Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Lviv Turu (Vizesiz)

Kesin Hareketli
Vizesiz

Lviv Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Folk Architecture Museum
Folk Architecture Museum

Oldukça etkileyici olan bu açık hava müzesi, şehrin dışındaki Shevchenko ormanı içinde yer alıyor. Folk Architecture Museum bildiğiniz müzelerden farklı bir yapıya sahiptir. Müzede Ukrayna’nın Transcarpathian, Lemkos, Boykos, Hutsuls ve Bukovyna bölgelerinde yaşayan yerel halkın geçmişine ait izleri bulabilirsiniz. Ayrıca müzede 6 ahşap kilise ve 120 tane ahşap ev bulunmaktadır.

Lviv Ermeni Katedrali
Lviv Ermeni Katedrali

Lviv’e  14. Yüzyılda yerleşen Ermeniler, burada kendi semtlerini ve yerleşim alanlarını kurduktan sonra, ibadetlerini yapabilmek için de Ermeni Kilisesi’ni inşa ederler. 150 bin üzerinde Ermeni’nin yaşadığı Lviv’de bu katedral oldukça önemlidir. Katedral mimari yapısı ve atmosferiyle turistlerin bu şehirde mutlaka ziyaret ettiği yerler arasında yer alır. 

Lviv Opera Binası
Lviv Opera Binası

Lviv’de ziyaret edilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alan Opera binası, sadece Ukrayna ve Lviv’in değil Avrupa’nın en iyi  opera binalarından biridir. Bu binanın ön cephesinde devasa ve etkileyici heykeller yer alıyor. Farklı mimarilere ait yansımaları üzerinde taşıyan Opera Binası’nda  dünyaca ünlü oyunlar da sergileniyor. Bu Opera binasının bir  de hikâyesi var.  1895 yılında Lviv’de bir opera  binası yapımı için yarışma  düzenlenir. En iyi proje sahibi seçilen Zygmunt Gorgolevski adında bir mimar projeyi nehrin üstüne inşa etmeyi planlar ve büyük tepki alır. Çünkü bunu duyan herkes binanın sağlamlığına dair kuşku duyar. Bunun üzerine  şehirde dedikodular dolaşsa da Opera Binası sağlam temeller üzerine kurulur. Fakat  binanın yapımı biter  bitmez mimar Zygmunt Gorogolevski hayatını kaybeder. Üzerinden yüz yıl geçmesine rağmen bina hala sapasağlam duruyor. 

Lychakiv Mezarlığı
Lychakiv Mezarlığı

İsminden anlaşıldığı gibi biraz ürpertici olan Lychakiv Mezarlığı, dünyanın en bilinen ve dikkat çeken mezarlıklardan biridir. Buradaki en eski mezar 1675 yılına aittir. Mezarlıkta 3 binden fazla mezar taşı bulunur.18. yüzyıla ait mezarlıkta çok sayıda ünlü sanatçının, bilim adamının mezarı da burada bulunmaktadır. Bu tarihi anıt mezarlık görülmeye değer niteliklere sahiptir. Lychakiv’e şehir içinden tramvaylarla ulaşım sağlanıyor. 

Potocki Sarayı
Potocki Sarayı

1880'de Avusturya Başbakanı Alfred Jozef Potocki'nin konutu olarak inşa edilen sarayın maliyeti Potocki’ye oldukça pahalıya mâl olmuştur. Lviv'deki hiçbir konut bu sarayın maliyetine yaklaşamaz. Saray, ünlü Fransız mimar Louis Dauvergne tarafından Fransa'daki Hôtel Particulier'in imitasyonu olarak inşa edilir. 1940'ta Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti tarafından saraya el koyar ve 2000’li yıllarda saray, Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından devlet konutu olarak kullanılır. O günden şu ana kadar Potocki Sarayı, Ukrayna devlet başkanlarına ev sahipliği yapar.

Ratusha Tower
Ratusha Tower

Rynok Meydanı’nda bulunan Ratusha Tower manzarası ile çıkılmaya değer noktalardan birisidir. 1835 yılında inşa edilen bu kulenin tepesine çıktığınız andan itibaren manzaranın güzelliğine hayran kalacağınızı garanti ediyoruz. Yaklaşık 65 metre yüksekliğinde olan binanın tepesine 310 basamak çıkarak varabilirsiniz. Kulenin tepesinde muhteşem Lviv manzarasını fotoğraflamayı unutmayın.

Rynok Meydanı
Rynok Meydanı

UNESCO dünya miras listesinde de yer alan Rynok Square, Lviv’in en ünlü meydanıdır. Lviv’in kalbinin attığı  meydanda tarihi dokuyu hissedebilirsiniz.  Meydanın hemen hemen her yerinde çok sayıda müze de yer alıyor.  Bu meydan, tam 500 yıldır Lviv kenti için kültür, ticaret merkezliği yapar. Ayrıca meydanın her köşesinde mitolojik şekiller yer alan çeşmeler bulunuyor. Meydanın tam ortasındaki belediye binası sizi heybetli görüntüsüyle karşılar. Rynok Meydanı, çevresindeki kafelerde oturarak meydanın keyfine varabilirsiniz.  Rynok Meydanı’nın tam ortasında yer alan kuleye çıkarak şehri kuş bakışı seyredebilirsiniz. 

St. George’s Katedrali
St. George’s Katedrali

Sadece Ukrayna ve Lviv’in değil, Avrupa’nın en önemli katedrallerinden biri olan St. George’s Katedrali,  tepede yer alan konumu ile oldukça etkileyici bir yapıdır. St. George’s Katedrali, Lviv’e gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği noktaların başında gelmektedir. 1744-1760 yılları arasında yapılmış olan katedralin yolları biraz yokuş olmasına rağmen bu katedrali gezmeden Lviv’den ayrılmamalısınız.Nereye Gidilir? • Eczane Müzesi
 • Virmanska Sokağı
 • Arsenal Müzesi
 • Lviv Kahve Üreticisi
 • Bira Tiyatrosu
 • Olesko Kalesi
 • Lviv Tren İstasyonu
 • Brewery Müzesi 
 • Jesuit Kilisesi
 • The Bernardine Manastırı
 • Boim’s Şapeli 
 • Lviv ÜniversitesiNe Yapılır? • Lviv’e ayak bastığınız andan itibaren şehrin tarihi bölgesi olan Old Town’da uzun bir yürüyüşe çıkın
 • Market Meydanı’nda bulunan kafe ve restoranlarda Ukrayna mutfağına ait lezzetleri tadın
 • Bira Müzesi’nde bira tarihini yakından inceleyin ve ziyaretçilere sunulan ufak müzikal gösteriyi izleyin
 • Çikolata Fabrikası’nı keşfedip, buradan sevdiklerinize bolca çikolata alın
 • Old Town bölgesi başta olmak üzere şehrin geneline yayılan çok sayıdaki bar, disko ve puplarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin
 • Ratusha Tower’dan Lviv’i bir de yukardan keşfedin
 • Lviv Kahve Üreticisi’nde size özel hazırlanan muhteşem bir kahve için
 • Hemen hemen her köşe başında bulunan kiliseleri, şapelleri, katedralleri ziyaret edin
 • Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmeyi unutmayınNe Alınır?Lviv’de alışveriş merkezleri açısından pek çok alternatif sunmuyor ancak bu şehrin her köşesinde alışveriş yapma imkânınız var. Şehirde Classicon, Svitoch ve Ravlyk olmak üzere üç alışveriş merkezi olmasına rağmen kentin arka sokaklarındaki ziyaretçileri bekleyen birçok sürpriz var. Kentteki sahafları özellikle gezmeniz gerekiyor. Göz kamaştıran bu sahaflarda ikinci el kitaplar satın alabilir, hem de sokak kütüphanesinin tadına varabilirsiniz. Lviv’de, el yapımı ürünlerden, çikolata ve kahvesini almadan dönmemelisiniz. Ayrıca Lviv, her büyük şehirde olduğu gibi lüks markaları da sunmasının yanı sıra, her şehirde bulması zor olan yöresel hediyelik ürünleri de beraberinde satın alma imkânı sağlıyor. Lviv’de alışveriş yapabileceğiniz yerler hakkında tavsiyede bulunalım:

Pravda B Gallery: Görebileceğiniz en yaratıcı, zevkli ve farklı el yapımı ürünler için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kolektsiya Jewellery Boutique: Farklı ve sıradan olmayan tasarımları ile özellikle bayanların mutlaka ziyaret etmesi gerektiğini yerlerden biridir. Bu dükkân şehrin en ünlü alışveriş noktasıdır.

King Cross Leopolis: Şehrin biraz dışında olmasına karşın ilginç yöresel ürünleri ve markaları bir arada toplayan bir yerdir.

Shop Under Kumpel: Ukrayna’nın yöresel yiyecek ve içeceklerini kolaylıkla bulabileceğiniz bir yer. Aynı zamanda alt katında bulunan restoran kısmından, tat ve lezzet testi ile ne alacağınıza karar verebileceğiniz bir hizmet sunuyor.

Something Interesting: İsminde de anlaşıldığı gibi, değişik ve ilginç ürünlerin satışını yapan bir dükkân. Kıyafet, resim ve genç sanatçıların ürünlerinin satıldığı bir alan, şık tasarımı ile alışveriş severleri bekliyor.

Gothic Hall Antique and Modern Art Shop: Hediyelik eşyalar bulabileceğiniz olmasının yanı sıra ayrıca 2. Dünya Savaşı’na ait ürünler bulabilirsiniz.

Opera Passage: Lviv şehrinde en pahalı ve lüks dükkânların bulunduğu bir pasaj. Markalar ve birbirinden gösterişli ürünler için bu pasajı gezmenizi tavsiye ederiz.Ne Yenir?Dünyanın en zengin mutfaklarından birine sahip olan Ukrayna mutfağı, Polonya ve Beyaz Rusya mutfağına benzemesine rağmen 20. yüzyıla gelişimini devam ettirmiş ve kendine özgü bir tarz kazanmıştır.  Ukrayna mutfağındaki bazı alışkanlıklar Macar ve Türk  mutfağından gelmiştir. Örneğin Türkiye’deki yağda kızartma tekniğin adına Ukraynalılar, smajeniye adını vermiştir. Ukrayna mutfağında yerini almış farklı lezzetleri tatmadan Lviv’den ayrılmak olmaz. Ayrıca Lviv’in kafe ve restoranlarının uygun fiyatları sizi şaşırtabilir. Lviv’de lezzetli yemekleri bulabileceğiniz restoranlar konusunda birkaç tavsiyede bulunalım.

Strudel Haus: Sabah saat 8 de açılan bu mekân, gece saat 11 civarına kadar hizmet veriyor. Burada çay ve kahve molası verebilirken, farklı tatlarda lezzetli bir tatlı çeşidine de tanık oluyorsunuz. Kahve Ukrayna'nın ve özellikle Lviv şehrinin olmazsa olmazı. Biraz da harika turtalardan ve yerel tatlılardan tatmak için harika bir yer. Adres: 6 Shevska Street, Lviv, Ukrayna

The First Lviv Grill Restaurant: Lviv şehrinde et lezzetini tatmanın keyfi bir başkadır. Hem de sandığınızdan bile ucuza mal olur. Izgara lezzetini başarılı bir şekilde sergileyen mekânda, güzel soslar ve salataları mutlaka denemenizi öneriyoruz. Bu restoranın oldukça ilginç bir dekorasyonu olması yemeğinize ilginç bir hava katacaktır. Orta Çağ görüntülerinin dekorasyonu eşliğinde farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tam da Ukrayna'nın gotik havasına uygun ve bazen şaşırtıcı görsellik görülmeye değer. Adres: Valovaya street 20  Lviv 79000, Ukrayna

Cluniary Studio Kryval Lypa: Yerel tatlar arayanlara oldukça hoş bir dekorasyona sahip bu mekânı tavsiye ediyoruz. Ziyaretçilerin severek vakit geçirdiği restoranda farklı şarap çeşitleri bulunyor. İsterseniz bu lezzet için, isterseniz güzel bir Ukrayna sofrası keyfi yaşamak için bu mekânı tercih edebilirsiniz. Ukrayna usulü tavuk yemeklerinin yanı sıra, ünlü Borch çorbası mutlaka denenmesi gereken tatlar arasında bulunuyor. Adresi: Proizd Kryva Lypa, 8 off Sichovykh Striltsiv, Lviv, Ukrayna

Atlas Cafe: Nostaljik bir hava ile dekore edilen, bu kafede yerel lezzetlerden tadabilirsiniz. Şehre farklı bir açıdan bakmanıza olanak veren restoranda ayrıca güzel bir kahve molası verebilirsiniz. Meydana bakan pencerelerinde Lviv şehrine ve güzel meydana bir göz atma şansı veren mekân ilgili bir hizmet anlayışını önünüze seriyor. Fiyat olarak da oldukça uygun olan Atlas Cafe, hem dinlendirici, hem de sohbet etmeye müsait bir yapıya sahiptir. Adres: Rynok Square, 45  Lviv 79000, Ukrayna.

Lviv Coffee Mining Manufacture: Sadece Lviv'in değil Ukrayna çapında ünlenen kahve üreticisi. Müşteriye sunulan kahveler dükkânda müşterinin gözü önünde öğütülüyor ve mekân mis gibi kahve kokuyor. Burada tadacağınız kahvenin tadını unutmak kolay olmayacak. Adres: Rynok Square, 10, Lviv, Lviv Oblast, Ukrayna,
 Ne Zaman Gidilir?Karasal iklimin hâkim olduğu Lviv’de hava Mayıs ve Eylül arası yaklaşık 20 derecedir. Ekim ayından Nisan ayına kadar  hava sıcaklıkları düşüktür. Yaz mevsiminde giderseniz Lviv’in tadını daha iyi çıkarabilirsiniz. Noel dönemi gitmek isteyenler tabi ki Ocak ayının soğukluğunu göz ardı etmeliler. Ancak Kasım ve Ocak ayları, Batı Ukrayna’nın en güzel kış mevsimlerinin yaşandığı dönemdir. Eğlence ve Gece HayatıLviv sadece tarihsel dokusu ve restoranlarıyla değil mükemmel gece hayatı ile de ziyaretçilerini kendine hayran bırakmasıyla ünlüdür. Şehirde birçok gece kulübü ve eğlence mekânı bulunuyor. Lviv’de gündüz önemli turistik noktaları gezdikten sonra çok yorulmanıza rağmen kendiniz gece hayatı ya da bir diğer tabi ile eğlence hayatından alıkoyamayacağını garanti ediyoruz. Lviv’de bulunan önemli eğlence merkezlerinden bahsedelim… 

Rafinad People Club & Bar: Lviv’in en ünlü barlarından biri olan Rafinad People Club, eğlencenin ve dansın sonuna kadar yaşandığı özel bir yerdir. Rahat ve keyifli atmosferi ile ziyaretçilerine güzel bir görüntü sunan mekânda başlıca ziyaretçiler genellikle turistler oluyor. Lviv şehrinin eğlence hayatını yansıtan bir ortam olarak dikkat çekmekte. Genellikle bir parti havasının sürdüğü kulüp, özel dansçılarıyla ilgiyi üzerinde bulunduruyor. Ayrıca bu kulüp, şehir merkezinde yer aldığı için kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Adres: Rudanskogo St. 1, Lviv, Ukrayna

Metro Club & Bar: Lviv’de turistlerin eğlenmek adına başlıca ziyaret ettikleri bir yer olan Metro Club, oldukça kalabalık ve popülerdir. Özellikle ülkemizden gelenlerin sıkça uğradığı mekânda eğlence ve müzik sabahlara kadar devam ediyor. Akşam saat 9 gibi başlayan coşkulu eğlence sabah 6 gibi sona eriyor. Adres: Petrushevicha 3 Lviv 79005, Ukrayna

Pravda Beer Teatre: Sizi Lviv şehrinin en farklı bir mekânlarından biri olan Pravda Beer Theatre, iki katlı ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra tiyatronun da sergilendiği bir noktadır. Canlı müzik eşliğinde yemeğiniz yemek, hem de bir tiyatro kukusunu içinize çekmek istiyorsanız, burayı uğranacak yerler listenize ekleyebilirsiniz. Birasının çok sevildiği bu yerin dekorasyonu hem dinlendirici hem de eğlendiricidir. Adres: Rynok Square, 32, Lviv 79008, Ukrayna

Lviv Millenium Club: Bu gece kulübüne daha çok yerli Lviv halkı gelmektedir. Kulübün içinde gazino, sanat film tiyatrosu, bilardo ve video oyunları gibi her kesime hitap eden farklı seçenekler mevcuttur. Adres: 2 Chornovola Av, Lviv, Ukrayna
 Festival ve EtkinlikUkrayna’nın özel şehirlerinden biri olan Lviv'de yıl boyunca çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bu şehrin özel mekânlarında birçok etkinliğe katılmanız mümkün. Lviv’deki bazı önemli festivalleri şu şekildedir:

 • Ocak - Yeni Yıl Kutlamaları
 • Ocak - Doughnut (Pampuh) Festivali
 • Mart - Çikolata Festivali: Sanat Sarayı’nda düzenlenen bu festivalde farklı kalıplarda farklı tatları barındıran çikolatalar sergileniyor.
 • Mart - Lviv Moda Haftası: Lviv Ulusal Havalimanı’nda düzenlenen festivalde çeşitli defileler yapılıyor.
 • Nisan - Pysanka Festivali: Lviv’in çeşitli noktalarında renkli görüntülere sahne olan festivalde yöresel danslar sergileniyor.  
 • Nisan - Paskalya: Şehir merkezi dahil kentin her bölgesinde kutlanan Paskalya’da özellikle yumurta boyama sanatı dikkat çeker.
 • Mayıs - Lviv Geçit Töreni
 • Mayıs - Flugery L’vova Uluslararası Jazz Festivali: Mayıs
 • Mayıs - Lviv Uluslararası Çocuk Festivali 
 • Mayıs Uluslararası Müzik Festivali

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit