Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Girit Turu

Girit Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.

“Şarap koyusu denizin ortasında Girit adlı bir yer var; sevimli, bereketli, ve denizle çevrilmiş.” der Homeros, zeytin ağaçları arasında Venedik ve Osmanlı mimarisinin her bir yana dağılmış izlerini saklayan bu ada için.  Deniz keyfinin, eğlencenin, huzurun ve kültürün kendine has dengesi içerisinde, leziz mezelerinin namı bizim kıyılarımıza kadar uzanmış olan Girit’te benzersiz bir tatil geçirebilirsiniz.

1. Gün
İstanbul >> Girit
22 Oca 2018 Pazartesi
Girit turu birinci gününde, adanın bize sunduklarını keşfetmeye başlıyoruz. İlk uğrayacağımız yer Knossos Sarayı; bu antik yapı aynı zamanda adanın simgesi sayılıyor. Kazı çalışmaları 1878 yılında başlayan Knossos Sarayı’nın, Minotaur efsanesinde bahsedilen yer olduğu düşünülüyor. Efsaneye göre Deniz Tanrısı Poseidon’a bir boğa vaat eden Girit Kralı Minos, bu vaadini yerine getirmeyince Poseidon boğayı yarı insana dönüştürüyor ve bu canavar, kalenin dehlizlerine salınıyor. Theseus’un izinden gidip efsaneyi keşfetmekse size düşüyor.
2. Gün
Girit
23 Oca 2018 Salı
Girit turu ikinci gününde, Heraklion Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. 5.500 yıllık bir tarihe tanıklık eden müze, çömleklerden heykellere, mücevherlerden amforalara kadar çok sayıda etkileyici sanat eseri barındırıyor. Günün geri kalanında ise Iraklio Wine County ziyareti yapmanızı tavsiye ederiz. Dillere destan Girit şarabının üretildiği bu ufak kasaba, ziyaretçilerini mutlulukla karşılıyor ve benzersiz bir şarap tadım turu yapmanızı sağlıyor.
3. Gün
Girit
24 Oca 2018 Çarşamba
Girit turu üçüncü gününde, mağaraları keşfetmeye ne dersiniz? Hedefimiz Dikteon Mağarası. Buranın tanrıların yaşadığı yer olduğuna inanıldığından, eski Giritliler halen mağarayı yasaklanmış bir yer olarak görüyor. Dikteon Mağarası, aynı zamanda Orpheus’un karısını kurtarmak için yeraltı dünyasına inip, Hades ile karşılaştığı yer. Aynı zamanda Zeus’un doğduğu yer olduğuna da inanılıyor. Mağara yaklaşık bin metreküplük bir alanı kaplıyor ve gerek içinde, gerekse de dışında muhteşem fotoğraflar çekme imkânı sunuyor.
4. Gün
Girit
25 Oca 2018 Perşembe
Girit turu dördüncü gününde, adanın tarihine tanıklık etmeye devam ediyoruz. Bugünkü hedefimiz, Moni Arkadou. Osmanlı İmparatorluğu’nun işgaline karşı verilen direnişin merkezi olan manastıra girmeden önce, omuzlarınızı örtmeniz gerekiyor. Manastırın tarihi 14. yüzyıla dek uzanıyor ve dönem mimarisinin mükemmel bir örneği kabul ediliyor. Buradan çıktıktan sonra, biraz güneşlenip yüzmenin zamanıdır – bunun için Vai sahiline gitmenizi tavsiye ediyoruz. Palmiye ağaçları, kaplumbağalar ve incecik bir kum ile kaplı Vai sahili, adanın en iyi plajlarına ev sahipliği yapıyor. Dikkatli bakarsanız, belki denizler tanrısı Poseidon’u da görebilirsiniz, kim bilir?
5. Gün
Girit
26 Oca 2018 Cuma
Girit turu beşinci gününde, Arkhanes’ i ziyaret ediyoruz.Arkhanes, bir tarım merkezi ve düzenli olduğu kadar doğa ile iç içe yapısı ile de oldukça huzur veren bir yer. Arkhanes’ in yerel kahvelerinde oturarak biraz zaman geçirdikten sonra, Homo sapiens müzesini ziyaret ediyoruz.
6. Gün
Girit
27 Oca 2018 Cumartesi
Girit turu altıncı gününde, Agios Titos Kilisesini ziyaret ederek başlıyoruz. 961 yılında Bizanslılar tarafından yaptırılan bu kilise, Girit'in Osmanlı idaresinde geçirdiği süre içerisinde Camii olarak kullanılmıştır. 1925 yılında tekrar kiliseye dönüştürülmüştür. İkinci durağımız ise Türk Sebili isimli yapı. Bu yapı Bambo çeşmesine su taşınması için yapılmış ve sekizgen yapıda bir eser. Girit’e Osmanlı egemenliğinden miras kalan bu yapı, mutlaka görülmeli.
7. Gün
Girit
28 Oca 2018 Pazar
Girit turu yedinci gününde, Venetian Fortress Koules(Venedik Kale Kulesi) 16.yüzyılda inşa edilen bir kale kulesidir. Venedik’in Osmanlı Devletinin adayı kuşatmasına tam 21 yıl dayanasını sağlamıştır. Kale ziyareti ardından, Loggia isimli binayı ziyaret ediyoruz. Bu bina, 17. yüzyılda Francesco Morosini tarafından inşa ettirilmiştir. Aristokratlar için bir klüp olarak inşa edilmiş bu yapı günümüzde parlamento binası olarak kullanılmaktadır.
8. Gün
Girit >> İstanbul
29 Oca 2018 Pazartesi
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit