Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Helsinki Turu

Helsinki Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Helsinki
24 Oca 2018 Çarşamba
Helsinki turu birinci gününde, şehri keşfetmek adına Helsinki’nin en önemli caddesi olan Mannerheiminitie Caddesi’ne doğru yol alabilirsiniz. Burası kentin merkezi olarak kabul edilir ve oldukça işlek bir caddedir. Burada ünlü mimar Eliel Saarinen’in en iyi yapıtı olan ve 1919 yılında inşa edilen Merkez Tren İstasyonu, 48 metre yüksekliğindeki saat kulesiyle görülmeye değer. Ayrıca istasyon, gezen insanları izlemek için harika bir yer. Yakınlardaki restoranlar pahalıya eğilimi olsa da kaliteleri yüksektir. Şehir postanesinin yanında, Fince tarihinin belki de en önemli kişisi Mareşal Mannerheim’in atlı heykeli bulunur. Hemen arkasında çağdaş sanatın şaşırtıcı müzesi Kiasma var. Mannerheimintie boyunca yürüdüğünüzde başlıca kültürel mekânlar, parlamento binası, çok sayıda mağaza ve şehrin en iyi restoranlarından bazıları sizi geçmişe götürür. Cadde, ayrıca tüm otobüs ve tramvaylarıyla şehrin içinde herhangi bir yere veya başka yerlere de ulaşmanıza imkân sunar.
2. Gün
Helsinki
25 Oca 2018 Perşembe
Helsinki turu ikinci gününde, kültürel bir tur gerçekleştirebilirsiniz. İlk durağımız olan Finlandiya Ulusal Sanat Müzesi aynı zamanda Finlandiya Sanat Akademisi’ne de ev sahipliği yapıyor. İstasyon Meydanı’nın güney tarafında bulunan Ulusal Sanat Müzesi, Finlandiya’nın tarihi çalışmalarının yanı sıra çağdaş sanatta da en iyi sanat koleksiyonlarını bulunduruyor. Müze, 650 uluslararası sanat çalışması ile birlikte Vincent Van Gogh’un “Street in Auvers-sur-Oise” eserini de bünyesinde bulunduruyor. İkinci durağımız olan Finlandiya Ulusal Müzesi, romantik bir stille 1912’de kurulmuştur. Ulusal müzede, birçok koleksiyon mevcut olmakla birlikte Orta Çağ’dan, günümüze kadar taşınan birçok eser bulunuyor. Giriş holündeki muhteşem tavana bayılacaksınız. Ayrıca Belediye Müzesi de Ulusal Müze’nin karşısında bulunuyor. 
3. Gün
Helsinki
26 Oca 2018 Cuma
Helsinki turu üçüncü gününde, sadece Helsinki’de değil, İskandinavya’da görülmesi gereken bir yer olan Suomenlinna Adası’na gitmelisiniz! Helsinki meydandan 15 dakikalık bir feribot yolculuğu ile ulaşabildiğiniz Suomenlinna, Helsinki şehrinin korunması ve savunması amacıyla yapılmış. Bu ada 1991 yılında UNESCO dünya mirasları listesine dahil edilmiş. 6 adanın üzerine yapılmış olan Suomenlinna, içinde barındırdığı deniz feneri kilisesi, müzesi, kütüphanesi ile kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Ayrıca adanın limanında bulunan ve İkinci Dünya Savaşı döneminden kalmış olan Vesikko Denizaltısını da ziyaret edebilirsiniz. Eğer buraya kışın gelirseniz, feribotun, buzları kıra kıra ilerlemesini izlemek ise çok hoşunuza gidecek.
4. Gün
Helsinki
27 Oca 2018 Cumartesi
Helsinki turu dördüncü gününde, kayaların içinde yer almasına rağmen turistlerin en uğrak noktalarından biri olan Kaya Kilisesi’nin muhteşem yapısını görmeye hazır olun! Helsinki Kaya Kilisesi, 1960’ların sonunda Timo ve Tuomo Suomalainen tarafından tasarlanmış. Helsinki yarımadasının sert kayalıklarının içi oyularak yeraltında inşa edilen kilisenin içerisi, camlı kubbeden gelen muhteşem doğal ışıkla yıkanıyor. Kilisenin camdan bir kaburga üzerinde taşınan, 13 metre yüksekliğinde bakır kaplama dairesel bir kubbesi var. Kilise, içte işlenmemiş kaya yüzeylerinin muhteşem akustiği nedeniyle konser salonu olarak da kullanılıyor. Helsinki Kaya Kilisesi daha önce gördüğünüz tüm kiliselerden farklı yapısıyla sizi oldukça etkileyecektir.
5. Gün
Helsinki
28 Oca 2018 Pazar
Helsinki turu beşinci gününde, Çar Aleksandar’ın bronz heykelinin bulunduğu Helsinki’nin en önemli meydanlarından biri olan Senato Meydanı’na doğru yol alabilirsiniz. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan bu meydan, birçok tarihi mekâna ev sahipliği yapmaktadır. Katedral başta olmak üzere, Fin Senatosu ve Helsinki Üniversitesi de bu bölgede yer almaktadır. Meydanda Rus çarı II. Aleksander’a ait heykelin güzelliğine hayran kalacaksınız. Meydanda bulunan Lutheran Katedrali neoklasik bir tarzda inşa edilmiş, şehrin neredeyse her yerinden görünebilen kubbelere sahip kutsal bir mekândır. Ayrıca meydan boyunca uzanan evler Fin tarihiyle ilgili geçmiş yüzyılları hatırlatır.
 
6. Gün
Helsinki >> İstanbul
29 Oca 2018 Pazartesi
Helsinki turu altıncı gününde, o meşhur Kauppatori’ya yani Pazar Meydanı’nda güzel vakit geçirebilirsiniz. Taşla döşeli olan Pazar Meydanı, Helsinki’nin merkezi olarak planlanmış ve Kuzey Avrupa’da en çok tanınan dış pazarlardan biridir. Baltık Denizi kıyısında, Esplanadi’nin doğusunda bulunan pazar, baharın gelişinden itibaren aktif olur. Burası, dışarıda sıralanmış kafelerin yanı sıra; Fin yemekleri, çiçekler ve hediyelik eşya satan stantlarla dolu. Burada bir restoranda yemeğinizi yerken martılara dikkat edin. Yoksa bir anda yemeğinizden parça koparabilirler. Ekim ayında burada ünlü ringa pazarı kurulur ve her 1 Mayıs’ta birçok Amerikan arabası meydanda olur. 
Misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. 
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit