Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Edinburg Turu

Edinburg Turu


1. Gün
İstanbul >> Edinburg
22 Kas 2017 Çarşamba
Edinburg turu birinci gününde, şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Edinburgh Kalesi – şehre tepeden bakan bu etkileyici yapı, aynı zamanda onun simgelerinden biri sayılıyor. Fotoğraf tutkunlarının bayılacağı bu kale, hem şehri 360 derece görebilmenizi sağlıyor, hem de sizi yüzlerce yıl öncesine götürüyor. Gününüzü Water of Leigh kenarında bir yürüyüş yaparak tamamlamanızı tavsiye ederiz. Popüler bir yürüyüş rotası olan bu suyolu, İskoçya’nın meşhur pub ve restoranlarından da bol miktarda barındırıyor.
2. Gün
Edinburg
23 Kas 2017 Perşembe
Edinburg turu ikinci gününde, biraz şehir dışına çıkıp yüzlerce film ve romana konu olmuş doğa harikalarını görmenin zamanıdır. İlk olarak Arthur’s Seat’e uğruyoruz, şehir merkezinden de görülebilen bu dağ, yaklaşık 250 metre yüksekliğinde. Çoğu şehir, merkezinde volkanik bir dağ olmasından övünmez, ancak İskoçyalılar bununla gurur duyuyor! İsminden de anlaşılabileceği üzere, Kral Arthur ve Excalibur efsanesi ile bağdaştırılan bu dağ, pek çok trekking rotası barındırıyor ve çok etkileyici doğa manzaraları sunuyor. Şehre döndüğünüzde, Hemma’ya uğrayıp haggis’ten yapılan bir akşam yemeği denemenizi tavsiye ederiz. (Önemli not: haggis, koyunların işkembe, karaciğer, kalp ve akciğerlerinden yapılıyor ve sadece tabağınızı bitirebilmek bile, bir cesaret gösterisi sayılıyor.)
3. Gün
Edinburg
24 Kas 2017 Cuma
Edinburg turu üçüncü gününde, alışveriş yapmanın zamanı. Bunun için Victoria Street en uygun yer, dünya markaları kadar kişiye özel üretim yapan butikleri de barındırıyor. Walker Slater, The Red Door Gallery ve Context; muhakkak uğramanızı tavsiye ettiğimiz mağazalar. Buradan meşhur peynir pazarına geçmeyi de unutmayın, Oink ve Mellis’ Cheesmonger gibi dükkanlar tadıp tadabileceğiniz en lezzetli peynir ve şarküteri ürünlerini sunuyor.
4. Gün
Edinburg
25 Kas 2017 Cumartesi
Edinburg turu dördüncü gününde, Edinburg’un dillere destan ormanlarını keşfediyor, bir şehir turu atıyor ve İrlanda kahvemizi yudumluyoruz. İlk durağımız Meadows – Edinburgh Üniversitesi’nin kenarından başlayan bu orman, İskoçya’nın neden efsanelerin şehri olduğunu anlamanızı sağlıyor. Şehir turu içinse en uygun çözüm tramvaya binmek, zira görülmesi gereken her yerden geçiyor. İrlanda kahvesi içmek için de, yine şehir merkezinde yer alan Brew Lab’ı ziyaret etmenizi öneriyoruz.
5. Gün
Edinburg
26 Kas 2017 Pazar
Edinburg turu beşinci gününde, Royal Mile(Kraliyet Yolu) ziyareti ile başlıyoruz. Zaten Orta Çağ’dan fırlamış gibi olan bu şehirde, tarihi dokuyu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Ardından bu yol üzerindeki St Mary’s Cathedral, The Scottish Parliment binalarını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretler sonrasındaki serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.
6. Gün
Edinburg
27 Kas 2017 Pazartesi
Edinburg turu altıncı gününde, Princes Street isimli alışveriş merkezi ile Scott Monument adlı yapıyı ziyaret ediyoruz. Princes Street’teki fiyatların çok uygun olduğunu söyleyemeyiz. Scott Monument, Neo-Gotik mimari akımının en güçlü eserlerinden biri. İnşası 4 yıl süren bu yapı, insanın çok farklı duyguları aynı anda yaşamasını sağlıyor. 60m yüksekliğindeki bu yapının tepesine tırmandığınızda, bütün şehri izleyebiliyorsunuz. Kesinlikle değer.
7. Gün
Edinburg
28 Kas 2017 Salı
Edinburg turu yedinci gününde, Rosslyn Chapel’ i ziyaret ediyoruz. Bu bina Dan Brown’ un Da Vinci Şifresi isimli, çok satan kitabında da geçtiği için fazlasıyla ünlü. Rosslyn Chapel ziyaretinden sonra geri kalan zamanı çevre gezileri ve turları yaparak değerlendirebilirsiniz.
8. Gün
Edinburg
29 Kas 2017 Çarşamba
Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından deniz ve plaj keyfi, çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak alabileceği geziler hakkında, ekstra geziler, nereye gidilir ve ne yapılır bölümlerinden inceleyerek fikir alabilirler.
9. Gün
Edinburg
30 Kas 2017 Perşembe
Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından deniz ve plaj keyfi, çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak alabileceği geziler hakkında, ekstra geziler, nereye gidilir ve ne yapılır bölümlerinden inceleyerek fikir alabilirler.
10. Gün
Edinburg >> İstanbul
01 Ara 2017 Cuma
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit