Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Norveç Oslo Turu

Oslo Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Akershus Hisarı
Akershus Hisarı

Oslo şehrindeki bir başka popüler yerlerden Akershus bölgesi ve Akershus Castle olarak bilinen mekân, 13. yüzyılı yaşatan yapı ve içeriği ile turistik noktalardan bir tanesidir. Bölge yapı olarak çok kalabalık değildir, Akershus Kilisesi sarayın içerisinde bir bölüm olarak bulunmaktadır. Tarih meraklıları ve şehir manzarası için güzel bir nokta olan bölgede birkaç müze de yer almaktadır. Bölgeye ulaşım için liman bölgesine yaklaşmak gerekiyor. En yakın olarak geçen otobüsler 60 ve 74 numaralı olanlardır. Dileyenler tramvay kullanarak Konges Gate istasyonundan liman yönüne doğru bir yürüyüşle de ulaşabilirler. 

City Hall (Belediye Binası)
City Hall (Belediye Binası)

Oslo kentindeki görülmesi gereken turistik noktalar arasında yer alan gösterişli Belediye Binası, aynı zamanda dünyaca ünlü bir organizasyona da ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. O meşhur Nobel Barış Ödülü, bu Belediye Binası’nda sahibini buluyor. İhtişamlı bir mimarisi olan binaya giriş ücretsizdir. Şehrin merkezi bölgesinde konumlanan City Hall, 1900-­1950 dönemi Norveç mimarisine bağlı olarak inşa edilmiştir. Her ayın ilk Çarşamba günü saat 13.00’de burada konser verilmektedir. Ziyaretinizi bu güne denk getirirseniz sizi çok güzel bir konser bekliyor olacak. 

Kon-Tiki Müzesi
Kon-Tiki Müzesi

Norveçli yazar ve kâşif Thor Heyerdahl ve 5 arkadaşının 1947 yılında kendi yaptıkları salla kıtalararası yolculuk yaptıkları maceralarını anlatan ve salın sergilendiği müzedir. Müzede hem Kon-Tiki, hem de Thor Heyerdahl’ın heykeli sergileniyor. Aynı zamanda seferler sırasında bulunan birtakım arkeolojik eserler de Norveç’e getirilip bu müzeye konulmuştur. Bu tarihi müze kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Kraliyet Sarayı
Kraliyet Sarayı

Görkemli ve ilgi çekici mimarisi ile dikkat çeken Kraliyet Sarayı, bu muhteşem şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Sarayın yapımına 3. Charles döneminde başlanmış ve ölümünden sonra 1849’da tamamlanmıştır. Slottsparken denilen güzel bir parkın içerisinde konumlanan ve 173 oda odası bulunan bu güzel sarayı, isteyenler rehberler eşliğinde gezebiliyor. Saraya giriş 95 Norveç Kronu, öğrenci ve çocuklar için indirimli biletler bulunuyor. Saraya ulaşım otobüslerle sağlanıyor ve otobüslerden Slottsparken durağında inmeniz gerekmektedir. Yeşil alan içerisinde yer alan saraya park içinde keyifli bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Şehrin meşhur caddesi Karl Johans Caddesi'nin sonu da Kraliyet Sarayı’na çıkmaktadır.

Munch Müzesi
Munch Müzesi

Norveçli ünlü ressam Edvard Munch’un (1863–1944) hayatı boyunca çizdiği bazı resimlerinin sergilendiği müzedir. Geçtiğimiz yüzyılda dünyanın en iyi ressamlarından biri olan Edvard Munch; çizimlerinde hayat, aşk, korku, ölüm ve melankoli gibi duygusal ve bedensel konuları işlemesiyle ünlüdür. Müzenin en önemli eserleri arasında The Scream (Çığlık) ve Madonna resimleri yer almaktadır. Ancak alışkın olduğumuz “renkli” çığlık heykeli yerine, ressamın denemelerini yaptığı siyah-beyaz tablosu buradadır.

Oslo Katedrali
Oslo Katedrali

Şehrin en önemli tarihi yapılarından biri olan Oslo Katedrali, renkli bir tavan ve mozaik camlarıyla oldukça dikkat çekicidir. Katedral, Oslo’daki görülmesi gereken dini mekânların başında geliyor. 1697'de yapımına başlanan eski kilise, 1950'de tekrar restore edilir ve o günden bu yana hala ziyaret edilebilir durumdadır. Girişin ücretsiz olduğu kutsal mekân şehrin merkezine ve alışveriş bölgesine yakın bir konumda bulunuyor. Katedrale tramvaylar veya otobüslerle ulaşmanız mümkün.

Oslo Opera Binası
Oslo Opera Binası

Kentin en önemli kültürel mekânlarından biri olan Oslo Opera Binası, Avusturalya’da bulunan Sydney Opera House’dan sonra modern mimaride yapılan dünyanın en güzel 2. binası olarak gösterilmektedir. Uzaktan bakıldığında buz dağı veya gemiyi andıran bina, mimari yarışmaların çoğunda ödül almayı başarmıştır. Eğer Opera binasında yapılan etkinliklere göz atmak isterseniz öncesinde opera binasının internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda binanın içerisine girilip bir bölümü gezilebiliyor ve çatısına çıkılabiliyor.

Oslo Şehir Merkezi
Oslo Şehir Merkezi

 

Ulusal Galeri
Ulusal Galeri

Norveç’in en büyük resim ve heykel koleksiyonuna ev sahipliği yapan Ulusal Galeri, 1837 yılında hizmete giren bir müzedir. Yaklaşık 400 bin eserin sergilendiği müze, aynı zamanda geçici sergilerle de Oslo’nun en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Özellikle Edvard Munch’un en önemli eserleri bu müzede sergilenmektedir. Dünyaca ünlü The Scream (Çığlık) tablosu, Oslo’nun Ekeberg tepesi üzerinde acı çeken birini, kan kırmızısı rengiyle gökyüzünü ve arka planda Oslofjord’ü göstermektedir. Müzede yer alan Munch’un bir diğer eseri Hz. Meryem’i sıra dışı bir şekilde resmettiği Madonna tablosudur. Bu iki önemli eseri bu müzede inceleme fırsatına sahipsiniz. 

Vigeland Heykel Parkı
Vigeland Heykel Parkı

Heykel düşünleri için mükemmel bir yer olarak gösterilen Vigeland Heykel Parkı, 1869-1943 yılları arasında Gustav Vigeland tarafından dizayn edilmiştir. Bu parkında içerisinde 200’den fazla bronz, granit ve dökme demirden heykeller bulunmaktadır. Yıllık 1 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen parka giriş hem ücretsiz, hem de Norveç’in en çok ziyaret edilen yeri olma özelliğindedir. Bu park ziyaretinde fotoğraf makinanızın şarjı olduğundan emin olmalısınız çünkü tüm heykeller birbirinden ilginç. Parkın en önemli heykellerinden birisi, yüksek bir noktada bulunan ve 14 metre yüksekliğinde, 121 heykelle yapılmış anıttır. İnsanların beraber göğe yükselişini simgelemektedir. Parkta yer alan diğer önemli heykeller baba, anne ve çocuğun yer aldığı Yaşam Döngüsü heykeli ve Angry Boy (Kızgın çocuk) heykelidir.

Viking Gemi Müzesi
Viking Gemi Müzesi

9. yüzyılda Vikingler tarafından yapılan Gokstad, Oseberg ve Tune ismi verilen 3 Viking gemisi ve Vikingler’e ait birtakım eşyaların sergilendiği dünyaca ünlü bir müzedir. Müzedeki gemilerden bahsetmek gerekirse: Oseberg Gemisi 21.58 metre uzunluğunda, 5.10 metre genişliğinde 820 yılında yapılan gemidir. 1905 yılında keşfedilen geminin içerisinde 50-60 yaşlarında ve 25 yaşlarında iki kadına ait kemikler bulunmuş. Bunların Viking kraliçesi ve kölesinin kemiklerinin olduğu düşünülmektedir. Gokstad Gemisi; 23.24 metre uzunluğunda, 5.20 metre genişliğinde olan ve 70 kişi taşıyabilen başka bir Viking gemisidir. 890 yılında yapıldığı tahmin edilen gemi; 1880 yılında, içerisinde bir 183cm uzunluğunda, dönemin güçlü bir Viking’ine ait olduğu düşünülen kemikleriyle birlikte keşfedilmiş. Tune Gemisi ise diğer iki Viking gemisinin tersine kargo gemisi olarak kullanılmıştır. Kürk, cam ve köle taşındığı tahmin edilen gemi, Norveç’te bulunan ilk Viking gemisidir.Nereye Gidilir? • Frogner Park
 • Holmenkollen Ski Jump Müzesi
 • Fram Müzesi
 • Stortorvet Meydanı
 • Grunerlokka semti
 • Damstredet & Telthusbakken
 • Norveç Kültürel Tarih Müzesi
 • Bygdoy Adası
 • Astrup Fearnley Modern Sanatlar Müzesi
 • Karl Johans Gate
 • Oslo Ulusal Tiyatrosu
 • TusenFryd Eğlence Parkı
 • Easter Adası
 • Fiyort AdalarıNe Yapılır? • Edvard Munch’un meşhur eseri The Scream’i yakından görmek için Ulusal Galeri’ye gidin
 • Tabiat harikası fiyordlarda muhteşem bir fiyord turuna katılın
 • Vigeland Heykel Parkı’nda bulunan devasa heykelleri mutlaka inceleyin
 • Dünya tarihinde önemli bir yerde olan Vikingler’in otantik gemilerini Viking Gemi Müzesi’nde çıplak gözle görün
 • Karl Johans Gate’de dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz mağazalarda alışveriş gerçekleştirin
 • Norveç Kültürel Tarih Müzesi’nde Norveç kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayın
 • Modern mimaride yapılan dünyanın en güzel 2. binası olarak gösterilen Oslo Opera Binası’nda kültürel bir etkinliğe katılın
 • Aker Brygge & Tjuvholmen’de yer alan yerel bir restoranda Norveç mutfağından güzel yemekler tadın
 • Onların İstiklal Caddesi olan Karl Johans Gate’de güzel bir yürüyüş gerçekleştirinNe Alınır?Oslo’da yer alan alışveriş merkezleri, dünyaca ünlü markalara ait mağazalar ve yerel ürünlerin satıldığı dükkânlar ile alışveriş olanağı oldukça fazladır. Şehrin en önemli yaya trafiğine açık caddesi olan Karl Johans, kentin en önemli alışveriş bölgelerindendir. Bu caddenin etrafında dünyaca ünlü outlet zincirleri bulunmaktadır ve buralarda çeşitli mağazalar, ayakkabı dükkânları ve mobilya mağazaları yer alır. Antika ve hediyelik eşya arayanlar için kentteki en uygun bölgeler; Frogner, Kirkeristen Sentrum, Heyerdahls Gate, Akersgata, Steenstrups Gate’dir. Oslo’da cam ve seramik işçiliği de çok popülerdir. Kentin çeşitli bölgelerinde seramik ve cam ürünleri satan birçok mağaza bulunmaktadır. Ayrıca dünya tarihine damga vuran Vikingler’in evi Oslo’dan Viking biblosu ve şehri simgeleyen magnetlerden almadan dönmek olmaz. Oslo’da alışveriş yapacağınız yerler şu şekildedir:

Oslo City Shoppingcenter: Oslo merkezinde yer alan bu alışveriş merkezinde giyimden ayakkabıya birçok ürünü bulabilirsiniz.  Ayrıca alışveriş merkezinde dünyaca ünlü markalar bulunuyor. Adres: Stenersgata 1, Oslo 0050, Norveç

Karl Johans: Karl Johans Gate üzerinde yer alan Weekday, Monki ve talihsiz bir isme sahip olan Big Bok’ta her zevke uygun ürünler yer alıyor. Bu mağazalardan güzel şeyler bulabilirsiniz. Adres: Karl Johans Gate, Oslo, Norveç

Majorstuen: Majorstuen Völgesi, Oslo’da alışveriş denince akla gelen yerlerdendir ve burada bulunan Bogstadveien ve Hegdehaugsveien caddeleri ile Bygdoy Alle ve Grünerlokka bölgeleri daha elit yerler olup pahalı markalara ait dükkânlara ev sahipliği yapmaktadır. Adres: Majorstuen, Oslo, NorveçNe Yenir?Oslo’da yerel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağından yemekleri sunan oldukça güzel restoranlar vardır. Oslo yemek kültüründe et ve haliyle balık ön plandadır. Dana eti, kuzu eti, domuz eti, av hayvanları eti ve balık ana yemeklerin en önemli unsurlarıdır. Av etleri arasında en çok geyik eti tüketilmektedir. Bir kıyı kenti olan ve çok sayıda göle sahip olan Oslo’da balık hemen her restoranın menüsünde yer alır; kurutularak, tuzlayarak ve farklı pişirme teknikleri ile servis edilir. 24 saat buzdolabında ve dereotu ile servis edilen çiğ somon balığı Gravlaks, bolca tüketilmektedir. Oslo’nun lezzetli köy ekmekleri ve diğer ekmek çeşitleri de mutlaka denenmelidir. Oslo’ya özgü alkollü içeceklerden akevitt, %40 alkol oranına sahip, votkaya benzeyen bir içecektir. Elma suyundan yapılan hafif alkollü içecek cider ve kahve ile servis edilen alkollü sıcak içecek karsk, restoran ve kafelerde sık tüketilir. Oslo’daki birkaç popüler kafe ve restoran şu şekilde:

Louise: Onun için sizi şehrin popüler bölgelerinden biri olan Aker Brygge’de bulunan Louise, ülkenin en iddialı somon balığını yapmasıyla biliniyor. Louise, yalnızca somon konusunda değil, diğer deniz ürünleri konusunda da oldukça başarılı bir yer. Oldukça kalabalık olan burestorana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Adres: Stranden 3, 0250 Oslo, Norveç

Crowbar&Bryggeri: Biraları ile şehir genelinde çok meşhur olan Crowba, aynı zamanda canlı müzik performanslarının da sergilendiği özel mekânlardan biridir. Kendi biralarını yapıyorlar ve gerçekten lezzetli seçenekler sunuyorlar. Adres: Torggata 32, Oslo, Norveç

The Laundromat: ilginç konseptiyle dikkat çeken The Laundromat’ın adından da anlayabildiği üzere aslında bir çamaşırhane. İzlanda menşeli kafe zincirlerinden biri olan bu mekân, hem kafe hem çamaşırhane şeklinde bir konsepte müşterilerini ağırlıyor. Kafe özellikle kahvaltılarıyla dikkat çeker. Adres: Underhaugsveien 2, Oslo, Norveç

Mucho Mas: Oslo’daki nadir Meksika restoranlarından biri olan Mucho Mas, şehirde popülerliği kazanmış ve uygun fiyatlı bir yerdir. 7-8 masalı, oldukça güzel dekore edilmiş bu Meksika restoranında lezzetli yemekler konusundan şüpheniz olmasın. Adres: Thorvald Meyers gate 36, 0555 Oslo, Norveç Ne Zaman Gidilir?Oslo, kuzey kutbuna yakın bir yerde olmasına, nemli ve oldukça ılık olan okyanus ikliminin hâkimiyetindedir. Atlas okyanusundan batı rüzgârları ile gelen Gulf Stream sıcak su akıntısı, kıyı kesimlerde kışın sıcaklığın düşmesini engeller. Oslo'da kış aylarında sıcaklık -5 derece civarındadır. Kışları ülkenin genelinde karlı bir hava hüküm sürmektedir. Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları sıcaklık 20-21 derece arasında değişmektedir. Şehir en fazla yağışı Temmuz-Ekim arasında alır. Oslo'ya gitmek için en uygun dönem ise tabii ki; yaz mevsimidir. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları hava sıcaklığı olarak en ideal zamanıdır. Temmuz-Ağustos aylarında görülen yağış miktarı da çok yüksek değildir ve tatilinize engel teşkil etmez.Eğlence ve Gece HayatıNorveç’in en güzel şehri Oslo’da eğlence ve gece hayatı oldukça popülerdir. Günün ilk saatlerinde Oslo'da, eğlence alanları, parklar, zengin ormanların yanı sıra çok sayıda müze ve sanat galerisi ziyarette bulunabilirsiniz. Gece ise sizi bekleyen daha hareketli bir hayat var. Bu nadide şehir pek çok gece kulübü, bar, disko ve diğer eğlence mekânlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde kendi biralarını üreten barlar dahi bulunmaktadır. Özellikle turizmin canlandığı dönemde sabahlara kadar açık birçok mekân bulabilirsiniz. Karl Johan Gate güzel restoranlara ve tarihi mekânlara ev sahipliği yaptığı gibi Oslo’da gece hayatı için popüler durumdaki eğlence mekânlarının da konumu durumundadır. Gece hayatı için önerilen bölgeler Aker Brygge, Karl Johans, Grünerlokkeat ve Majorstua’dır. Bu alanlar geç saatlere kadar canlı ve eğlenceli bir atmosfere sahiptir. Bu şehirde kısacası; keyfinize göre özgürce eğlenebilirsiniz. Oslo’da önerebileceğimiz popüler mekânlar şu şekilde:

Smuget: Oslo’nun en popüler mekânları arasında üst sıralarda yer alan Smuget, canlı müziğin yanı sıra DJ performanslarının sergilendiği hoş bir eğlence yeridir. Oslo’nun en renkli ve seçkin kalabalığına ev sahipliği yapan Smuget, sanatçılar ve müzisyenler tarafından tercih edilir. Öğrenciler ve Oslo’nun yerlileri de bu mekâna rağbet gösterir. Ayrıca eğlenceye ara vermek ve bir şeyler yemek isterseniz mekânda çok da güzel bir restoran bulunuyor. Adres: Rosenkrantz gate 22, Oslo

Bar 1: Şehrin en lüks bölgelerinden Aker Brygge’de yer alan Bar 1, 300’den fazla konyak çeşidiyle müşterilerinin dikkatini çekmeyi başarmış bir mekândır. Oslo’da şık ve stil sahibi bir ortamda sohbet etmek isterseniz; bu mekân tam size göre. Güzel bir oturma alanı, eski briketlerle süslenmiş duvarları ve koyu renklerde cilalanmış ahşap dekorları ile Bar 1, görülmesi gereken eğlence noktalarından biridir. Adres: Holmens gate 3, Oslo

Lille: Oslo’nun popüler mekânlarından biri olan Lille, iyi bir restoranı ve farklı katlara dağılmış diskosu ile birçok alternatifi bünyesinde barındırıyor. Hatta binanın mahzeninde bir konser alanı vardır ve burada rock, funk ve blues konserlerini düzenlenir. Adres: Bygdoy alle 5, 0257, Oslo Festival ve EtkinlikOslo’da tüm yıl çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde sıralanmıştır:

 • Ocak - Yılbaşı kutlamaları
 • Mart  - Inferno Metal Festivali
 • Haziran - Oslo Live Müzik Festivali
 • Ağustos - Oslo Jazz Festivali
 • Ağustos - Oya Rock Festivali
 • Ağustos - Bollywood Film ve Kültür Festivali
 • Kasım - Oslo Uluslararası Film Festivali

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit