Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Beyrut Turu

Beyrut Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.

El Hamra’nın lüks mağazalarından çıkıp Al Omari Camii’nin otantik avlusuna girerken, ya da Baalbek Harabeleri’ndeki tarih yolculuğunun ardından Jeita Mağarası’nda doğanın sizi büyülemesine izin verirken, Ortadoğu coğrafyasının fikrî ve kültürel başkenti Beyrut’u “dünyanın tanıtım filmi” tadında izlemenin eşsiz keyfine varmaya ne dersiniz?

1. Gün
İstanbul >> Beyrut
21 Oca 2018 Pazar
Saat farkı hiç yok ve uçuş süresi de oldukça kısa – diğer bir deyişle, otelinize yerleşir yerleşmez bu eşsiz şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Beyrut turu ilk gününde, Sorsock Müzesi’ni gezmenizi öneririz. Aynı isimli aristokrat aileye ait olan bu müze, resim, heykel ve seramik eserleri içeriyor. Mimarisi Osmanlı izlerini taşıyor ve çağdaş sanatçılar da eserlerini sergileme fırsatı buluyor. İlk günü Büyük Saray’ı gezerek tamamlamanız en doğrusu olur, zira yine Osmanlı İmparatorluğu tarafından yaptırılan bu saray, şehrin en önemli yapılarından biri kabul ediliyor.
2. Gün
Beyrut
22 Oca 2018 Pazartesi
Beyrut turu ikinci gününde, Al Omari Camii görmeniz gereken ilk yer. 1153 yılında Hospitalier Şövalyeleri tarafından inşa edilen bina, Osmanlılar tarafından camiye çevriliyor. Dış mimarisi ve iç süslemeleri, kelimenin tam anlamıyla eşsiz. Günün devamında alışveriş yapmanızı ve bunun için de Solider Meydanı’nı tercih etmenizi öneririz. Yıldızlar Caddesi ve Eski Saat Kulesi’ne ev sahipliği yapan bu meydan, Beyrut’un en modern görünümlü noktası ve sayısız dünya markasının ürünlerini içeriyor. Gününüzü Corniche kordonunda yürüyerek tamamlayın; yerel halkın da en popüler hobilerinden biri sayılıyor.
3. Gün
Beyrut
23 Oca 2018 Salı
Beyrut turu üçüncü gününde biraz uzağa gideceğiz ancak buna değecek; hedefimiz yedi bin yıllık bir geçmişe sahip olan antik Byblos kenti. UNESCO dünya miraslarından bir kabul edilen Byblos, hem fotoğraf çekmek ve hem de tarihe tanıklık etmek için çok uygun bir yer. Geri dönerken Rouche bölgesinde bulunan Güvercin Kayaları’na muhakkak uğrayın. Şehrin simgelerinden biri kabul edilen bu kayaların cennetten düştüğüne inanılıyor. Acıktığınızda, kuşbaşılı humus ve lebeniye (yoğurt çorbası) gibi yöreye özgü lezzetleri deneyebilirsiniz.
4. Gün
Beyrut
24 Oca 2018 Çarşamba
Beyrut turu dördüncü günü, bu şehrin neden “Ortadoğu’nun Paris’i” olarak adlandırıldığını anlama zamanı. Güne okkalı bir kakuleli kahve içerek başlamanızı öneririz, Harissa Tepesi bu iş için en uygun yer. Kahve molanızdan sonra aynı bölgede bulunan Meryem Ana Heykeli gibi tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz. Günün geri kalanında, René Moawad Bahçesi’nde dolaşmanızı öneriyoruz. Dünyanın dört bir köşesinden gelen çiçek ve bitkilere ev sahipliği yapan bu bahçedeki gezintinizden memnun kalacağınıza eminiz. Gece yaşamını seviyorsanız, günü Gemmayze Caddesi’nde tamamlayabilir ve sayısız gece kulübünden birini ziyaret edebilirsiniz. Arak (anasonlu bir içki) içmeyi unutmayın!
5. Gün
Beyrut
25 Oca 2018 Perşembe
Beyrut turu beşinci günü, Jeitta Grotto-Harissa bölgelerini ziyaret ediyoruz. Jeitta Grotto 1836 yılında keşfedilmiş 2 katlı bir mağara. Mağaranın özelliği, içerisinde devasa sarkıt ve dikitler. Ortalama 1.5 – 2 saat kadar, burayı gezdikten sonra Harissa bölgesine doğru yola koyulabilirsiniz. Ülkedeki en önemli tepelerden biri olan Harissa’ da devasa bir Meryem Ana heykeli bulunuyor. Harissa tepesine çıkınca bütün Beyrut’ u tepeden izleyebiliyorsunuz.
6. Gün
Beyrut
26 Oca 2018 Cuma
Beyrut turu altıncı günü, Zaitunay Bay bölgesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Zaitunay bölgesi, İstanbuldaki Nişantaşı veya Bağdat Caddesine benziyor. Tek farkı ise, sahil şeridinde yer alması. Dünyanın sayılı markalarıyla birlikte, pek çok gökdelene ve sahiplik yapan bu bölgenin ardından, dilerseniz Beyrut’un en ünlü yerlerinden biri olan Pigeon Rocks(Güvercin Kayalıkları)’ı ziyaret edebilirsiniz.
7. Gün
Beyrut
27 Oca 2018 Cumartesi
Beyrut turu yedinci gününde, Beyrut ulusal müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Beyrut ulusal müzesinde bulunan eserler 1. Dünya Savaşı'ndan sonra toplanmaya başlanmış ve müze 1942 yılında hizmete açılarak ziyaretçilerini ağırlamaya başlamıştır. Müzede eski çağlardan kalan; Fenike, Mısır, Roma, Bizans, Osmanlı dönemlerine ait 100.000 tarihi eser bulunuyor.
8. Gün
Beyrut >> İstanbul
28 Oca 2018 Pazar
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. 
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit