Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Bodrum Turu
ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Bodrum Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Bitez Plajı
Bitez Plajı

Sadece Bodrum'un değil, Türkiye’nin de en ünlü plajlarından bir tanesi olan Bitez Plajı, uzun kumsalı ve göz kamaştırıcı koyuyla birçok turisti ağırlamaktadır. Bodrum'a gelen turistlerin büyük bölümü Bitez Plajı'na mutlaka uğrarlar. Sakin, dalgasız ve sığ deniziyle tercih sebebi olan Bitez Plajı su sporlarının uygulanması açısından da oldukça elverişli bir plajdır. Bodrum Yarımadası'nın doğal turizm merkezlerinden olan bu plaj çakılsız deniziyle çocuklu aileler için oldukça ideal. Ziyaretçilerin sabah saatlerinde gitmeleri halinde daha temiz bir denizle karşılaşacaklarını belirtmekte fayda var. Halk plajı olan Bitez Plajı'na giriş için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Bodrum Antik Tiyatrosu
Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum'a gelenlerin uğramadan dönmediği Bodrum'da gezilecek yerler içinde bir başka gezi noktası, Bodrum Antik Tiyatrosu’dur. Pers Kralı Mausolos döneminde yapımına başlanan Bodrum Antik Tiyatrosu, Roma dönemine kadar tamamlanamamıştır. Günümüzde kalıntıları hala duran ve zaman zaman konser alanı olarak da kullanılan bu tarihi mekân turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bodrum'un en iyi korunan yapılarının başında gelen antik tiyatro 13 bin kişilik kapasiteye sahip ve üç bölümden oluşmaktadır. Klasik Yunan tiyatrosunun muhteşem örneklerinden biri olan bu yapı görülmeye değer ve ilgi çekici.

Bodrum Kalesi
Bodrum Kalesi

Bodrum'un gezilecek yerleri arasında dünyanın yedi harikasından biri olan ve M.Ö 300'lü yıllarda yaptırılan Halikarnas Mozolesi'nin bir deprem sonucu yıkılmasıyla ortaya çıkan kalıntılarından yapılan Bodrum Kalesi’nin geçmişi Orta Çağ'a dayanmaktadır. Orta Çağ Haçlı Seferleri sırasında Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilen kalenin ismi ilk olarak Aziz Petrus Kalesi olarak koyulmuştur. Günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan kalede İtalyan Kulesi, Fransız Kulesi, Alman Kulesi, İngiliz Kulesi ve Yılan Kulesi olmak üzere beş adet kule vardır.

Bodrum Marina
Bodrum Marina

Bodrum Kalesi'nin yanında geniş bir alana yayılmış olan marina, turkuaz rengi denizin üzerinde yan yana dizilmiş olan yatlar ve mendirek ile dikkat çekiyor. Yat limanı çevresinde birçok Bodrum oteli, Bodrum pansiyonu ve Bodrum mekânları bulunuyor.

Bodrum Yel Değirmenleri
Bodrum Yel Değirmenleri

Tarihi antik dönemlere kadar inen ve özellikle Orta Çağ döneminde yoğun olarak kullanılan Yel Değirmenleri’nin Türkiye’de bulunduğu bölgelerden biri de Bodrum’dur. Turistlerin özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gösterdiği Bodrum, tarihi kalıntıları arasında yel değirmenlerini de bulunduruyor. Bodrum yel değirmenleri Bodrum ve Gümbet koylarının tepesinde yer alır. Buradaki yel değirmenleri 18. yüzyılda inşa edilmiş olup; 1970’li yıllara kadar aktif olarak kullanılmıştır. Günümüzde çok iyi durumda olmayan yel değirmenleri tarihiyle ve sahip olduğu deniz manzarasıyla görülmeye değerdir. Bodrum yel değirmenlerini ziyaret edeceğiniz günlerde bol bol fotoğraf çekmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Camel Beach
Camel Beach

Eski adıyla ‘Kargı Koyu’ olarak bilinen Camel Beach, eskiden beri kumsalda yatan ve atlayan develer sayesinde bu adı almıştır. Hatta şimdilerde deve turlarıyla da oldukça adından söz ettiren bir koy haline gelmiştir. Camel Beach’e geldiğinizde sizi sanki sonsuzluğa kadar uzanan bir kumsal karşılar. Plajın kumlarında, dünya üzerinde çok fazla rastlayamayacağınız zambakları da görmezden gelemeyiz. Bodrum’un en güzel plajlarından biri olan Camel Beach, 100 metrelik parkurlarda gerçekleştirdiği deve turları ile yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekiyor. Camel Beach’in oldukça sığ bir denizi var. Yosunsuz, kayasız ve dibi sırf kum olması nedeniyle de, Bodrum’da tercih edilecek plajlarından biridir.

Halikarnas Mozolesi
Halikarnas Mozolesi

Bodrum gezilecek yerler listemizde sırada dünyanın yedi harikasından biri olan 1500 yaşındaki Halikarnas Mozolesi var, mozole M.Ö 4. yüzyılda inşa edilmiştir. Kral Mausolos'un ölümü üzerine yaptırılan bu antik eser yıllar önce bir deprem sonucunda yıkıntıya uğramıştır. Yıkılmadan önce 38 metrelik uzunluğa sahip olan mozole, anıt mezar özelliğine sahip olup yerli yabancı birçok turistin uğrak noktasıdır. Binlerce yıllık tarihin dokusunu üzerinde bulunduran bu tarihi kalıntılara şahit olmak, ziyaretçiler için farklı bir zaman yolculuğu olabilir. Açık hava müzesi olarak kullanılan Halikarnas Mozolesi pazartesi hariç haftanın her günü ziyaretçilere açıktır. 

Mindos Kapısı
Mindos Kapısı

Bodrum’un doğal güzelliği kadar tarihi kalıntıları da turistlerin ilgisini çekmektedir. Mindos Kapısı da tarihi gerçekliğiyle görülmeye değer kalıntılardan biridir. Gümbet yakınlarında bulunan Mindos Kapısı, eski Halikarnas’ın şehir duvarlarından biri olup, iki giriş kapısından biridir. Günümüze M.Ö. 4 yüzyıldan gelen kapı, Kral Mausolos tarafından yaptırılmıştır. Bodrum’da denizin ve Bodrum Barlar Sokağı’nın tadını çıkarırken Mindos Kapısı’nın tarihi gerçekliğine şahit olmak için zaman ayırmayı unutmayın.Ne Yapılır? • Kendinizi Bodrum plajlarına atın ve gün içinde deniz keyfi doyasıya yaşayın
 • Deniz tutkunları günlük tekne turlarına yani mavi turlara katılarak Bodrum’un muhteşem koylarını keşfedebilir
 • Bodrum’un kalbi niteliğinde olan Bodrum Kalesi’ni keşfedin
 • Marinanın kuzey batı tarafında bulunan Bodrum Osmanlı Tersanesi ve Bodrum-Gümbet koylarına hâkim bir tepede bulunan Bodrum Yel Değirmenleri’ni mutlaka ziyaret edin
 • Doğa sevenler ve trekking tutkunları için Bodrum'a yakın mesafede bulunan Uyku Vadisi görülmeye değer
 • Bodrum, özellikle oldukça canlı ve dinamik gece ile Türkiye'nin en seçkin tatil merkezlerinden birisidir. Bodrum gece hayatını yaşamadan bu bölgeden ayrılmayın
 • Bodrum’un windsorf’e uygun rüzgârlı ortamı sayesinde yepyeni bir deneyimle heyecanlı anlar yaşayın
 • Ege sahillerine kadar inmişken balık yemeden, enfes mezelerin olduğu sofralara oturmadan dönmek olmaz
 • Bodrum sokaklarına bahar geldiyse müzik sesleri de yükselmeye başlamış demektir. Antik Tiyatro’da mutlaka bir müzikal etkinliğe katılın
 • Myndos (Gümüşlük), Termena (Akçaalan) Telmisos (Gürece), Kadıyanda (Aşağıgöl), Theangela (Etrin) antik kentlerini ziyaret edinNe Alınır?Bu güzel yeri ziyaret edenler için Bodrum'da alışveriş yapmak keyifli olabileceği gibi vakit de alacak niteliktedir. Birçok alışveriş alternatifi bulunan kentte çarşı, pazar ve büyük alışveriş merkezleri mevcuttur. Özellikle Bodrum merkezinde bulunan Bodrum Çarşısı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bölgelerin başında gelir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz çarşıda sevdiklerinize hediyeler alabilir, Bodrum'un geleneksel sanat ürünlerini bulabilirsiniz. Dokuma ürünleriyle ünlü Bodrum'un alışveriş noktalarında envai çeşit takı da bulunmaktadır. Geç saatlere kadar açık olan küçük dükkânlarda alışverişin tadını çıkarabilir aynı zamanda da Bodrum sokaklarını gezebilirsiniz. Alternatif arayanlar için farklı günlerde kurulan semt pazarları da mevcuttur.Ne Yenir?Geleneksel Akdeniz lezzetleri ile bilinen Bodrum mutfağı son derece sağlıklı yemekleriyle de ünlüdür. Turizmin etkisiyle dünya mutfağından lezzetleri de ziyaretçilerine sunan Bodrum mutfağı, geleneksel yemek kültürünü de yaşatmaya devam etmektedir. Bodrum Mutfağı'na ait bazı yemekleri su böreği, kabak çiçeği dolması, köpoğlu mezesi, çingene salatası ve zeytinyağlı Akdeniz yemekleri şeklinde sıralayabiliriz. Geleneksel yemeklerin birçoğu sebzeli yemeklerdir. Bodrum’da önerebileceğimiz popüler restoran ve kafeler şu şekilde:

Musto: Sadece deniz mahsulleri ile değil, diğer birçok yemekle de menüsünü zenginleştiren Musto’nun her yemeği tadılmaya değer niteliktedir. Etleri, ev yapımı ekmekleri ve daha birçok şeyiyle damak tadınıza hitap etmeyi başaran Musto, Bodrum tatilinde dahi uğranılmayı hak ediyor. Adres: Neyzen Tevfik Cd. No:130, 48400 Bodrum

Kalamare: Gerek müzik seçimleriyle, gerekse çalışan kalitesiyle size mükemmel bir gece yaşatmayı hedefleyen Kalamare, balık severleri mutlu edecek lezzetli ve zengin menüsü ve pek çok çeşidi içerisinde barındıran mezeleriyle sizin de favoriniz olabilir. Adres: Sanat Okulu Sok. No: 9, 48400 Bodrum

Limonatta: Bodrum’da kendinizi evinizde hissetmek isterseniz, oldukça sıcak ve ilgili çalışanlarla karşılanacağınız, konseptiyle içinizi ısıtacak Limonatta’ya bayılabilirsiniz. Sıcak içeceklerini ve kahvelerini tadabileceğiniz gibi mekâna adını veren limonatasını da tatmanızı önerebiliriz. Adres: Hacı Bayram Mevkii Pınarı Cad. No:26, Bitez Bodrum

Cafe Del Mar: Gecesi de gündüzü de ayrı güzel olan bu mekânda bulduğunuz huzuru başka hiçbir yerde bulamayabilirsiniz. Ayrıca kahveleri de oldukça meşhur ve lezzetlidir. Burada bir kafeden bekleyebileceğiniz her şey burada mevcut. Adres: Cumhuriyet Cd, Çarşı Mh., Bodrum

Marina Yacht Club: Marina Yacht Club, üç farklı restoranı ve Bodrum koyuna hâkim manzarasıyla Bodrum marinada ziyaretçilerine unutulmaz lezzetler sunmaktadır. Adres: Neyzen Tevfik Cad. No: 5, Bodrum MarinaNe Zaman Gidilir?Bodrum’da Akdeniz iklimi görülür. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında neredeyse hiç nem yoktur, kış aylarında da nem azdır. Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı 8°C ile 15°C arasındadır, yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 25°C ile 35°C arasındadır. Nisan ayında havaların ısınmasıyla beraber Bodrum’da tatil sezonu açılmaktadır. Hava şartlarına göre ekim ayının sonuna kadar tatil sezonu devam eder. Yani Nisan-Ekim arası dönem Bodrum’u ziyaret etmek için en uygun dönemdir. Çok yüksek sıcaklıklardan kaçınmak istiyorsanız Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim dönemini tercih edebilirsiniz.Eğlence ve Gece HayatıÜlkenin en ünlü gece hayatlarından birine sahip Bodrum'da gece hayatı son derece özeldir. Her eğlence anlayışına hitap edecek şekilde caz müzik, Türk müziği, tavernalar, gece kulüpleri ve barlara sahip olan Bodrum'da uluslararası bir gece hayatı mevcuttur. Turistler isteklerine göre Gümbet ve Bodrum merkezinde yoğunlaşmış gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar renkli bir gece geçirebilir veya sahil bölgelerinde yoğunlaşmış küçük ama şirin kafelerde canlı müzik ve deniz eşliğinde eğlenebilirler. Bodrum’da size önerebileceğimiz eğlence mekânları şu şekilde:

Halikarnas Disko: Halikarnas, Bodrum'un en meşhur gece kulübü ve diskosudur. Açık hava özelliği ve 5000 kişilik kapasitesi ile aynı zamanda sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en popüler ve çekici diskolarından biridir. Adres: Cumhuriyet Cad. No: 178, Bodrum

Club Catamaran: Club Catamaran, 1500 kişilik kapasitesi ile denizde disko ve gece eğlencesi tatmak isteyenler için çok ideal. Denizde disko eğlencesi isteyenler için büyük fırsat. Adres: Cumhuriyet Cad. No: 178, Bodrum

Club Posh: Club Posh, Bodrum'a 3 kilometre mesafede Gümbet'te Barlar Sokağı’nda bulunmakta ve 1000 kişilik kapasitesi ile ziyaretçilerine unutulmaz gece eğlencesi sunmaktadır. Adres: Adnan Menderes Cad., Barlar Sokağı, Gümbet, Bodrum

Hadigari Disko: Merkezde yer alan Hadigari, 2000 kişilik kapasitesi ile Bodrum'un en eski gece kulübü ve diskolarından birisi olarak popülerdir. Adres: Kaledibi, BodrumFestival ve EtkinlikFestival ve etkinliklerin adeta merkezi haline gelen Bodrum'da yılın çeşitli dönemlerinde düzenlenen birçok festival bulunmaktadır. Yerli ve yabancı birçok turistin birbiriyle kaynaştığı bu sıcak ortamlarda eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz. Kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra konserlere de ev sahipliği yapan Bodrum'da festivaller vazgeçilmezdir. Türkiye’nin gözbebeği Bodrum’da düzenlenen bazı önemli etkinlik ve festivaller şu şekilde:

 • Uluslararası Bodrum Çocuk Filmleri Festivali (Şubat ve Nisan)
 • Uluslararası Bodrum Bale Festivali (Ağustos)
 • Uluslararası Halk Dansları Festivali  (Eylül)
 • Uluslararası Bodrum Film Festivali (Eylül)
 • Cevat Şakir Kabaağaçlı’yı Anma Etkinliği (Ekim)
 • Bodrum Kupası Uluslararası Yelkenli Ahşap Yat Yarışı (Ekim)
 • D-­Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali (Ağustos)
 • Ahmet Ertegün Jazz Festivali (Temmuz)
 • Mandalina Festivali (Kasım)
 • Bodrum Belediye Başkanlığı Geleneksel Zıpkınla Balık Avlama Anı Yarışları (Kasım)

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 19 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
  6 Taksit
  6 Taksit
Peşin Fiyata 2+2 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 6’dan fazla taksit yapılamamaktadır.