Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Lizbon Turu
ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Nasıl rezervasyon yaparım?

Kesin Hareketli

Lizbon Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Batalha Manastırı
Batalha Manastırı

16. yy'da inşaa edilmiş olan Batalha manastırı Potekiz mimarisinin göbebeğidir. 1385'de 1. Joao tarafından İspanyol Kralına karşı yapılan savaşın adağı olarak gotik mimariyle yapılmıştır. 

Belem Kulesi
Belem Kulesi

16. Yüzyıl'ın başlarında Portekizli kaşif Vasco de Gama anısına yapılan kule gotik stilinin devamı olan Manuelin tarzında yapılmıştır, günümüze kadar zarif mimarisini koruyabilen kule, şehrin sembollerinden biri olmuştur. Belem Kulesi, 1983 yılında UNESCO tarafından Jeronimos Manastırı ile birlikte Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır.

Jeronimos Manastırı
Jeronimos Manastırı

Şehrin en önde gelen sembollerinden biri olan Manastır,1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır. İnşası sırasında her yıl 70 kg. altına mal olmuş, yapımı baharat ticaretiyle finanse edilmiştir. Keşiflerle gelen etkilenmenin Gotik ve Rönesans tarzlarıyla karışmasından oluşan Manuelin dönemi mimarinin tipik bir örneğidir. 1501 yılında başlanan inşaat 70 yılda bitirilmiştir.

Padrão dos Descobrimentos (Kâşifler Anıtı)
Padrão dos Descobrimentos (Kâşifler Anıtı)

Portekiz'in başkenti Lizbon'un Belém semtinde, Coğrafi Keşifler anısına yapılmış bir anıttır. Anıt gemilerin 15 ve 16. yüzyıllarda bilinmeyen yönlere sefere çıktığı Tejo Nehri kıyısına yapılmıştır. Keşifler anıtı, Portekizli sanatçılar Cottinelli Telmo ve Leopoldo de Almeida tarafından 1940 yılında yapılan Portekiz Dünya Fuarı için tasarlanmıştır. İlk olarak dayanıksız bir şekilde yapılan anıt, 1960 yılında Portekiz'in Coğrafi keşiflerdeki en önemli isimlerinden Prens Henry'nin ölümünün 500. yılı anısına betondan tekrar yapılmıştır.

Pena Sarayı
Pena Sarayı

UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş olan Pena Sarayı Portekiz’in gururu ve Portekiz’in 7 harikasından biridir.  Sintra yukarısında bir tepenin üzerinde Pena’lı Leydi’ye adanmış bir şapel iken Ortaçağda inşaa edilmesinden önce Meryem Ana’nın hayaletinin görünmesi üzerine 1493 yılında Kral John II ve eşi Kraliçe Eleonor buraya hac ziyareti yapmıştır.

Rossio Meydanı
Rossio Meydanı

Pombaline bölgesine yakın olan Meydan, Orta Çağ'dan beri şehrin ana meydanlarından biridir. Eski zamanlardan beri meydan pek çok önemli kutlamaya, mitinglere, ayaklanmaya, boğa güreşleri ve gösterilere ev sahipliği yapmıştır.Nereye Gidilir? • Padrão dos Descobrimentos (Kâşifler Anıtı)
 • Pena Sarayı
 • Praça de Commercia
 • Jeronimos Manastırı
 • Oceanario de Lisboa 
 • St. Georges Kilisesi
 • Belem Kulesi
 • Batalha Manastırı
 • Museu Nacional de Arte Antiga 
 • Rossio MeydanıNe Yapılır? • Solar do Vinho do Porto Şarapevi’nde şarap için.
 • Elevador da Gloria nostaljik fünikülerine binin.
 • Chiado Meydanı ve civarında alışveriş yapın.
 • Pastéis de Belém’de geleneksel Lizbon tatlısı Nata’yı tadın.
 • Tagus Nehri’nde feribot gezintisi ile şehri keşfedin.
 • Fado Müziği eşliğinde akşam yemeği yiyin.
 • Yerel bir likör olan Ginjina’yı tadın.
 • Baxia Bölgesi’ni yürüyerek keşfedin.
 • Lizbon'un Ahtapot salatasını ve Morina Balığı’nı yemeden dönmeyin.
 • Casa do Fado e da Guitarra Portuguesa Müzesi’nde Fado Kültürü’nü tanıyın.Ne Alınır?Lizbon’da alışveriş için farklı zevklere ve konulara göre birçok alışveriş bölgesi bulunmaktadır. Eski şehir diyebileceğimiz Baxia Bölgesi’ndeki Rua Agusta caddesinde yüzyıllardır kendini muhafaza etmeyi başarmış onlarca mağazadan alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanında Avenida da Liberdade Caddesi’nde dünyaca isim yapmış lüks markaların mağaza ve butiklerini bulabilirsiniz. Yine lüks alışverişin diğer adresi olarak sayabileceğimiz Bairro Alto, Chiado, Principe Real diğer alternatifler arasındadır. Eğer bitpazarlarından ilginç eşyalar bulup satın almayı seven biriyseniz Ferra da Ladra’da kurulan pazar tam size göre bir yer olacaktır. Lizbon’dan satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar çok fazla olmamakla beraber altın, mücevher tasarımları, seramik Portekiz horozları, tekstil ürünler, el yapımı eldiven, şapka, botla, kahve ve çikolata gibi ürünlerdir.

El Corte Ingles
Lizbon’un en gelişmiş ve büyük alışveriş merkezlerinden olan El Corte Ingles’de giyimden, süpermarkete, kitap mağazalarına ve birçok restoranı bir arada bulabilirsiniz. Dokuz kattan ve onlarca ünlü markanın mağazasından oluşan avm alışveriş için gözde mekânlardandır.
Adres: Avenida António Augusto de Aguiar 31, 1069-413 Lisboa, Portekiz
Tel:+351 213 711 700

Carla Amaro
Portekizli tasarımcılar tarafından yapılmış bin bir renkte ve çeşitte mücevheri bulabileceğiniz bu kuyumcuda hoş aksesuarlar bulup satın alabilirsiniz. Alışveriş sonrasında Bairro Alto’nun ara sokaklarını da keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.
Adres: Rua Cecílio de Sousa 72 Bairro Alto
Tel: +351 213 474 043

Montes de Sabor
Alentejo Bölgesi’nde üretilen doğal ve organik ürünleri bulabileceğiniz Montes de Sabor, gurmelere özel bal, piri-piri sosu, zeytinyağı, şarap ve incirli kanyaklar satın alabilirsiniz.
Adres: Rua da São Mamede 103
Tel: + 351 213 962 337

Agência 117
Miss Sixty tasarımlarından rengârenk elbiseler ve Marilyn Monroe temalı ürünlere kadar her şeyi bulabileceğiniz bu enteresan mağazada bir adet de kuaför salonu bulunmaktadır. Huzur verici iç dekorasyonu da gözünüze çarpacak detaylar arasında olacaktır.
Adres: Rua do Norte 117, 1200-285 Lisboa, Portekiz
Tel: +351 213 461 270

The Wrong Shop
I Love Lisbon temalı klasik hediyelik eşyalardan bıkanlar için The Wrong Shop, çok farklı tasarımlarda hediyelik eşyanın cenneti gibidir. Eşcinsel gökkuşağı temalı horozlar, ülkede bulunan tarihi eserlerin bibloları ve Lizbon ile özdeşleşmiş Sardalye Konserveleri’nin maketleri gibi birbirinden farklı ürünlerden satın alabilirsiniz.
Adres: Calçada do Sacramento 25
Tel: +351 213 433 197

A Vida Portuguesa
Yüksek tavanları ve cilalanmış ahşap raflarıyla 19. Yüzyıl'da bir Portekiz mağazasında alışveriş yapıyormuşsunuz hissini yaratan A vida Portuguesa'da Tricona sardalye konservelerinden zeytinyağlı sabunlara ve porselenden yapılmış kırlangıçlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Farklı bir alışveriş deneyimi için yolunuz mutlaka buraya düşmelidir.
Adres: Rua Anchieta 11, 1200-023, Lisbon
Tel: +351 213 465 073Ne Yenir?Portekiz’in ulusal yemek kültürü de Helenistik kültürden etkilenmiş ve çeşitli dünya mutfağı ile harmanlanıp geliştirilmiştir. Özellikle 15. Yüzyıl’da Coğrafi Keşifler başladığında gezgin ve denizci olan Prens Henry’nin ülkeye getirdiği yeni baharatlar, sebzeler ve tropik meyvelerle ülke mutfağının homojen yapısı değişmiştir. Yemeklerde en çok kullanılan ürünlerin başında deniz mahsulleri, salamura yapılmış sardalye ya da Morina balığı, domuz ve patates gelmektedir. Lizbon’da belki dolu dolu bir kahvaltı kültürü yoktur ama öğle ile akşam yemekleri gerçek bir şölene dönüşmektedir. 28 Numaralı Nostaljik Tramvay’a bindikten sonra Alfama Bölgesi’ne ulaşarak hoş bir öğle ya da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Sabah bir fincan kahve ve kızarmış ekmekle yapacağınız kahvaltının ardından öğle ve akşam yemeklerinde çok fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunların başında “Cozido à Portuguesa” ismini verdikleri Portekiz Güveci, patates, kabak ve özel bir sosla hazırlanan Caldo Verde çorbasını sayabiliriz. Tatlı için ise Queijo da Serra Bölgesi’nden adını alan; keçi sütü ve tarçınla hazırlanan lezzetli tatlı iyi bir seçenek olacaktır. Ülkenin ulusal tatlısı Nata’yı ise es geçmemek gerekir.

Rei Dos Frangos
Uygun fiyata kaliteli yemek isteyenlerin uğrak mekânlarından olan bu restoranda özellikle çok lezzetli tavuk yemekleri yiyebilirsiniz. Bunun yanında geleneksel Portekiz yemeklerine de rahatça ulaşabileceğiniz tarihi lokantalardan biridir.
Adres: Urbanização Terraços da Ponte Lt 136, loja nº 3, 2685-160 Sacavém, Portekiz
Tel:+351 219 418 128

A Licorista O Bacalhoeiro
Portekiz’in yerel mutfağına dair her menüyü bulabileceğiniz bu restoranın uygun fiyatları da tercih sebebi olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle deniz mahsulleri çok taze ve kalitelidir. Güler yüzlü ve sıcak personelinin hizmet kalitesinden de bir o kadar memnun kalacağınız bir mekân A licorista O Bacalhoeiro.
Adres: Rua Sapateiros 218, 1100 Lisboa, Portekiz
Tel:+351 213 431 415

Pastéis de Belém
Gizli tarifleri ve benzersiz lezzetteki tatları hem şehrin sakinleri hem de turistler tarafından o kadar beğenilen bir pastane ki tatlıların melekler tarafından yapıldığına dair bir efsane bile geliştirilmiştir. 1837 yılından bu yana hizmet veren bu geleneksel kafede Nata yemeden ise asla geri dönmemelisiniz.
Adres: Rua Belém 84, 1300 Lisboa, Portekiz
Tel:+351 213 637 423

Sea Me
Chiado’da bulunan ve yeni açılmış olan bu deniz mahsulleri restoranı aynı zamanda günlük taze balık satın alabileceğiniz bir balık pazarı gibi de hizmet vermektedir. Sushi’nin yanında Portekiz usulüyle hazırlanmış birçok balık yemeğini bulabileceğiniz hoş bir mekândır.
Adres: Rua Loreto 21, 1200 Lisboa, Portekiz
Tel:+351 213 461 564

Viagem de Sabores
Thai, Fransız ve Portekiz mutfağı ve çoğu dünya mutfağından örnekler sunan restoranda vejetaryenler için de özel bir bar bulunmaktadır. İsmini Türkçe’ye “Tatlar Yolculuğu” olarak çevirebileceğimiz restoranı Lizbon Katedrali’ni ziyaret ettikten sonra kolayca bulabilirsiniz.
Adres: Rua de São João da Praça 103
Tel: +351 218 870 189

Deli Delux
Muhteşem deniz manzarasına karşı brunch yapmak isteyenler için ideal bu restoranda, lezzetli salatalar, gurme sandviçleri ve bol şekerli tatlılar bulabilirsiniz.
Adres: Avenida Infante D. Henrique Armazém B Loja 8, 1900-264 
Tel: +351 218 862 070Ne Zaman Gidilir?Bir kıyı Akdeniz şehri olan Lizbon, yılın büyük bölümünde gezginler için makul hava sıcaklıkları ve farklı maceralar sunar. Şehrin en önemli aktivitesi olan “karnaval”, çoğu turistin takviminde Lizbon’u mart ayına işaretletir. Tüm Akdeniz şehirleri gibi yaz aylarında Lizbon da yüksek sezon koşullarını yaşarken, kalabalık plajlardan ve hareketli sokaklardan hoşlanmayanlar için yazdan kalma iklimiyle sonbahar mevsimi, düşünülmesi gereken alternatiflerin başında gelmektedir.Eğlence ve Gece HayatıLizbon’a gidip ziyaret eden çoğu insan gün içerisinde şehirde neredeyse bırakın gürültüyü en gelişmiş kentlerinden olmasın rağmen kalabalığın bile olmadığı huzur dolu bir kent olarak tanımlarlar. Yine de söz konusu gece hayatıysa Lizbon, sürprizlerle dolu bir kent olarak yine sizi şaşırtacaktır. Dilerseniz uzatılmış bir akşam yemeği eşliğinde tüm gece hüzünlü Fado Müziği’nin melodisiyle kendinizden geçebilir dilerseniz de bar, gece kulübü ve diskolarda çılgınca dans edebilirsiniz. Ayrıca dünyanın çoğu ülkesindeki kapalı mekânlarda eğlence anlayışından farklı olarak Lizbon’da sokaklarda eğlenme kültürü bulunmaktadır. Bunun yanında “Miradouro” adını verdikleri tepelerde şehrin eşsiz manzarasını izleyerek içkilerinizi yudumlayabilirsiniz.

Docks
Colonial dekorun hâkim olduğu Docks’da dans edebileceğiniz çok büyük bir pist ve içkilerinizi yudumlayabileceğiniz geniş ve rahat koltuklar bulunmaktadır. Genellikle pop ve yerel müzikler çalınan mekânda farklı tatta kokteyller de bulabilirsiniz.
Adres: Rua da Cintura do Porto de Lisboa 226
Tel: +351 961 147 456

Senhor Vinho
Lizbon'a gidip de Fado dinlemeden dönmek olmaz. Bu açıdan kaliteli fado müziği dinlemek isteyenlerin uğrayabileceği bu mekânda efsanevi Fado yıldızı Mariza da sahne almıştır. Eski bir Fado sanatçısı olan Maria da Fe'nin işlettiği bu küçük işletmenin servisinden de memnun kalacaksınız.
Adres: Rua do Meio á Lapa Madragoa
Tel: +351 213 972 681

Kapital
80'ler ve Garage tarzında müzikleri ve lezzetli kokteyller içebileceğiniz bu gece kulübünün genç ve güler yüzlü personelinin hizmetinde de memnun kalacaksınız. Şehirde yaşayan birçok ünlünün de uğrak mekânı olmasıyla popülerliği çok fazla olan bir mekânda giriş için 20 yaş sınırı bulunmaktadır.
Adres: Avenida 24 de Julho 68
Tel: +351 213 957 101

Enoteca de Belém
2008 yılında şehrin en iyi şarap barı seçilen Enoteca de Belém’de birbirinden farklı lezzette Portekiz Şarabı’nı bulabilirsiniz. Şarap düşkünlerinin mutlaka uğraması gereken bu barda lezzetli tapaslar da yiyebilirsiniz.
Adres: Travessa de Marta Pinto 10-12
Tel: +351 213 631 511

Bedroom
Dekorasyonu ile gerçek bir yatak odasını andıran ama eğer uyuklarsanız hareketi kaçıracağınız farklı bir yer Bedroom. Hip-hop ve elektronik müzik çalınan barın geniş dans pistinde dilediğinizce dans edip keyif alabilirsiniz.
Adres: Rua do Norte 86, 1200 - 285 Lisboa
Tel: +351 213 431 631

Manga Rosa
Tagus Nehri'nin güney yakasında bulunan Manga Rosa antik dekor, modern teknoloji ve samimi hizmeti buluşturan şehrin popüler mekânlarındandır.
Adres: 14 Rua Sociedade Filarmonica Incrivel Almadense 
Tel:  +351 96 552 60 60Festival ve EtkinlikLizbon’da yılın çeşitli dönemlerinde gelenekselleşmiş birçok dini ve evrensel festivaller bulunmaktadır. Özellikle müzik festivalleri her zaman eğlenceli ve dolu dolu geçmektedir. Kim bilir belki siz Lizbon seyahatinizi yaparken sokaklara sığmayan karnaval geçitlerinden birine denk gelebilirsiniz.

Karnaval 
Paskalya tarihlerine göre değişen bu karnaval her ne kadar gün ya da haftası değişse de genellikle Şubat ayına denk gelmektedir. Rio de Janeiro Karnavalı'nı andıran kutlamalar muhteşem kostümler ve büyük geçitlerle özellikle Lizbon'un güney bölgesindeki caddelerde kutlanmaktadır.

Festas dos Santos Populares
Dini bir etkinlik olan bu festivalin amacı Portekizliler için önemi büyük olan azizleri anmak ve isimlerini yaşatmaktır. Tüm şehir genelinde sokaklar süslenir ve partiler düzenlenir.

Festival de Música de Sintra
Sintra Müzik Festivali, genellikle Haziran ve Temmuz aylarında Portekizli ve uluslararası üne sahip birçok sanatçının katılımıyla gerçekleşmektedir. Etkinlik dâhilinde Palacio Nacional'de klasik müzik resitalleri düzenlenmektedir.

Santo António
Her yıl 12-13 Haziranda düzenlenen bu festival özellikle Alfama ve Avenida da Liberdade'de dev sokak geçitleriyle kutlanmaktadır. Aynı zamanda dini bir bayram olan etkinlik boyunca tüm kent Fado müziğine ve sardalyeye doymaktadır. Festivalin küçük bir de geleneği bulunmaktadır. Tüm sevgililer birbirlerine bir tencere içinde küçük bir fesleğen hediye etmektedir.

São Pedro
Dans, şarkılar ve yemekler eşliğinde her yıl 29 Haziran'da kutlanan festival boyunca Tagus Nehri'nde birçok yelkenli ve teknede özel partiler düzenlenmektedir.

Estoril Müzik Festivali
Temmuz ve Ağustos ayları dâhilinde beş hafta süren müzik festivalinin teması Modern Jazz ve Klasik Müzik'tir. Dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin katıldığı etkinlik Estrodil'de bulunan çeşitli mekânlarda gerçekleşmektedir.

Jazz em Agosto
Gulbenkian Bahçeleri'nin harika atmosferinde düzenlenen bu jazz festivali Lizbon'un geleneksel festivalleri içerisinde en popüler olanıdır. Festival genellikle Ağustos ayının ilk haftalarında kutlanmaktadır.

Festa da Senhora da Consolação
Sonbaharın romantikliği Lizbon'a geldiğinde Portekizlilerin Koruyu Azizleri'ni anmak için düzenledikleri bu festival Eylül ayı boyunca Sintra ve Assafora Bölgesi'nde kutlanmaktadır.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyatına 3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 3 Taksit
  3 Taksit
Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.