yerel restoranların işgal etmesinin yanı sıra azımsanamayacak sayıda dünya mutfağından da birçok restoran yer almaktadır. Bunun yanı sıra kent sokaklarında yer alan seyyar satıcılar da oldukça yaygındır. Burada insanlar akşam yemeklerini sokakta pişirip artanını satarlar. Bu farklı lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. Bangkok’ta Türk Lirasına oranla yemek fiyatları ucuzdur. Bangkok’da birkaç popüler kafe ve restoran şu şekilde:

Celadon: Celadon şehrin en popüler Thai restoranlarından bir tanesi. Geleneksel dekoru, gölet manzarasına bakan geniş pencereleri ve terasıyla keyifli bir atmosferi olan Celadon'da buğulanmış tavuk köftesi, kızartılmış çıtır karides, köri soslu ördek ve eşkina balığından hazırlanan mousse denenmeli. Adres: 13/3 S Sathorn Rd, Khwaeng Thung Maha Mek, Khet Sathon, Krung Thep Maha Nakhon 10120, Tayland

Le Normandie Restaurant: Eşsiz manzarası, desenli halıları, klasik dekoru ve kristal avizeleri ile dikkat çeken Le Normandie Restaurant, şık bir akşam yemeği için ideal. Fransız mutfağını seviyorsanız trüf mantarı soslu kaz ciğerli ravyoli, ıstakoz ve havyar menüde denenmesi gereken lezzetler. Adres: 48 Oriental Avenue, Bangkok, 10500, Tayland

Orange Tree: Zarif bir konakta yer alan Orange Tree Bangkok'ta klasik Thai yemeklerini tadabileceğiniz popüler bir restoran. Baharatlı, karides çorbası; Thai usulü kuzu eti, deniz mahsullü veya etli noodle menüde tadına bakılması gereken lezzetlerden birkaçı. Adres: Sala Som, 35/4 Soi Yommarat, Sala Daeng | Silom, Bangrak, Bangkok 10500, TaylandNe Zaman Gidilir?Bangkok’ta hava sıcaklığının çok değişmediği tropikal bir iklim vardır.  Yıl içerisinde genelde sıcaklık 30 derecedir. Sıcaklık konusunda dünyaca üne sahip olan Bangkok, en sıcak şehirlerden biridir. Bu sıcaklıklar ve bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Mayıs’tan Ekim sonuna kadar muson yağmurları vardır. Kasım-Nisan arası nem açısından daha rahat bir seyahat geçirebilirsiniz. Yağışın ve sıcaklığın daha az olduğu Kasım-Şubat ayları arası Bangkok’a gitmek için doğru tarih diyebiliriz.Eğlence ve Gece HayatıTayland’ın egzotik başkenti Bangkok’un kültür ve tarih anlamında güzelliklerinin yanı sıra renkli gece hayatı ile bir turistin aradığı her şeyi sunuyor. Tay kadınlarının sahnede dans ettikleri meşhur Go-Go barları Bangkok’ta üç ana alanda bulunuyorlar. Bunlardan en çok bilineni ve de en turistik olanı kuşkusuz Patpong sokakları. Burası şehri ziyarete gelen her turistin eğlenmek için mutlaka uğradığı yerlerdir. Diğer bir alan ise her katında onlarca değişik bara ev sahipliği yapan 3 katlı Nana Entartainment Plaza. Bu tarz barların Bangkok’ta ilk olarak ortaya çıktığı yer ise Vietnam savaşı döneminden kalma Soi Cowboy sokağıdır. Kısacası Bangkok; gece hayatı ve eğlence bakımından Tayland’ın belki de dünyanın alternatifi en bol şehridir. Burası, her tarzda insanın aradığını rahatça bulabileceği, eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceği bir yer. Bangkok’da önerebileceğimiz popüler mekânlar şu şekilde:

Parking Toys: Bu mekân geçtiğimiz yıllar içinde düzenlenen partilerle ün kazandı. Taylandlı genöler arasında oldukça popüler olan Parking Toys’da aradığınız her türlü alkol çeşidini bulabilirsiniz. Mekânda restoran gece yarısında kapanıyor olsa da, canlı müzik gece 2’ye kadar coşkulu atmosferi sürdürmeyi başarıyor. Adres: 14 Prasert-Manukitch Road, Bangkok

Sirocco Sky Bar: Dünyadaki en iyi 10 teras barından biri olarak adından söz ettiren Sirocco Sky Bar, pek çok gezginin Tayland başkentine iner inmez uğradığı içki mekânlarından biridir. Lebua State Tower’ın tepesinde 63. katta bulunan bu dünyaca ünlü yer, dünyada eşine zor rastlanacak panoramik bir manzara, merkezindeki sembolik kubbe ve Asya’nın en tanınmış şeflerinden bazıları tarafından hazırlanan beş yıldızlı yemekleriyle övünür. Adres: 1055/42 Silom Road, Bangkok

Glow: Parti tutkunlarının vazgeçilmezi olan Glow, yıl boyunca dünyaca ünlü DJ’leri ağırlar. Labirent gibi bir sokağa adeta gizlenmiş olan mekânda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Adres: Sukhumvit Soi 23, BangkokFestival ve EtkinlikBangkok’da tüm yıl çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde:

Çin Yeni Yıl Kutlamaları­: Tayland’da yaşayan Çinlilerin organize ettiği, Ocak ayının son haftası ile Şubat ayının son haftası arasında ay takvimine göre yeni yılın gelişi kutlamaları düzenlenmektedir.

Uçurtma Festivali­ Uçurtma Festivali: Her iki yılda bir Şubat-­Nisan ayları arasında düzenlenmektedir. Uluslararası düzeyde katılımlarla gerçekleşen uçurtma festivalinde Sanam Luang ve Lumphini Park rengarenk bir gökyüzüne sahne olur.

Dünya Thai Dövüş Sanatları Festivali­: Her yıl Mart ayında gerçekleşen bu festival bir hafta sürer. Dövüş gösterilerinin yanı sıra Waikru Muay Thai seremoni gösterisi festivalin ruhani tarafını yansıtır.

Pirinç Sezonunun Başlatılması: Önemli bir pirinç üreticisi olan Tayland’da her yıl pirinç ekim döneminin başlangıcı vesilesi ile bu festival kutlanmaktadır. Mayıs ayında başlayan festivaller kral ve ya prensin katılımlarıyla gerçekleşir.

Işık Festivali­ Işık Festivali: Budistler için büyük bir önem arz eden bu günde sabahları suya girilir ve ruhani arınma gerçekleşir, kentte her yer renkli ışıklarla döşenir, başta Hindistan olmak üzere Budist inancının yaygın olduğu birçok ülkede Işık Festivali (Loi Krathong) büyük kalabalıkların katılımları ile gerçekleşmektedir. Ay takviminin 12. ayının dolunayında miladi takvime göre Kasım ayının ortalarında kutlamalar başlamaktadır. Koh Samui Gezi Rehberi

Nereye Gidilir? • Chaweng ve Lamai Plajları
 • Saklı Budha Bahçesi
 • Büyük Budha Heykeli (Wat Phra Yai)
 • Namtok Hin Lad Şelalesi
 • Ang Thong Ulusal Deniz Parkı
 • Wat Khunaram Ko Samui (Tapınak)
 • Hinta- Hinyai Kayalıkları
 • Laem Sor Pagoda Ko Samui
 • Samui Kelebek Bahçesi ve Böcek MüzesiNe Yapılır? • Hat Rin Plajı’nda düzenlenen dolunay partilerine katılın.
 • Rahatlatıcı spaları ya da ayak masajını deneyin.
 • Muay Thai Boks maçlarından birini izleyin.
 • Maymun şovlarını izleyin.
 • Tropikal meyvelerden yapılan onlarca çeşit taze kokteyllerden mutlaka için.
 • Günü birlik yapılan turlar ile komşu adaları keşfedin.
 • Lady Boy kabare şovlarını izleyin.
 • Adanın ünlü lezzeti Massaman Curry’i tadın.
 • Ko Kra & Koh Losin Adaları’ndaki egzotik mantarları, köpekbalıklarını ve carettaları keşfedin.Ne Alınır?Koh Samui Adası’nın en popüler yerlerinden olan Chaweng Plajı ve çevresindeki alanlarda alışveriş yapmak için en ideal yerler küçük mağazalar ve Chaweng Sokak Pazarı’dır. Cuma ve Pazar günleri hariç her gün 16.00-24.00 kadar açık olan bu pazarda giyimden yeme içmeye kadar her şeyi bulabilirsiniz. Plaj kıyafetleri, mücevherler, yerel giysiler, Thai ipeği, farklı tasarıma sahip lambalar, tablolar ve güneş gözlükleri satın alabileceğiniz ürünler arasındadır. Özellikle optik ürünlerini ve dünyaca ünlü gözlük markalarını çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bunun dışında Tayland’daki çoğu şehirde ve adada olduğu gibi Koh Samui’de de terzilik ve ısmarlama kıyafet diktirmek çok modadır. Ünlü mağazaların butikleri ve mağazaları yanında Iyara Beach Hotel’in bünyesinde hizmet veren Iyara Shopping Plaza’dan da rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Günlük alışverişleriniz için ise Güney Asya’nın süpermarket zinciri olan 7-11 marketlerini tercih edebilirsiniz.

Wine Connection
Koh Samui’deki en kaliteli şarapları bulabileceğiniz bu içki dükkânında hem yerli üretim hem de dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alabilirsiniz. Birçok yıllanmış şarabı çok uygun fiyata bulabilirsiniz.
Adres: Boonjumnong Apartment Project, 1/48-49 Moo 6, Tambon Bo Phut, Koh Samui
Tel: 0 77 24 60 71

Tesco Lotus
Tesco Lotus, birçok mağaza, restoran ve yaşam merkezini bulabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Alışverişin yanında eğer yöresel yemekleri yiyemiyorsanız burada birçok fast food zincirini bulabilirsiniz.
Adres: Amphoe Koh Samui, Surat Thani, Thailand 84320

Jim Thompson
Tayland ipekli kumaş endüstrisinin en ünlü markası olan Jim Thompson mağazasında ipek kumaşlı gömlek, etek, şal, kravat hatta küçük hediyelik eşya oyuncaklara kadar her şeyi bulabilirsiniz. 
Adres: Centara Grand Samui Beach Resort, Koh Samui
Tel: 0 77 230 521

Chandra
Mayo, bikini ve plaj elbiselerinden etnik sandalet ve aksesuarlara kadar her şeyi bulabileceğiniz bu mağazada son moda ve stil sahibi birçok ürün bulabilirsiniz. Chaweng Plajı’nın egzotik havasına egzotik bir tarzla uyum sağlamak isteyenlerin yolu mutlaka Chandra’ya düşmelidir.
Adres: 14/39 Chaweng Beach Rd, Koh Samui
Tel: 66 77 422 311

Hin Ta Hin Yai Market
Hin Ta Hin Yai kayalıklarına giderken yol üzerinde bulunan bu hediyelik eşya dükkânında yöreye özgü biblolar ve el işi eşyaların yanında kà•lá•mair adı verilen karamelli ve Hindistan cevizli şekerlemelerden satın alabilirsiniz.
Adres: South Lamai Ring yolu üzerinde, Sunrise Bungalow Hotel yakınlarında.

Mr Samui Gallery & Art Cafe
Gümüş, değerli taşlar, altın ve süs eşyalarının satıldığı bu mağaza adeta bir hediyelik eşya cenneti gibidir. Özellikle vitrinlere yerleştirilmiş ve birçoğu özel tasarım olan küpe ve kolyelere mutlaka göz atmalısınız. Bunun yanında mağazada içki içebileceğiniz bir bar ve sanat galerisi de bulunmaktadır.
Adres: South Lamai Main Street, Koh Samui
Tel: +66(0)1 304 00 89Ne Yenir?Koh Samui Adası’nda hiç sıkıntı çekmeyeceğiniz konulardan biri yemeklerdir. Genellikle Güney Tayland Mutfağı ağırlıklı olsa da Fransız yemeklerinden İsveç yemeklerine kadar her türlü dünya mutfağını kolaylıkla bulabilirsiniz. Özellikle Chaweng Plajı’na paralel konumlanmış sahil yolu etrafında ve Mango Meydanı civarında onlarca restoran ve cafe bulunmaktadır. Bunun yanında Lamai, Bophut ve başkent Nathon bölgesinde de benzersiz tatlar sunan mekânlar bulabilirsiniz. Cha yen buzlu çayı, Ruam mit (tropik meyvelerle hazırlanan bir çeşit tatlı), Massaman körisi, Kaeng tai pla ve Khao yam pirinç salatası gibi tatlar bölgeye özgü ve deneyebileceğiniz yemeklerdendir.

Red Snapper Restaurant
Fransız, İtalyan ve modern Thai Mutfağı’nın bulunduğu füzyon bir menü sunan Red Snapper, özellikle yemeklerindeki çeşitlilikten dolayı tercih edilen mekânlardandır. Chaweng Plajı’na yakın konumu, sıcak atmosferi, modern dekorasyonu ve güler yüzlü çalışanları ile hizmetinden memnun kalacağınız bir yerdir.
Adres: Chaweng Beach yolu, Chaweng Regent Beach Resort yanında.
Tel: 077 422 008

Captain Kirk Restaurant
Güney Afrika temalı dekorasyonu ve duvarları süsleyen onlarca fotoğraf çerçevesi eşliğinde şehri izleyerek yemek yiyebileceğiniz Captain Kirk Restaurant’ta Akdeniz ve Thai füzyon mutfağına ait menüler bulabilirsiniz.
Adres: Moo 2, Tambon Bo Phut, Chaweng, Koh Samui 84320.
Tel: +66 812 70 53 76

Krua Chao Baan Restaurant
Lamai Sahili’nde denize sıfır bir şekilde konumlanmış bu deniz mahsulleri restoranında okyanusun huzur verici havasını soluyarak lezzetli bir öğün yiyebilirsiniz. Rustik tarzda döşenmiş ve piknik banklarını andıran masalarıyla açık havada yemek keyfini sunmaktadır.
Adres: 438/18 Moo.1 Maret | Nr Silangu Temple, Koh Samui 84310
Tel: 0 77 41 85 89

Green Bird Restaurant
2007 yılında açılan Green Bird Restaurant’ta Thai Mutfağı’nın en harika deniz ürünü yemeklerini çok uygun fiyata yiyebilirsiniz. Hem yerel halk hem de turistler arasında çok popüler olan mekân Chaweng’in merkezinde yer almaktadır.
Adres: 157/17 Moo 2 Chaweng Beach Road, Chaweng, Koh Samui 84320
Tel: 086 858 08 82

Karma Sutra
Budist öğelerle ve hippi tarzda dekore edilmiş Karma Sutra, Hint yemekleri yiyebileceğiniz bir restoran. Müziklerinden, masa dizaynlarına kadar her ayrıntının bir uyum içinde olduğu mekân şehrin sokaklarını izlemek içinde çok iyi bir konumdadır.
Adres: Fisherman's village Bophut, Koh Samui, Tayland
Tel: 0 77 425 198

Six Senses Samui
Şıklığın, görkemin ve romantikliğin bir arada bulabileceğiniz Six Senses Samui, adanın en kaliteli mekânlarındandır. Hareketli ahşap bir platformun üzerinde okyanusa nazır yemek yiyebilir, mahzeninde bulunan geniş şarap menüsünden eşsiz tatlar keşfedebilirsiniz.
Adres: 9/10 Moo 5, Baan Plai Laem, Bophut, Koh Samui.
Tel: +66 77 245 678Ne Zaman Gidilir?Koh Samui’nin tropikal iklimi sürprizlerle dolu olsa da, keyifli bir tatil için havanın her mevsim yeterince sıcak olması, şehri yılın her zamanı gidilebilecek bir tatil destinasyonu yapar. Eylül-aralık ayları arası bölge yoğun yağış aldığı için, yılın geri kalan bölümlerine göre daha az tercih edilir. Koh Samui için en popüler zaman ise mart-mayıs ayları arasındaki dönemdir. Thai Yılı’nın ilk günü olan 13 Nisan’da yapılan su festivali, şehri ziyaret için eğlenceli bir seçenek olabilir.Eğlence ve Gece HayatıDolunay plaj partilerinden müzikli dans gösterilerine ve klasik Thai danslarına kadar her türlü eğlenceyi bulabileceğiniz Koh Samui’de hareketli bir gece yaşamı bulunmaktadır. Bunun yanında bar, disko, gece kulübü gibi eğlence alanlarının yanında çamur dansları ve kadınlar Thai boks maçı gibi etkinliklere de katılabilirsiniz. Akşam saat 10 gibi Chaweng Plajı’nda başlayan Dolunay Partileri’ndeki ateşli dans gösterilerini ise mutlaka görmelisiniz. Yaşamın batı standartlarına göre çok daha ucuz olduğu Koh Samui’de içki fiyatları da çok uygun ve çeşitlidir. Adada eğlencenin merkezi ise Chaweng, Bangrak ve Manto Meydanı civarındadır.

Soi Green Mango
Phuket ve Bangkok'taki go go barlarla eşdeğer kalitede bulunan Soi Green Mango'da dansçı kızların gösterisini izleyebilirsiniz. Müzik kalitesi de iyi olan mekânda birçok içki yerli ve yabancı içki çeşidini rahatlıkla bulabilirsiniz.
Adres: 9/34 Chaweng Beach Rd., Bo-phut, Suratthani, Chaweng Beach, 84320.
Tel:+66 77 422 661

Moulin Rouge Cabaret
Her akşam 20.00- 21.30 ve 23.00 olmak üzere üç gösterinin sergilendiği Moulin Rouge Kabaresi'nde lady boyların ışıltılı ve renkli gösterilerini izleyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. 220-360 Baht arası değişen biletlerden satın aldığınızda gösterinizi izlerken içkileriniz ücretsiz olarak servis edilmektedir.
Adres: Chaweng Beach Rd, Central Chaweng, Koh Samui
Tel: +66 (0)82 815 48 43

Reggae Pub
Soi Green Mango’dan sonra adanın en kalabalık ve popüler mekânı olan Reggae’de R&B, Hip hop ve reggae ezgileri eşliğinde ya da adanın ünlü DJ’lerinin sahne aldığı gecelerde disko müzikleri ile sabahın ilk saatlerine kadar dans edebilirsiniz.
Adres: 3/3 Moo 2 - Chaweng Beach, Chaweng, Koh Samui.

Chaweng Boxing Stadium
Reggae Pub’ın hemen yanında bulunan bu mekânda her akşam 21.00’da başlayan Muay Thai maçlarını izleyerek Tayland kültürünü yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Bilet fiyatları Vıp ve normal olmak üzere ayrılırken dilerseniz ring alanının dışındaki barı da tercih edebilirsiniz.
Adres: Soi Regae Caddesi, Chaweng, Koh Samui
Tel: +66 77 413 504

Smooth Pub
Lamai Bölgesi’nde en kaliteli canlı müzik konserlerini izleyebileceğiniz Smooth Pub, salaş ve rock müzik sevenler için idealdir. Konserler akşam 10 civarı başlamaktadır.
Adres: Lamai Main Street,Lamai,Koh Samui

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit