Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Brezilya Rio de Janeiro Turu

Brezilya Rio de Janeiro Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.

Dünyanın en büyük karnavalında samba yapmaya hazırlanın! Rio’da sokaklardan plajlara, salonlardan evlere kadar her yeri ve herkesi etkisi altına alan bu büyük şölen, bu sene 24 Şubat - 04 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Yerel dans okulları hazırladıkları koreografiler ve göz alıcı kostümlerle “en iyi” unvanını almak, yerel dansçılar ise tüm hünerlerini sergileyerek karnaval kraliçesi seçilmek için kıyasıya yarışırken, karnaval boyunca düzenlenen çok sayıdaki küçük çaplı sokak festivalinde Rio’daki herkesle birlikte gönlünüzce dans etmeniz mümkün. Günde 2 milyon insana samba yaptıran Rio Karnavalı, hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim olacak!

1. Gün
İstanbul >> Rio de Janeiro
22 Oca 2018 Pazartesi
Rio de Janeiro turu birinci gününde, Corcovado Dağı’na çıkıp, o heybetli Kurtarıcı İsa Heykeli’ni yakından göreceğiz. Şehrin en yüksek noktalarından biri olan Corcovado, Rio şehir merkezinin batısında yer almasına rağmen şehrin her yerinden görülebilmektedir. Buraya Cosme Vehlo bölgesinden her 20 dakikada bir kalkan minyatür trenlerle ulaşacağız. Dağa ulaştığımız andan itibaren Rio’nun parıltılı güneş ışıkları altındaki manzarasına bayılacaksınız. Kurtarıcı İsa Heykeli’ne ulaşmak içinse 233 basamaklı merdiveni çıkıyoruz. 2007 yılında Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kurtarıcı İsa Heykeli, Corcovado Dağı’nın zirvesinde yer alır. Brezilyalı tasarımcı Heitor Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltıraş Paul Landowski tarafından beş yıl içinde tamamlanan Kurtarıcı İsa Heykeli, 12 Ekim 1931 tarihinde açılmıştır. Zaman içinde ünü Rio’yu aşan 38 metre yüksekliğindeki heykel, günümüzde Brezilya ve Güney Amerika kıtasının en önemli sembolü haline gelmiştir. Şehrin her yerinden görülebilen kollarını iki yana açmış Kurtarıcı İsa Heykeli Latin insanının sıcakkanlılığını sembolize etmektedir. Heykelin heybetli yapısı karşısında kesinlikle büyüleneceksiniz.
2. Gün
Rio de Janeiro
23 Oca 2018 Salı
Rio de Janeiro turu ikinci gününde, mayoları hazırlayın çünkü rotamızı o meşhur Copacabana Plajı’na çeviriyoruz. Copacabana, şehrin güney bölgesi Zona Sul’da yer alan sahil kıyısı semtidir. Bu güzel sahil semti, geçmişte küçük bir balıkçı kasabası iken 1900’lerde yapılan karayoluyla Rio de Janeiro’nun merkezi semtlerinden biri haline gelmiştir. 4 kilometre uzunluğundaki Copacabana Sahili, dünyanın en tanınmış plajlarından biridir. Atlantik kıyısındaki muhteşem plajlarıyla ünlü Rio’nun en popüler plajı olan Copacabana’da gündüz deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkardıktan sonra, gece kumsal partilerine katılabilirsiniz. Copacabana Plajı’nın bir diğer önemli özelliği de, her sene yeni yıl kutlamalarında beyazlar giymiş ve günahlarından arınmak için sahile gelip kendini elbiseleriyle suya bırakan binlerce insana ev sahipliği yapmasıdır. Bu plajda oldukça eğlenceli anlara şahit olacaksınız.

 
3. Gün
Rio de Janeiro
24 Oca 2018 Çarşamba
Rio de Janeiro turu üçüncü gününde, dünyanın en büyük stadyumunu ziyaret edeceğiz. Bir futbol stadyumundan fazlasını ifade eden Maracana’nın ihtişamlı yapısı gözlerinizi kamaştıracak. 180 bin kişilik kapasitesini FIFA standartlarına uyması amacıyla 85 bin kişiye düşüren stadın büyüklüğünü gördüğünüzde, neden Rio de Janeiro’nun sembollerinden biri olduğunu fark edeceksiniz hemen. 18 yıllık bir yapımın ardından 1966’da tamamlanmış olan stadın Ünlüler Koridoru’nda var olan ayak izlerini ve ünlü futbolcuların tarihi fotoğraflarını görmelisiniz. Ayrıca bu stadyum, futbol maçları haricinde Madonna, Paul McCartney gibi ünlü sanatçıların şehirde verdikleri konserlere de ev sahipliği yapmıştır. Turunuzda stadyumda bulunan müzeye de uğramanızda fayda var.
4. Gün
Rio de Janeiro
25 Oca 2018 Perşembe
Rio de Janeiro turu dördüncü gününde, bir doğa harikası olan Kesmeşeker Dağı’na ziyarette bulunacağız. Pao de Açucar yani Kesmeşeker Dağı, Rio’nun Guanabara Körfezi’nin Atlantik Okyanusu’na açılan noktasında yer alır. Bu yuvarlak yapılı turistik dağın tepesinde çıkıp, 396 metre yükseklikten muhteşem Rio ve Atlantik manzarasını görebilir, bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Kesmeşeker Dağı’na nasıl çıkacağız diye düşünmeyin çünkü ulaşım, dağın eteklerindeki Urca semtinden her 20 dakikada bir hareket eden teleferik hattı ile sağlanmaktadır. Dağa varmadan bile çok güzel manzaralara şahit olacaksınız.
5. Gün
Rio de Janeiro
26 Oca 2018 Cuma
Rio de Janeiro turu beşinci gününde, Rio de Janeiro şehir merkezine doğru yol alıyoruz. Barok mimarisini görmek istiyorsanız, görmeniz gereken yerlerin başında İmparatorluk Sarayı gelir. Merkezde yer alan İmparatorluk Sarayı, 1730’lu yıllarda Barok mimari tarzda inşa edilmiştir. Saray, koloni ve Brezilya İmparatorluğu dönemlerinde pek çok kral ve yöneticiye ev sahipliği yapmıştır. 1889’da Brezilya Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra önemini yitirmiş, 1984’te kültür merkezine çevrilmiştir. Bugün sarayın içerisinde, sanat sergileri, bir sinema salonu, konser salonu ve kütüphane yer almaktadır. Burada pek çok sergiyi dolaşıp, tarihin gizemli dönemlerine yolculuğa çıkacaksınız.
6. Gün
Rio de Janeiro >> İstanbul
27 Oca 2018 Cumartesi
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit