Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Bangkok Phuket Turu
ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Bangkok Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Bangkok Ulusal Müzesi
Bangkok Ulusal Müzesi

1782 yılında saray olarak düşünülerek inşa edilen Bangkok Ulusal Müzesi (Bangkok National Museum); Khaosan Road üzerinde yer alıyor. 1884 yılında müzeye dönüştürülen yapı Güneydoğu Asya’nın en büyük müzesi olma unvanını da taşıyor. Sadece Tayland’ın değil Tayland’ın komşu ülkelerinin pek çok kültürel mirasına ev sahipliği yapıyor. Bangkok Ulusal Müzesi’nde Tay dilinde en eski kayıt olarak kabul edilen Kral Ramakamhaeng‘in taş sütunu ve Kral Taksin’in tacı olmak üzere pek çok önemli eser yer alıyor.

Chatuchak Hafta Sonu Pazarı
Chatuchak Hafta Sonu Pazarı

Bangkok’un en meşhur hafta sonu pazarı olarak bilinen Chatuchak Pazarı, şehri ziyarete gelen her turistin alışveriş için mutlaka gittiği bir yerdir. Mobilyadan iç çamaşırına kadar aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz hafta sonu pazarı sadece cumartesi ve pazar günleri kuruluyor.

Dusit Palace
Dusit Palace

Kral 5. Rama’nın çıktığı bir Avrupa gezisinden etkilenmesi sonucunda inşa ettirdiği Dusit Palace; Avrupa esintileri taşıyan mimarisiyle dikkat çekiyor. Bahçesinde Vimantek Tik Konağı, Abhiset Dusit ve Kraliyet Fil Müzesi‘ni de barındıran Dusit Palace, esasında bir saray kompleksi olma özelliği gösteriyor. Vimantek Tik Konağı, dünyada tik ağacından yapılma en büyük bina olduğu biliniyor. Aslında Ko Si Chang Adası‘nda yer alan konak 1910 yılında saray kompleksi içerisine taşınmış. Yapımında tek bir çivi bile kullanılmayan konak günümüzde devasa koleksiyonu ile bir müze olarak hizmet veriyor. Abhiset Dusit ise Kral 5. Rama’nın taht odası olarak inşa edilmiş, Viktorya Dönemi mimari etkilerini taşıyan bir yapı. Zamanında üç adet kutsal file ev sahipliği yapan ahır kısmı ise Kraliyet Fil Müzesi olarak hizmet veriyor.

Jim Thompson Evi
Jim Thompson Evi

1967 yılında Malezya’ya yaptığı bir gezi esnasında kaybolan ve bir daha asla bulunamayan Jim Thompson; Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında Güneydoğu Asya’ya gönderdiği CIA ajanı bir mimar. Savaş bittikten sonra Bangkok’a yerleşiyor ve kanal kenarında Tayland mimarisinden esinlenerek tik ağacından kendine muhteşem bir ev yaptırıyor. İlginç mimari detaylar barındıran Jim Thomson House, ardındaki gizemli hikâyesi, içerisindeki paha biçilmez eşyalarıyla Bangkok gezilecek yerler arasında ziyaretçileri en çok etkileyen yer olma özelliği gösteriyor.

Khao San Road
Khao San Road

Tayland’ın eski şehir bölgesinde yer alan Khaosan Road; sırt çantalı gezginlerin buluşma adresi olarak tanınıyor. Yirmi sene öncesine kadar pirinç pazarı olan cadde; Tayland’ın en popüler ve uygun fiyatlı adresleri arasında yer alıyor. Bangkok’un kalbi olarak kabul edilen Khaosan Road; saraylar, tapınaklar ve müzelere yürüyüş uzaklığında yer alıyor. Cadde; otel, bar, restoran, hediyelik eşya dükkânları, dövmeciler ve masaj salonları tarafından çevreleniyor. Konaklama için fazla bütçe ayırmak istemeyen gezginler için oldukça uygun konaklama alternatifleri de barındırıyor.

Lumpini Park
Lumpini Park

Bangkok’un göbeğinde yer alan Lumpini Parkı, Bangkok’ta kentin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmanın en iyi yoludur. Central Park’ın küçük bir kardeşi olan bu parkın içerisinde teknelerin yüzdüğü şirin bir göl bulunmaktadır. Kitabınızı alıp çimlere uzanmak hiç bu kadar keyif verici olmasa gerek. Lumpini Parkı ailecek ferah bir nefes alabileceğiniz güzel bir ortam sunmaktadır.

Phra Borom Maha Ratcha Wang Sarayı
Phra Borom Maha Ratcha Wang Sarayı

Tayland’da başkentin Bangkok olmasına karar verilmesinin ardından inşasına 1782 senesinde başlanan Grand Palace; Tayland’ın en görkemli, etkileyici ve gösterişli yapısı olarak kabul geliyor. Kraliyet ailesini 1500 yılı aşkın zamandır ağırlayan saray bölgesine şort, askılı tişört gibi kıyafetlerle girmenize izin verilmiyor. Kıyafetiniz giriş için uygun değilse saray girişinde kıyafet kiralayabiliyorsunuz. 218.400 metrekarelik bir alan içerisinde 100 civarı farklı yapının bir araya gelerek oluşturduğu kompleks bir yapı olan saray, genel olarak dış alan, orta alan ve iç alan adı verilen üç farklı bölgeyi barındırıyor. Kraliyet ailesinin belli başlı törenler için kullandığı iç alan haricindeki bölümler ziyaretçiler için açık. Sarayda yer alan semboller ve işlemeler kraliyet ailesinin gücünün yanı sıra Tayland için ne denli önemli olduğunu da gösteriyor.

Wat Arun Tapınağı
Wat Arun Tapınağı

Grand Palace’ın karşı kıyısında yükselen Wat Arun; adını Hindu şafak tanrısı Arun’dan alıyor. 82 metre yüksekliğinde Çin seramik ve porselenleriyle süslü “Praang” adı verilen kulesi ziyaretçilerini zorlu fakat yorgunluklarına değecek bir yolculuğa davet ediyor. Kulenin zirvesi Tapınaklar Bölgesi’nin muhteşem manzarasını sunuyor. Tapınakta rüzgâr tanrısı da unutulmamış. Ana kuleye Tayland’ın dört büyük rüzgârını sembolize eden dört kule eşlik ediyor. Yardımcı kulelerin zirvesinde Hindu rüzgâr tanrısı Pai‘nin heykelleri yer alıyor. 

Wat Pho
Wat Pho

Wat Pho, Thai Masajı’nın doğduğu yer olarak bilinmektedir. Burası Bangkok’un en ünlü Budist tapınağıdır. Tapınakta yer alan Buda heykeli pozisyonundan dolayı Yatan Buda (Reclining Buddha) adı ile anılmaktadır. Heykel 15 metre yüksekliğinde ve 43 metre uzunluğunda olup sağ kolu üzerine uzanmış bir şekilde Buda’yı tasvir etmektedir. Buda’nın ayaklarının altında ve koridordaki kâselerin üzerinde 108 adet sembol bulunmaktadır. Bu Buda’nın 108 hayırlı durumunu simgeler. Bu tapınakta kâselerin içine para atarak yardım da bulunabilirsiniz. Tapınağın bahçesinde bir kahve molası verebilir, sunduğu mistik havanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Tayland’ın en kutsal yeri olarak kabul edilen Wat Phra Kaew, Zümrüt Tapınağı olarak tanınıyor. Sıradan bir Budist tapınağı görünümünde olan Wat Phra Kaew’in adı 13. yüzyıldan kalma Zümrüt Buddha’ya ev sahipliği yapmasından geliyor. Tek blok üzerinde oyulmuş 66 santimetre uzunluğundaki Buddha heykelinin yanı sıra pek çok heykele ev sahibi yapan tapınakta diğer Budist tapınaklarının aksine Budist rahipler için yaşam alanı yer almıyor. Diğer taraftan heykele kral haricinde hiç kimsenin yaklaşmasına izin verilmiyor.

Yüzen Çarşı
Yüzen Çarşı

Bangkok gezilecek yerler arasında en popülerden biri olan Floating Market; kent kültürünü yakından tanımanıza da yardımcı oluyor. Kentin farklı bölgelerinde açılan yüzen çarşılar, sabahın erken saatlerinde kuruluyor ve hediyelik eşyalardan yerel lezzetlere kadar pek çok alternatifler sunuyor. Yerel halkın yöresel lezzetler, çeşitli meyve ve sebzelerle birlikte farklı eşyalarını kayıkları ile açılarak sattığı yüzen çarşıları bir pazardan ziyade restoran olarak da görebilirsiniz. Uygun fiyatlara Tayland’a özgü lezzetleri ilginç bir atmosferde tadabilir, sevdiklerinize en farklı hediyeleri satın alabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde kurulan çarşılar geç saatlere kadar kalmıyor. Siz de sabah altı civarında, turistler henüz akın etmeden, giderek en doğal halleri ile gözlemleme ve fotoğraflama fırsatı yakalayabilirsiniz.Nereye Gidilir? • CentralWorld
 • Terminal 21
 • China Town
 • Siam Square
 • Zümrüt Buda Tapınağı (Wat Phra Kaew)
 • Wat Suthat
 • The Giant Swing
 • Chao Phraya River
 • Patong Gece Pazarı
 • Sea Life Bangkok Ocean World
 • Siam Paragon
 • Soi CowboyNe Yapılır? • Tayland’ın en görkemli ve etkileyici yapısı Grand Palace’tan başlayarak Bangkok’u keşfedin
 • Bangkok pazarları taze meyveler ile dolup taştığı için kaldığınız süre içinde tadabildiğiniz kadar çok ve çeşitli meyveyi deneyin
 • Eski tarz ve modern binaları, yerel evleri, tapınakları ve çok daha fazlasını görebileceğiniz harika manzaralarla dolu bir tekne yolculuğuna çıkın
 • Asya sanatı ve tarihini seviyorsanız, Bangkok Ulusal Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin
 • Günün yorgunluğunu kaslarınız ve ruhunuzdan atmak için en iyi yol olan Thai masajı yaptırın
 • Hediyelik eşyalardan yerel lezzetlere kadar pek çok alternatif sunan Yüzen Çarşı’da hem alışveriş yapın hem de yerel lezzetleri deneyin
 • Avrupa esintileri taşıyan mimarisiyle dikkat çeken Dusit Palace’ı mutlaka yakından görün
 • Bangkok’un kalbi olarak kabul edilen Khaosan Road’da güzel bir yürüyüş gerçekleştirinNe Alınır?Bangkok sadece Tayland’ın değil, Asya’nın da en iyi alışveriş mekânlarına sahip bir şehirdir. Uzak Doğu’nun kıymetli taşlar ve ipeklerle ilgili ününü duymayan yoktur. Bangkok da bu pazarda kendine önemli bir yer edinmiştir. Uygun fiyatlara hem mücevherat da denilen zümrüt, safir gibi taşları hem de ipek ürünleri bulabilirsiniz. Tayland’dan ürün alırken garanti belgesi olmasına dikkat etmenizde fayda var. Amarin Plaza, Siam Center gibi önemli alışveriş merkezleri olan şehirde eğer mağazalardan alışveriş yapıyorsanız; pazarlık düşük bir ihtimal fakat eğer pazardan alışveriş yapıyorsanız şart. Patpong gece pazarı taklit ürünleri ucuza bulabileceğiniz güzel bir alternatif. Chatuchak hafta sonu pazarı hediyelik eşya arayanlar için doğru adres, gök treni ile gidecekseniz; Mo Chit istasyonunda. Sukhumvit gece pazarı ve Pratunam pazarı kıyafet ve tekstil ürünleri bulmak isteyenlere tavsiye edeceğimiz yerler. Bangkok’da alışveriş konusunda önerebileceğimiz yerler şu şekilde:

Saphan Phut Gece Pazarı: Bağımsız bir Bangkok pazarı olan Saphan Phut Gece Pazarı, giyim üzerine modaya uygun birçok alternatif sunuyor. Ayrıca pazardaki dükkânların fiyatı oldukça uygun fiyatlı olmasıyla biliniyor. Adres: Wang Burapha Phirom, Phra Nakhon, Bangkok 10200, Tayland

Ekkamai: Burada, vintage mağazalar, son moda kahve dükkânları, sanat galerileri ve harika yemekler bulabileceğiniz mekânlar var. Ekkamai de diğer alışveriş noktaları gibi oldukça uygun fiyatlıdır. Adres: Phra Khanong, Khlong Toei, Bangkok 10110, Tayland

Siam Center: Burası için Bangkok’ta alışverişin kalbi diyebiliriz. Alışveriş merkezi 5 kattan fazladır ve her katında birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca içinde bazı büyük uluslararası restoranlar da var. Adres: Rama I Rd, Khwaeng Pathum Wan, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Tayland

Sukhumvit: Bu yol, New York’un Broadway’i gibi Bangkok’un en büyük yollarından biri ve kilometrelerce uzanıyor. Yan sokaklarının çoğunda pazarlar ve yemek tezgâhları var. Ne Yenir?Tayland mutfağı genel olarak Güneydoğu Asya mutfak kültürlerinin bir sentezidir. Sofra dengesi baharatlar yardımı ile tatlı, tuzlu, acı ve ekşi üzerine kurulmuştur. Tayland mutfağında baharatlar büyük bir önem taşımaktadır. Öyle ki meyveler dahi baharatlar eşliğinde tüketilmektedir. Uzak Doğu’nun birçok ülkesinde olduğu gibi Tayland’da da pirinç ve deniz ürünleri önemli bir konumdadır. Genel anlamda bölgeler arası büyük bir değişiklik göstermeyen Tayland mutfağında özel soslar da yemeklere ayrı bir lezzet katar. Başkent Bangkok ise haliyle ülkede yemek konusunda sınırsız alternatif barındırıyor. Kentte tam 50 bin adet restoran bulunmaktadır. Bunların büyük bir çoğunluğunu yerel restoranların işgal etmesinin yanı sıra azımsanamayacak sayıda dünya mutfağından da birçok restoran yer almaktadır. Bunun yanı sıra kent sokaklarında yer alan seyyar satıcılar da oldukça yaygındır. Burada insanlar akşam yemeklerini sokakta pişirip artanını satarlar. Bu farklı lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. Bangkok’ta Türk Lirasına oranla yemek fiyatları ucuzdur. Bangkok’da birkaç popüler kafe ve restoran şu şekilde:

Celadon: Celadon şehrin en popüler Thai restoranlarından bir tanesi. Geleneksel dekoru, gölet manzarasına bakan geniş pencereleri ve terasıyla keyifli bir atmosferi olan Celadon'da buğulanmış tavuk köftesi, kızartılmış çıtır karides, köri soslu ördek ve eşkina balığından hazırlanan mousse denenmeli. Adres: 13/3 S Sathorn Rd, Khwaeng Thung Maha Mek, Khet Sathon, Krung Thep Maha Nakhon 10120, Tayland

Le Normandie Restaurant: Eşsiz manzarası, desenli halıları, klasik dekoru ve kristal avizeleri ile dikkat çeken Le Normandie Restaurant, şık bir akşam yemeği için ideal. Fransız mutfağını seviyorsanız trüf mantarı soslu kaz ciğerli ravyoli, ıstakoz ve havyar menüde denenmesi gereken lezzetler. Adres: 48 Oriental Avenue, Bangkok, 10500, Tayland

Orange Tree: Zarif bir konakta yer alan Orange Tree Bangkok'ta klasik Thai yemeklerini tadabileceğiniz popüler bir restoran. Baharatlı, karides çorbası; Thai usulü kuzu eti, deniz mahsullü veya etli noodle menüde tadına bakılması gereken lezzetlerden birkaçı. Adres: Sala Som, 35/4 Soi Yommarat, Sala Daeng | Silom, Bangrak, Bangkok 10500, TaylandNe Zaman Gidilir?Bangkok’ta hava sıcaklığının çok değişmediği tropikal bir iklim vardır.  Yıl içerisinde genelde sıcaklık 30 derecedir. Sıcaklık konusunda dünyaca üne sahip olan Bangkok, en sıcak şehirlerden biridir. Bu sıcaklıklar ve bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Mayıs’tan Ekim sonuna kadar muson yağmurları vardır. Kasım-Nisan arası nem açısından daha rahat bir seyahat geçirebilirsiniz. Yağışın ve sıcaklığın daha az olduğu Kasım-Şubat ayları arası Bangkok’a gitmek için doğru tarih diyebiliriz.Eğlence ve Gece HayatıTayland’ın egzotik başkenti Bangkok’un kültür ve tarih anlamında güzelliklerinin yanı sıra renkli gece hayatı ile bir turistin aradığı her şeyi sunuyor. Tay kadınlarının sahnede dans ettikleri meşhur Go-Go barları Bangkok’ta üç ana alanda bulunuyorlar. Bunlardan en çok bilineni ve de en turistik olanı kuşkusuz Patpong sokakları. Burası şehri ziyarete gelen her turistin eğlenmek için mutlaka uğradığı yerlerdir. Diğer bir alan ise her katında onlarca değişik bara ev sahipliği yapan 3 katlı Nana Entartainment Plaza. Bu tarz barların Bangkok’ta ilk olarak ortaya çıktığı yer ise Vietnam savaşı döneminden kalma Soi Cowboy sokağıdır. Kısacası Bangkok; gece hayatı ve eğlence bakımından Tayland’ın belki de dünyanın alternatifi en bol şehridir. Burası, her tarzda insanın aradığını rahatça bulabileceği, eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceği bir yer. Bangkok’da önerebileceğimiz popüler mekânlar şu şekilde:

Parking Toys: Bu mekân geçtiğimiz yıllar içinde düzenlenen partilerle ün kazandı. Taylandlı genöler arasında oldukça popüler olan Parking Toys’da aradığınız her türlü alkol çeşidini bulabilirsiniz. Mekânda restoran gece yarısında kapanıyor olsa da, canlı müzik gece 2’ye kadar coşkulu atmosferi sürdürmeyi başarıyor. Adres: 14 Prasert-Manukitch Road, Bangkok

Sirocco Sky Bar: Dünyadaki en iyi 10 teras barından biri olarak adından söz ettiren Sirocco Sky Bar, pek çok gezginin Tayland başkentine iner inmez uğradığı içki mekânlarından biridir. Lebua State Tower’ın tepesinde 63. katta bulunan bu dünyaca ünlü yer, dünyada eşine zor rastlanacak panoramik bir manzara, merkezindeki sembolik kubbe ve Asya’nın en tanınmış şeflerinden bazıları tarafından hazırlanan beş yıldızlı yemekleriyle övünür. Adres: 1055/42 Silom Road, Bangkok

Glow: Parti tutkunlarının vazgeçilmezi olan Glow, yıl boyunca dünyaca ünlü DJ’leri ağırlar. Labirent gibi bir sokağa adeta gizlenmiş olan mekânda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Adres: Sukhumvit Soi 23, BangkokFestival ve EtkinlikBangkok’da tüm yıl çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde:

Çin Yeni Yıl Kutlamaları­: Tayland’da yaşayan Çinlilerin organize ettiği, Ocak ayının son haftası ile Şubat ayının son haftası arasında ay takvimine göre yeni yılın gelişi kutlamaları düzenlenmektedir.

Uçurtma Festivali­ Uçurtma Festivali: Her iki yılda bir Şubat-­Nisan ayları arasında düzenlenmektedir. Uluslararası düzeyde katılımlarla gerçekleşen uçurtma festivalinde Sanam Luang ve Lumphini Park rengarenk bir gökyüzüne sahne olur.

Dünya Thai Dövüş Sanatları Festivali­: Her yıl Mart ayında gerçekleşen bu festival bir hafta sürer. Dövüş gösterilerinin yanı sıra Waikru Muay Thai seremoni gösterisi festivalin ruhani tarafını yansıtır.

Pirinç Sezonunun Başlatılması: Önemli bir pirinç üreticisi olan Tayland’da her yıl pirinç ekim döneminin başlangıcı vesilesi ile bu festival kutlanmaktadır. Mayıs ayında başlayan festivaller kral ve ya prensin katılımlarıyla gerçekleşir.

Işık Festivali­ Işık Festivali: Budistler için büyük bir önem arz eden bu günde sabahları suya girilir ve ruhani arınma gerçekleşir, kentte her yer renkli ışıklarla döşenir, başta Hindistan olmak üzere Budist inancının yaygın olduğu birçok ülkede Işık Festivali (Loi Krathong) büyük kalabalıkların katılımları ile gerçekleşmektedir. Ay takviminin 12. ayının dolunayında miladi takvime göre Kasım ayının ortalarında kutlamalar başlamaktadır. Phuket Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Bang Pae Şelalesi
Bang Pae Şelalesi

Khao Phra Thaeo Ulusal parkında bulunan şelale, Phuket'in doğa harikalarından birisidir.

Big Buddha Heykeli
Big Buddha Heykeli

Phuket Adası’nın en önemli ve saygıdeğer anıtlarından biri olan Big Buddha Heykeli, Chalong ve Kata bölgeleri arasında yer alan Nakkerd Tepeleri’nin üzerine kurulmuştur. 45 metre yüksekliğinde olan Buddha Heykeli, oldukça uzak mesafelerden bile görülebildiği gibi heykelin bulunduğu yükseklikten Phuket Town, Kata, Karon Plajı ve Chalong Koyu’nun panoramik manzarası izlenebilmektedir. Sessizlik ve sakinliğin hâkim olduğu Büyük Buddha Heykeli’nin çevresinde Dharma müziğinin ve rüzgârlı havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Khao Sok Milli Parkı
Khao Sok Milli Parkı

Tayland’ın güneyinde ve Phuket, Krabi, Khao Lak ile Koh Samui bölgelerinin tam ortasında stratejik bir konuma sahip olan Khao Sok Milli Parkı, oldukça heyecan verici bir yerdir. Dünyanın en eski yağmur ormanları ile kaplı oan parkta mağaralar, vahşi hayvanlar, derin vadiler ve nefes kesici göller bulunmaktadır.

Patong Bölgesi Şehir Merkezi
Patong Bölgesi Şehir Merkezi

Phuket adasının en hareketli plajı Patong Plajıdır.Karon ve Kata adlı plajlar biraz daha sakin olanlardır.Çok sayıda hayvan parklarının bulunduğu adada fil eğitimlerini seyredilirsiniz.Ayrca fil üzerinde düzenlenen turlara çıkabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Patong Plajı
Patong Plajı

Phuket’in batı sahillerinde yer alan Patong Plajı, bugün dünyanın en iyi 10 dalış merkezinden biri olarak kabul edilmektedir. 1980’li yılların sonunda Avrupalılar arasında oldukça popüler olmaya başlayan Patong Plajı aynı zamanda sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatının da merkezidir. Kum plaj ve egzotik su altı canlıları ile bambaşka keşifler yaşamak isteyenler için ideal destinasyonların başında gelmektedir. 

Phuket Orkide Çiftliği
Phuket Orkide Çiftliği

Ünü dünyaya yayılmış, farklı renk ve biçimlerdeki orkidelerin yetiştirildiği Phuket Orchid Garden, Phuket'in en ilgi çekici noktalarındandır.

Phuket Şehir Merkezi
Phuket Şehir Merkezi

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'ın dünyaca ünlü turizm adası olan Phuket dünyanın her yerinden özellikle Batılı Turistler tarafından sıkça tercih edilmektedir.Yeşil ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz adada olağanüstü kumsallar yer almaktadır.

Thai Hua Müzesi
Thai Hua Müzesi

1934 yılında yapılan bina Sino-Portekiz mimarisinin mükemmel bir örneğidir.

Wat Chalong Tapınağı
Wat Chalong Tapınağı

19. yy'da yapılmış olan tapınak, Phuket'in en büyük ve en çok ziyaret edilen tapınağıdır.Nereye Gidilir?Patong Plajı
Phuket’in batı sahillerinde yer alan Patong Plajı, bugün dünyanın en iyi 10 dalış merkezinden biri olarak kabul edilmektedir. 1980’li yılların sonunda Avrupalılar arasında oldukça popüler olmaya başlayan Patong Plajı aynı zamanda sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatının da merkezidir. Kum plaj ve egzotik su altı canlıları ile bambaşka keşifler yaşamak isteyenler için ideal destinasyonların başında gelmektedir. 

Khao Sok Milli Parkı
Tayland’ın güneyinde ve Phuket, Krabi, Khao Lak ile Koh Samui bölgelerinin tam ortasında stratejik bir konuma sahip olan Khao Sok Milli Parkı, oldukça heyecan verici bir yerdir. Dünyanın en eski yağmur ormanları ile kaplı oan parkta mağaralar, vahşi hayvanlar, derin vadiler ve nefes kesici göller bulunmaktadır.

Phang Nga Körfezi
Phang Nga Körfezi, Phuket yakınlarında muhteşem bir doğal güzelliktir. Körfezin en belirgin ve dikkat çeken yanı elmas yeşilliğindeki suların ortasında, karstik aşınmalar sonucu öylece havada asılı duruyormuş hissini yaratan kireç taşlarıdır. Körfez içerisinde bulunan James Bond ve Panyee Adaları da turistik açıdan bölgenin popülerliğini artıran diğer etkenlerdir. Bu adalara Phuket’in kuzeyinden kalkan botlarla günlük geziler düzenlenmektedir. Bu bot gezileri sayesinde Phang Nga Körfezi’nin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Big Buddha Heykeli
Phuket Adası’nın en önemli ve saygıdeğer anıtlarından biri olan Big Buddha Heykeli, Chalong ve Kata bölgeleri arasında yer alan Nakkerd Tepeleri’nin üzerine kurulmuştur. 45 metre yüksekliğinde olan Buddha Heykeli, oldukça uzak mesafelerden bile görülebildiği gibi heykelin bulunduğu yükseklikten Phuket Town, Kata, Karon Plajı ve Chalong Koyu’nun panoramik manzarası izlenebilmektedir. Sessizlik ve sakinliğin hâkim olduğu Büyük Buddha Heykeli’nin çevresinde Dharma müziğinin ve rüzgârlı havanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 Ne Yapılır? • Phuket Fantasea Show’u izlerken Thai yemeklerini tadın.
 • Similian Adası’nda dalış turlarına katılın.
 • Tavuk ve pirinçle hazırlanan Khao Man Gai yemeğinden yiyin.
 • Simon Cabaret’in gösterilerini izleyin.
 • Saphan Hin Stadyumu’nda düzenlenen Thai Boks müsabakalarına katılın.
 • Promthep Cape’nin eşsiz manzarasında gün batımını izleyin.
 • Talad Toirot hafta sonu pazarında alışveriş keyfini yaşayın.
 • Tom Yam Goong isimli yerel mutfağa ait çorbayı mutlaka tadın.
 • Thai masajı yaptırın.
 • Fil safarisi yapın ya da yılanlarla yapılan şovları izleyin.Ne Alınır?Hem yerel pazarları hem de sürekli bir yenisi daha açılan alışveriş merkezleri ile Phuket, alışveriş konusunda çok farklı seçenekler sunan bir şehirdir.  Yerel pazarlardaki tezgâhlardan küçük seramik biblolar, ipekli Thai kumaşları ve Budist inancına ait dini eşyalar satın alabilirsiniz. Daha büyük ve geniş mağazalarda ise Asya’nın en lüks antikaları, el işi mobilya ve mücevherlerini bulabilirsiniz.

Oriental Origin
Tayland, Laos, Çin, Burma Vietnam’dan gelen hediyelik ve dekoratif eşyaların satıldığı bu mağazada Çin ipeğinden yapılmış nakış işleri, işlemeli çanta, ahşap bebek, tablolar ve çeşitli ahşap ürünler bulabilirsiniz. Üstelik çoğu ürün şansınız varsa daima %10 indirimdedir.
Adres: On 99 Dibuk Road, Blue Elephant Restaurant yanı, Old Phuket Town.

Colonial Influences
Thai ve İtalyan bir çiftin çok hayran kaldığı Kolonyal Döneme ait bir binada hizmet veren mağazada Burma bebekleri, Asya ve Tayland üretimli el yapımı eşyalar ve çok farklı tasarımlar bulacağınız küçük bir butik bölümü bulunmaktadır.
Adres: 119 Thalang Road, Thalang and Thepkasattri Road trafik ışıkları yakınlarında. 
Tel: +66 (0) 76 214 801

The Sixth Phuket
Çin- Portekiz mimarisiyle inşa edilmiş bu yepyeni yaşam merkezinde birçok mağaza, restoran, banka ve cafe bulabilirsiniz.
Adres: 70 Bangla Rd., Patong, Katu, Phuket 83150
Tel: 076 342 554

Jungceylon Shopping Mall
Patong’da kuruluşunu takiben bölgenin alışveriş konusunda çehresini değiştiren Jungceylon’da giyim, aksesuar, kozmetik ve teknolojiye 200’den fazla mağaza bulabilirsiniz. Bunun dışında Big C süpermarket, sinema, oyun ve eğlence parkı da bulunmaktadır.
Adres: Rat-U-Thit 200 Pee Road, Patong, Kathu, Phuket 83150.
Tel: +66 76 600 111

Baru
Giyim, aksesuar, çanta ve ve farklı tasarımlar bulabileceğiniz Baru’da, Phuket sokak modasına ait detayları keşfedebilirsiniz. Plaj kıyafetleri ve bikiniler bölümünde ise daha önce hiç görmediğiniz kadar güzel tasarımları bulup çok uygun fiyata satın alabilirsiniz.
Adres: 186/12 Thaveewong rd, Patong Plajı
Tel: 076 34 64 25

Fine Orient
Çin mobilya ve antikalarının yanında Tibet ve Moğolistan'dan gelen çok özel parçaları bulabileceğiniz bir antikacı. Ev dekorasyonunda vintage etkiler sevenlerin uğrak mekânlarındandır.
Adres: 51/20 Chaofa West Road 
Tel: +66 76 521 552Ne Yenir?Phuket’te tüm Tayland şehirlerinde olduğu gibi sizleri bol baharatlı, soya soslu ve deniz mahsulü ağırlıklı yemekler bekliyor ancak farklı yemek kültürlerini denemekten çekinenler için her türlü Dünya Mutfağı ve fast food zincirleri de bulunmaktadır. Yöreye özgü Thai yemeklerinden mutlaka denemeniz gerekenler ise Tom Yam Goong, Pad Thai ve Kuay Tiew..

Blue Elephant
Phuket’in şehir merkezinde Krabi Yolu üzerinde bulunan Blue Elephant, gösterişli bir konağın içerisine kurulmuştur. 20. Yüzyıl’ın başlarını yansıtan şık dekorasyonu, lezzetli Thai Yemekleri ve şarapları ile şehrin en kaliteli restoranıdır.
Adres: 96 Krabi Road, Phuket Town. 
Tel: +66 (0)76 354 355

Wine Connection
Şehrin en ucuz fiyata en kaliteli şaraplarını içebileceğiniz Wine Connection’da, İtalyan ve Thai mutfağına ait küçük atıştırmalıklarda bulabilirsiniz.
Adres: Sino Zone at Jungceylon in Patong Beach.

Nikita’s Restaurant
Rawai Plajı’nın ince kumların üzerine atılmış ahşap masalar ve bir adet de bardan oluşan sıcak dekorasyonu, kaliteli şarapları ve birinci sınıf yiyecekleri ile hem Phuketlilerin hem de turistlerin gözde mekânıdır Nikita. Şehir merkezinden uzak olmasına rağmen lezzetli yemeklerini yiyebilmek için kilometrelerce yol kat ettiği bu restoranın deniz manzarası eşliğinde harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
Adres: Wisit Road, Rawai Plajı
Tel: +66 (0)76 288 703

Black Cat Restaurant
1996 yılından beri faaliyet gösteren Black Cat Restaurant, Fransız ve Thai yemekleri, güler yüzlü personeli ile turistlerin ilgi odağı olmuş bir mekândır. Fransız mutfağı ile Thai yemeklerinin harmanlandığı yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Özellikle deniz ürünlerinde çok geniş seçenekler bulunmaktadır.
Adres: 104 Bandon Cherngtalay Road, Cherngtalay 
Tel: 076-271180

Lady Pie Cafe & Bakery
Yemyeşil bahçesi ve ışıltılı bir bahar gününü anımsatan dekorasyonu ile Lady Pie, hem lezzetli ve farklı tartları hem de geniş kahve seçeneği ile tercih edebileceğiniz hoş bir mekân. Tavuklu ve mantarlı tartlarını mutlaka denemelisiniz.
Adres: 32 Srisoonthorn Road, Cherng Talay 
Tel: 076-271049

Gitano Restaurant&Love
Acılı ve bol baharatlı iki yemek kültürü olan Meksika ile Thai mutfağı bir araya gelince ortaya Gitano Restaurant&love’ın renkli atmosferi, renkli ve benzersiz dekorasyonu çıkıyor. Chili Con Carne ise restoranın mutlaka denemeniz gereken spesiyallerinden.
Adres: 100/30-31, Cherng talay, Thalang 
Tel: 076 324 292Ne Zaman Gidilir?Phuket, tatilcilere 12 ay boyunca güneş vaat eden bir tatil destinasyonu.  Yine de sıcak havanın ve hareketleri kumsalların tadını çıkarmak isteyenler için, ekim-şubat ayları arasındaki dönemi tercih etmek daha mantıklı. Mayıs-Temmuz ayları arasında yapacağınız seyahatlerde yumuşak hava koşullarından faydalanabilirsiniz, fakat yanınıza yağmura dayanıklı elbiseler almanızda oldukça fayda var.Eğlence ve Gece HayatıTayland’ın milli gelirinde turizmin önemli bir payı olması gece hayatındaki taleplere göre sürekli bir değişim geçirmesine neden olmuştur. Phuket, hem uygun fiyatlı oluşu hem de her zevke hitap eden mekânlarıyla çok ışıltılı bir gece hayatına sahiptir. Gece hayatı genellikle gece 2 ‘ye kadar sürse de çok geç saatlere kadar hizmet veren VIP kulüpler, go go barlar ve striptiz klüpler bulmak da mümkündür. 

Seduction Beach Club&Disco
Uluslar arası Dj’leri, geniş dans pisti, gelişmiş ses sistemi ve neon ışıkları ile Phuket’in en gözde eğlence mekânlarından olan Seduction’da haftanın belirli günlerinde düzenlenen özel partyleri de katılmaya değecek kadar renkli geçmektedir.
Adres: 39/1 Bangla Road, Phuket 83150
Web: www.seductiondisco.com 

Banana Disco
Patong Plajı’nın civarındaki renkli gece hayatının en çok tercih edilen mekanlarından olan Banana Disco, Aztek temalı dekorasyonu ile klasik diskolardan daha sofistike bir ortam vaat ediyor. 
Adres: 96 Th Thawiwong Hat Patong
Tel: 0 1271 24 69

Kangaroo Bar
Soi Bangla’da bulunan Kangaroo Bar’da, komik kostümler giyerek poloraid makinelerde fotoğraf çektirebilir, sokağa bakan açık kısmında içkilerinizi yudumlayabilir ya da Dj’lerin mixleri eşliğinde dans edebilirsiniz.
Adres:  Soi Bangla, Patong Beach, Phuket, Thailand

Devil's Playground A Go Go Bar
Şehrin en yeni ve popüler go go barlarından biri olan Devil’s Playground’da melek ve şeytan temalı kostümler giymiş iki kız grubu bulunmaktadır.  Dansçı kızların seksi gösterilerini izleyebileceğiniz mekânda içki fiyatları ortalama 120- 140 Baht arasındadır.
Adres: 21/11-12 Soi Sea Dragon Off Bangla Rd, Patong Beach Phuket.
Tel: +66 81 476 47 00

Hollywood Disco
Bangla Road’da bulunan Hollywood Disco’da dansçı kızların gösterilerini izleyebilir ve içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Giriş için ekstra bir ücret talep edilmiyor ve bir içeceği 150 baht gibi bir fiyata alabilirsiniz. Ancak dansçı kızları direk izleyebileceğiniz masalar için 2000 baht ödemeniz gerekiyor. Özellikle haftasonları çok gözde olan bir mekân.
Adres: 7 Soi Easy, Bangla Rd., Patong - Kathu - Phuket 83150
Tel: +66 (0)762 942 16

Scruffy Murphy’s
Biralarınızı yudumlayıp, canlı müzik dinleyeceğiniz klasik bir bardan farklı olan Scruffy Murphy’s, ailenizle ve çocuklarınızla da rahatça eğlenebileceğiniz bir mekan. Barda sahne alan en gözde gruplar The Blessed ve Neil & The Red Hot Patatoes.
Adres: Bangla Road, Patong Beach, PhuketFestival ve EtkinlikÇin Yeni Yılı
Her yıl Çin Takvimi’ne göre günü değişse de genellikle Şubat ayı içerisinde kutlanan yeni yıl gösterileri Thalang Road, Krabi Road, Dibuk Road ve Phang Nga Road’da sokakları doldurmaktadır.

Wat Chalong Panayırı
1933 yılında Chalong Tapınağı yakınlarında oturan bir çiftçinin aldığı iyi hasata şükranlarını sunmak için düzenlediği etkinlikle başlayan panayır her yıl Şubat ayı içerisinde düzenlenerek gelenekselleşmiştir. 

Thao Thepkasattri-Thao Sri Suntorn Festivali
Phuket tarihi için önemli bir yeri olan festival, kültürel ve sportif gösterilerden oluşmaktadır. Adanın kuzeyindeki çoğu tapınağın yanında asıl kutlamaların olduğu Heorines Anıtı’nda yapılan ışık gösterileri görülmeye değerdir. Etkinlik 2-17 Mart tarihleri arasında kutlanmaktadır.

Songkran Festivali
Thai Yeni Yılı’nın kutlandığı Songkran Festivali, Tayland’ın diğer şehirlerinde olduğu gibi Phuket sokaklarında da su savaşlarıyla eğlenceli bir şekilde kutlanmaktadır. Festival Nisan ayı içerisinde düzenlenmektedir.

Phuket Bisiklet Haftası
On beş yıldan fazladır düzenlenen bu etkinlik Güney Asya’nın en büyük motosiklet fuarıdır. Adadaki en renkli dizayna sahip onlarca Harley ve Honda motorun gösterime çıkarıldığı festival Nisan ayı içerisinde düzenlenmektedir. Bunun yanında birçok müzik konseri, parti ve motor yarışı gösterileri gibi faaliyetler yapılmaktadır.

Phuket Pride Festival
İlk kez 1999 yılında düzenlenen Phuket Gay Pride geçidi, her yıl Nisan ayı içerisinde Patong Plajı ve civarında kostümlü ve renkli sokak geçitleriyle kutlanmaktadır. Hem ülkedeki hem de dünyanın dört bir yanından eşcinsellerin katılımının yüksek olduğu bir etkinliktir.

Kathu Sokak Kültürü Festivali
Kathu Pazarı ve çevresinde her yıl Ağustos ayı içerisinde kutlanan etkinliğin amacı hem pazarın hem de yerel kültürün canlı tutulmasıdır. Festival dâhilinde tezgâhlar normal zamanlara göre canlanır, sahne şovları, canlı müzik konserleri ve geleneksel Thai çocuk oyunları gösterileri düzenlenmektedir.

Por Tor Festivali
“Aç Hayalet” festivali olarak da adlandırılan Por Tor Festivali, her yıl Eylül ayı içerisinde düzenlenmektedir. Kötü ruhlu hayaletlerden korunmak adına tapınaklarda tanrılar adına özel yemekler, kokular ve mumlar sunulur. Dini ayinlerin dışındaki gösterileri görmek için ise yolunuz Ranong Yolu’ndaki kutlamalara düşmelidir. Aslan dansları, sihirbazlık gösterileri, kabare şovları, canlı müzik konserleri kısacası Uzakdoğu’nun tüm mistizmini bir arada bulabileceğiniz bu festivali mutlaka görmelisiniz.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyatına 3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.