Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Masai Safari Turu

ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Nairobi Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Nairobi Şehir Merkezi
Nairobi Şehir Merkezi

 Masai Gezi Rehberi

Nereye Gidilir? • Nairobi Milli Müzesi
 • Yılan Parkı
 • Nakuru ve Naivasha Gölleri
 • Nairobi Ulusal Parkı
 • Karen Blixen Müzesi
 • Bomas Kabile Köyü
 • Afrika Mirası Evi
 • Kibera
 • Nairobi Hayvan Yetimhanesi
 • Kenyatta MozolesiNe Yapılır? • Balon safarisi ile Masai Mara Parkı’nı gökyüzünden keşfedin.
 • Victoria Gölü’nde kuş gözlemleme etkinliğine katılın.
 • Kazuri boncuk ve çömlek atölyesi ya da Utamaduni El Sanatları atölyesinde alışveriş keyfini yaşayın.
 • Yerli üretim olan Tusker biralarını tadın.
 •  Ülkenin resmi yemeği olarak bilinen Nyama Choma’yı mutlaka deneyin.
 • Matatu adı verilen araçlarla seyahat deneyimini yaşayın.Ne Alınır?Başkent Nairobi, Kenya’da alışveriş için en fazla seçeneğinizi olduğu kentlerden biridir. Yerel giysiler, rengârenk boncuklardan yapılan takılar, mücevherler, ahşap oyma dekoratif eşyalar, geleneksel el sanatları ürünleri ve tablolar alabileceğiniz hediyelik eşyalardandır. Şehrin en lüks bölgesindeki butik ve mağazalardan en büyük kenar mahallesi olan Kibera’daki Sokak pazarlarına kadar birçok alışveriş seçeneğiniz bulunmaktadır. Hafta sonu kurulan Masai pazarı, Kenyatta Avenue, Biashara Caddesi gibi gözde alışveriş bölgelerinin yanında Kazuri boncuk ve çömlek atölyesi ya da Utamaduni El Sanatları atölyesi de hem ülkenin kültürünü tanımanıza yardımcı olacak hem de farklı ürünler bulmanızı sağlayacak yerlerdir.

The Yaya Centre
Şehrin en gelişmiş alışveriş merkezi olan Yaya Centre’da alışverişinizi bitirdiğinizde ya da mola verdiğinizde bir şeyler atıştırabileceğiniz restoranlar da bulunmaktadır. Ayrıca şehrin en iyi kahvelerini içebileceğiniz Java House’da yine alışveriş merkezinin içindedir.
Adres: Argwings Khodek Yolu, Nairobi, Kenya
Tel: +254 20 2713360/1

Spinners Web
Kenya'nın yerel el sanatlarını tanıtan bir galeri iken zamanla iki yüzden fazla üreticinin katkısıyla Nairobi'nin en gelişmiş hediyelik eşya mağazasına dönüşen Spinners Web'te yatak örtüsü, halı, takı, giyim, çanak ve çömleğe kadar aklınıza gelen her şeyi bulabilirsiniz.
Adres: Getathuru Gardens, Peponi Road, Spring Valley, Nairobi.
Tel: +254 20 207 26 29

Gallery Watatu
Modern Afrika sanatı üzerine çok güzel parçalar bulabileceğiniz Gallery Watatu’da yağlı boya tablolar, biblolar ve heykelcikler sergilenmektedir. Koleksiyoncular ve Afrika kültürü ile yakından ilgilenenler için farklı bir deneyim olabilir.
Adres: Standard Street, Lonrho House, Ground Floor 41855, Nairobi, Kenya.
Tel: +254(0)738 50 18 38

Westgate Shopping Mall
Nairobi’nin modern yüzünü yansıtan Westgate’de ünlü markaların mağazaları yanında kafe, restoran ve sinema gibi eğlence merkezlerini de bulabilirsiniz. Ayrıca Kenya’nın ünlü el sanatları markası Kazuri’nin de bir şubesi alışveriş merkezinde hizmet vermektedir.
Adres: Mwanzi Road, Nairobi, Kenya
Tel: +254 20 374 61 72

Bonk
Afrika Sokak modasını yansıtan ve casual kıyafetler bulabileceğiniz Bonk’da şapka, şort ve çanta gibi aksesuarlar da satın alabilirsiniz.
Adres: Junction Mall, Ngong Road, Nairobi 00100, Kenya
Tel: +254 72 117 10 00

Amani ya Juu
Afrikalı kadınların ekonomik yaşama katılmaları ve kendi kazançlarını sağlamaları amacıyla kurulan Amani ya Juu’da giysiler, ahşap oymalar ve Afrika yerel sanatlarını yansıtan ürünler bulabilirsiniz.
Adres: Ring Road in Riverside, Prime Bank yanında, P.O. Box 14801, Nairobi 00800, Kenya
Tel: 254 20 444 90 71
 Ne Yenir?Afrika Mutfağı’ndan da bolca etkilenen Kenya yemekleri genellikle coğrafi şartlar ve bölgede yetişen ürünlerden de oldukça etkilenmiştir. Mısır, papaya, ananas, keçi-balık eti ve süt yemeklerin ana maddelerindendir. Bunun yanında dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerini bulabileceğiniz Kenya kahve tiryakileri için cennet gibidir.  Ülkenin resmi olmasa da en çok tüketilen ve bilinen yemeği fırınlanmış ya da ızgarada pişirilmiş keçi etinden yapılan ve Ugali adı verilen bir sosla servis edilen Nyama Choma’dır. Tatlı kültürü ise genellikle meyvelerden oluşmaktadır. Pombe adı verilen muzlu içeceği ve Papaya Şarabını ise mutlaka denemeniz gereken içeceklerdir. Yerel lezzetlerin yanında şehirdeki birçok restoranda Avrupa, Asya, Hint, Çin ve Alman Mutfağı gibi çok farklı dünya lezzetlerini bulabilirsiniz. Şehrin ünlü caddelerinden Kimathi, Moi Avenue ve Mama Ngina Caddesi’nde de giderek sayıları artan birçok fast food zinciri ve kafe bulunmaktadır. Yeme ve içme konusunda neredeyse hiç sıkıntı çekmeyeceğiniz Nairobi’de hem uygun fiyata yemek hem de halkın günlük yaşamını keşfetmek isterseniz daha küçük lokantaları tercih etmelisiniz.

Carnivore
Langata yolu üzerinde açık havada hizmet veren Carnivore’de Nairobi’nin en kaliteli et yemeklerini tadabilirsiniz. Tavuk etinden timsah ve domuz etine kadar her çeşit et yemeğini bulabileceğiniz restoranda nyama choma menüsünü mutlaka tatmalısınız.
Adres: Langata Road, Wilson Havalimanı yanı,56685,Nairobi.
Tel: 020 60 05 93 37

Blue Nile Ethiopian Restaurant
Etiyopya’nın yerel lezzetlerini tadabileceğiniz Blue Nile’de ağırlıklı olarak keçi etinden yapılan yemekler bulabilirsiniz. Duvarları Etiyopya Mitolojisi’ne ait resimlerle düzenlenmiş restoranın dekorasyonu da hoş bir ambiyans yaratmıştır.
Adres: Argwings Kodhek yolu, Hurlingham
Tel: 0722 89 81 38

Anghiti Westlands
Kuzey Hint mutfağının bol baharatlı ve lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz Anghiti Westlands’ın hizmet kalitesi de oldukça tatmin edicidir. Acı soslu tavuk köftelerinin yanında balık yemeklerini de deneyebilirsiniz.
Adres: Ground Floor, New Rehema Hse, Rhapta Rd, Westlands, Nairobi.
Tel: +254 711 222 222

Big Five Restaurant
Mombasa Yolu üzerinde bulunan Big Five Restaurant, şık ve modern dekorasyonu, bar bölümü ve huzurlu manzarası ile Nairobi’nin kaliteli mekânlarındandır. İtalyan, Çin ve Hint Mutfağı’na ait menüler bulabilirsiniz.
Adres: Mombasa Yolu, Eski ABD Konsolosluk binası
Tel: +254 20 390 10 00

Pampa Churrascaria Lavington
Brezilya mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz Pampa Churrascaria’da, et yemeklerini ve biftek düşkünlerini memnun edecek menüler bulunmaktadır. Bir çeşit şiş kebap diyebileceğimiz Churrascaria’nın timsahtan hindiye etine kadar birçok farklı çeşidini tadabilirsiniz. Zengin şarap menüleri de denemeye değer.
Adres: Thompson Estate, Kingara Rd, Lavington, Nairobi
Tel: + 254 (0) 20 243 78 71

Artcaffe Junction
İtalyan pizzası, hamburger, salata gibi menüler bulabileceğiniz Artcaffe Junction’da kahve ve pasta çeşitlerini de bulabilirsiniz. Junction Mall alışveriş merkezinde bulunan mekânda hoş vakit geçirebilirsiniz.
Adres: Ground Floor, The Junction mall, Ngong Road, Nairobi
Tel: (+254) 020 386 21 66Eğlence ve Gece HayatıNairobi’de gece hayatı bar, gece klubü ve diskolarıyla çok renkli ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren partilerden oluşmaktadır. Pop ve dans müzikleri Afrika gece hayatında oldukça önemli bir yer tutmakta ve birçok barda canlı konserler düzenlenmektedir. Gece hayatının kalbinin attığı Westlands Bölgesi, Parklands, River Road ve Moi Avenue ise ışıltılı ve gösterişli bir eğlence isteyenlerin uğrak mekânıdır. Bar ve kulüplerden giriş ücreti genellikle alınmaz ve kıyafet zorunluluğu olmadığı için rahatça eğlenebilir, uygun fiyatlı içki fiyatları ile farklı tatları deneyebilirsiniz. Ülkenin yerli üretimi olan Tusker biralarını ise mutlaka denemelisiniz. Bunların yanında tiyatro, sinema ya da Nairobi Orkestrası’nın gösterilerinden birine giderek de eğlenebilirsiniz. Sokak müzisyenlerinin ve sokakta eğlencenin de günlük yaşamda çok önemli bir yeri bulunmakla beraber Koriokor Pazarı’ndaki Reggea müzik gösterileri görülmeye değerdir.

Casablanca Night Club
Fas eğlence kültürünü yansıtan Casablanca Nightclub, parlak renkli minderleri, nargileleri ve bedevi çadırını andıran dekorasyonu ile özellikle gezginlerin ve ülkede yaşayan Arapların rağbet ettiği bir eğlence mekânıdır. Restoran, bar ve yerel dansların sergilendiği alanlar olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.
Adres: Lenana Yolu, Nairobi, Kenya
Tel: +254 20 272 31 73

Florida 2000 Discotheque
F2 olarak da bilinen ve Moi Avenue’de yer alan bu disko, şehrin en kalabalık eğlence yerlerindendir. Lazer ışıkları altında geniş bir dans pistine sahip olan mekânda doyasıya dans edebilirsiniz. Girişler ücretlidir.
Adres: Commerce Hse, 1st Floor, P. O. Box 55381-00200, Nairobi, Kenya
Telefon:+254 22 290 36

Gipsy Bar
Özellikle ülkede yaşayan etnik gruplar ve göçmenler tarafından tercih edilen Gipsy Bar, sıcak atmosferi, dans pisti, restoranı ve barıyla çok farklı eğlence biçimlerine imkân sağlamaktadır. Afrika melodilerinin modern dans müzikleri ile harmanlandığı mekânda Tusker biralarından da bolca bulabilirsiniz.
Adres: Woodvale Grove, Jacaranda Hotele çok yakın konumda, Westlands, Nairobi
Tel: +254 (0) 733 73 05 29

Rafikiz Bar & Lounge
Langata'da bulunan Rafikiz Bar &Lounge şehrin en modern barlarından biridir. Hafta boyunca yapılan canlı müzik konserleri ve modern Afrika dans müzikleriyle sıcak bir atmosferin yaratıldığı mekânın dekorasyonu da hoşunuza gidecek detaylardandır.
Adres: Langata Shopping Centre, Nairobi West, Kenya

Club Ichonic
Club Ichonic, ana bar, üst dinlenmelik ve ızgara bar bölümü olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Şehrin popüler gece kulüplerinden olan mekâna toplu taşıma ya da taksi ile ulaşım da oldukça kolaydır. Birçok içki ve likör çeşidi bulabileceğiniz bar kısmında dans edebileceğiniz bir alan bulunduğu gibi fuaye alanındaki koltuklarda bir şeyler atıştırarak da geceyi geçirebilirsiniz.
Adres: Ngong Racecourse,Off Ngong Road, 30506- 00100, Nairobi, Kenya
Tel: 0720 683 557

Black Diamond Westlands
Mpaka yolu üzerinde bulunan Black Diamond, karaoke ve canlı müzik günleri ile adını duyurmuştur. Bunun yanında haftasonları düzenlenen dans geceleri de oldukça ışıltılı ve renkli geçmektedir.
Adres: Mpaka Rd, Nairobi, KenyaFestival ve EtkinlikAfrika’da safarinin başkenti olan Nairobi bu özelliğinin yanında geleneksel festivalleri, safari otellerinde düzenlenen etkinlikleriyle de Kenya’nın sosyal ve kültürel yaşamına çok önemli katkılar sağlamaktadır. Yeni Yıl’da havai fişekler eşliğinde düzenlenen partiler, şarap festivalleri ve konserler, Kijani Müzik Festivali, KCB Safari Rally ve Kenya Open Golf Championship gelenekselleşmiş eğlencelerdir. Story Moja Hay Festivali ise şehrin en ünlü etkinliğidir. Her yıl Eylül ayı içerisinde düzenlenen festival Nairobi Milli Müzesi’nde dört gün boyunca 60 farklı etkinlikten oluşmaktadır. Bunun yanında Ağustos ayı içerisinde düzenlenen Kenya Müzik Festivali’de modern ve otantik Afrika müziği ile ilgilenenler için farklı bir deneyim olabilir.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Yapıkredi World Peşin Fiyatına 3 Taksit
CardFinans Peşin Fiyatına 3 Taksit
Garanti Bonus   3 Taksit
Advantage Peşin Fiyatına 3 Taksit
Maximum   3 Taksit
Axess Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.