Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Glasgow Turu

Glasgow Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.

İsmini sahip olduğu uçsuz bucaksız ve huzurlu yeşilliklerden alan Glasgow, İskoçya’nın en büyük ve en keyifli şehri. Tarih boyunca Britanya Krallığı’nın zengin ve ihtişamlı kentleri arasında anılan Glasgow, bir İskoç leydisi olduğunu unutmamış fakat kendisinden yepyeni, genç ve yenilikçi bir kültür-sanat-mutfak kenti yaratmayı da başarmış. Victoria dönemine ait gösterişli yapılar başta olmak üzere Avrupa’da iz bırakmış bütün mimari akımların esintilerini taşıyan sokakları, Glasgow’u ilginç kılan başlıca unsurlardan. Tüm bu vakur tavra rağmen, Glasgow aynı zamanda hafta boyunca aktif, yorulmak bilmeyen ve eğlenmeyi çok iyi bilen bir şehir. Şehir kaşifleri için harika bir adres!

1. Gün
İstanbul >> Glasgow
21 Oca 2018 Pazar
Glasgow turu birinci gününe, müze ziyaretleri yaparak başlıyoruz. Şehirde yer alan çoğu bina, meşhur mimar Charles Rennie Mackintosh’un eseri ve tercih ettiği mimari stil neredeyse iki yüzyıl boyunca tüm mimarlara ilham kaynağı olmuş. Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi de böyle bir bina, her şeyden önce Viktorya dönemi mimarisi ile ziyaretçileri etkilemeyi başarıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen 8.000’den fazla sanat eserinin sergilendiği müzeye giriş ücretsiz. Hazır yeri gelmişken, Glasgow’daki tüm müzelerin ücretsiz olduğunu da belirtelim. Buradan çıktıktan sonra, The Tall Ship ziyareti yapmanızı tavsiye ederiz. 18. yüzyıldan kalma bu ahşap gemi, 80 yıl boyunca dünya denizlerinde dolaştıktan sonra restore edilerek ziyarete açılmış bulunuyor.
2. Gün
Glasgow
22 Oca 2018 Pazartesi
Glasgow turu ikinci gününde, şehrin bize sunduklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Bugünkü ilk durağımız St. Enoch Centre. Şehrin merkezinde bulunan bu bölge daima kalabalık ve sayısız alışveriş merkezi, mağaza ve butik içeriyor. Diğer bir deyişle, alışveriş yapmak için en uygun yer. Debenhams, H&M, Topshop ve Hamleys Toy Store, ziyaret etmenizi önerdiğimiz mağazalar arasında. Günün kalanında, Titan Clydebank ziyareti yapıp şehre tepeden bakmanızı öneriyoruz. Titan Clydebank yerden 150 metre yukarıda duran bir vinç ve şehrin sembollerinden biri sayılıyor.
3. Gün
Glasgow
23 Oca 2018 Salı
Glasgow turu üçüncü gününde, ilk durağımız St. Andrews Katedrali olacak. 1814 yılında inşa edilen katedral, Gotik mimari stilinin en güzel örneklerinden biri sayılıyor ve Vatikan dışındaki en önemli Katolik kiliselerinden biri sayılıyor. İkinci durağınız ise Sharmanka olmalı. Burası bir müze ancak alışık olduklarınıza pek benzemiyor. Hareket edebilen metalik heykellerin müzik eşliğinde gösteriler düzenlediği Sharmanka, aile boyu eğlenebileceğiniz bir yer.
4. Gün
Glasgow
24 Oca 2018 Çarşamba
Glasgow turu dördüncü gününe, ilginç bir müze ziyareti yaparak başlıyoruz; Futbol Müzesi! İskoçya, futbolun yoğun ilgi gördüğü bir ülke ve dünyanın en eski futbol takımlarından bazıları da Glasgow’da yer alıyor. Müzenin sergilediği eserler, 1873 yılına dek gidiyor ve güncel futbol yıldızlarının kişisel eşyaları da görülebiliyor. Günün ikinci durağı ise, Glasgow Bilim Merkezi olacak. Özel IMAX salonunda eğlenceli gösteriler düzenleyen müze, çok sayıda ilginç ve bizzat deneyebileceğiniz atraksiyonlar da içeriyor.
5. Gün
Glasgow
25 Oca 2018 Perşembe
Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak alabileceği geziler hakkında, ekstra geziler, nereye gidilir ve ne yapılır bölümlerinden inceleyerek fikir edinebilirler.
6. Gün
Glaskow >> İstanbul
26 Oca 2018 Cuma
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit