Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Brezilya Rio de Janeiro Turu

Brezilya Rio de Janeiro Turu

Dünyanın en büyük karnavalında samba yapmaya hazırlanın! Rio’da sokaklardan plajlara, salonlardan evlere kadar her yeri ve herkesi etkisi altına alan bu büyük şölen, bu sene 6-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Yerel dans okulları hazırladıkları koreografiler ve göz alıcı kostümlerle “en iyi” unvanını almak, yerel dansçılar ise tüm hünerlerini sergileyerek karnaval kraliçesi seçilmek için kıyasıya yarışırken, karnaval boyunca düzenlenen çok sayıdaki küçük çaplı sokak festivalinde Rio’daki herkesle birlikte gönlünüzce dans etmeniz mümkün. Günde 2 milyon insana samba yaptıran Rio Karnavalı, hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim olacak!

1. Gün
İstanbul >> Rio de Janeiro
18 Kas 2017 Cumartesi
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> birinci gününde, Corcovado Dağı’na çıkıp, o heybetli <strong>Kurtarıcı İsa Heykeli</strong>’ni yakından göreceğiz. Şehrin en yüksek noktalarından biri olan Corcovado, Rio şehir merkezinin batısında yer almasına rağmen şehrin her yerinden görülebilmektedir. Buraya Cosme Vehlo bölgesinden her 20 dakikada bir kalkan minyatür trenlerle ulaşacağız. Dağa ulaştığımız andan itibaren Rio’nun parıltılı güneş ışıkları altındaki manzarasına bayılacaksınız. Kurtarıcı İsa Heykeli’ne ulaşmak içinse 233 basamaklı merdiveni çıkıyoruz. 2007 yılında Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kurtarıcı İsa Heykeli, <strong>Corcovado Dağı</strong>’nın zirvesinde yer alır. Brezilyalı tasarımcı Heitor Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltıraş Paul Landowski tarafından beş yıl içinde tamamlanan <strong> Kurtarıcı İsa Heykeli</strong>, 12 Ekim 1931 tarihinde açılmıştır. Zaman içinde ünü Rio’yu aşan 38 metre yüksekliğindeki heykel, günümüzde Brezilya ve Güney Amerika kıtasının en önemli sembolü haline gelmiştir. Şehrin her yerinden görülebilen kollarını iki yana açmış Kurtarıcı İsa Heykeli Latin insanının sıcakkanlılığını sembolize etmektedir. Heykelin heybetli yapısı karşısında kesinlikle büyüleneceksiniz.
2. Gün
Rio de Janeiro
19 Kas 2017 Pazar
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> ikinci gününde, mayoları hazırlayın çünkü rotamızı o meşhur <strong>Copacabana Plajı</strong>’na çeviriyoruz. Copacabana, şehrin güney bölgesi Zona Sul’da yer alan sahil kıyısı semtidir. Bu güzel sahil semti, geçmişte küçük bir balıkçı kasabası iken 1900’lerde yapılan karayoluyla Rio de Janeiro’nun merkezi semtlerinden biri haline gelmiştir. 4 kilometre uzunluğundaki <strong>Copacabana Sahili</strong>, dünyanın en tanınmış plajlarından biridir. Atlantik kıyısındaki muhteşem plajlarıyla ünlü Rio’nun en popüler plajı olan Copacabana’da gündüz deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkardıktan sonra, gece kumsal partilerine katılabilirsiniz. Copacabana Plajı’nın bir diğer önemli özelliği de, her sene yeni yıl kutlamalarında beyazlar giymiş ve günahlarından arınmak için sahile gelip kendini elbiseleriyle suya bırakan binlerce insana ev sahipliği yapmasıdır. Bu plajda oldukça eğlenceli anlara şahit olacaksınız.
3. Gün
Rio de Janeiro
20 Kas 2017 Pazartesi
<strong>Rio de Janeiro</strong> <strong>turu</strong> üçüncü gününde, dünyanın en büyük stadyumunu ziyaret edeceğiz. Bir futbol stadyumundan fazlasını ifade eden Maracana’nın ihtişamlı yapısı gözlerinizi kamaştıracak. 180 bin kişilik kapasitesini FIFA standartlarına uyması amacıyla 85 bin kişiye düşüren stadın büyüklüğünü gördüğünüzde, neden Rio de Janeiro’nun sembollerinden biri olduğunu fark edeceksiniz hemen. 18 yıllık bir yapımın ardından 1966’da tamamlanmış olan stadın <strong>Ünlüler Koridoru</strong>’nda var olan ayak izlerini ve ünlü futbolcuların tarihi fotoğraflarını görmelisiniz. Ayrıca bu stadyum, futbol maçları haricinde Madonna, Paul McCartney gibi ünlü sanatçıların şehirde verdikleri konserlere de ev sahipliği yapmıştır. Turunuzda stadyumda bulunan müzeye de uğramanızda fayda var.
4. Gün
Rio de Janeiro
21 Kas 2017 Salı
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> dördüncü gününde, bir doğa harikası olan Kesmeşeker Dağı’na ziyarette bulunacağız. Pao de Açucar yani Kesmeşeker Dağı, Rio’nun Guanabara Körfezi’nin Atlantik Okyanusu’na açılan noktasında yer alır. Bu yuvarlak yapılı turistik dağın tepesinde çıkıp, 396 metre yükseklikten muhteşem Rio ve Atlantik manzarasını görebilir, bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Kesmeşeker Dağı’na nasıl çıkacağız diye düşünmeyin çünkü ulaşım, dağın eteklerindeki Urca semtinden her 20 dakikada bir hareket eden teleferik hattı ile sağlanmaktadır. Dağa varmadan bile çok güzel manzaralara şahit olacaksınız.
5. Gün
Rio de Janeiro
22 Kas 2017 Çarşamba
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> beşinci gününde, Rio de Janeiro şehir merkezine doğru yol alıyoruz. Barok mimarisini görmek istiyorsanız, görmeniz gereken yerlerin başında İmparatorluk Sarayı gelir. Merkezde yer alan İmparatorluk Sarayı, 1730’lu yıllarda Barok mimari tarzda inşa edilmiştir. Saray, koloni ve Brezilya İmparatorluğu dönemlerinde pek çok kral ve yöneticiye ev sahipliği yapmıştır. 1889’da Brezilya Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra önemini yitirmiş, 1984’te kültür merkezine çevrilmiştir. Bugün sarayın içerisinde, sanat sergileri, bir sinema salonu, konser salonu ve kütüphane yer almaktadır. Burada pek çok sergiyi dolaşıp, tarihin gizemli dönemlerine yolculuğa çıkacaksınız.
6. Gün
Rio de Janeiro
23 Kas 2017 Perşembe
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> altıncı gününde, yeşilliğin içinde dinginliği, sessizliği ve huzuru bulacağımız <strong>Tijuca Ormanı</strong>’na gidiyoruz. Bir şehrin kıyısında bulunan ormanlar içerisinde en büyüğü olan Tijuca’nın büyülü atmosferiyle karşılaştığınızda harika hissedeceksiniz. Tarihi mağaralar, çağlayanlar, kuş sesleri, hayvanların doğal yaşam alanı olarak nitelendirilen bu ormanın yeşillikleri içerisinde öğle yemeğinizi küçük bir piknik sofrasında yiyebilirsiniz. Doğaya konuk olacağınız sakin saatleriniz için patikalardan ayrılmadan, kuş seslerini dinleyerek huzur dolu yürüyüşler gerçekleştirmeniz sizi rahatlatacaktır. <strong>Tijuca Ormanı</strong>’ndan çok güzel anılarla ayrılacağınızı garanti ediyoruz.
7. Gün
Rio de Janeiro
24 Kas 2017 Cuma
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> yedinci gününde, sanatseverlerin en çok ziyaret ettiği <strong>Museu Nacional de Belas Artes</strong> yani Güzel Sanatlar Müzesi’ni keşfedeceğiz. Burası Brezilya’nın en prestijli sanat müzelerinden biridir. Müze resmi olarak 1938’de ziyaretçilere açılmıştır. Portekiz Kralı VI. João 1808 yılında Rio’ya gelirken Portekiz’den pek çok ressam ve sanatçıyı da beraberinde getirmiştir. Koloni döneminin bitmesinden sonra Portekiz’e dönmeyen bu sanatçılar, Rio’da çalışmalarına devam etmişler ve müze koleksiyonunun büyük çoğunluğunu o dönemlerden bugüne miras kalan eserler oluşturmuştur. Bu eserleri incelerken geçmişe doğru yol alacaksınız.
8. Gün
Rio de Janeiro
25 Kas 2017 Cumartesi
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> sekizinci gününde, Rio de Janeiro’nun güneyinde yer alan Candelaria Kilisesi’nin muhteşem mimarisini yakından inceleyeceğiz. <strong>Candelaria Kilisesi</strong> için şehrin tarihi öneme sahip olan sayılı kiliselerinden biri diyebiliriz. Kilisenin inşası 1775’te başlamış ve 19. yüzyıl sonlarına doğru tamamlanmıştır. Yıllar içerisinde çok kez restore edilen kilisenin mimarisi bu restorasyon çalışmalarına bağlı olarak farklı özellikler gösterir. Yapının dış mimarisi Barok stilde iken, iç dizaynında Neo Klasik ve Neo Rönesans etkileri görülür. Kilisenin evsizler için sağladığı imkânlar ise pek çok ziyaretçi gibi sizi de etkisi altına alacaktır.
9. Gün
Rio de Janeiro
26 Kas 2017 Pazar
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> dokuzuncu gününde, turistlerin ziyaret etmeden dönmedikleri ve şehrin güneyinde yer alan <strong>Rio de Janeiro Botanik Bahçeleri</strong> ile Enrique Parkı’nı ziyaret edeceğiz. İlk durağımız olan Botanik Bahçeleri, 1808 yılında Portekiz Kralı VI. João tarafından Portekiz’den getirilen bitkilerin üremesi ve çoğalması amacıyla kurulmuştur. Botanik Bahçeleri günümüzde yaklaşık 6.500 bitki türüne ev sahipliği yapar. Burada daha önce görmediğiniz bitkileri yakından inceleyebilirsiniz. Enrique Lage Parkı ise Botanik Bahçeleri’nin hemen yanında, Corcovado Tepesi yakınlarında yer alır. Önceleri Rio’lu sanayici Enrique Lage ve şarkıcı eşi Gabriela Benzanzoni’in malikanesi olan yapı; 1960’larda bir şehir parkına dönüştürülmüştür. Burası, ormana açılan yürüyüş yolları, minik bir gölet, görkemli kale, bir kafe ve Lage Parkı Görsel Sanatlar Okulu’nu içinde barındırır.
10. Gün
Rio de Janeiro
27 Kas 2017 Pazartesi
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> onuncu gününde, sokaklarında gezmeye doyamayacağınız <strong>Morro da Conceição</strong>’ya gideceğiz. Tarihi binalarının kıymetini pek bilmeyen Rio’da, Morro da Conceição’nun şehrin pek çok tarihi bölgesine zarar veren modernleşmenin etkisinden nasıl kurtulabildiğini kimse bilmiyor. Türkçeye tepe olarak çevirebileceğimiz ‘morro’ sokaklarında gezerken sayısız hazineyle karşılaşacaksın: elle boyanmış karolarla dekore edilmiş ve zamana karşı harikulade bir şekilde korunmuş evler, yerel sanatçıların stüdyoları ve tepeye ulaştığında karşında bulacağın muhteşem bir manzara. Eğer yürüyüş sırasında yorulursanız, yerel sanatçıların pek çoğunun galeri olarak kullandığı hoş ve küçük bir bar olan Imaculada’da mola verebilirsin.
11. Gün
Rio de Janeiro
28 Kas 2017 Salı
<strong>Rio de Janeiro turu</strong> on birinci gününde, Santa Teresa’nın en yüksek noktasına tünemiş Parque das Ruinas’ı görmek size harika hissettirecek. Bu terkedilmiş, harika malikâne, bir zamanlar Riolu sanatçıların ve entelektüellerin buluşma merkeziydi. Günümüzde ise, yapının yıkımı cam paneller ve çelik kirişlerin yerleştirilmesiyle engellenmiş ve keşfetmek için güvenilir hale getirilmiştir. Yıkık eşikten içeri adımını attığında karşında binanın üst katlarındaki platformlara çıkan bir merdiven bulacaksın. Buradan Rio’nun iş merkezi semti Centro’nun, Kesmeşeker Dağı’nın ve Rio-Niterói Köprüsü’nün harika manzaralarını izleyebilirsin. Burada ayrıca canlı performanslar düzenleyen küçük bir kafe ve hemen bitişikteki binada da küçük bir sanat müzesi olan Museu Chácara do Céu bulunuyor.
12. Gün
Rio de Janeiro
29 Kas 2017 Çarşamba
Turun on ikinci gününü, <strong>Rio de Janeiro</strong>’da alışveriş için dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz şehir merkezinde bulunan yerler dükkânlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Ya da <strong>Escadaria Selarón</strong> yani o meşhur renkli mozaik merdivenleri görmeye gidebilirsiniz. Rio de Janeiro turunun sonunda evinize çok güzel anılarla döneceğinizden emin olun!
13. Gün
Rio de Janeiro >> İstanbul
30 Kas 2017 Perşembe
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. <br />Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.<br />İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit