Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

İngiltere Turları

İngiltere Turları | İngiltere Hakkında

Futbolun doğduğu, dünya tarihinde önemli bir yere sahip, ‘Güneşin Batmadığı İmparatorluk’ yani İngiltere’de hayatınızın en güzel tatilini gerçekleştirmeye hazır olun! İngiltere Turları ile kültürel ve tarihi bir serüvene çıkacaksınız.
Farklı kültürleri olan ve farklı dilleri konuşan birçok insanın hayatını sürdürdüğü İngiltere, çok renkli etnik yapıya sahip ülkelerin başında gelir. Britanya Adası’nın en büyük ülkesi İngiltere’nin tarihi 5. yüzyıla dayanır. Bu tarihi ülkede nüfusun büyük bir kısmı şehirlerde yaşar. Sanayi ve eğitim şehirlerinin yanı sıra İngiltere’de tarihi eserleriyle de ünlü birçok kent bulunuyor. Başkent Londra, Liverpool, Manchester, York, Brighton gibi şehirleri ile futboldan eğitime, müzikten sanayiye kadar pek çok başlıkta dünyaya damga vuran İngiltere, tarihte önemli bir noktada olduğu gibi günümüzde de dünya sahnesinin ileri gelen ülkelerinden biridir.
İngiltere’nin gözbebeği ve başkenti Londra, tam anlamıyla dünyanın finans merkezlerinden biri… Ayrıca sarayları, parkları, müzeleri, sanat galerileri, ülkenin simgesi haline gelen kırmızı telefon kulübeleri ve çift katlı otobüsleriyle Londra, İngiltere’de gezilmesi gereken şehirler listesinin başında bulunuyor. Londra’da Kraliçe’nin ikamet etmesi için inşa edilmiş Buckingham Sarayı’nın heybetine çıplak gözlerle şahit olabilir, Thames Nehri kıyısında bulunan Londra Kulesi’ni gezebilir, filmlerde gördüğünüz taç giyme törenlerinin yapıldığı Westminister Manastır Kilisesi’nde büyülenebilirsiniz. Yine dünya sanat tarihine damga vuran Shakespeare’den Beckett’e ünlü yazarların oyunlarını seyretme keyfini de burada yakalayabilirsiniz.
İngiltere’yi anlatırken, İngiltere’nin hatta Britanya Adası’nın önemli şehirlerden Manchester’dan bahsetmemek olmaz. 3 milyon nüfusu barından Manchester, sanat, basın ve eğitim alanlarında oldukça meşhur bir kenttir. Sanayi Devrimi’nin etkisiyle aynı zamanda bir endüstri şehri olan Manchester, meydanlarda bulunan ünlü mağazalarıyla son yıllarda alışverişin için de favori haline gelmiştir. Manchester turunuzda klasik İngiliz arabalarının sergilendiği Bilim ve Sanat Müzesi’ni güzel vakit geçirebilir, 1422-1506 tarihleri arasında yapılmış Manchester Katedrali’ni hayranlıkla gezebilir, Chinatown’da kendinizi Çin’in bir kasabasında gibi hissedebilirsiniz.
İngiltere’de olağanüstü doğa manzaralarını görmek isterseniz, ülkenin kuzeyine doğru yol almanız yeterli. Burada uçsuz bucaksız yeşillikler içinde bir şato görebilir ve kendinizi masal kahramanlarının yerine koyabilirsiniz. Meşhur çift katlı otobüsle şehir turu atmak için Londra Turları , muhteşem atmosfere sahip olan Manchester United’ın stadı Old Trafford’da bir fotoğrafınız olsun isterseniz Manchester Turları , Harry Potter efsanesinin doğdu yeri çıplak gözle görmek için Edinburg Turları, en çok tercih edilen İngiltere Turları arasında bulunuyor.
Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit