Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

 

Norveç Turları

Norveç Turları | Norveç Hakkında

Tablolardan fırlamış sahil köyleri, görkemli dağları, dünyaca ünlü fiyortları, yeşil ve mavinin tüm tonları… Yeryüzünde görebileceği en güzel manzaralara sahip olan Vikingler’in vatanı Norveç’te masalsı bir tatil için sizi Norveç Turları’na davet ediyoruz…
İskandinav Yarımadası’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Norveç, refah seviyesiyle birçok ülkenin imrendiği hatta kıskandığı güzel bir ülkedir. Norveç’te harika doğal güzelliklerin fotoğraflarını çekebilir, araba ya da bisiklet ile keşiflere çıkabilir ve bir doğa mucizesi olan Kuzey Işıkları’nı izleyebilirsiniz. Norveç topraklarının bir bölümü kuzey kutup dairesi içinde kalıyor. Ancak Golf Stream Akıntısı sayesinde batı kıyılarını neredeyse yıl boyu buzsuz görebilirsiniz. Ülkenin coğrafi güzellikleri inanın saymakla bitmez! Güneyde bulunan aynı zamanda başkent olan Oslo, fiyortlar, dağlar ve ormanlık tepelerle çevrili olup, insanı büyüleyen coğrafik bir yapıya sahiptir. Dedik ya, ülke fiyortlar cenneti diye... Batı sahillerinde bulunan fiyortlar, dünya mirasının en popüler olanlarıdır. Her bir fiyort kendine has yapıya ve cazibelere sahiptir. Norveç, sadece olağanüstü coğrafik özellikleriyle değil, zengin kültür mirası, köklü tarihi ve yaşam tarzlarıyla da misafirlerini derinden etkiler.
Başkent Oslo, 500 binlik nüfusuyla belki dünyanın en kalabalık başkentlerinden biri değil. Ancak ihtiyacınız olan her şeyi hatta fazlasını size sunabileceğinden emin olabilirsiniz. Şehrin en kalabalık caddesi Karl Johansgate’in başında bulunan Kraliyet Sarayı’nın görkemli görüntüsüne hayran kalabilir, ya da modern mimaride Avrupa'nın en iyi örnekleri arasında sayılan Opera Binası ve Akerhus Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Sanat, kültür, alışveriş ve spor alanlarında çok hareketli bir şehir olan Oslo, bünyesinde 50 müzeyi ve 150 tarihi binayı bulunduruyor.
Oslo’nun ardından ülkenin ikinci büyük şehri Bergen, liman kenti olmasının yanı sıra ülke fiyortları içindeki en güzel kentlerden biridir. Turunuza Bergenhus Kalesi ve Bergen Sanat Müzesi’ni ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Tarihi yapılarıyla sizi kucaklayan Bergen, sadece kafelerinde oturulup günlük hayatın akışı izlendiğinde bile zevk alacağının özelliklere sahip bir kenttir.
Tabiatın sunmuş olduğu büyüleyici Kuzey Işıkları’na şahit olmak için Oslo Turları , Orta Çağ mimarisini en doğal haliyle koruyan bir kentte farklı duygulara kapılmak isterseniz Bergen Turları , en çok tercih edilen Norveç Turları arasında bulunuyor…
Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit