Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

 

Hindistan Turları

Hindistan Turları | Hindistan Hakkında

Hinduizm, İslamiyet, Hıristiyanlık… Dinler geçidine hazır olun! Dünyanın en eski, bir o kadar da renkli uygarlıklarından birini Hindistan Turları ile keşfetme zamanı geldi.
Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi bulunan Hindistan, bir milyon 300 bini aşkın nüfusuyla dünyanın en kalabalık ikinci ülkesidir. Asya’nın parıldayan yüzü Hindistan, günümüze kadar onlarca farklı ırk ve medeniyeti ağırlayarak, bugünkü zenginliğini elde etmiştir. Bu kalabalık ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Yeni Delhi, ayrıca ülkenin başkentidir. Hindistan, Hollywood’a kafa tutan sinemasıyla, bol baharatlı mutfağıyla ve gülücüğü daima yüzünden eksik etmeyen halkıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiyi hoşgörüyle ağırlar. Kültür farklılıkları gibi ülkenin iklimi de bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Ülkenin kuzeyindeki Himalaya Vadileri’nde dört mevsim hüküm sürerken, güney bölgeler tropikal iklimin etkisinde kalıyor. Hindistan Turları ’nda hayatın çok farklı yönlerini göreceğinizden de emin olabilirsiniz.
Birçok imparatorluğa ve uygarlığa başkentlik yapmış olan Delhi, belki de dünya üzerindeki tüm şehirlerden en olgun ve eskilerinden birisidir. Bu şehir İstanbul gibi devamlı göç almaktadır. Artan nüfus artışıyla şehrin ekonomisi de oldukça gelişti. Sayıyız tapınağa sahip olan bu şehirde Kırmızı Kale, Başkanlık Sarayı, Akshardham Tapınağı, Cami Mescit, Lotus Tapınağı mimari yapısıyla büyüleyen mekânlarda gözlerinizi mest edebilirsiniz. Babür İmparatorluğu’na yıllarca başkentlik yapmış Agra’dan bahsetmezsek ayıp olur! Şah Cihan’ın eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı ve dünyanın yedi harikasından biri olan Tac Mahal, sadece Agra şehrinin değil tüm Hindistan’ın simgesi durumunda. Akbar’ın mezarı, Mankameshwar Tapınağı, Khas Mahal gibi eşsiz yapıların arasında dolaşırken kendinizi bambaşka bir çağda hissedeceksiniz. Sanat ve estetiğin en güzel örneklerini barından Jaipur’da modern hayat ile geleneksel yaşamın uyumu karşısında kendinizden geçeceksiniz. Bu üç mükemmel şehri, Hindistan Turları kategorisinde bulunan Hindistan Altın Üçgen Turu ile keşfedebilirsiniz.
Binlerce farklı tanrı, inanç ve renkli mimari yapı; Hindistan Turları’nı, yurtdışı turlarının en mistik duraklarından biri haline getirmiş durumda. Siz de Hindistan Turları ile hayatınızın en renkli tatilini gerçekleştirebilirsiniz. Café Tur, Hindistan Turları kapsamında size en uygun fiyat ve seçenekleri sunuyor.
Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit