Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Madrid Turu

ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Nasıl rezervasyon yaparım?
Kesin Hareketli
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web

Madrid Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Almudena Katedrali
Almudena Katedrali

İnşasına 1883 yılında başlanan yapı 1993 yılında tamamlanmıştır. Bu kadar uzun sürmesinin nedeni olarak yapımı sırasında destek alınmaması gösterilebilir. Katedralin planı Papa Leo XIII zamanında yapılmıştır.

Buen Retiro Parkı
Buen Retiro Parkı

Madrid’deki ana parklardan biridir. Birçok heykele, anıta ve bir göle ev sahipliği yapan parkta ayrıca her yıl bir kitap fuarı ile çeşitli konserler düzenlenmektedir. 

Cerralbo Müzesi
Cerralbo Müzesi

Müze XVII. Cerralbo Markisi Enrique de Aguilera y Gamboa tarafından oluşturulmuş özel bir koleksiyondur. 22 Mart 1934 tarihinde Cerralbo Müzesi Vakfı kurulur. Müzenin kurulu olduğu bina 1944 yılında müzeye çevrilir. İç dekorasyon ve yeniden yapılan iç düzenleme mimar Guillermo Diz Flores tarafından yapılır. Bina 1962 yılında sanatsal açıdan önemli tarihi yapılar arasında yer alır. 2006 yılında bir kez daha restorasyon çalışmaları yapılan bina 14 Aralık 2010 tarihine kadar kapalı kaldıktan sonra yeniden açılır.

Madrid Kraliyet Sarayı
Madrid Kraliyet Sarayı

Batı Avrupa’daki en büyük saray olan Palacio Real 1734 yılında yangından zarar gören eski Alcazar alanı üstüne inşa edilmiştir. Filippo Juvarra tarafından Felipe V ve hükümdarlığı için inşa edilmiştir. 

Madrid Şehir Merkezi
Madrid Şehir Merkezi

Madrid geniş caddeleri ve düzenli yapılaşması ile ünlüdür. Madrid’de eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir çok meydan, müze, tarihi yapı ve park yer almaktadır.

Plaza De Espana Caddesi
Plaza De Espana Caddesi

Plaza de Espana’nın merkezinde ünlü İspanyol yazar, şair ve oyun yazarı Miguel de Cervantes Saavedra’nın bir anıtı bulunmaktadır. Mimar Rafael Martinez Zapatero ve Pedro Muguruza ile heykeltıraş Lorenzo Coullaut Velera’nın tasarladığı anıt Madrid’in sembollerinden biridir.

Puerta Del Sol Meydanı
Puerta Del Sol Meydanı

Madrid’in en ünlü ve en merkezi meydanıdır. Madrid şehir kapılarından birinin alanına inşa edildiği için adını buradan alır. Yarı daire şeklinde olan Puerta del Sol, günümüzdeki şeklini 1854-1860 yılları arasında yapılan yenileme çalışmalarında almıştır.

Reina Sofia Müzesi
Reina Sofia Müzesi

Modern sanat eserlerinin sergilendiği Reina Sofia, 1992 yılında bir hastane binasının yenilenmesiyle müzeye dönüştürülmüştür. 2005 yılında bu yapıya Fransız mimar Jean Nouvel tarafından ek bir kısım yapılmıştır.

Santiago Bernabeu Stadyumu
Santiago Bernabeu Stadyumu

1947 yılında açılan stad Real Madrid Futbol Kulübüne aittir. 85.454 seyirci kapasitesine sahiptir. Yapılan yenileme çalışmaları ile 93.000 izleyici kapasitesine ulaşması ve böylece dünyanın en büyük 3. stadı olması beklenmektedir.Nereye Gidilir?Plaza Mayor
Plaza Mayor, İspanya’nın birçok toplumsal olayına, gösterilerine, festivallere ve hatta devrimlerine bile ev sahipliği yapmış olup tarihi açıdan hem İspanya hem de Madrid için oldukça önemli bir yere sahiptir. İspanya’daki Habsburg hâkimiyeti sırasında inşa edilen meydan 129-94 metre şeklinde geniş bir alana yayılmıştır. Meydanın etrafı toplam 237 balkonun bulunduğu 3 katlı bina ile çevrelenmiştir. Casa de la Panaderia olarak adlandırılan bu bina bugün belediye ve kültürel faaliyet binası olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında meydanın etrafında birçok hediyelik eşya dükkânı, cafe ve mağaza da bulunmaktadır. Meydanın tam ortasında ise II. Carlos Dönemi’nden bu yana İspanyol Ordusu’nu temsil eden armalı asker heykeli bulunmaktadır. Neredeyse yılbaşından tüm dini bayramlara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Plaza Mayor’un en bilinen ektivitesi ise meydana bakan cafelerde kalamarlı sandviç ve bira keyfi yapmaktır.

Prado Müzesi
Prado Müzesi içerisindeki 8000’den fazla yağlı boya tablo, heykeller, para koleksiyonları ve diğer sanat eserleriyle hem İspanya’nın hem de Avrupa’nın en büyük müzelerinden biridir. Ünlü İspanyol ressamlardan Picasso, Joan Miro, Dali ve Goya’dan dünyaca ünlü Michaelangelo, Botticelli,Hieronymus Bosch ve Raphael gibi birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan müze, 12. Yüzyıl’dan 19. Yüzyıl’a kadar yapılmış muhteşem eserlerin merkezi olarak sanat tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Pazar günleri 17.00’dan sonra ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz Prado Müzesi’ne en az 3 saatinizi ayırarak birbirinden harika eserleri görme fırsatı bulabilirsiniz.

Templo de Debod (Debod Tapınağı)
Debod Tapınağı, orijinali M.Ö 2. Yüzyıl’da Mısır’ın Aswan kentinde tanrı İsis adına yapılan tapınağı Madrid’te yeniden inşa edilmiş halidir. Madrid’teki Parque del Oeste isimli parkla bulunan tapınak İspanya’ya Mısır’daki tarihi mirasın korunması için göstermiş olduğu çabayı takdir etmek amacıyla bağışlanmıştır. 1960 yılında Mısır’daki Aswan Barajı’nın yapımı sırasında birçok tarihi eser zarar göreceği için UNESCO’ya çağrıda bulunan İspanya böylece tapınağın yok olmasını engellemiştir. Debod Tapınağı, 1968 yılından bu yana varlığını İspanya’da sürdürmeye devam etmiştir. 

Plaza de la Villa
Madrid’in eski şehir meydanı olan Plaza de la Villa, ünlü Plaza del Sol ve Plaza de Oriente arasında yer almaktadır. Mimar Kuan Gomez de Mora tarafından şehrin önemli olaylarında halkın bir araya gelebileceği bir yer olarak tasarladığı meydanın ve Casa de la Villa’nın inşasına 1645 yılında başlanmıştır. Ancak İspanya’nın başkenti Toledo’dan Madrid’e taşındığı zaman yeniden planlanan şehirdeki diğer eserler gibi Plaza de la Villa’nın yapımı da 1696’da tamamlanabilmiştir. Meydana iki giriş bulunmakta ve bunlardan biri hapishaneye diğeri de meydanın ana holüne açılmaktadır. Plaza de la Villa’da dönem mimarisini yakından görebileceğiniz Casa de la Villa da ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır. 

Kraliyet Sarayı (Palacio Real de Madrid)
İspanyol Krallığı’nın uzun yıllar boyunca en önemli rezidanslarından biri olan Palacio Real, Madrid’in Plaza de Oriente isimli meydanına oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. 1738 ve 1755 yılları arasında inşa edilmiş olup, Kral III. Carlos tarafından 1764’te kraliyetin resmi evi olarak kullanılmaya başlanan Palacio Real, günümüzde sadece özel günlere ve kutlamalara ev sahipliği yapmaktadır. İspanyol mermerleri, maundan yapılmış görkemli kapılar, pencereler ve freskolarla döşenmiş iç tasarım kadar sarayın dışarısında bulunan Campo del Moro ile Sabatini Bahçeleri ve Plaza de Oriente boyunca uzanan heykeller de bu gösterişli tablonun önemli bileşenlerindendir. Ayrıca saray bahçesinin bitiminde bulunan Teatro Real (Tiyatro Binası) de ziyaret edebileceğiniz önemli bir tarihi yapıdır.

Puerta Del Sol (Güneş Kapısı)
Türkçesi Güneşin Kapısı anlamına gelen Puerta del Sol, Madrid’in en bilinen ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. 15. Yüzyıl’ın sonlarına kadar şehrin etrafındaki surlara bağlı olarak bulunan ve şehrin ana kapılarından biri olan Puerta del Sol, sur etrafında gettolaşma başladıktan sonra şehrin bir parçası haline gelmiştir. Meydan civarında şehrin simgesi haline gelmiş birçok eser bulunmaktadır. Casa de Correos (Posthane Binası), ağaçtan meyve yiyen ayı heykeli ve İspanya’nın sıfır noktası olarak kabul edilen Tio Pepe noktası bu eserlerden sadece birkaçıdır.

Puerta de Alcalá (Alcala Kapısı)
İspanya’nın milli anıtlarından biri olarak kabul edilen Alcala Kapısı’nın inşası 1764 ve 1778 yılları arasında yapılmıştır. İtalyan mimar Francesco Sabatini tarafından tasarlanan bu görkemli kapı 19.5 metre uzunluğunda olup tamamen granitten inşa edilmiştir. Dış cephesi heykeller, rölyef ve masklarla süslenmiş olan Alcala Kapısı üzerinde 4 tane de ana heykel bulunmaktadır. Bu heykellerin her biri ülke yönetiminde benimsenen bir ilkeyi temsil etmektedir. Bunlar; adalet, ölçülü olma, cesaret ve sağduyudur. Bu ilkelerin her biri heykellerin üzerine işlenen terazi, üzengi, kılıç-kalkan ve ayna sembolleri ile tasvir edilmiştir. Alcala Kapısı inşa edildiği dönemde şehre giriş için kullanılan ana kapı olmasının dışında bugün ünlü El Retiro Parkı’nın da ana girişi olarak kullanılmaktadır.

Catedral de Santa María la Real de la Almudena
İspanya’nın başkenti Toledo’dan Madrid’e taşındığı zaman bu olayın şanına yakışır yeni bir katedral inşa ettirmeye karar veren Kral II. Felipe, Almudena Katedrali’nin yapım emrini vermiş ancak bu muhteşem yapının inşasına ancak 1879 yılında başlanabilmiştir. Madrid’in koruyucu azizesi Santa Maria de la Almudene’ya adanan bu yapı 104 metre uzunluğunda ve 76 metre genişliğinde görkemli bir eser olarak tasarlanmıştır. 19. Yüzyıl’da inşa edilmesine rağmen 16. Yüzyıl mimarisinden örnekler taşıyan katedralde neo-romanesk akımın izlerini bulabilirsiniz. İspanyol dini mimarisinin tarihi hakkında da birçok şey öğrenebileceğiniz Almudena Katedrali’nin bir kısmı bugün müze olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında katedralin zirvesinden muhteşem bir Madrid manzarası da izlenebilmektedir.

Cibeles İletişim Sarayı
Madrid’in şehir merkezi olarak kabul edilen ve sarayla aynı ismi taşıyan Cibeles Meydanı’nda yer alan Palacio de las Comunicaciones (Cibeles Sarayı) dıştan bakıldığında Gotik mimarisinde inşa edilmiş bir katedral gibi görünse de 20. Yüzyıl’ın başlarında İspanya’nın merkez posta ofisi olarak inşa edilmiştir. 2007 yılında Casa de le Villa Meydanı’nın yerine yeni ana meydan olarak kabul edilen Cibeles’ten sonra İletişim Sarayı da yeni şehir meclisi binası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Oldukça görkemli dış süslemelere ve gösterişli pencerelere sahip olan binanın yüksekliği 40 metreyi bulmaktadır. Bu da onu şehirdeki en yüksek binalardan biri yapmaktadır.

El Retiro Parkı
Birbirinden güzel heykeller, anıtlar, hoş bir göl ve yürüyüş alanlarından oluşan El Retiro Parkı, Madrid’in en merkezi ve popüler kamusal alanlarından biridir. Puerta de Alcala ve Prado Müzesi’ne de oldukça yakın bir konumda bulunan park toplam 1.4 kilometre karelik geniş bir alana yayılmıştır. 19. Yüzyıl’a kadar İspanyol Krallığı’na ait olan El Retiro Park, bugün halka ait olup içerisinde keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında park içerisinde onlarca farklı gül çeşidinin yetiştirildiği Roseleda Garden adı verilen bir botanik bahçesi, 19. Ve 20. Yüzyıl’a ait yağlı boya tabloların sergilendiği Cason del Buen Retiro Galerisi ve Kraliyet ailesine ait kılıçların sergilendiği Ejercito Müzesi de park içerisinde keşfedebileceğiniz yerler arasındadır.Ne Yapılır? • Flâmenko dans gecesine katılın.
 • Şehrin yemek kültürünü şekillendiren Tapas’ı tadın.
 • El Rastro Bit Pazarı’nda alışverişe çıkın.
 • Rioja şaraplarını tadın.
 • Plaza de Santa Ana’da Madrid gece hayatını keşfedin.
 • İspanya ile özdeşleşmiş boğa güreşi gösterilerine gidin.Ne Alınır?Madrid, İspanya’nın en hareketli kültür ve sanat şehri olmasının yanında alışveriş yapmaktan hoşlanan seyahat severlerin de önemli uğrak noktalarındadır. Şehirde her bütçeye uygun alışveriş mekânları bulunduğu gibi lüks markaların göz kamaştıran mağazaları da bulunmaktadır. Şehrin en ünlü alışveriş bölgeleri Plaza de Espana, Princesa Caddesi, Gran Via, Salamanca, Calle Jorge Juan ve her Pazar sabahı Calle Ribera de Curtidores’de kurulan El Rastro Bit Pazarıdır. Özellikle El Rastro, vintage ürün meraklıları ve antika koleksiyoncuları için oldukça farklı ürünler bulabilirler. Bunun yanında Plaza Mayor ve Puerto del Sol gibi turistik bölgelerde bulunan hediyelik eşya dükkânlarından sevdikleriniz için çok uygun fiyata ürünler satın alabilirsiniz. 

Capas Seseña
1901 yılında açılan ve Madrid’in en ilginç mağazalarından biri olan Capas Seseña, dünyada sadece pelerin üreten ve satan tek mağazadır. Farklı modellerde şık pelerinler bulabileceğiniz bu mağazanın sadece şık dekorunu görmek için bile uğrayabilirsiniz.
Adres: Calle Cruz, 23, 28012 Madrid, İspanya
Tel: +34 915 31 68 40

Las Rozas Village
Madrid’in dışında bir alışveriş köyü olarak kurulmuş olan Las Rozas Village; Armani, Burberry, CH Carolina Herrera, Calvin Klein ve Diesel gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerini %70’e varan indirimlerle satın alabilirsiniz. 
Adres: C/ Juan Ramón Jiménez 3,28232, Las Rozas, Madrid, İspanya
Tel: +34 91 640 49 08

Flamenco Chic
İspanya Kültürü’nde önemli bir rol oynayan Flâmenko dansına ait aksesuarlar bulabileceğiniz bu mağazada Flâmenko elbiseleri, ayakkabı ve diğer aksesuarlarının yanında Chamberi bölgesindeki ünlü markaların ürünlerini de bulabilirsiniz.
Adres: Calle de Ayala 13, Madrid
Tel: +34 91 577 48 16

Casa de Diego
1858 yılından bu yana Puerto del Sol’da hizmet veren Casa de Diego, el yapımı şık ve zarif İspanyol yelpazeleri ile şemsiyeleri üretmektedir. Klasiklere ve kaliteli tasarımlara önem verenlerin yolu bu mağazaya mutlaka düşmelidir.
Adres: Calle Mesoneros Romanos, 4, 28013 Madrid, İspanya
Tel:+34 915 31 02 23

El Corte Inglés
İspanya’nın alışveriş merkezi zinciri olan El Corte Inglés, Avrupa’nın en ünlü markalarının mağazalarını bulabileceğiniz ve bunun yanında yeme içme- eğlence gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayan bir alışveriş merkezidir. Giyimden teknolojiye ve aksesuar mağazalarına kadar her şeyi bulabilirsiniz.
Adres: Preciados, 3, 28013 Madrid, İspanya
Tel: +34 913 798 000Ne Yenir?Madrid yeni bir şehir keşfederken şehrin tarihi eserleri kadar yemek kültürüyle de ilgilenenler için oldukça farklı tatlar ve lezzetler sunmaktadır. Katalan ve Endülüs Mutfağı’na ait lezzetleri bulabileceğiniz Madrid’te İspanya yemeklerine ek olarak uluslar arası fast food zincirleri, Türk Mutfağı, deniz mahsulleri ve diğer Avrupa Mutfaklarından menüler sunan restoranlar bulabilirsiniz. Şehre özgü lezzetleri mutlaka denemek isteyenler İspanyolların ünlü yemeği paella, geleneksel İspanyol tatlıları churro ve leche frita (kızartılmış süt tatlısı), yine geleneksel atıştırmalıklar Tapaslar ve İspanyollara özgü bir içecek olan Sangria şarabını deneyebilirsiniz. İspanyollarda gece geç saatlerde yeme alışkanlığı olduğu için sabah kahvaltıları ve öğle yemekleri o kadar da görkemli değildir. İyi bir öğün ve lezzetli yemekler için akşam ve geceye yakın yenilen öğünleri beklemelisiniz. 

Taberneros
Akdeniz ve İspanyol yemeklerinin sunulduğu Taberneros’da, ünlü İspanya tapaslarını, lezzetli şarap menülerini ve somon balığıyla hazırlanmış enteresan yemekleri tadabilirsiniz.
Adres: Calle Santiago 9, Madrid, İspanya
Tel: +34 91 542 2160

Casa Mingo
Kısıtlı bütçe ile seyahat eden ve ara öğünleri uygun fiyata geçiştirmek isteyenler için ideal olan Casa Mingo’da geleneksel İspanya yemeklerinden örnekler sunulmaktadır. Sosisler, tapaslar, Chorizo ve kızarmış tavuk menülerini deneyebilirsiniz.
Adres: Paseo de la Florida 34, Madrid, İspanya
Tel: +34 91 547 7918

Chocolateria San Gines
Şehrin en lezzetli Churroslarını tadabileceğiniz Chocolateria San Gines, Plaza del Mayor civarında turistik gezilerinizi yaparken kısa ve lezzetli bir mola verebileceğiniz bir mekândır. Enfes çikolata sosuyla birlikte mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasındadır.
Adres: Pasadizo San Ginés, 5, 28013 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 65 65 46

Dassa Bassa
Madrid’in en şık ve köklü restoranlarından biri olan Dassa Bassa beyaz taş duvarlar arasına kurulmuş ve çok sade bir dekorasyona sahip olup lezzetli ispanya yemekleri ve şaraplarını tadabileceğiniz bir mekândır. 3 çeşit yemek ve şarap gibi menüler uygulandığı gibi yemek pişirme şovları da düzenlenmektedir.
Adres: Calle de Villalar, 7, 28001 Madrid, İspanya
Tel: +34 915 76 73 97

Botín
Plaza del Major yakınlarında yer alan Botín, Madrid’in en eski restoranı olarak bilinmektedir. İşletmenin tarihi kadar yemekleri ve menüleri de çok uzun ve köklü bir tarihe sahip olup çok lezzetli Akdeniz yemekleri servis etmektedir. 
Adres: Calle Cuchilleros, 17, 28005 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 66 42 17Ne Zaman Gidilir?Avrupa’nın en önemli başkentlerinden Madrid’e seyahatinizin tarihini belirleyecek en önemli unsur, şehrin etkinlik takvimi olmalıdır. Yılın her dönemi ilgilerinize hitap eden etkinlikleri bulabileceğiniz şehir, özellikle paskalya döneminde oldukça hareketlenmektedir.  İklimsel açıdan ise, her ne kadar yüksek sezon yaz ayları olsa da, Madrid’i ziyaret etmek için en doğru mevsim, parkların pastel renklere büründüğü ve hayatın normal akışına döndüğü ılık sonbahardır. Bununla birlikte, aranız soğuk havayla iyiyse kış aylarını, yağmurun yaptığı küçük sürprizlerden hoşlanıyorsunuz ise bahar dönemini tercih edebilirsiniz. Eğlence ve Gece Hayatıİspanyalılar dans, eğlence ve müziği düşkünlükleri ile bilinirler. Bu kültürden İspanya’da en fazla etkilenen şehirlerin başında Madrid gelmektedir. Geç saatlerde başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren bu ışıltılı ve hareketli geceleri Madridliler “mucha marcha” diye adlandırırlar. Özellikle hafta sonları, tatiller ve Noel zamanı Madrid sokaklarında eğlencenin sınırı yoktur. Şehirdeki bar, kafe, restoran ve publar sokaklara taşan bir kalabalığa sahip olurlar. Madrid gece hayatını keşfetmek için en ideal bölgeler ise şu şekildedir; Gran Via, Puerto del Sol Meydanı’nın etrafındaki ara sokaklarda yer alan bar ve diskolar, Plaza del Isabel, Plaza de Oriente, Chueca ve Argüelles/Moncloa’dır. Dans ve gece kulüplerinin dışında Madrid gece hayatındaki en büyük alternatif Flâmenko dans gösterileridir. Ayrıca şehirde eşsiz konserler, tiyatro gösterileri ve canlı müzik dinletileri de düzenlenmektedir. 

Casa Patas
İspanya’nın en geleneksel ve önemli eğlencelerinden biri olan Flâmenko dansı için bir gecenizi mutlaka ayırmalısınız. Keyifli bir dans gösterisi izlemek ve şehrin kültürünü yakından tanımak isteyenler için Casa Patas oldukça ideal bir mekândır.
Adres: Calle de los Cañizares, 10, 28012 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 69 04 96

Joy Eslava
Gece hayatı denildiğinde sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek ve bir şeyler içmek aklınıza geliyorsa Joy Eslava, Madrid’in en eğlenceli diskoteği olarak ideal bir mekandır. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırarak özel partilere de katılabilirsiniz.
Adres: Calle del Arenal, 11, 28013 Madrid, İspanya
Telefon:+34 913 66 37 33

Sala El Sol
Genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen Sala El Sol, bir şeyler içerek müzik dinlemek ve biraz dans ederek bir gece geçirmek isteyenler için rahat bir mekândır. Giriş ücretlidir.
Adres: Calle Jardines, 3 28013 Madrid
Tel: +34 915 32 64 90

Ocho y Medio
Şehrin geç saatlerde başlayan eğlence kültürüne ayak uydurmuş olan Ocho y Medio, rock ve popüler müzikler dinleyerek dans edebileceğiniz eğlenceli bir gece kulübüdür. Haftanın belirli günlerinde de DJ partileri düzenlenmektedir.
Adres: Calle Barceló, 11 Madrid, İspanya
Tel: +34 91 541 3500

El Junco
Madrid’in en kaliteli Jazz clublarından biri olarak kabul edilen El Junco, Salamanca Bölgesi’ne oldukça yakın bir konumdadır. Bir şeyler içerek jazz ezgileri eşliğinde eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Mekan sadece Pazartesi günleri kapalıdır.
Adres: Plaza de Santa Bárbara, 10, 28004 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 19 20 81Festival ve EtkinlikMadrid’in uzun süren ve ışıltılı gece hayatı göz önünde bulundurulduğunda gelenekselleşmiş etkinlik ve festivalleri de en az gece hayatı kadar renkli ve gösterişli olmaktadır. Boğa Güreşlerinden, eşcinsel yürüyüşlerine ve dini bayram kutlamalarına kadar yılında her dönemi farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Madrid Karnavalı
Her yıl Paskalya öncesi kutlanan bu etkinlikte şehrin sokakları siyah pelerinli ve renkli kostümlü katılımcılar ile şenlenmektedir. Sokaklarda birçok etkinlik ve gösteri düzenlenmektedir.

Suma Flâmenko Festivali
Her yıl Mayıs ayından Haziran başına kadar süren bu dans festivali şehrin en önemli etkinliklerindendir. Gitar soloları, dans eden İspanyol kadın sanatçılar ve konserler şehrin dört bir yanında yankılanmaktadır.

Uluslararası Gurme Fuarı
Nisan ayı içerisinde düzenlenen bu fuar damak zevkine önem veren ve yeni lezzetler keşfetmekten hoşlananlar için oldukça iyi bir deneyim olacaktır. Özellikle İspanyol yemekleri ve şaraplarının bulunduğu menüleri deneyebilirsiniz.

San Isidro Boğa Güreşleri
İspanya’nın en bilinen geleneklerinden biri olan Boğa Güreşleri yüzyıllardır ülkenin en köklü geleneklerinden biri olmuştur. Mayıs ayı içerisinde düzenlenen festivale hem İspanya’nın diğer şehirlerinden hem de dünyanın dört bir yanından katılımcılar olmaktadır. Arenalarda yerlerinizi alıp eğlenceli bir gösteri izleyebilirsiniz.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Yapıkredi World Peşin Fiyatına 3 Taksit
CardFinans Peşin Fiyatına 3 Taksit
Garanti Bonus   3 Taksit
Advantage Peşin Fiyatına 3 Taksit
Maximum   3 Taksit
Axess Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.