Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Barcelona Marsilya Nice Turu
ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Barselona Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Akvaryum Barselona
Akvaryum Barselona

Port Vell Limanı’nda bulunan tesisin içerisinde toplam 35 akvaryum, 450 türde 11000 deniz canlısı ve 80 metre su altı tüneli bulunmaktadır.

Barcelona Hayvanat Bahçesi
Barcelona Hayvanat Bahçesi

Ciutadella parkının 32 dönümünü kaplayan Hayvanat Bahçesinde 400’ün üzerinde farklı türde canlı bulunur.

Barselona Katedrali
Barselona Katedrali

Gaudí'nin en ünlü eseridir. Yapımına 1882 yılında başlanmış ancak mimari yapısı çok zor olduğundan 2030 yılında bitirileceği tahmin ediliyor.

Barselona Şehir Merkezi
Barselona Şehir Merkezi

Birçok tarihi yapısıyla ve turist dostu bir kent olmasıyla gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır.

Casa Mila (La Pedrara)
Casa Mila (La Pedrara)

Gaudi’nin en ünlü ikinci binasıdır. 1906–1910 arasında inşa edilen yapı Gaudi’nin kendisini Sagrada Familia’ya adamadan önce yaptığı son eserdir.

Ciutadella Parkı
Ciutadella Parkı

19. yy'da yapılan ve 280.000 metre karelik bir alan üstüne kurulan park, bir hayvanat bahçesi, bir göl ve birçok müzeye ev sahipliği yapar.

Dioganal Mar Park
Dioganal Mar Park

Toplam 14 hektar alanda 7 parça olan park 2002 yılında açılmış olup sahip olduğu yenilikçi akım ile Barcelona’ya farklı bir hava katmaktadır. 

El Raval Bölgesi
El Raval Bölgesi

Eskiden fuhuş,cinayet ve diğer olaylar yüzünden kötü şöhrete sahip olan bölge büyük değişim yaşayarak bugün merkezi bir yer haline gelmiştir.

Gran Teatre De Liceu Opera Evi
Gran Teatre De Liceu Opera Evi

Avrupa'nın en güzel opera binası sayılan yapı 1847'de inşaa edilmiştir.

Hospital De Sant Pau
Hospital De Sant Pau

1901-1930 yılları arasında mimar Lluis Domenech i Montaner tarafından yapılan hastane UNESCO dünya tarih mirası listesine girmiştir.

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi
Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Orta Çağ’dan 20. yy'a kadar sanat eserleri koleksiyonlarının bulunduğu müze Roma ve Gotik tarzda inşa edilmiştir.

La Boqueria Çarşı
La Boqueria Çarşı

La Boqueria, İspanya’daki en renkli yerlerden biridir. 200’den fazla satış yerinde taze sebze, meyve, balık ve et satılmaktadır. 

La Rambla Caddesi
La Rambla Caddesi

Barselona’nın en ünlü caddesidir. Canlı heykeller, sokak şovları, satıcılar ve teraslarda oturan turistler La Rambla’yı sürekli canlı tutarlar.

Marina Port Vell
Marina Port Vell

Barselona Limanı’nın bir parçasıdır, 1992 Barselona Olimpiyatları öncesinde inşa edilmiştir. Ayrıca Avrupa’nın en büyük akvaryumu da burada yer alır.

Maritime Museum
Maritime Museum

Barselona Denizcilik Müzesidir. Müze içerisinde model gemiler, çizimler, resimler ve interaktif bir sergi görülebilir.

Nou Camp Stadyumu
Nou Camp Stadyumu

1957 yılından beri Barselona Futbol Kulübü’ne ev sahipliği yapan stadyum 96.336 seyirci kapasitesine sahiptir.

Olimpiyat Köyü
Olimpiyat Köyü

1992 Olimpiyatları öncesinde, eski stadyum genişletilmiş, çevreye yeni spor kompleksleri inşa edilmiş, Açılış ve Kapanış törenleri burada yapılmıştır.

Palau De La Musica Catalana Konser Salonu
Palau De La Musica Catalana Konser Salonu

1908 yılında açılan bu konser salonunda günümüzde her yıl 500.000'e yakın kişi burada yapılan jazzdan senfoniye çeşitli konserleri izlemektedir.

Palau Guell Konağı
Palau Guell Konağı

1890 yılında bitirilen Palau Guell, Katalan sanayici Eusebi Guell için yaptırılmıştır. Bu konak Gaudi'nin eseridir.

Placa De Catalunya
Placa De Catalunya

Bağlantı noktası olarak görülen bu meydan tüm sokakların başladığı yerdir. Özellikle çeşmeleri ve heykelleri ile ünlüdür. 

Poble Espanyol (İspanyol Köyü)
Poble Espanyol (İspanyol Köyü)

42.000 metre karelik bir alan üstüne yapılmıştır. 1929 yılında Barselona’da düzenlenen Barselona Uluslararası Sergisi için tasarlanmıştır. 

Tibidabo Tepesi
Tibidabo Tepesi

Serra de Collserola’da yer alan en yüksek dağdır (512 m). Bölgede bir lunapark, telekomünikasyon kulesi ve Katolik kilisesi bulunmaktadır.

Torre Agbar Kulesi
Torre Agbar Kulesi

El Poblenou bölgesinde bulunup, 144 m. uzunluk ile Barselona’nın en yüksek üçüncü binasıdır. 33 katlı yapı, iş merkezleri ve ofis olarak hizmet verir.Nereye Gidilir?La Sagra De Familia
İnşasına 1882 yılında başlanan, ve İspanya tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü mimarlarından biri olarak kabul edilen Antoni Gauidi’nin tasarladığı kilisenin yapımı bugün hâla devam etmektedir.  Bu yüzden “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagra De Familia, neo-gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olup UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınmıştır. Kilisenin yapımı, yapılan bağışlara bağlı olarak devam etmektedir. Tasarımında dinî referanslara sıklıkla rastlanan La Sagra De Familia, doğuş, tutku ve ihtişam adı verilen üç harika bölümden oluşmaktadır.

La Rambla Caddesi
Barcelona’nın kültür ve eğlence merkezi olması sebebiyle turistler tarafından da sıkça ziyaret edilen La Rambla Caddesi, Canaletes Çeşmesi’nden Columbus Anıtı’na kadar uzanmaktadır. Cadde, Barcelona’nın tarihî şehri ile yeni şehrini birleştirmesi sebebiyle önemlidir. 12 km uzunluğundaki La Rambla’dan, hareketli atmosfere sahip Liceu ve Boqueria bölgelerine doğrudan ulaşım sağlanmaktadır. La Rambla Caddesi boyunca yürüyerek Gran Teatre del Liceu vei Boqueria Market gibi ünlü mekânları da keşfedebilirsiniz.

Palau Reial ( Kraliyet Sarayı)
20.Yüzyıl’ın başlarında, Gauidi’nin patronu olan Eusebi Güell’in ailesi tarafından inşa ettirilen Palau Reial, 1926 yılından bu yana kraliyet ailesine ev sahipliği yapmaktadır. Palau Reial’de iki tanesi modern sanatlar müzesi olmak üzere toplam 3 müze bulunmaktadır. Müze içerisinde, Picasso ve Miro’nun eserlerinin yanı sıra, İspanya’nın en iyi seramik ürünleri sergilenmektedir.

Picasso Müzesi
20. Yüzyıl’ın en ünlü ressamlarından ve Kübizm akımının öncülerinden Pablo Picasso’nun 3500’den fazla eserinin sergilendiği Picasso Müzesi, Barcelona’nın en önemli kültür merkezlerinden biridir. 1963 yılında koleksiyoner Sabartes’in elindeki Picasso eserlerini bağışlaması ile ziyarete açılan müzeye en büyük katkıyı, elindeki 920 eserini bağışlayan Picasso’nun kendisi yapmıştır. Müzede, ressamın kübist eserlerinin yanı sıra, ilk gençlik yıllarında yaptığı heykel ve seramik çalışmaları da sergilenmektedir.

Plaça de Catalunya (Katalonya Meydanı)​
Placa de Catalunya, Barcelona’nın tarihi şehri ile Eixample Bölgesi arasında yer almaktadır. Şehrin tüm cadde ve sokaklarının başlangıç noktası olan meydan, görkemli heykelleri ve çeşmeleri ile görülmeye değerdir. Gün boyu ortaya çıkardıkları hoş görüntülerle turistlerin ilgisini çeken güvercinler,  50.000 metrekarelik alanı ile Barcelona’nın en büyük meydanlarından olan Plaça de Catalunya’nın simgesidir.

Casa Mila​
La Pedrara (Taş Ocağı) olarak da bilinen Casa Mila, Barcelona’nın isminden çok söz ettiren dahi mimari Antoni Haudi tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiş modernist bir binadır. Art  Nouveau tarzındaki binanın yapımına 1906 yılında başlanmış ve 1920 yılında tamamlanmıştır. 1912 yılında bu binada evlenen Roser Segimon İ Artells ve Pera Mila binanın sahipleriydi. Pere Mila’nın ismine ithafen Casa Mila yani Mila’nın Evi ismi verilmiştir. Eser 1984 yılında UNESCO kapsamında Dünya Mirasları listesine eklenmiştir.

Parc Güell​
Park Güell, Eusebi Güell isimli Katalan bir iş adamı tarafından Antoni Gaudi’ye yaptırılmıştır. İnşası 1914 yılında biten Park Güell, şehrin soyluları için, içerisinde evlerin bulunduğu, çevresi sürreal yapılarla bezenmiş bir yaşam alanı olarak tasarlanmıştır. Ancak Katalan sosyetesinin Park Güell’e beklenen ilgiyi göstermemesi nedeniyle park, 1918 yılında kamunun hizmetine girmiştir. Park içerisinde Gaudi’nin kişisel eşyaları ve çizimlerinin de bulunduğu bir müze mevcuttur.

Plaça d’Espanya​
1929 yılında Barcelona’da düzenlenen uluslararası fuar sebebiyle tasarlanan ve çok geniş bir alana kurulmuş olan Plaça d’Espanya, Barcelona’nın en önemli mimari harikalarından biridir. Meydan gerek turistler gerekse de şehirde yaşayanlar için önemli bir sosyalleşme ve buluşma alanıdır. Venedik Kuleleri, Joan Miro Parkı, Avrupa’nın en prestijli gösterilerine ev sahipliği yapan Fira de Barcelona gibi pek çok önemli yapıyı görebileceğiniz Plaça d’Espanya’da, ilginizi çekecek mağaza ve alışveriş merkezi de bulabilirsiniz.

Casa Batllo​
Barcelona Passeig de Gracia Caddesi’nde yer alan Casa Batllo, Antoni Gaudi ve üç asistanının 1877 yılında inşa edilmiş bir binayı 1905-1907 yılları arasında restore etmesiyle ortaya çıkmıştır. Gaudi’nin ustalık dönemi eserlerinden biri olarak kabul edilen bina, seramikler ve renkli taşlarla bezenmiş muazzam bir dış yüzeye sahiptir. Mimari tasarımlarda ilhamını doğadaki varlıklardan aldığını belirten Gaudi, Casa Batllo’nun dış yüzeyinde de bukalemunların renk değiştirme özelliğinden esinlenerek, binaya bir ejderha algısı yaratmak istemiştir.

Barcelona Katedrali​
Barcelona’nın tarihi şehir kısmının merkezi olarak kabul edilen Gotik Mahallesi’nde yer alan Barcelona Katedrali, Katalan Gotik Mimarisi’nin en güzel örneklerinden biridir.19. Yüzyıl’ın sonlarına doğru neo-gotik mimarinin izlerinin görüldüğü yapının dış yüzeyi, gargoyleler, vahşi ya da mitolojik hayvan temaları ile doludur. Dış yüzeyi kadar iç süslemeleri de göz dolduran katedral ve çevresi eğlence hayatıyla da ismini duyurmuştur.

 Ne Yapılır? • Mercatt La Boqueria Sokak Pazarı’nda alışveriş yapın.
 • Flâmenko dans gecelerine katılın.
 • Şehrin yemek kültürünü şekillendiren Tapas’lardan tadın.
 • Montjuic Tepesi’nden şehir manzarasını izleyin.
 • Paella olarak bilinen Katalan yemeğini deneyin.Ne Alınır?Diğer birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi, Barcelona’da da alışveriş için çok farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Hediyelik eşyalardan tasarım ürünlere, giyimden elektroniğe kadar aradığınız hemen her ürünü, The Portal de l’Àngel, La Rambla, Park Guell ve El Raval gibi şehrin ünlü caddelerinde yer alan mağazalar ve AVM’lerde bulabilirsiniz. Hediyelik bir şeyler bakıyorsanız, Barcelona ile özdeşleşmiş Flâmenko aksesuarları, İspanyol yelpazeleri, şehrin mimarisinde sıkça kullanılan kırıklı mozaiklerden yapılmış seramik eşyalar ya da eğlenceli eşek figürlerine göz atabilirsiniz.

Cereria Subirà
1761’den beri hizmet veren Cereria Subirà, birbirinden renkli ve güzel kokulu mumlarıyla Barcelona’nın simgelerinden olmuş durumdadır. Barok tarzda inşa edilmiş bu tarihî dükkânda, hem evinizin dekorasyonu hem de bu tür hediyelik eşyalardan hoşlanan sevdikleriniz için zarif ve orijinal ürünler bulabilirsiniz.  
Adres: Baixada de la Llibreteria, 7, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 15 26 06

Art Montfalcon
La Cambra Caddesi üzerinde bulunan Art Montfalcon için hediyelik eşya cenneti yakıştırması yapmak yerinde olacaktır. İki katlı bir binada hizmet veren mağazada seramik eşyalardan farklı baskı tasarımlarıyla yapılmış tişörtlere kadar aklınıza gelen her şeyi bulabilirsiniz.
Adres: Carrer dels Boters 4 Barri Gòtic, Barcelona
Telefon:+34 933 01 13 25

The Centre Comercial Maremàgnum
Şehrin en bilinen alışveriş merkezlerinden olan Comercial Maremàgnum, birçok markayı rahatlıkla bulabileceğiniz ve bunun yanında restoran, golf sahası ve akvaryum gibi gün içinde aktiviteler yapabileceğiniz geniş bir yaşam merkezidir.
Adres: Moll d'Espanya, 5, 08039 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 932 25 81 00

Urbana
Bask menşeli bir marka olan Urbana’da, hem kadınlar hem de erkekler için modaya uygun ve son derece farklı tasarımlar bulabilirsiniz. Urbana’nın, giyim yanında geniş bir aksesuar koleksiyonu da bulunmaktadır.
Adres: Carrer d’Avinyó 46, Barcelona
Tel: 93 269 09 20

Els Encants Vells
Fira de Bellcaire olarak da bilinen Els Encants Vells, şehrin en ünlü bitpazarıdır. Meraklıları için birbirinden ilginç parçalar bulunduran pazarda, alışveriş yapmasanız dahi keyifle zaman geçirebilirsiniz.
Adres: Plaça de les Glòries Catalanes, Barcelona
Tel: 93 246 30 30
 Ne Yenir?Ağırlıklı olarak Katalan Mutfağı’nın hâkim olduğu Barcelona’da yemek dendiğinde akla gelen ilk kelime Tapas’tır. Akdeniz yemek kültüründen de oldukça etkilenen mutfakta deniz mahsulleri önemli yer tutar. Deniz mahsulleriyle yapılan ve bir tür pilav olan Paella, patatesli omlet olarak adlandırabileceğimiz “Tortilla a la Espanola” ve aperatif olarak tüketilen Pa amb Tomaquet yerel mutfağın en önemli ve bilindik lezzetleri arasındadır. Şehrin resmi tatlısı diyebileceğimiz Churro’yu tatmadan ise Barselona’dan ayrılmayın. Yerel lezzetlerin yanında farklı mutfaklara ait menüler sunan birçok restoranı rahatça bulabilirsiniz. 

Mauri
Mauri, hizmete başladığı 1929 yılından beri Barcelonalıların müdavimi olduğu, şehrin en eski pastanelerinden biridir. Özellikle çikolatalı kruvasanları ile meşhur olan mekân, gurmelere özel lezzetler de sunmaktadır.
Adres: Calle Provença, 241, 08008 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 932 15 09 98

Bar Pinotxo
Lezzetli ve taze Tapasları ile ünlü olan Bar Pinotxo, Rambla Caddesi’nin girişine çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Yerel lezzetlere meraklı olanlar ve akşam yemeğini aperatiflerle geçiştirmek isteyenler için ideal bir mekândır.
Adres: Rambla de Sant Josep, 91, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 17 17 31

Els Quatre Gats
Şehrin en canlı yerlerinden Plaça de Catalunya’da bulunan Els Quatre Gats, Katalan Mutfağı’nın en iyi ve lezzetli örneklerini sunan bar-restoran tarzı bir mekândır. Modern ve ahşap ağırlıklı dekorasyonu ile hoş bir akşam yemeği için tercih edilebilir.
Adres: Carrer de Montsió, 3, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 02 41 40

Can Majó
Neredeyse denizin içine uzanan masaları, ve lezzetli deniz ürünleri ile yapılan yemekleriyle adını duyurmuş olan Can Majó, romantik bir akşam yemeği için tercih edilecek en doğru adreslerden birisidir. Barcelona’nın keyifli sahillerinden birinde bulunan restoranın en gözde yemeği Bollabessa’dır.
Adres: Almirante Aixada 23, 08003 La Barceloneta, Barcelona
Telefon:+34 932 21 54 55

Restaurant Elche
1960’dan beri Barcelona’da hizmet veren Elche Restaurant’da, şehrin en lezzetli Paellaları’nın yapıldığı söylenmektedir. Eski-Dünya tarzıyla hazırlanmış dekorasyonu ile iki katlı bir binada hizmet veren mekânın güleryüzlü çalışanlarından da çok memnun kalacaksınız.
Adres: Carrer de Vilà i Vilà, 71, 08004 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 934 41 30 89Ne Zaman Gidilir?Yıl boyu ılıman Akdeniz ikliminin etkisinde olan Barselona’yı her mevsim rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte, havanın en güzel, sokakların ise görece sakin olduğu Mayıs ve Haziran aylarının, şehrin tadını çıkarmak için en ideal aylar olduğu söylenebilir. Tatilinizi planlarken şehrin etkinlik takvimi en önemli etken olsa da, Ağustos ayında havanın nemli, ve ortalama sıcaklıkların otuz derece civarında olduğunu da dikkate almanızda fayda var.Eğlence ve Gece HayatıBarcelona’nın büyük bir şehir olmasının yanında, aynı zamanda Avrupa’nın önemli bir eğitim şehri olması, eğlence ve gece hayatını oldukça aktif ve çeşitli hale getirmiştir. Şehirde haftanın her günü farklı partiler ya da aktiviteler bulabilirsiniz. Sabaha kadar dans edebileceğiniz gece kulüplerinin ve limandan kalkan parti botlarının yanında, Moskova ve Paris’teki benzerlerinden geride kalmayan Liceu Operası’nda sergilenen performansları izleyebilir, ya Flamenko kulüplerinin yemekli programlarından birine katılabilirsiniz. Amerikan eski Başkanı Bill Clinton’un saksafon çaldığı yer olarak ünlenen Harlem Club ve benzeri caz barlarda kaliteli müzik eşliğinde bir akşam geçirmek, bir başka Barcelona gecesi alternatifi olabilir.

Ice Bcn Bar
Yaz sıcağından bunalanlar ya da bambaşka bir gece hayatı deneyimi yaşamak isteyenler için, dekorasyonu tamamen buzdan yapılmış olan Ice Barcelona oldukça yerinde bir seçim. İçkilerinizi dahi buz bardaklardan içeceğiniz bu mekânda La Sagrada Familia’nın buzdan yapılmış bir modelini de bulabilirsiniz.
Adres: Ramon Trias Fargas, 2 (por la playa girişi), 08005 Barcelona
Telefon:+34 932 24 16 25

Carpe Diem Lounge Club
Sıcak ortamı ve huzur verici dekorasyonu ile Barcelona’nın en gözde mekânlarından biri olan Carpe Diem Lounge Bar’da dilediğinizce dans edip içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Tekno müzikten hoşlananların rağbet gösterdiği kulüp, Barcelonalı futbolcuların da uğrak mekânları arasındadır.
Adres: Passeig Marítim de la Barceloneta, 32, 08003 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 932 24 04 70

Barcelona Pipa Club
Şehrin en iyi on barından biri sayılan Barcelona Pipa Club, dekorasyonunda bolca pipo kullanılmış ve ünlü dedektif karakteri Sherlock Holmes’a vurgu yapan temasıyla rahat ve eğlenceli bir mekân. Havuz salonu, konser bölümü ve caz sahnesi gibi farklı temalarda odalardan oluşan Pipa Club’ın rahat koltuklarında keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.
Adres: Plaça Reial 3, Barcelona
Tel: +34 93 302 4732

Tinta Roja
Bir tiyatro salonunun kulisini andıran farklı dekorasyonu ile tangodan hoşlananlar için adeta bir tapınak gibidir Tinta Roja. Uygun fiyatlardaki kokteyllerinden yudumlarken dev ekranda yayınlanan tango gösterilerini izleyebilirsiniz.
Adres: Carrer de la Creu dels Molers 17, Barcelona
Tel: +34 93 443 3243

Moog
Moog, dar bir alana kurulmuş küçük bir gece kulübü olsa da, şehirde büyük üne sahiptir. Tanınmış DJ’lerin sahne aldığı Moog’da daha çok tekno ve house tarzı müzikler çalınmaktadır.
Adres: Carrer de l'Arc del Teatre, 3, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 19 17 89Festival ve EtkinlikBarcelona, festival ve etkinlikler yönünden oldukça yoğun bir takvime sahiptir. Müzik ve film festivallerinin yanı sıra, özel günler ve bayramlar da halkın geniş katılımıyla birlikte oldukça keyifli geçer.  Tatilinizi planlamadan önce, yılın her döneminde çeşitli disiplinlere dair önemli etkinliklerin tarihlerini gözden geçirmekte fayda vardır. Sokak etkinlikleri konusunda da öncü olan Barcelona’da, 1 Kasım Kestane Festivali gibi birçok ilginç ve eğlenceli etkinliğe katılabilirsiniz.

Three Kings Parade
Barcelona’da özellikle çocukların dört gözle beklediği bu festival her yıl 5-6 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilir. Otantik bir Katalan festivali olan Three Kings kaynağını İncil’de yer alan üç kralın (Baltazar, Melchior ve Gasper) İsa ile tanışmasının anlatıldığı bölümden alır. Çoğu İspanyol çocuk için Noel Baba karakteri bu krallarla özdeşleşmektedir. Festival dâhilinde halk, sokaklarda renkli kostümleriyle dev bir geçit oluşturmaktadır.

Festes de la Merce ( Castellers)
Her yıl Eylül ayında düzenlenen festivalde insanların bedenleriyle oluşturdukları kuleler yarışmaktadır.  Her grubun birbirinden farklı ve zor figürlerle oluşturdukları kuleleri izlerken düzenlenen konserlerle de müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dia de Sant Jordi
Barselona’nın kuruluşuna öncülük eden St. Jordi’yi anmak için düzenlenen festivale çiçek festivali demek de yerinde olacaktır.

Festival de Sonar
Yaz ayları hareketinden ve enerjisinden hiç hız kaybetmeyen şehirde düzenlenen geleneksel bir müzik festivalidir Festival de Sonar. Her yıl Haziran ayında düzenlenen festival bir hafta boyunca süren canlı müzik konserlerinden oluşmaktadır.

Festival de Sant Joan
Haziran ayının sonlarına doğru düzenlenen festival, Barcelona’da yapılan bir çeşit “yaza hoş geldin bayramı”dır. Nevruz ateşine benzeyen dev ateşler yakılır ve insanlar ateşin üzerinden atlayarak sahilde dans ederek yazın gelişini kutlarlar.

Grec Arts Festival
Her yıl Haziran ayının son haftasında kutlanan Grec Arts Festival, uluslararası öneme sahip tiyatro, müzik ve dans festivalidir.

Festa Major de Gracia
19. Yüzyıldan beri kutlanan Festa Major de Gracia, halkın karton, kereste ve kâğıtları kullanarak yaptığı orijinal tasarımlar ve kostümler eşliğinde toplam 23 sokak boyunca devam eden büyük geçitler gerçekleştirdikleri geleneksel bir etkinliktir. Her yıl farklı bir temanın kullanıldığı festival Ağustos ayında yapılmaktadır.Nice Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Massena Meydanı
Massena Meydanı

Şehrin ana meydanı olan Place Messana, şehrin merkezi ve antik şehri birbirine bağlıyor. Etrafı İtalyan stili kırmızı binalarla çevrili olan meydan, yaz aylarında pek çok festivale ve açık hava konserlerine sahne oluyor. 

Massena Sanat Müzesi
Massena Sanat Müzesi

 

Matisse Müzesi
Matisse Müzesi

17. yüzyıldan kalma bir Cenova evinden restore edilen Musée Matisse’de, müzeye ismini veren Henri Matisse’in dünyaca ünlü koleksiyonları, kariyerinin başlangıcından sonuna dek yaptığı çalışmalar yer alıyor.

Nice Şehir Merkezi
Nice Şehir Merkezi

Güney Fransa’da Akdeniz sahilinde Marsilya’yla Cenova arasında yer alan büyüleyici doğa şehri Nice, dünyaca ünlü plajları, yeşil ve mavinin ahenkle dans ettiği göz alıcı doğası, görkemli tarihi yapıları ve lüks mağazalarıyla Akdeniz’in en popüler tatil beldeleri arasında yer alır.

Notre Dame Bazilikasi
Notre Dame Bazilikasi

1864 ve 1868 yılları arasında inşa edilmiş Bazilika, Louis Lenormand tarafından tasarlanamış ve Nice'in büyük kilisesi olmuştur.

Phoenix Floral Park
Phoenix Floral Park

1990’da açılan Parc Phoenix, 7 hektarlık bir alanda botanik bahçesi olarak hizmet veriyor. Tropikal bitkilerle süslenmiş, yeşilin her rengini barındıran Parc Phoenix; pelikan, kuğu, ördek ve kaplumbağa gibi pek çok hayvana da ev sahipliği yapıyor. 

Vieille Ville-Eski Şehir
Vieille Ville-Eski Şehir

M.Ö 500’lerde Yunan ve İtalyan kültüründen izler taşıyan güçlü tarihiyle Nice şehri, yeni şehir ve eski şehir olmak üzere ikiye ayrılır. Nereye Gidilir?Promenade des Anglais
Deniz ve palmiye ağaçları arasına konumlanmış ünlü sahil şeridi ‘Promonade des Anglais’, Nice’in sembolik mekanlarından biri. Yaz aylarında Nice’i seyahat ederseniz, sahil şeridi boyunca kaykay ve bisikletleriyle sahili renklendiren gençleri, yürüyüş yapan çiftleri ve plajda güneşlenen insanları görmeniz mümkün. 

Colline du Chateau
Baie des Anges’ın nefis manzarasının karşısına konuşlanmış, şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz noktalardan biri… İster asansörle ister merdivenleri kullanarak ulaşabilir, benzersiz Akdeniz manzarası ve kenarına kurulmuş bu tarihi kıyı kentini seyre dalabilirsiniz. 

Museum of Asian Art
Promonade des Anglais üzerinde bulunan Museum of Asian Art, Japon mimar Kenzo Tange tarafından Asya uygarlıkları ve modern sanat tasarımları arasından bir köprü inşa etmek amacıyla kurulmuş. Salı günleri hariç haftanın her günü ziyaret edilebiliyor. 

Parc Phoenix
1990’da açılan Parc Phoenix, 7 hektarlık bir alanda botanik bahçesi olarak hizmet veriyor. Tropikal bitkilerle süslenmiş, yeşilin her rengini barındıran Parc Phoenix; pelikan, kuğu, ördek ve kaplumbağa gibi pek çok hayvana da ev sahipliği yapıyor. 

Musée Matisse
17. yüzyıldan kalma bir Cenova evinden restore edilen Musée Matisse’de, müzeye ismini veren Henri Matisse’in dünyaca ünlü koleksiyonları, kariyerinin başlangıcından sonuna dek yaptığı çalışmalar yer alıyor.

Musee et Site Archeologiques de Cimiez
Eski bir Roma şehri olan Cemenelum’a ait tarihsel kalıntıların sergilendiği müze, Nice’nin tarihsel geçmişiyle ilgili de pek çok bilgi veriyor. Ayrıca geçici sanat sergilerine de ev sahipliği yapıyor. 

Place Méssana
Şehrin ana meydanı olan Place Messana, şehrin merkezi ve antik şehri birbirine bağlıyor. Etrafı İtalyan stili kırmızı binalarla çevrili olan meydan, yaz aylarında pek çok festivale ve açık hava konserlerine sahne oluyor. 

Place du Palais 
Adalet sarayının önünde bulunan meydan, gençlerin uğrak toplanma mekanı… Sarayın merdivenlerinde toplanan arkadaş grupları, gitar ve şarkılar eşliğinde tertemiz Akdeniz havasının tadını çıkarıyorlar. 

Saint Nicolas Orthodox Cathedral
1859’da inşa edilen Saint Nicolas Ortodox Cathedral, Batı Avrupa’nın en eski Rus katedrali olma özelliğini taşıyor. 

Vieux Nice
Vieux Nice, şehrin en eski yerleşim bölgelerinden biri. Sanat galerileri, mağazalar, antika dükkanları ve restoranları içinde barındıran Vieux Nice’in, rengarenk ve daracık sokaklarında dolaşırken zaman tünelinde hoş bir yolculuk yapabilirsiniz. 
 Ne Yapılır? • Le Petite Train ismi verilen küçük trenle Marsilya şehir turu yapın
 • Marsilya’ya özgü Boullabaise Çorbası’nı tadın
 • Ünlü Marsilya sabunlarından satın alın
 • Milano’da alışveriş çılgınlığını yaşayın.
 • Nice’in ünlü caddesi Promenade Des Anglais’de uzun bir akşam yürüyüşü yapın. 
 • Milano’da mozeralla ve domates sosuyla hazırlana Panzerotti’yi tadın.
 • Nice’in İtalyan kültürünün etkisiyle şekillenen leziz pizzalarının tadına bakın.
 • Nice’in yaşam dolu bölgesi Cours Saleya’da güneş ışıltıları altında bir öğle yemeği yiyin.
 • Vieux Nice; eski sokak aralarında dolaşıp eski kilise, kafe ve dükkânların keşfedin.
 • Çiçeklerin kenti Nice’e gelip Rue Masséna ‘da satılan muhteşem kokulu parfümlerden satın almadan ayrılmayın.
 • Jean Medecin Caddesi’ndeki mağazalarda alışverişin keyfine varın.Ne Alınır?Nice’in labirente benzer dar sokakları, yüksek kalitede home-made ürünleriyle turistlerin akınına uğruyor. El yapımı reçel ve bal, zeytinyağı ve %100 deriden üretilen deri çantalara hayran kalmanız muhtemel. Ne Yenir?Sıcak ve çıtır pankek Socca; taze sebzelerden yapılan salata Niçoise Salad; hamsi balığı, soğan ve zeytinden yapılan geleneksel pizza ‘Pissaladière, Fransız Rivierasının tadı damaktan kalan lezzetlerinin başında geliyor. Ne Zaman Gidilir?Nice’i ziyaret etmek için en ideal zaman aralığının Eylül-Ekim veya Mart ortası-Nisan ayları olduğunu söylemek mümkün. Bu dönemde, sezona göre daha uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz. Yılın 300 gününü güneşli geçiren bu Akdeniz şehri’nin en çok rağbet gördüğü dönem ise yaz aylarına denk geliyor. Eğlence ve Gece HayatıPromenade des Anglais’de bir masaya kurulup Akdeniz’i seyrederek içkinizi yudumlamak ve ya bir İngiliz Pub’ında dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla şehrin tadını çıkarmak… Nice, kendine özgü barlarıyla Cote d’Azur’un rengarenk eğlence merkezi...

Nice’in tek şampanya barı olan L’Effervescence’da ilk içkinizi bitirdikten sonra, diğer siparişlerinizi yarı fiyatına alabiliyorsunuz. Nice’de çok sayıda bulunan British publarının en popüleri ise Wayne’s… Antik şehir merkezinde yer alan Wayne’s, Fransız Rivierası’nın en çok tercih edilen barı olarak biliniyor. Caz müzikten hoşlananlar ise Les Distilleries İdéales’i tercih edilebilir. Akdeniz manzarasını izleyebileceğiniz hoş terasında yer bulabilmek içinse mekana erken gitmenizde fayda var. Festival ve EtkinlikAvrupa’nın en prestijli caz müzik festivali olarak bilinen Nice Jazz Festival, her yıl Temmuz ayında düzenleniyor. İlki 1948 yılında düzenlenen Nice Jazz Festival’i, dünyanın ilk uluslar arası caz festivali olma özelliğini taşıyor. Caz müziği tutkunlarından iseniz, Temmuz ayında Nice size birbirinden ünlü Caz sanatçılarıyla kucak açıyor. 

Nisan ayında kısa film festivali ‘Festival C’est Trop Court’, Aralık ayında Melekler Koyu’nda yapılan kürek yarışı ‘Baie des Anges Rowing Race’, Nice şehrinin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Marsilya Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Cathedral de la Major
Cathedral de la Major

Bizans ve Gotik mimari stillerin karışımı olan yapı, bu görkemli dönemin refahını yansıtır. Kubbe, dünyanın en büyük altıncı kubbesidir ve yüksekliği 70 metredir. Uzunluğu ise, 142 metredir ve 3000 kişi kapasitelidir.

Chateau d'If
Chateau d'If

16.yy.da Kral Francois tarafından şehrin güvenliği açısından yapılan bu şato, daha sonra korkutucu hikayeleri ve kötü koşullarıyla ün salan bir hapishaneye dönüşmüştür. Burayı üne kavuşturan ve bugün milyonlarca turisti çeken ise Alexander Dumas'ın Monte Cristo Kontu adlı eseridir. Bu romanın baş kahramanı Edmond Dantes yıllarını buradan kaçma planı yaparak geçirmektedir.

Katalan Plajı
Katalan Plajı

Yaz aylarında biraz kalabalık olmasına rağmen oldukça keyifli ve şehir merkezinde denize girilebilen, limandan birkaç yüz metre uzaklıkta bir plajdır. Tesisleri, temiz denizi ve kumsalıyla turistlerin uğrak noktasıdır.

Le Vieux Port (Eski Liman)
Le Vieux Port (Eski Liman)

Vieux-Port, Marsilya’nın Akdeniz’le buluşan çok güzel ve oldukça elit ancak bir o kadar da eski bir limanıdır. Bu antik limanın çevresinde birçok hoş kafe vardır.  Kafelerde oturarak, yatların limana yanaşması ve limandan ayrılması izlenebilir. Ayrıca bu nokta, yine liman çevresinde yer alan çekici binalara da ev sahipliği yapar.

Notre Dame de la Garde Bazilikası
Notre Dame de la Garde Bazilikası

Bazilikanın olduğu noktaya yapılan ilk kilise 1214 yılında inşa edilmiştir. 16. yüzyıl başlarında Francis I‘ın emriyle, Marsiyla’yı İspanya kralı Charles V‘ın kuşatmalarından korumak amacıyla kilise çevresi kale duvarlarıyla çevrelenmiştir. 1864 yılında ise, Bizans mimarisiyle şu anki bazilika inşa edilmiştir.

Palais du Pharo (Pharo Sarayı)
Palais du Pharo (Pharo Sarayı)

Napolyon'un isteği üzerine yazlık saray olarak yapılmaya başlanan yapı, Napolyonun ölümü üzerine eşi tarafından şehre bağışlanmıştır. 1904 yılında ise yapı, Tıp Fakültesi haline dönüştürülmüştür. Nereye Gidilir? • Notre Dame de la Gadre Bazilikası
 • Eski Liman
 • Katalan Plajı
 • Palais du Pharo (Pharo Sarayı)
 • Le Panier Tarihi Semti
 • Chateau d'If
 • Cathedral de la MajorNe Yapılır? • Le Petite Train ismi verilen küçük trenle Marsilya şehir turu yapın
 • Marsilya’ya özgü Boullabaise Çorbası’nı tadın
 • Ünlü Marsilya sabunlarından satın alın
 • Nice’in ünlü caddesi Promenade Des Anglais’de uzun bir akşam yürüyüşü yapın.
 • Yüzden fazla farklı çeşit seçeneği sunan Nice dondurmacılarının ürünlerini mutlaka tadın.
 • Nice’in İtalyan kültürünün etkisiyle şekillenen leziz pizzalarının tadına bakın.
 • Nice’in yaşam dolu bölgesi Cours Saleya’da güneş ışıltıları altında bir öğle yemeği yiyin.
 • Vieux Nice; eski sokak aralarında dolaşıp eski kilise, kafe ve dükkânların keşfedin.
 • Çiçeklerin kenti Nice’e gelip Rue Masséna ‘da satılan muhteşem kokulu parfümlerden satın almadan ayrılmayın.
 • Jean Medecin Caddesi’ndeki mağazalarda alışverişin keyfine varın.Ne Yenir?Chez Fonfon
Vallon des Auffes yakınlarında ve korniş bölgesinin pastoral manzarasına sahip bu restoranda birbirinden lezzetli deniz ürünleri tadabilir, Marsilya'nın milli Çorbası Bouillabaisse'in en lezzetli halini keşfedebilirsiniz.
Adres: 140 rue Vallon des Auffes, 7e, Marseille, Fransa Tel: +33 04 9152 14 38

Pizzeria Etienne
Marsilya'nın en lezzetli pizzalarının yanında bir dizi et ve deniz mahsulü menüsü bulabileceğiniz bu restoran kalabalık gruplar ve aileler için oldukça ideal bir mekândır. Doyurucu menüleri ve uygun fiyatlarıyla hizmet kalitesinden oldukça memnun kalacaksınız.
Adres: 43 rue de Lorette, 2e, Marseille, Fransa

Les Arcenaulx
XIV Louis Cephaneliği'ne oldukça yakın bir konumda bulanan bu restoran iki yemek kitabının da yazarı olan Jeanne Lafitte tarafından işletilmektedir. Marsilya'nın geleneksel lezzetlerinin sunulduğu mekânda pieds et paquets ve daube gibi yerel lezzetleri tadabilirsiniz.
Adres: 25 cours Estienne d'Orves, 1e, Marseille, Fransa
Tel: +33 04 9159 80 30

La Kahena
Vieux Port yakının bulunan bu köklü Tunus restoranında her gün on farklı çeşitte menü misafirlere sunulmaktadır. Geleneksel ve baharatlı kuzu ve tavuk ızgara yemekleri tadabileceğiniz restoranda Fas'ın ünlü nane çayından da içebilirsiniz.
Adres: 2 rue de la République, 2e, Marseille, Fransa
Tel: +33 04 9190 6193Ne Zaman Gidilir?Marsilya her mevsim rahatlıkla gidilebilecek bir kenttir. Yaz ayları tercih edilirse deniz, güneş ve kum keyfinden de faydalanılabilir.Eğlence ve Gece HayatıLe Trolleybus
1989 yılında 17. Yüzyıl’da inşa edilmiş eski bir silah cephaneliğinde kurulan Le Trolleybus, Marsilya gece hayatının nabzını tutan mekânlardandır. Whiskybar, Trollybar, Terminus ve Abribus olmak üzere dört farklı bardan oluşan gece klübünde soul, pop ve rock müzikler eşliğinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Adres: 24 quai de Rive Neuve, 7e, Marseille, Fransa
Tel: +33 04 9154 30 45

Dock des Suds
Hem canlı müzik dinlemek hem de Marzilya'nın çok renkli müzik kültürünü yakından tanımak isteyenler için ideal bir mekân olan Dock des Suds'da Kamerun, Güney Kore ve Kongo Cumhruiyeti'nden gelen müzisyenlerin ülkelerine ait izler taşıyan müziklerini dinleyebilirsiniz.
Adres: 12 rue Urbain V, 2e, Marseille, FransaFestival ve EtkinlikMarsilya Festivalleri

Fête du Vent (Rüzgâr Festivali)

Marsilya’nın her zaman güneşli ama bir o kadar da rüzgarlı havasının ve sonbaharının keyfini çıkarmak isteyenlerin buluştuğu bu festival şehirdeki Prado Plajı’nda uçurtmalar ile kutlanmaktadır. Birbirinden renkli uçurtmalar gökyüzünde çok güzel bir manzaranın oluşmasını sağlamaktadır.

Avec le Temps
Her yıl bahar ayları içerisinde düzenlenen Avec le Temps festivali bölgeye ait yerel müzikleri yapan grupların halka açık alanlarda verdiği konserlerden oluşmaktadır.

Uluslararası Marsilya Belgesel Film Festivali
1989 yılından bu yana Marsilya’nın en saygın etkinlikleri arasında yer alan bu belgesel film festivaline yerel ve uluslar arası birçok yönetmen filmleriyle eşlik etmektedir. Her yıl 100!den fazla belgesel halka ücretsiz gösterimler ile sunulmaktadır.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyatına 3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.