Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Lizbon Turu

Lizbon Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.

Lizbon, tarih ve kültürünü, Fenikeliler, Kartacalılar, Grekler, Romalılar, Vizigotlar ve Arapların oluşturduğu Ortaçağ’dan kalma yapıları ve köprüleriyle masal gibi bir şehirdir. Karnaval ve festivalleri, Art Nouveau esintili binaları, mozaikli kaldırımları, açık hava kafeleri ile ünlüdür. Tepelerin üzerine kurulmuş inişli çıkışlı şehirde semt ve meydanlar birbirlerine asansör ve tramvaylarla bağlanır. Tagus nehrinin kıyısındaki Torre de Belem, Portekiz denizciliğini temsil eden Kâşifler Anıtı, Jeronimos Katedrali mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Castelo de Sao Jorge Kalesi ise kent manzarasını izlemek için en güzel yerlerden biridir. Kalenin tam arkasındaki Alfama Semti, pencerelerde asili çamaşırları, küçük meyhaneleri ile Fado müziğinin yaşadığı mahalledir.Adını Latince kader kelimesinden alan hüzünlü müzik Fado, denize açılıp uzaklara giden sevgilileri anlatmaktadır. Bairro Alto Bölgesi ise tarihi zenginliğinin yanı sıra ile bar, restoranları ve gece hayatıyla öne çıkar. Akşamları özellikle hafta sonu Lizbonlu gençler Bairro Altoda toplanırlar ve hava güzelse eğlence sokaklara taşar. Müzik sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Expo 98'e ev sahipliği yapan Parque das Nacoes içinde bulunan Oceanario ise çocuk ziyaretçilere deniz dünyasının sırlarını açmaktadır.  Vasco de Gama’nın keşiflerine başladığı liman kenti Lizbon, deniz ürünlerini sevenler için ideal şehirdir. Mutfağı, basit, yaratıcı ve hafiftir. Minicik bardaklarda sokak ortasında içilen Ginja (vişneli likörü) ile Pastèis de Belém adındaki tatlıları tatmanızı mutlaka öneririz. Sahildeki Mercado de Ribeira civarındaki pazarda ise egzotik meyveler, kurutulmuş balık, baharatlar ve şarküteri ürünlerini bulabilirsiniz.  

1. Gün
İstanbul >> Lizbon
20 Oca 2018 Cumartesi
Lizbon turumuzun birinci gününe hemen başlıyor ve ilk iş olarak Jeronimos Manastırı ziyareti yapıyoruz. Vasco de Gama’nın gömüldüğü yer olan bu manastır M.S. 1500 yılından kalma ve dünyanın en güzel ibadethanelerinden biri kabul ediliyor. Nitekim UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de yer alıyor. İkinci durağımız ise Belem Kulesi. Keşifler Çağı'nın, yani İspanyol ve Portekizli denizcilerin dünyayı keşfetmeye başladığı dönemin temsilcisi olan bu kule, aynı zamanda şehrin sembolü sayılıyor.
2. Gün
Lizbon
21 Oca 2018 Pazar
Lizbon turu ikinci gününde, şehrin bize sunduklarını keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak ziyaret edeceğimiz yer, St. George Kalesi. Şehri 360 derece görmenizi sağlayan bu kale, neredeyse bin yaşında ve sayısız savaşa şahitlik etmiş bulunuyor. Kalenin içinde bir de arkeoloji müzesi yer alıyor ve Keşifler Çağı’ndan kalma değerli sanat eserleri sergileniyor. Gerek kale bahçesinde dolaşan tavus kuşları ve gerekse de surlardan görülebilen Alfama köyü, özellikle fotoğraf tutkunlarına kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.
3. Gün
Lizbon
22 Oca 2018 Pazartesi
Lizbon turu üçüncü gününe, müze ziyareti yaparak başlıyoruz. İlk durağımız Calouste Gulbenkian Müzesi. Aynı isimli küratörün on yıllar boyunca topladığı eserleri sergileyen müze, Rembrandt, Rubens, Monet ve René Lalique’nin paha biçilemeyen çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Müzeden çıktıktan sonra biraz alışveriş yapmaya ne dersiniz? Parque Das Nacoes bunun için en uygun yer. Şehir merkezinde yer alan bölge, sayısız restoran, mağaza ve casino’ya ev sahipliği yapıyor.
4. Gün
Lizbon
23 Oca 2018 Salı
Lizbon turu dördüncü gününe, yine müze ziyareti ile başlıyoruz. Hedefimiz Berardo Müzesi. Bir milyonerin kişisel koleksiyonunun sergilendiği müze, Andy Warhol, Picasso ve Dali’nin eserlerini sergiliyor. Giriş tamamen ücretsiz. Buradan çıktıktan sonra, dünyanın en “pahalı” şapelini ziyaret edeceğiz: Sao Roque Kilisesi. Şapeli tamamen altın kaplama olan bu kilise, aynı zamanda Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri kabul ediliyor.
5. Gün
Lizbon
24 Oca 2018 Çarşamba
Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak alabileceği geziler hakkında, ekstra geziler, nereye gidilir ve ne yapılır bölümlerinden inceleyerek fikir alabilirler.
6. Gün
Lizbon
25 Oca 2018 Perşembe
Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak alabileceği geziler hakkında, ekstra geziler, nereye gidilir ve ne yapılır bölümlerinden inceleyerek fikir alabilirler.
7. Gün
Lizbon >> İstanbul
26 Oca 2018 Cuma
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit