Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Mısır Turları

Mısır Turları | Mısır Hakkında

Devasa piramitler, gizemli firavunlar, İskenderiye Kütüphanesi ve Nil Nehri… Tarihin en eski uygarlıklarından biri Mısır’a gitmek için birçok sebep var. Mısır Turları ile en eski medeniyetlerden birini yakından incelemeye ne dersiniz?
En eski medeniyetlerden biri olan Mısır, 90 milyonluk nüfusuyla Kuzey Afrika’nın en kalabalık ülkelerinden biridir. Nüfusun büyük bir bölümü Mısır’a hayat veren Nil Nehri boyunca hayatını sürdürmektedir. Orta Doğu coğrafyasında çok stratejik bir konumda bulunan Mısır’ın doğusunda Kızıldeniz, güneyinde Sudan, kuzeyinde ise Akdeniz yer alır. Ülkenin başkenti Kahire, hem Mısır’ın hem de çevre ülkelerinin ekonomik, kültürel ve politik açıdan merkezi konumundadır. Misafir ağırlamaktan gurur duyan insanların yaşadığı bu ülkede iklim daima sıcaktır. Örneğin, şubat ayında sıcaklık 30 derece civarındadır. Hava, kasıp kavurur ancak zaman zaman kum fırtınaları size küçük sürprizler yapabilir. Özellikle baharatlı yemeklerin ağırlıkta olduğu Mısır mutfağında dünya mutfağından lezzetlerde bulmak mümkündür. Tarihin izlerini en doğal haliyle koruyan Mısır’da turlamanın en güzel yolu yürüyüştür. Uzak mesafeler için ise taksi, nehir teknesi, fellukalar veya çok fazla durağı olmayan metro tercih edilebilir. Ayrıca Mısır’da oryantal dans gösterilerine sıklıkla rastlayabilirsiniz…
Mısır Turları kapmasında elbette ilk gitmeniz gereken yer; uyumayan şehir Kahire… Tarihin tüm güzelliklerini koruyan Kahire’de Ulusal Müze’yi ziyaret edebilir, Khan El Halili ismini taşıyan pazarda unutamayacağınız bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Gezmeye doyamayacağınız bu canlı şehirde piramitleri ve eski papirüs atölyelerinde geçmişe yolculuk edebilirsiniz. İsrail tarafından baştan inşa edilen ancak yönetimi Mısır’a ait olan Sharm El Sheikh, ülkenin bir başka turizm cennetidir. Kızıldeniz’in zengin sualtı yaşamının en güzel örneklerini barındıran Sharm El Sheikh, diğer tatil zevklerine de hitap eden çok sayıda aktivite içeriyor. Canlı gece hayatı ve sokaklarıyla dikkat çeken bu şehirde dünyanın en büyük yapay ormanında dolaşabilir ya da Shark Gözlem Tepesi’ne çıkıp büyüleyici manzaranın fotoğraflarını çekebilirsiniz.
Ünlü Keops ve diğer görkemli piramitleri gezip, Nil’de olmazsa olmaz tekne turu için Kahire Turları, Kızıldeniz’de büyüleyici güzellikteki mercan kayalıkları ve tropik balıkları görebileceğiniz bir dalış yapmak isterseniz Sharm El Sheikh Turları ’nı tercih edebilirsiniz. Café Tur, Mısır Turları kapsamında size en uygun fiyat ve seçenekleri sunuyor.
Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit