Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Dubai Turu.

Dubai Gezi Rehberi

Nereye Gidilir?Burj Khalifa
Dünyanın en uzun gökdeleni Burj Khalifa, 829 metre uzunluğunda olup 2004-2009 yılları arasında inşa edilmiştir. Birçok konuda dünya rekorlarına imza atmış olan bina, dünyanın en yükseğe çıkan asansörü, dünyanın en yüksekte yer alan camisi, gece kulübü, restoranı ve en hızlı asansörüne sahip olma gibi özelliklere sahiptir. Toplamda 160 katı bulunan Burj Khalifa, beton taban üzerine çelik konstrüksiyonlarla inşa edilerek yeni bir mimari tarza da öncülük etmiştir. İnşasında 12.000 işçinin çalıştığı Burj Khalifa’nın en dikkat çekici özelliği ise 95 km uzaklıktan bile görülebiliyor olmasıdır. Burj Khalifa’nın gözlem kulesinden muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilir ve Dubai’nin geri kalan her yerini rahatlıkla seyredebilirsiniz.

Dubai Yapay Kayak Merkezi (Ski Dubai)
Mall of Emirates isimli alışveriş merkezinde yer alan Ski Dubai, 22.500 metrekarelik geniş bir alana kurulmuş, yapay bir kayak merkezidir. 2005 yılında açılan kayak merkezi çölün ortasında kış deneyimi yaşayabileceğiniz farklı bir eğlence alanıdır. Özel sistemlerle gerçek kar üretimi yapılan alanda kayak ekipmanları kiralayıp pistlerin keyfini çıkarabilir, kendi kayak rekorlarınızı kırmayı deneyebilirsiniz.

Burj El Arab
305 metre ile dünyanın en yüksek oteli olma özelliğini taşıyan Burj El Arab, 650 milyon dolara mal olan inşası ile Dubai’nin en bilinen ve göz dolduran mimarı yapılarından biri olarak kabul edilmektedir. Yedi yıldızlı olan otel binası, lüks ve en üst düzeyde konforun sağlandığı toplam 202 odadan oluşmaktadır. Denizin tam ortasında inşa edilen ve tasarımı sebebiyle “Yelken Otel” olarak da anılan Burj El Arab’ın dikkat çeken bir başka detayı ise, otel binasının ön dış yüzeyinin devasa bir bez kumaşla kaplanmış olmasıdır.

Dubai Çeşmeleri
Dubai’nin dans eden çeşmeleri olarak da bilinen Dubai Fountain (Dubai Çelmeleri) Burj Khalifa’nn tam karşısında bulunan Dubai Kulesi Gölü’nde yer almaktadır. Downtown adı verilen şehir merkezinin de tam ortasında bulunan bu fıskiye sistemi ile 150 metre yüksekliğe çıkabilen hareketli su gösterileri yapılmaktadır. Her 20 dakikada bir izleyebileceğiniz bu görsel şölende 220 galondan fazla su gökyüzüne doğru dans etmektedir.

Palmiye Adası
Dubai gece hayatının merkezi olan Palmiye Adası, 32 milyon metreküp kum kullanılarak ana karaya bağlanmış yapay bir takımadalar topluluğudur. Dubai’nin gözde turistik merkezlerinden olan Palmiye Adası içerisinde oldukça lüks oteller, ticari binalar, su eğlence parkları ve spor tesisleri bulunmaktadır. Uzaydan da görülebilen bu takımadalar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin tükenme riski taşıyan petrol rezervlerine alternatif olarak turizm geliri sağlaması ve körfezden gelen dev dalgalara karşı dalgakıran vazifesi görmesi amacıyla 2001 yılında inşa edilmeye başlanmıştır.

Emirlik Kuleleri
Dubai’nin simgesi olmayı başarmış, karşılıklı olarak estetik cam yüzeylere inşa edilmiş olan Emirlik Kuleleri, otel ve iş merkezi olarak kullanılmaktadır. Üçgen çatılı iki binadan biri otel olarak kullanılmakta olup dünyanın en yüksek üçüncü otelidir. Sheikh Zayed yolu üzerinde 1996 yılında inşa edilmeye başlanan kuleler ancak 2000 yılında tamamlanabilmiştir. 

Jumeriah Camii
Ortaçağ’daki Fatımi Mimarisi’ne uygun olarak 1976 yılında inşa edilen Jumeriah Camii, 1300 kişi kapasitesiyle bölgenin en büyüklerinden biridir. İkiz minare ve tek bir kubbe şeklinde taştan yapılmış olan cami, sadece Cuma günleri ziyarete kapalı olup diğer günler bireysel ve toplu ziyaretlere açıktır. Geceleri tamamen ışıklandırılarak görsel bir şov haline getirilen camiyi geç saatlerde gezerek bu farklı deneyimi yaşama fırsatı bulabilirsiniz.

Bastakiya Semti
Dubai’nin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Bastakiya Semti, 17. Yüzyıl’a kadar uzanan tarihi ve kültürel mirası ile Dubai için oldukça önemli bir yerleşim yeridir. Genellikle İranlı tüccarların gelip yerleştiği Bastakiya, petrolün bulunmasından sonra daha turistik yapıya bürünmüştür. Semtin içerisinde en dikkat çeken yapı, yıllara meydan okuyan El Fahidi Hisarı’dır. 18. Yüzyıl’ın sonlarına doğru savunma amacıyla inşa edilen hisar, bugün Dubai Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında Bastakiya Semti’ndeki sanat galerileri, Sheikh Mohammed Kültür Merkezi ve Bart al Wakeel isimli ilk bürokratik ofis binası gezebileceğiniz diğer turistik adresler arasında bulunmaktadır. 

Şeyh Said El- Maktum’un Evi
Dubai’nin yönetiminde oldukça güçlü bir nüfuza sahip olan Şeyh Saif El- Maktum’un ailesine ait olan bu ev, 1894 yılında inşa edilmiştir. Bugün müze olarak kullanılan evin içerisinde Dubai tarihine ait fotoğraflar, belgeler, mobilyalar ve köklü bir ailenin geçmişini yansıtan lüks eşyalar bulunmaktadır. Klasik Arap Mimarisi’nde inşa edilmiş olan El El Maktum’un evi, şehirdeki en eski binalardan biri olduğu gibi körfezin en muhteşem manzarasına da sahiptir. 

Children’s City
Children’s City, içinde birbirinden farklı tiyatro ve oyun etkinliklerine katılabileceğiniz, özellikle ailecek seyahat edenler için uygun bir eğlence parkıdır. Her yaştan çocuğa ve ruhu hep çocuk kalanlara hitap eden Children’s City, Pazar günleri hariç her gün 21.30’a kadar misafirlerine hizmet vermektedir. Ne Yapılır?  • Dubai Sahilleri’nde deve üzerinde gezintiye çıkın.
  • Çölde safari yapın.
  • Dubai kayak merkezinde çöl ortasında kışı yaşayın.
  • Sayısız alışveriş merkezinde vergisiz alışverişin keyfini çıkarın.Ne Alınır?Katma değer vergisi uygulamaması, ve düşük gümrük vergileri sebebiyle Dubai, alışveriş meraklıları için bir cazibe merkezi konumundadır. Her yıl ocak ve şubat aylarında, çok sayıda AVM’nin katılımıyla gerçekleşen Dubai Alışveriş Festivali ile haziran ve temmuz aylarında düzenlenen Dubai Summer Surprises organizasyonu, Avrupa başta olmak üzere çevre coğrafyalardan pek çok insanı şehre çekmektedir. Özellikle altın, mücevherat ve halılar gibi lüks ürünlerle ilgilenenler ve teknoloji meraklıları için Dubai, yakından takip edilmesi gereken alışveriş imkânları sunar.    

Dubai Mall
Dubai Mall, 1200 farklı mağazasıyla dünyanın en gelişmiş ve en büyük alışveriş merkezidir. Birçok ünlü markanın mağazalarıyla büyük teknolojik marketleri bulabileceğiniz alışveriş merkezinde ayrıca dev bir kayak merkezi ve akvaryum da bulunmaktadır.
Adres: Emaar Blvd, Downtown Burj Dubai
Tel: +971 4 436 8888

Dubai Baharat Çarşısı
Deira Bölgesi’nde bulunan Baharat Çarşısı, birbirinden farklı taze baharat ürünlerinden satın alabileceğiniz ya da şehrin otantik yönünü tanımak için gezebileceğiniz mekânlardan biridir. Çarşıda, dünyanın dört bir yanından getirilen baharatların yanında, hurma çeşitleri ve el işi halılar da bulabilirsiniz.
Adres: Sikkat Al Khail Road, Al Ras, Dubai

Gold Souk
Lüks tüketimle birlikte kuyumculuk sektörünün de gelişmiş olduğu Dubai’nin en gözde alışveriş mekânlarından biri de Gold Souk (Altın Çarşısı)’dur.  Çarşıda Hint ve Türk işi birçok altını bulabileceğiniz gibi “altınmatik” adı verilen ve banka ATM’si gibi çalışan ilginç makinelere de rastlayabilirsiniz.
Adres: Deira, Dubai, B.A.E

Aminian Persian Carpets
Yöresel zenginliklerin sunulduğu ve ünlü İran halılarının bulunduğu Aminian Persian Carpets, hem ev dekorasyonuna farklı bir hava katmak isteyenlerin hem de koleksiyonerlerin hiç sıkılmadan saatlerce gezebileceği bir mağazadır.
Adres: Sheikh Zayed Rd Al-Barsha Mall of the Emirates
Tel: 04 341 0402

Al Ain Plaza
İçerisinde birçok mağaza ve iş merkezi bulundurmasının yanında Al Ain Plaza, Dubai’nin en uygun fiyatlı teknolojik marketlerini de bünyesinde barındırmaktadır. 
Adres: Mankhool Road, Mankhool, Bur Dubai
Tel: +971 (4) 351-6914Ne Yenir?Dubai Mutfağı, klasik Arap Mutfağı’nın etkisi altında olmakla birlikte, şehrin yemek kültürü de kendisi gibi kozmopolittir. Şehrin işlek caddelerinde ve büyük alışveriş merkezlerinde yerel restoranlardan uluslararası yemek zincirlerine uzanan çok sayıda farklı seçeneği bulmanız mümkündür. Tanımadık yerel lezzetler peşindeyseniz, deve etiyle yapılan yemekleri deneyebilirsiniz. Ülke genelinde alkol tüketimi yalnızca turistlere serbest olduğu için, alkol alacağınız öğünlerde, otellerin bünyesinde hizmet veren restoranları tercih edebilirsiniz.

Shahrzad
Otantik yemek kültüründen hoşlananlar için ideal olan Shahrzad, İran mutfağının en lezzetli ürünlerini müzikli akşam eğlenceleri eşliğinde sunar. İran ezgilerinin yankılandığı giriş salonuna attığınız ilk adımdan itibaren, personeli, dekorasyonu ve ambiyansıyla kendinizi bir Binbir Gece Masalı’nın kahramanı gibi hissedeceksiniz.
Adres: Al Khaleej Rd, Deira Hyatt Regency (Palm Deira Metro İstasyonu 1 durağından kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.)
Tel: +971 4 209 6707

Aquara Restaurant&Lounge
Dubai Yat Kulübü’ne bakan eşsiz manzarası ve lezzetli deniz ürünleri ile yapılan yemekleriyle Aquara, Dubai’nin tanınmış restoranlarından biridir. Asya Kültürü’nden izler de bulabileceğiniz mekânı, resmi tatil olan cuma günleri brunch için tercih edebilirsiniz.
Adres: Dubai Marina Sail Tower
Tel: +971 4 362 7900

Ashwaq Cafeteria
Dubaililerin Gold Souk’taki uğrak mekânlarından olan Ashwaq’ın sarımsaklı sos ile hazırlanan tavuk dürümleri meşhurdur. Gold Souk gezinizin yemek molasını Ashwaq’ta verebilirsiniz.
Adres: Cnr Al-Soor & Sikkat al-Khail Sts Deira
Tel: 04-2261164

Al Mallah
Yoğun olarak Lübnan yemeklerinin servis edildiği restoranda Ortadoğu yemek kültürünün leziz örneklerini bulabilirsiniz. Özellikle mezeler ve kuzu etinden yapılan yemekler restoranın en çok tüketilen ürünlerindendir.
Adres: Al - Dhiyafah St Satwa
Tel: 04 398 47 23Ne Zaman Gidilir?Çöl ikliminin etkili olduğu Dubai’yi, havanın görece serin olduğu ekim-nisan ayları arasındaki dönemde ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Dubai’yi popüler turistik destinasyonlar arasına sokan başlıca neden olan, ve ocak-şubat aylarında yapılan alışveriş festivali süresince şehrin tüm güzelliklerini görme şansını yakalayabilirsiniz.Eğlence ve Gece HayatıDubai gece hayatı, turizmle paralel şekilde gelişmiş, yerel kültürle Avrupa eğlence anlayışını dengeli bir şekilde sentezlemeyi başarmıştır. Şehrin çeşitli yerlerinde Doğu temalı otantik aktiviteler bulabileceğiniz gibi, otellerin bünyesindeki Batı tipi eğlence merkezlerinden de yararlanabilir ya da plaj partilerine katılabilirsiniz. Özellikle otel içinde hizmet veren gece kulüpleri, giyim konusunda oldukça titiz davranmakta, ve kıyafetini uygun bulmadığı takdirde misafirleri kabul etmemektedir. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta, Dubai genelinde eğlence mekânlarına giriş için yaş sınırının yirmi bir olmasıdır. 

Amika Intimo
Modern house müzik ile Arap müziğinin harmanlandığı bir çalma listesine sahip olan Amika Intimo, Ortadoğu’da Avrupa eğlence anlayışının farklı bir yorumunu tatmak isteyenler için ilginç ve başarılı bir alternatif sunmakta. Mekâna giriş ücretsiz olup, yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Adres: Sheikh Zayed Road
Tel: 04 354 4005

Apres Bar
Dubai’nin cazibe merkezlerinden Ski Dubai’ye bakan manzarasıyla Apres Bar, alkollü ve alkolsüz içecekleri bulabileceğiniz, ve genellikle kayak aktiviteleri sonrasında dinlenmek isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir mekândır.
Adres: Sheikh Zayed Yolu, Mall of the Emirates, Ski Dubai yanında.
Tel: +971 (0)4 341 2575

Sho Cho
Mavi neon ışıkları ve krem rengi dekorasyonuyla Japon kültürünün izlerini görebileceğiniz Sho Cho Bar, çoğu ziyaretçisi tarafından “olağanüstü” olarak nitelenmektedir. Duvarlarında yer alan akvaryumlar ve muhteşem deniz manzarası ile huzurlu bir akşam geçirebileceğiniz şık bir mekândır.
Adres: Dubai Marine Beach Resort & Spa, Jumeirah Cami karşısı, Jumeirah 1.
Tel: +971 (0)4 346 1111

Cavalli Club
İtalyan tasarımcı Cavalli tarafından lüks ve gösterişin ön plana çıkarıldığı bir dekorasyonla hazırlanmış Cavalli Club’da lounge bar, sushi bar ve geleneksel İtalyan yemeklerini sunan ana restoran gibi birbirinden farklı alanlar bulabilirsiniz. Size keyifli bir akşam yaşatmak için kulübün lounge bar kısmında, ünlü DJ’lerin hazırladıkları seçme müzik listeleri çalınmaktadır. Mekan, her gün 12.00-02.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Adres: Fairmont Dubai, Sheik Zayed Yolu.
Tel: +971 (0)4332 9260

Jam Base
Caz, soul ve funk tarzında müzikler ile dans etmeyi sevenlere hitap eden Jam Base, Jumeriah Çarşısı’na saklanmış gizli bir cennet gibidir. Loş ve huzurlu mekânları seviyorsanız Jam Base, tam size göre. Her gün 19.00-00.00 saatleri arasında hizmet veren Jam Base’e cuma günleri için rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.
Adres: Madinat Jumeirah Çarşısı
Tel: +971 (0)4 366 8888

Belgian Beer Café
İyi biradan anlayan ya da farklı bira çeşitlerini tatma konusunda meraklı olanlar için ideal bir mekân olan Belgian Beer Café, güleryüzlü çalışanları, hızlı servisi ve doyurucu menüleriyle bilinmektedir.Festival ve EtkinlikDubai ekonomisinin giderek daha çok turizm odaklı hale gelmesiyle birlikte, ticarî kurumların sponsorluğuyla, şehrin ev sahipliği yaptığı uluslararası etkinlikler ve festivallerin sayısı artmıştır. Gelişmiş alışveriş kültürü ve her zevke hitap edebilen aktiviteleri ile Dubai, sosyal bir cazibe merkezi olmak yolunda ilerlemektedir.

Dubai Maratonu
Toplam 3 etaptan oluşan maraton, kendine ciddi sponsorlar bularak ve dereceye giren sporculara büyük nakdi ödüller vererek adını her yıl daha fazla duyurmaktadır. 18 yaşını doldurmuş tüm sporculara açık olan maraton, ocak ayında düzenlenmektedir.

Dubai Shopping Fest
“Alışverişin Cenneti” olarak adını duyuran şehir, iki milyondan fazla ziyaretçinin katıldığı ve büyük indirimlerin yapıldığı Dubai Shopping Fest ile bu alışveriş trendini ayakta tutmaya çalışmaktadır. Festival, her yıl Ocak ayında düzenlenmektedir.

Dubai Desert Classic 
Dünyanın en prestijli golf turnuvalarından biri olan Dubai Desert Classic, her yıl Şubat ayında Emirlik Golf Kulübü’nde düzenlenmektedir. 

Dubai Uluslararası Jazz Festivali
Dubai Media Center’da düzenlenen caz festivali her yıl giderek önemini ve ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Her yıl şubat ayında düzenlenen festival, önceki yıllarda Robin Gibb ve Jamie Callum gibi tanınmış caz sanatçılarını ağırlamıştır.

Dubai Tenis Şampiyonası
Profesyonel Tenisçiler Birliği ve Kadın Tenisçiler Birliği’nin ortak çalışmalarıyla düzenlenen etkinliğe tenis meraklıları tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir. Dubai Open’ı ziyaret ederek, dünyanın dört bir yanından gelen ünlü tenisçileri izleme fırsatı bulabilir ve güneşin tadını da çıkarabilirsiniz.  Turnuva, her yıl şubat ayı içerisinde düzenlenmektedir.

Dubai Desert Rock
Rock müzik sevenlerin ilgisini çekebilecek bu etkinlik her yıl mart ayı içerisinde düzenlenmektedir. Önceki yıllarda Iron Maiden, Megadeth ve The Prodigy gibi ünlü grupları ağırlayan müzik festivali önemini gün geçtikçe artırmaktadır.

Dubai Uluslararası Film Festivali
Bağımsız ve art-house tarzı sinemacıları teşvik amacıyla her yıl aralık ayında düzenlenen festival birçok Hollywood yıldızının da katılımıyla adından söz ettirmektedir. 

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 19 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
  6 Taksit
  6 Taksit
Peşin Fiyata 2+2 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 6’dan fazla taksit yapılamamaktadır.