Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Budva (Karadağ)Turu (Vizesiz)

Kesin Hareketli
Vizesiz

Budva (Karadağ)Turu

Karadağ, sarp dağlarla Adriyatik’in kucaklaşmasıdır. Kotor Körfezi, bu tutkulu kucaklaşmanın en belirgin simgesi olarak, ziyaretçilerini selamlar. Taş yapılar, sanki daha önceden yerleri belirlenmişçesine dağların kovuklarına kusursuzca oturmuş, sakin ve vakur manzarayı izlerken, Budva’nın plajlarında hiç bitmeyen eğlence, dört dörtlük bir tatile giden yolda, resmin eksik parçasını tamamlar.

1. Gün
İstanbul >> Budva
17 Ara 2017 Pazar
Budva turu birinci gününde, elbette meşhur Old Town’u keşfe çıkıyoruz! Eski Şehir anlamına gelen Old Town, Budva’nın en önemli gezi noktası. Araştırmacılara göre tarihi 2500 yıl öncesine dayanan Old Town, Adriyatik Denizi kenarındaki en eski yerleşim yerlerinden biridir. 1667 ve 1979 yıllarında meydana gelen depremlerden etkilenen şehir sonrasında yapılan çalışmalar ile günümüzdeki görünümüne kavuşmuştur. Old Town’ın dar sokaklarında güzel bir yürüyüş yapıyoruz ardından bu tarihi bölgenin meydanlarını ziyaret ediyoruz. Old Town, Orta Çağ’dan kalma duvar ve kuleleri ile bir labirent görünümü sunmaktadır. Ancak korkmayın, kaybolmayacaksınız. Ayrıca burada yer alan birçok binanın giriş katı sanat galerisi, kafe, butik ya da mağazaya dönüştürülmüştür. 
2. Gün
Budva
18 Ara 2017 Pazartesi
Budva turu ikinci gününde, otelimizde yaptığımız güzel kahvaltının ardından o kartpostallardaki manzarasıyla büyüleyen Sveti Stefan’ı ziyaret ediyoruz. Karadağ’ın en ünlü yerlerinden olan Sveti Stefan, Budva’ya çok yakın bir konumda yer alan ufak bir adadır. 15. yüzyılda saklanma ve silahları ateşleme noktası olarak savunma amaçlı kullanılan yer birçok kez korsanların yanı sıra Osmanlı’nın saldırılarına maruz kalmıştır. 19. yüzyılda 400 kadar kişinin ikamet ettiği ada 1940’lardan sonra turistik hale getirilmiştir. Gitmeden yanınıza mayonuzu almayı unutmayın, Sveti Stefan sahili’nde denize girmeden dönmemelisiniz. Budva’ya 15 dakika uzaklıkta yer alan adaya tercihinize göre minibüs, otobüs, taksiler ile ulaşabilirsiniz. 
3. Gün
Budva
19 Ara 2017 Salı
Budva turu üçüncü gününe yine bir adayı ziyaret ile başlamaya ne dersiniz? Budva’ya yakın mesafede bulunan Sveti Nikola Adası, Karadağ’ın Hawaii’si olarak da bilinir ve çevredeki en önemli turistik yerlerden biridir. Adada yer alan iki plajdan birinde deniz-kum-güneş üçgeninin tadına doyasıya varacaksınız. Ardından dilerseniz adada bulunan ve tek olan restoranda Balkan mutfağından lezzetler tadabilirsiniz. Adaya ziyaret edenlerin sayısı her gün artmakta olduğundan şu sıralar bir marina inşası planlanmaktadır. Ayrıca Sveti Nikola Adası tamamen doğal yaşam öğeleri barındırmaktadır. Yeşilliğin hâkim olduğu bu adada birçok hayvan ve bitki çeşidine rast geleceğiz. 
4. Gün
Budva
20 Ara 2017 Çarşamba
Budva turu dördüncü gününde, kentin önemli müzelerine gidiyoruz. İlk durağımız Budva’nın en önemli noktalarından biri Etnografya Müzesi.  Budva’nın köklü tarihine rağmen bu müzede son 20 yıllık süreci anlatan önemli eserleri göreceğiz. Ancak Budva tarihi ile ilgili resimli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Helenistik döneme ait eserler, vazolar, takıların yanı sıra Budva’yı etkileyen diğer uygarlıklarla ilgili eserler görülebilir. Tabii ki, Etnografya Müzesi ile sınırlı kalmayacağız. Sıradaki durağımız Arkeoloji Müzesi. Burada antik dönemden 19. yüzyıla kadar olan kısmı kapsayan bazı eserlerlea geçmişe bir yolculuğa çıkacağız. Özellikle Yunan, Roma ve Rönesans dönemine ait eserler görülmeye değerdir. Yorulmadıysanız, hususi bir galeri olan Open Art Studio’ya geçebiliriz. Bu galeri sanat, felsefe, hayat gibi konularda tartışmaların yapıldığı ruhani bir yerdir. İki odalık bir yer olmasına rağmen burada özellikle soyut çalışmalar görülebilir.
5. Gün
Budva
21 Ara 2017 Perşembe
Budva turu beşinci gününde, Budva’nın muhteşem mimarisine büyük katkılarda bulunan kiliseleri ziyaret ediyoruz. İlk durağımız olan Church of St John the Baptist, kentin en eski kiliselerinden biridir. Yapı üç kısımdan oluşmaktadır: çan kulesi, kilise ve piskoposluk binası. Burada şehrin tarihini gösteren figür ve resimleri göreceğiz.Church of St Mary of Punta ise yaklaşık 1200 yıl önce inşa edilmiş bir kilisedir. Bir efsaneye göre İspanyol denizcilerin Hz. Meryem heykeli bırakıp mum yaktıkları noktaya inşa edilmiştir. Bu kilise bölgedeki en eski Roma dönemi öncesi yapılarındandır. Son olarak, Church of St Sabas the Sanctified’ı ziyaret ediyoruz. Bu kilise bazı kısımlarının zarar görüp yıkılmış olması nedeniyle bir kiliseden öte çan kulesine benzemektedir. İç kısmında bulunan freskler mutlaka görülmelidir.
6. Gün
Budva
22 Ara 2017 Cuma
Budva turu altıncı gününde, şehri sarmalayan hisara çıkıyoruz. Old Town’ın güneyinde yer alan ve Budva’nın en yüksek bölgesi olan Budva Citadel tarihi yapısının yanı sıra fotoğraf tutkunları için oldukça güzel malzemeler sunuyor. Kentin muhteşem görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra hisarda bulunan restoranda akşam yemeğinizi benzersiz bir manzara eşliğinde yiyebilirsiniz. Ayrıca hisarın ikinci katında bulunan kütüphanede oldukça eski kitapları inceleme şansınız var. Sıcak havadan biraz olsun kaçmak ve nefes almak için The Citadel oldukça ideal bir yer, ancak hisara girişte çok az miktarda ücret ödemeniz gerektiğini de hatırlatalım.
7. Gün
Budva
23 Ara 2017 Cumartesi
Budva turu yedinci gününde, Adriyatik Denizi’nin tadını doyasıya çıkarıyoruz. Budva her ne kadar tarihi açıdan doyurucu bir şehir olsa da yaz turizmi ile daha çok ön plana çıkması oldukça büyük, temiz, çok sayıda ve mavi bayraklı güzel plajları sayesindedir. Elbette bu güzel plajların birkaç tanesinden bahsetmeden olmaz. Mogren Beach, ortalama 300 metre uzunluğundaki plaj şehrin merkezinde Old Town’ın hemen yanında yer almaktadır. Budva’nın en ünlü dolayısıyla en kalabalık plajlarından biridir. Genel olarak Budva’da plajlar taşlıdır ancak Jaz Beach’te hem deniz hem de sahil kumludur. Bu nedenle oldukça ilgi çekmektedir. Son olarak da Queen’s Beach, Sveti Stefan’a oldukça yakın olan bu plaj 200 metre uzunluğundadır ve kralın eşinin plajı çok sevmesi nedeniyle bu ismi almıştır. 
8. Gün
Budva >> İstanbul
24 Ara 2017 Pazar
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit