Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Dubrovnik Turu
ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Nasıl rezervasyon yaparım?

Kesin Hareketli

Dubrovnik Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Dubrovnik Şehir Merkezi
Dubrovnik Şehir Merkezi

Hırvatistan'ın en güzel şehirlerinden biri olan Dubrovnik, küçük ve tarihi yapısıyla, modern tesisleriyle, çeşitli cafe ve restoranlarıyla son yıllarda turistlerin gözdesi olmuştur.

Old Town
Old Town

Şehri çevreleyen surları ve Dubrovnik katedrali ile ünlü olan Eski Şehir, Hırvatistan 'ın 1991'de Yugoslavya'dan ayrılışı sırasında çıkan iç savaşta, Sırp saldırıları nedeniyle önemli ölçüde zarar gördü. UNESCO'nun başlattığı restorasyon çalışmaları ile de 2005 yılı itibariyle şehir eski görünümünü büyük ölçüde geri kazandı.Nereye Gidilir?Old Town (Eski Şehir)
Adriyatik’in incisi olarak adlandırılan Dubrovnik’in tarihî şehri (Old Town) Gothik, Rönesans ve Barok Mimarisi’nin izlerini taşıyan kiliseleri, sarayları, çeşme ve manastırları ile Ortaçağ’dan günümüze ulaşmış en önemli kentlerden biridir. 1667 yılındaki büyük depreme ve 1990 yılındaki savaşa rağmen, yapılan restorasyon çalışmaları ile şehir eski dokusuna kavuşturulmuştur. UNESCO tarafından dünya mirasları kapsamında koruma altına alınan şehir, Dalmaçya kıyılarının eşsiz manzarası ile 13. Yüzyıl’ın liman kenti havasını bir arada sunmaktadır.

Stradun Caddesi
Stradun Caddesi, Dubrovnik’in kalbidir. Yaklaşık 300 metre uzunluğundaki cadde, şehrin ticaret merkezi olduğu gibi önemli kutlamaların ve festivallerin de adresidir. Hırvat ve Slavların ortak mimari kültürü ile oluşturulan ve önceleri Yunanca “cadde” anlamına gelen “Pletea” olarak adlandırılan alan, bölgedeki Venedik hâkimiyeti sonrasında büyük cadde anlamına gelen “Stradun” ismiyle anılmaya başlamıştır. Parke taşlarla döşenmiş cadde boyunca alışverişin keyfini çıkarabilir ve şehrin günlük yaşantısını yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Mljet Parkı
Dubrovnik’e yaklaşık 3 saat uzaklıkta, Adriyatik’in berrak sularında bulunan Mljet Parkı, Hırvatistan’ın doğal güzelliklerini gözler önüne seren bir milli bir parktır. Adanın tam ortasında büyük göl ve küçük göl anlamına gelen Veliko Jezero ve Malo Jezero adında iki tuz gölü bulunmaktadır. Adanın en dikkat çekici yeri ise bugün restoran olarak kullanılan ve 12. Yüzyıl’da inşa edilmiş Saint Mary Manastırı’dır. Muhteşem bir gün batımı manzarasına sahip olan adada kayaking yapabilir ve göllerde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dubrovnik Köprüsü
Franjo Tudman Köprüsü olarak da bilinen Dubrovnik Köprüsü, 518 metre uzunluğunda olup Hırvatistan’ın en modern yapıları arasındadır. Yapımına 1989 yılında başlanan köprünün inşasına savaş sırasında ara verilmiş ve daha sonra köprü Zagreb Üniversitesi’nin Sivil Mühendislik Bölümü tarafından yeniden tasarlanmıştır. Dubrovnik ile Gruz Limanı’nı birbirine bağlayan Dubrovnik Köprüsü, muhteşem manzarasının yanı sıra doğa ile bütünleşmiş mimarisi ile de dikkat çekmektedir. 

Korcula Adası
Hırvatistan’ın bağlar ve zeytin ağaçları ile dolu yemyeşil adası Korcula’da, Balkanlar’ın doğası ve tarihi iç içe geçmiş haldedir. Dubrovnik ya da Split’ten feribotla ulaşabileceğiniz Korcula Adası’nda müzeler, küçük plaj ve koyların yanı sıra tipik kiremitli Balkan evlerini ve kuleleri keşfedebilirsiniz. Ünlü gezgin Marco Polo’nun doğduğu yer olması açısından da tarihî bir önem taşıyan adada, zamandan soyutlanarak huzur ve sakinliği bir arada bulabilirsiniz. 

Sponza(Rector)Sarayı
Stradun Caddesi’nin bitiminde bulunan Sponza (Rector) Sarayı, 1516- 1522 yılları arasında 1667’deki büyük depremden önce inşa edilmiş olup, bölgedeki en önemli eserlerden biri olarak kabul edilmektedir. Saray binası Gotik Miamari ve Rönesans Mimarisi’nin belirgin özelliklerini taşımaktadır. Her yaz Dubrovnik Yaz Festivali’nin açılışına en sahipliği yapan Sponza Sarayı’nda yıl boyu birçok konser, tiyatro gösterisi ve şiir dinletileri gerçekleşmekte, ve devlet arşivi ve cumhuriyet dönemine ait altınlar sergilenmektedir. Eğer sıcak bir yaz günü yolunuz bu kente düşerse sarayın kemerli kısımlarında ya da civarında soğuk suların aktığı çeşmelerde serinleyebilirsiniz. 

Franciscan Manastırı ve Müzesi
Franciscan Manastırı, 1347 yılında dünyanın ilk eczanelerinden biri olarak manastırın rahipleri tarafından kurulmuştur. Bugün müze olarak hizmet veren manastır binası, 11. Yüzyıl’dan 19. Yüzyıl’a kadar biriktirilmiş birçok objeye, işlemeli porselenlere ve geniş bir kütüphaneye ev sahipliği yapmaktadır. Franciscan Manastırı, 1667 yılında yaşanan büyük depremde ve ardından meydana gelen yangında oldukça zarar görmüştür. Öyle ki efsaneye göre manastırda bulunan altın ve gümüş sunaklar yangının sıcaklığına dayanamayarak erimiş ve Stradun Caddesi’ne akıp yok olmuştur. 

Dubrovnik Ortodoks Kilisesi
19. Yüzyıl’ın sonlarında Neo-Bizans stilinde inşa edilmiş olan Dubrovnik Ortodoks Kilisesi, Old Town içerisinde bulunmaktadır. Kilisenin iç tasarımında 15. Ve 16. Yüzyıl’a ait Balkan ikonaları bulunduğu gibi Miroslav Gospel incilinin replikalarının sergilendiği bir müze de bulunmaktadır. Bunlara ek olarak içerisinde farklı dillere ait 12.000 kitabın bulunduğu kilise kütüphanesini de gezebilirsiniz.

Lovrijenac Kalesi
Dubrovnik’in özgürlüğünün ve sonsuzluğunun simgesi olarak kabul edilen Lovrjenac Kalesi, tarihî şehrin batısındaki Pile Kapısı civarında kurulmuş olup 37 metre yüksekliğindedir. Şehri savunma amacıyla inşa edilmiş olan taş kalenin girişinde Latince “Özgürlük dünyanın hiçbir altınına satılmadı” yazmaktadır. Günümüzde Dubrovnik Yaz Festivali dâhilinde birçok tiyatro oyununa ev sahipliği yapan Levrjenac Kalesi, özellikle kalede oynanan Sheakespeare gösterileri ile bilinmektedir.

Ston Surları
Ston Surları, Dubrovnik’e 25 km uzaklıktaki Ston Şehri’ni yedi kilometre boyunca çevreler. Avrupa’nın Çin Seddi olarak da bilinen bu surlar 14. ve 15. Yüzyıl arasında yapılmıştır. Günümüze inşa edildiği ilk haliyle ulaşamasa da surlar üzerindeki 40 kulenin 20’si ile 5 adet kale hala varlığını sürdürmektedir.Ne Yapılır?  • Lapad Koyu ve Banje Plajı’ndan Adriyatik’e dalın.
  • Buzara’yı tadın.
  • Dubrovnik teleferiği ile manzaranın keyfini çıkarın.
  • Konavle’de jeep safariye çıkın.
  • Hırvat şarapları ve biralarını tadın.
  • Strukle yemeğini keşfedin.
  • Elafiti Adaları Turu’na katılın.Ne Alınır?Küçük ve şirin kent Dubrovnik’te alışveriş olanakları da kendisi gibi küçük fakat şirindir. Şehirle özdeşleşen hediyelik eşyaların başında lavanta torbaları, mercan taşlarından yapılmış takılar, Konavle Bölgesi’nde üretilen danteller ve el işi işlemeler gelmektedir. Bunun yanında Gunduliceva Meydanı’nda kurulan yerel pazarlarda köy ve kasabalardan gelen kurutulmuş sebzeler, zeytinyağları ile Rajika adı verilen erik rakısından satın alabilirsiniz. Kravat’ın doğduğu topraklardan hatıra olarak, sevdiklerinizin zevkine uygun ipek kravatlar bulabilirsiniz. Alışveriş merkezleri genellikle şehrin en ünlü caddesi olan Stradun’da bulunmaktadır. Butikler ve diğer mağazalar Old Town’da bulunan Dubrovnik Saat Kulesi ve Dubrovacka Kuca civarında yer almaktadır.

Bio & Bio
Gruž ve Pile bölgesinin arasında Šipčine otobüs durağına çok yakın bir mevkide bulunan Bio&bio, şehrin en büyük organik pazarlarından biridir. Pazarda sadece gıda değil, kozmetik alanında da birçok doğal ürün bulabilirsiniz.
Adres: Vukovarska 24, Mercante Centar, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel:+385 20 311 614

Dubrovačka Kuća
Çoğu hastalığın tedavisinde kullanılan banyo tuzları, lezzetli zeytinyağlar ve bölgesel şarapları bulabileceğiniz Dubrovačka Kuća'da Zagreb El Sanatları Müzesi'nin ürettiği seramik ve cam ürünlerini de çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
Adres: Od sv Dominika, Old City, Dubrovnik
Tel: 20 322 092

Maria Boutique
Ploče Kapısı'nda bulunan Maria Boutique, moda odaklı konsept bir mağazadır. Hırvatistan'da Givenchy, Stella gibi ünlü markaları bulabileceğiniz nadir yerlerdendir. Mağazada sergilenen özel tasarım aksesuarlara mutlaka göz atmalısınız.
Adres: Ulica Sv Dominika, Old Town

Clara Stones Jewellery Store
Adriyatik'in pembe mercanları, benzersiz incileri ve değerli taşlarından yapılmış farklı mücevher tasarımlarını bulabileceğiniz Clara Stones Jewellery Store, şehrin en işlek caddesi Stradun'a çok yakın bir mevkide yer almaktadır.
Adres: Nalješkovićeva 8, Dubrovnik, Croatia
Tel : (+385-20) 32 17 06

Lega-Lega
Old Town’da bulunan Lega-Lega, orjinal tasarımlı defterler, t-shirtler ve benzeri hediyelik eşyaların satıldığı bir mağazadır. Osijekli genç tasarımcıların ürünlerini görmek için Stradun Caddesi'ne mutlaka uğrayın.
Adres: Dropčeva 3,20000 Dubrovnik, Croatia
Tel: +385 31 494 104

DOC Kerum Shopping Center
Dubrovnik'in en büyük alışveriş merkezi olan Doc, Lapad bölgesinde bulunmaktadır. AVM içerisinde çocuklar ve yetişkinler için her türlü mağaza, süpermarket ve restorana rahatça ulaşabilirsiniz. Benetton, Nike, Miss Sixty ve Mala Mare gibi ünlü markaların mağazalarından uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.
Adres: Kralja Tomislava 7, Dubrovnik, 20000
Tel: + 385 20 323 887Ne Yenir?Tarih boyunca farklı ırkların hâkimiyeti altında yaşayan Dubrovnik’te melez bir yemek kültürü hâkimdir. Deniz mahsulleri ve sebzeden yapılan yiyecekler sıklıkla tüketilmektedir. Yemekler genel olarak fazla baharat ya da biber içermez fakat “Vegeta” adı verilen ve çeşitli sebze tozlarının karışımından elde edilen yöresel baharat yemeklerin vazgeçilmezidir. Şehirde dünya mutfağından örnekler ya da büyük gıda zincirlerinin şubelerini bulmak mümkündür, ancak Dubrovnik’e gelip de bir balık restoranına uğramadan dönmek olmaz. Özellikle “Lignje s krumpirom “adı verilen patatesli kalamarı, Hırvat üretimi şaraplardan biri eşliğinde mutlaka denemelisiniz. Bunun yanında Dubrovacka Rozata tatlısı ve Pasticada adı verilen biftek yemeği Dubrovnik’te tadabileceğiniz tatlar arasındadır.

Taj Mahal
Yemek menüsünde ağırlıkla Boşnak Mutfağı'ndan örnekler sunan Taj Mahal'in vejetaryenler için özel menüleri de bulunmaktadır. Genellikle bifteklerde kullandıkları ve adına sudžukice dedikleri soslarla hazırlanan yemeklerinden mutlaka tatmalısınız.
Adres: Ulica Nikole Gučetića 2, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel:+385 20 323 221

Kamenice
Hırvat Mutfağı'nın yerel örneklerini sunan restoranda özellikle kalamar, hamsi ya da istiridye ile yapılan yemeklerin tadına bakabilir, sosyalist döneme özgü dekorasyonu ile de geçmişte yolculuk yapabilirsiniz.
Adres:  Gundulićeva poljana 8, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel:+385 20 323 682

Restaurant Nautika
Eski şehrin girişine çok yakın bir bölge olan Pile'de yer alan restoranın Adriyatik manzaralı teraslarında şık bir akşam yemeği yiyebilir, Lovrijenac ve Bokar Kaleleri'nin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Özel bir şef grubunun hazırladığı menülerde deniz ürünleri ağırlıklıdır. Restoranın Dalmaçya Adası'nda tutulan ıstakozları, Nautika’ya özgü spesiyaller arasındadır.
Adres: Brsalje ulica 3, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel: +385 20 442 526

Lokando Peskarija
Balık pazarının hemen yakınında bulunan Eski Liman'da yer alan bu restoranda şehrin en taze deniz ürünlerini yiyebilirsiniz. Sonrasında tadacağınız Rozara Dubrovnik isimli yöresel tatlıyla yemeğiniz çok daha lezzetli bir hale gelebilir. Deniz manzaralı masalarda tekneleri izleyebilir ve yerel şarapları deneyebilirsiniz.
Adres: Pred Dvorom 1, 20000 Dubrovnik
Tel: +385 20 32 47 50

Tovjerna Sesame
Eski Şehre yürüme mesafesinde, 19. Yüzyıl'dan kalma bir binada hizmet veren Sesame, Dubrovnik'teki çoğu restorana göre çok daha zengin bir menüye sahiptir. Antikalarla döşenmiş harika terasında mangalda biftek, renkli mevsim salatası ya da trüf mantarından yapılmış lezzetli yemekler bulabilirsiniz.
Adres: Dante Alighieria b.b.
Tel: +385 20 412 910

Defne
Hotel  Pucić  Palace’ın bünyesindeki  Defne, eski şehrin ambiyansı ve dev terası ile şehrin gözde mekânlarındandır. Türk, Yunan ve Balkan yemeklerinin yoğun olduğu ve Doğu Akdeniz havasının hissedildiği menüsü ile restoran, misafirlerine benzersiz tatlar sunmaktadır.
Adres: The Pucic Palace Hotel, Ulic od Puca 1, Dubrovnik
Tel: + 385 20 326 222Ne Zaman Gidilir?Dalmaçya kıyılarının güzel kenti Dubrovnik, yaz tatilleri için ideal. Kalabalıktan hoşlanmayan, ama Dubrovnik’in harika plajları ve özgün mimarisinden mahrum kalmak istemeyenlerden iseniz, yazdan kalma günlerin yaşandığı eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.Eğlence ve Gece HayatıDubrovnik’in doğal ve tarihî güzelliklerle bezeli dingin sokakları, günün batmasıyla birlikte çehresini harekete ve eğlenceye doğru değiştirir. Deniz kenarına kurulmuş masalarda taze deniz ürünleri ve yerel şaraplarla uzayan sofralar, revü şovları, akrobasi gösterileri, ve sokak müzisyenlerinin performanslarıyla bambaşka bir lezzete kavuşur. Geceyi sabaha bağlamak isteyenler için barlar, casinolar, publar ve gece kulüpleri nezih ortamlarında misafirlerine keyifli anılar yaşatmak için yorulmaksızın hizmet verir.

Latino Club Fuego
Şehrin kuzeyindeki Pile’de bulunan Lationo Club Fuego, Dubrovnik’in en eski ve köklü barlarından biridir. İsmi sebebiyle Latin müzikleri çalan bir mekân olduğu algısı yaratsa da Fuego’da genellikle elektronik müzik ya da popüler şarkı listeleri çalınmaktadır. Kulübün geniş dans pistinde rahatça dans edebileceğiniz gibi, girişte herhangi bir kıyafet zorunluluğu da yoktur.
Adres: Pile Brsalje 11 Old Town
Tel: + 385 20 312-870

Club Lazareti
16. Yüzyıl’da karantina bölgesi olarak kullanılan Ploce bölgesinde yer alan kulüpte çoğunlukla konserler ve özel davetler verilmektedir. Lazareti sanat atölyesi olarak kullanılmaya başlanan alan daha sonraları bir gece kulübüne dönüştürülmüştür. Mekânda genellikle rock ve alternatif müzik tercih edilmekle birlikte bazı özel günlerde konsept dışı müzikler de çalınmaktadır.
Adres: Rana Supila 8 20000 Dubrovnik

Buža
Eski şehrin güney kıyısında bulunan kayalıklara kurulmuş olan Buža’ya, Soul ve Funk melodiler peşinden dar bir tüneli takip ederek ulaşılmaktadır. Gün ışığından tamamen yalıtılmış ortamı, beton masalar üzerine yapılan soğuk içecek ve levrek servisiyle Buza, sıcak yaz günlerinde serin bir gece geçirmek isteyenlerin uğrak mekânlarındandır.
Adres: Crijevićeva ulica 9, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 98 361 934

Trubadur Hard Jazz Café
Dubrovnik gece yaşamının köşe taşlarından olan Trabadur, açık havada servis yapılan masaları ve canlı caz konserleriyle adını duyurmuştur. Eğer kaliteli caz dinleyip içkinizi yudumlamak istiyorsanız daha fazla mekân araştırmanıza gerek yok. Trabadur tam size göre!
Adres: Bunićeva poljana 2, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 20 323 476

D'vino Wine Bar
Eğer şaraptan anlıyor ya da farklı coğrafyalarda üretilmiş birbirinden farklı şarapları tatmaktan hoşlanıyorsanız D’vino Şarap Bar’ın küçük ama samimi ortamını ziyaret edebilirsiniz. Üstelik mekânın duvarında yazan “ burada söz konusu sizin değil şarabınızın yaşı” gibi esprili yazılarla da eğlenebilirsiniz.
Adres: Palmotićeva ulica 4A, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 20 321 223

Golden Sun Casino
2008 yılında Libertas Otel’in restorasyonu sonrasında hizmet vermeye başlayan casino, Dubrovnik gece yaşamındaki alternatifleri ve bahis oyunlarını artırmak amacıyla kurulmuştur. Texas Hold'em, Karayip Poker, Amerikan Rulet, Black Jack ve Punto Banco gibi birbirinden farklı slot makineleri ve yenilikçi oyunları ile şansını denemek isteyenler için ideal bir mekândır.
Adres: Liechtensteinov put 3, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 20 638 588

Caffe Bar Nonenina
Old Town içerisindeki tarihi yolculuğunuza mola verdiğinizde, küçük bir sokakta bulunan Nonenina’da yüz seksenden fazla kokteyl, viski, şarap ve diğer yerli-yabancı içecekleri bulabilirsiniz. Tütün sever müşterilere Küba Purosu da ikram edilmektedir.
Adres: Pred Dvorom 4, Dubrovnik, Croatia
Tel: +385 (0)91 333 06 01Festival ve EtkinlikYeni Yıl
Yeni yıl kutlamaları için halk genellikle 31 Aralık günü, Eski Şehir’de bulunan Stradun Caddesi’nde toplanmaktadır. Eğlenceli partiler ve kutlamalar yapılmaktadır. Bazı otellerde yılbaşına özel kutlamalar gerçekleştirmektedir.

Müzeler Gecesi
Her yıl 27 Ocak’ta Rector Sarayı’nda toplanan akademisyenler ve sanatçılar özel bir açılış konuşmasıyla etkinliği başlatırlar. Etkinlik çerçevesinde, şehrin önemli müzelerinin kapıları gece 01.00’e kadar ziyaretçilere açık kalmaktadır.

St. Blaise Festivali
Her yıl 2-3 Şubat’ta Dubrovnik’in koruyucu azizi olduğuna inanılan St. Blaise için Eski Şehir içerisinde kutlamalar yapılır. St. Blaise’nin heykelleri ya da adına yapılan anıtlar renkli kurdelelerle süslenir ve göstericiler özel kostümler giyerek yerel dansları sergilerler.

Karnaval
Mardi Grass festivallerinin Dubrovnik versiyonu olan bu kutlama bir hafta boyunca Revelin Fort’ta uzun kostümlü geçitler, balo ve dans gösterileriyle renkli bir şekilde devam etmektedir. Karnaval her yıl Şubat ayı içerisinde belirlenen bir tarihte gerçekleştirilmektedir.

Dubrovnik İstiridye Festivali
İstiridyelerin, Hırvat Mutfağı için ne kadar önemli bir malzeme olduğu aşikârdır. Özellikle mart ayı içerisinde Dalmaçya kıyılarından yılın en lezzetli istiridyeleri çıkmaktadır. 19 Mart'ta kutlanan St. Joseph Bayramı ile beraber yapılan İstiridye Festivali, gastronomların yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Her türlü yemeği yapılan istiridyeler, dört gün boyunca Stradun Caddesi'nde tüm ziyaretçilere yerel şaraplar eşliğinde tattırılmaktadır.

İlkbahar Festivalleri

Libertas Film Festivali
Özellikle Avrupa ve Balkan yönetmenlerinin filmlerini buluşturan Libertas Film Festivali, 2011 yılından itibaren Hollywood’lu yönetmen ve oyuncuların da yoğun ilgisini almaya başlamıştır. Bir hafta boyunca süren festival dâhilinde şehirde bulunan tüm sinemalarda özel gösterimler yapılmaktadır. Festival tarihi bahar ve yaz ayları içerisinde belirlenmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için festivalin web sitesini  www.libertasfilmfestival.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Dubrovnik Shakespeare Festival
İlk kez Hırvat asıllı Amerikan oyun yazarı Micheal Lederer tarafından düzenlenen etkinlik, zamanla Hırvatistan’ın kültür ve sanat gelişimine katkı sağlayan geleneksel bir festivale dönüşmüştür. Shakespeare oyunlarının, Hırvatların bakış açısıyla yorumlanmış halini görebilir, bunun yanında Lederer’in kendi yazdığı oyunları da festival dâhilinde izleyebilirsiniz. Festival her yıl Nisan ve Mayıs ayları içerisinde düzenlenmektedir.

Yaz Festivalleri

Uluslararası Dubrovnik Opera Festivali
20. Yüzyıl'ın en önemli opera sanatçılarından olan Cavtat doğumlu Tino Pattiera'nın adına adanmış festival her yıl dört gün boyunca Haziran- Temmuz ayları içerisinde yapılmaktadır. Rector Sarayı'ndaki konserler Saraybosna Filarmoni Orkestrası ve Dubrovnik Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kent Kültürünü Canlandırma Festivali
İlk kez 2005 yılında 70 sanatçı ve 50 özel davetliyle ve Temmuz- Ağustos aylarında yapılan festival geçen yıllar içerisinde gelenekselleşmiştir. Entelektüel kültür ile sokak kültürünü harmanlamayı amaçlayan festival Orlanda Kulüp'ün desteğiyle yapılan bir dizi konser, tiyatro, sergi ve film gösterimlerinden oluşmaktadır.

Dubrovnik Yaz Festivali
Eski Şehrin her sokak ve caddesine yayılmış ve Edingburgh'taki yaz kutlamalarını aratmayan gösterilere sahne olan Dubrovnik Yaz Festivali'nin amacı şehrin tarihi zenginliğini yaşatmaktır. Şehrin mehtaplı surlarında görsel bir şölen yaşayabilir, düzenlenen sokak festivallerindeki performansları izleyebilirsiniz. Festival her yıl Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde düzenlenmektedir.

Water Polo Wild League
Dubrovnik'in Divlja Liga'sı sporseverler tarafından bilinen eşsiz bir aktivitedir. Şehir plajlarındaki su topu müsabakalarından oluşan bu etkinliğine dünyanın dört bir yanından şampiyonayı kazanmak için gelen su topu takımları katılmaktadır. Her yıl 12 Temmuz ile 13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ligin, Eski Liman'da düzenlenen ve festival havasında geçen final maçlarına yoğun ilgi gösterilmektedir.

Re-Vel-Ini
Hırvat sanatçıların dört gün boyunca Eski Liman ile aynı adı taşıyan kalesine nazır düzenledikleri bu elektronik müzik festivali Revelin Club tarafından desteklenmektedir. Güney Dalmaçya'nın en büyük festivallerinden olan bu etkinlik her yıl 18-31 Temmuz tarihleri arasında Revelin Club'da düzenlenmektedir.

Dubrovnik Film Toplantısı
Hollywood Oscar Törenleri'nin kırmızı halı görkemini Dubrovnik'e taşımayı amaçlayan etkinlik ilk kez 2006 yılında gerçekleştirilmiştir. Saraybosna Film Festivali'ne de yaptığı katkılarla bilinen Adriatic Luxury Hotels'in sponsorluğunda düzenlenen etkinlik 31 Temmuz gecesi Rector Sarayı'nda yapılan kırmızı halı geçidiyle başlamaktadır. Kevin Spacey, Mickey Rourke ve Morgan Freeman gibi birçok ünlü sinema oyuncusu geçen yıllarda bu etkinliğine katılmışlardır.

Julian Rachlin ve Dostları
Dubrovnik Yaz Festivali'nin kapanış etkinliklerden biriyken on yılını geride bırakan Julian Raclin ve Dostları'nın oda müziği gösterileri, bugün Sir Roger Moore ve John Malkovich gibi ünlü isimlerin de eşlik ettiği geleneksel bir oda müziği festivaline dönüşmüştür.

Sonbahar Festivalleri

Dubrovnik Uluslararası Erken Müzik Festivali
Rector Sarayı'nın eşsiz atmosferinde sergilenen ve Dubrovnik'in kültürel geçmişini vurgulamak için düzenlenen bu festivalde Ortaçağ'daki Hırvat üst sınıf müzik zevkinin izlerini hissedebilirsiniz. Sonbaharın da habercisi olan bu müzik festivali her yıl 15-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenmektedir.

Reçel ve Marmelat Festivali
Beş yılını geride bırakan ve her yıl 6-7 Kasım tarihleri arasında düzenlenen bu festival, yerli üreticilerin ekonomideki paylarını artırmayı amaçlamaktadır. Ülkedeki tüm Hırvat ilçelerinden otuzdan fazla katılımcı, taze ve organik ürünlerini festival boyunca sergilemektedir.

Uluslararası Koro Festivali
Cizvit Kilisesi ve Revelin Fort'ta düzenlenen festival hem bölgeden hem de Avrupa'nın çeşitli yerlerinden katılan koroların performanslarından oluşur. İki bölümde düzenlenen festivalin sonunda ise final yarışması yapılmaktadır. Etkinlik her yıl 13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenmektedir.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyatına 3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.