Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Otobüslü Büyük Balkan Turu (8 Günde 8 Ülke)

Kavala Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Kavala şehir merkezi
Kavala şehir merkezi

1387'den 1912'ye kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan bu tarihi şehir küçük bir liman kentidir. Eski Şehir bölgesi dar sokakları ve alçak evleri ile ünlüdür. Yeni Şehir bölgesi ise modern yapısı ile bir Avrupa kenti görünümündedir. Nereye Gidilir? • Mehmet Ali Paşa Külliyesi
 • Kavala Kalesi ve Su Kemerleri 
 • Kavala Belediye BinasıNe Zaman Gidilir?Kavala seyahati için tüm yıl seçilebilir fakat mayıs - eylül ayları arasındaki dönem en ideal zamanlarıdır.
Üsküp gezi rehberi bulunmamaktadır.


Ohrid gezi rehberi bulunmamaktadır.


İşkodra gezi rehberi bulunmamaktadır.


Trebinje gezi rehberi bulunmamaktadır.

Saraybosna Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Başçarşı
Başçarşı

Saraybosna'nın merkezinde yer alan ve 16. yüzyılda kurulmuş bulunan meşhur Osmanlı çarşısıdır. Bugün hâlâ kullanımda olup Saraybosna'nın kalbi niteliğindedir. Başçarşı'nın dört tarafı İstanbul camilerinin mimari tarzında inşa edilmiş Osmanlı camileriyle çevrilidir.

Gazi Hüsrev Bey Camii
Gazi Hüsrev Bey Camii

Başçarşı'da yer alan Gazi Hüsrev Bey Camii, Osmanlı mimarisinin en göze çarpan eserlerinden biri olup, Bosna Sancak Beyi Gazi Hüsrev Bey tarafından 1531 yılında Mimar Sinan'a inşa ettirilmiştir.

Medjugorje Kilisesi
Medjugorje Kilisesi

Meryem Ana'nın her gün ziyarette bulunduğu rivayet edilen Medjugorje Kilisesi, kutsal ziyaretler açısından ülke turizminin temel taşıdır.

Mostar Köprüsü
Mostar Köprüsü

Eski Mostar şehriyle birlikte 2005 yılında Dünya Miras Listesi'ne eklenen Mostar Köprüsü, inşa edildikten sonra yakınındaki şehre ismini vermiş, şehirde ticareti canlandırmış ve zenginleştirmiştir. İlk yapıldığı dönemde geleneğe göre şehrin erkekleri, nişanlılarına cesaretlerini ispatlamak için düğün öncesinde köprüden atlarlardı. Ayrıca Mostar Köprüsü cesur sporcular tarafından yıllarca bir atlama platformu olarak da kullanıldı.

Saraybosna Katedrali
Saraybosna Katedrali

1863 ile 1868 yılları arasında Anreja Damjanovic tarafından inşa edilen Ortodoks Katedrali, Balkanlar'da yer alan en büyük Ortodoks katedrallerindendir. Saraybosna Katedrali, Gotik ve Roma mimari tarzlarıyla inşa edilmiş önemli bir mabettir.

Umut Tüneli
Umut Tüneli

Bosna savaşı sırasında kazılan ve o dönem Saraybosna'nın dünyaya açılan tek kapısı olan 800 metre uzunluğundaki tünel, savaş sonrası şehrin ziyaretçilerine açılmıştır. Tünelin sadece 25 metrelik bir bölümü ziyarete açıktır.Nereye Gidilir? • Neretva Nehri’nin üzerine Mimar Hayreddin tarafından inşa edilmiş tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret edin ve muhteşem manzarasını izleyin.
 • Bosna Savaşı sırasında kentin dünya ile tek bağlantısı olan Umut Tüneli’ni gezerken savaşın izlerini görebilirsiniz.
 • Saraybosna’nın en merkezi ve tarihi yeri olan Başçarşı’da, Osmanlı mimarisini ve yüzyıllık atmosferi içinize çekin.
 • Osmanlı padişahı IV. Mehmet tarafından inşa ettirilen Konyiç Köprüsü’nü ziyaret edin.
 • Ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bahsettiği ve tarihi Başçarşı’da yer alan Morica Han’ı ve içerisindeki dükkânları gezin.
 • Bahçesinde her gün Meryem Ana’nın ziyaret ettiği söylentisi ile adını duyuran Medugorje Kilisesi’ni keşfedin.
 • I. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Avusturya Arşüdükü’nün ve eşinin suikasta uğradığı Latin Köprüsü’nü ve hemen karşısındaki müzeyi gezerek zamanda yolculuk yapın.
 • Mimar Sinan tarafından inşa edilen Gazi Hüsrev Bey Camii ve külliyesinin tarihi mimarisini keşfedin.
 • 19. Yüzyıl’ın sonlarına doğru inşa edilen ve ulusal kültürün en önemli parçalarının bulunduğu Bosna Ulusal Müzesi ile ülke yaşayışını daha yakından tanıyın.
 • Gotik ve Roma mimarisini aynı anda görebileceğiniz ve Balkanların en büyük Ortodoks kilisesi olan Saraybosna Katedrali’ni ziyaret etmeden dönmeyin.Ne Yapılır? • Neretva Nehri’nin çoşkun sularında rafting keyfini mutlaka yaşamalısınız.
 • Yerel mutfağın en güzel tatlarından olan Boşnak Böreği’ni tadın.
 • Avrupa’nın ilk tramvayı olan Saraybosna Tramvayı ile şehri gezin.
 • Sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza el işçiliğinin en güzel örneklerinden olan bakır eşyalardan ya da tahta kaşıklardan satın alın.
 • Saraybosna’ya 40 dakika uzaklıkta olan Bjelasnica ve Jahorina Dağları’nda kış sporları deneyimini yaşayın.
 • Moja Mala Kuhinja restoranının şefi Muamer Kurtagic’in lezzet şovlarını izleyin.
 • Latin Köprüsü’nün yakınlarındaki Sarajevo Brewery Bar’ın lezzetli biralarından yudumlarken harika dekorasyonu ile şehri izleyin.
 • Baghdad Cafe’nin ışıltılı atmosferinde Saraybosna gece yaşamını keşfedin.
 • Bosna’nın modern yüzlerinden Avaz Twist Tower’dan şehir manzarasının keyfini çıkarın.
 • Saraybosna Hayvanat Bahçesi ile doğal yaşamın keyfini çıkarın.Ne Alınır?Saraybosna’da alışveriş ya da hediyelik eşya satın almak için bakırdan yapılmış ürünler, kahve fincanları, tahtadan yapılmış kaşıklar, kilimler ve dantelleri tercih edebilirsiniz.  Bunun yanında yeni şehir tarafında onlarca alışveriş merkezinde birçok ünlü markanın mağazasını bulabilirsiniz. BBI Center, Alta Shopping Center ve Bosmal City Center şehrin en gözde ve modern birkaç alışveriş merkezinden bazılarıdır. Bunun yanında Butik Badem isimli mağazada taze baharat ve kuruyemiş bulabilirsiniz.

Bosnian Handicrafts
Kar amacı gütmeyen Bosnian Handicrafts’de mültecilere yardım amaçlı satılan hediyelik eşyaları ve örgü işlerini çok uygun fiyata satın alabilirsiniz.
Adres: Culhan 1 Baščaršija
Tel: 033 551 535

Stylish Oriental Shoes
M. Ahmed  Kalajdzisalihovic tarafından deriden tasarlanan geleneksel ve tamamen el yapımı ayakkabıları bulabileceğiniz mağazanın dekorasyonunda 19. Yüzyıl’dan bu yana gelen yerel kültürün izlerini de görebilirsiniz. Üstelik mağazanın ürünleri 25- 55 € gibi uygun fiyatlara satılmaktadır.
Adres: Saraci St. 15 – Bascarsija, Sarajevo

Galeri Nur
Renkli şapkalar, çantalar ve yöreye özgü etnik giysiler bulabileceğiniz Galeri Nur’da, alışveriş yaparken güleryüzlü çalışanları ile bir fincan kahve içip sohbet de edebilirsiniz.
Adres: Veliki Curciluk 35, Sarajevo
Çalışma Saatleri: 08.00 - 20.00, Cumartesi 08.00 - 15.00. Pazar günleri kapalıdır.

Tre Bicchieri Wine Store
Her biri birbirinden benzersiz lezzetteki 120 İtalyan şarabını bulabileceğiniz Tre Bicchieri, şehrin en şık mağazalarından biridir.
Adres: Čobanija 3,71000 Sarajevo.
Tel: +387 33 223 230

Springfield
Saraybosna sokak modasını belirleyen ünlü marka Springfield’de her mevsim farklı kreasyonlar ve her zevke hitap eden kıyafet ve aksesuar bulabilirsiniz.
Adres: Zelenih beretki, 71000 Sarajevo
Tel: +387 33 212 486Ne Yenir?Saraybosna’nın uzun yıllar boyunca Osmanlı hâkimiyetinde yaşamış olması zamanla yemek kültürünün de Türk damak zevkine benzemesine sebep olmuştur. Hatta öyle ki yiyeceğiniz çoğu yemeğin sadece isimlerinin değiştiğini fark edeceksiniz. Diğer benzer bir lezzet ise kahve olacaktır. Lokumla Türk Kahvesi servis edilmesi önemli bir gelenek haline gelmiştir. Başçarşı ya da civardaki tüm restoranlarda Cevapcici( köfte), Boşnak Böreği, Dolma, Begova Çorbası ve İncir tatlısı gibi yöresel lezzetleri bulabilirsiniz. 

Dveri
Samimi ve sıcak dekorasyonu ile adeta bir köy evini andıran Dveri restoranda ister bahçede açık havanın keyfini çıkararak isterseniz de bir köy mutfağını andıran kapalı bölümünde lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ev yapımı ekmekler, sarımsaklı ve baharatlı et yemekleri ile yerel şarapları deneyebilirsiniz.
Adres: Prote Baković 12 Baščaršija
Tel: 033 537 020

Aeroplan
Eski şehir’de bulunan Aeroplan, geleneksel Boşbak lezzetleri sunan bir restorandır. Gazi HüsrevBegova Caddesi’ne ve medreseye çok yakın bir mevkide bulunan restoranda dilerseniz teras katında servis alarak şehri seyredebilirsiniz.
Adres: Sarači 6, 71 000, Sarajevo
Tel: +387 33 535 690

Aščinica ASDŽ
Birbirinden farklı ezzette ve çeşitte ulusal yemeklerin sunulduğu restoranda sipariş vermekte zorlanacaksınız. Fiyatları ile de çok uygun bir yer olan Aščinica ASDŽ şehrin popüler lokantalarındandır. Gazi Hüsrev Camisi’ni ziyaret ettikten sonra nefis yemeklerle yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
Adres: Mali Ćurčiluk 3 i Veliki Ćurčiluk 3
Tel: +387 33 238 500

Pizzeria Pinocchio
Boşnak yemek kültürünün yanında ülkede yaygın bir şekilde İtalyan yemeği kültürü hâkimdir. Özellikle pizza en çok tüketilen yiyeceklerdendir. Pizzeria Pinocchio’da ise kentin en güzel pizzalarını yiyebilirsiniz.
Adres: Trg diece Sarajeva 1, BBI Centar

Ćevabdžinica Kurto
Saraybosna yemek kültürünün belki de en bilinen yemeği Cevapcici’dir. Şehrin en güzel Cevapcicilerini tatmak istiyorsanız yolunuz mutlaka 1976’dan beri şehrin sembollerinden biri haline gelmiş Ćevabdžinica Kurto’ya düşmelidir.
Adres: Ćevabdžinica Kurto, 71 000Ne Zaman Gidilir?Her kültürden parçalar bulabileceğiniz bir kent olan Saraybosna’nın iklimi de, her mevsimi bünyesinde barındırmaktadır. Kışların hissedilir derecede soğuk, yazların da zaman zaman bunaltıcı olduğu şehrin kültürel zenginliklerini keşfetmek için en ideal zaman, havanın uzun yürüyüşler için elverişli olduğu ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.Eğlence ve Gece HayatıSaraybosna’da gece hayatı için onlarca farklı bar, club ya da pub seçeneğiniz bulunmaktadır. İçkilerin özellikle yerel şarapların çok uygun fiyata satılması Saraybosna gecelerini çekici kılan unsurlar arasındadır. Mekânlarda güvenliğin had safhada olmasıyla rahatça gece kulüplerinde dans edebilir ve içkilerinizi içebilirsiniz. Mekânların en dolu olduğu gün genellikle Cumartesi günleridir. Pazar günleri Sarabosnalılar genellikle evlerinde dinlenmeyi tercih ederler. Hafta içinde ise Çarşamba günü kalabalık artmaktadır. Ayrıca Çarşamba günü çoğu mekân kadın müşterilerine indirimli giriş, sınırsız içki gibi kampanyalar yapmaktadır.

Pink Houdini
Şehir merkezinde, Uluslararası Film Festivali’nin de yapıldığı mekâna çok yakın bir yerde bulunan Pink Houdini şehrin en gözde kulüplerinden biridir. Çok çeşitli kokteyleri ve şarapları bulabileceğiniz mekânda Dj’ler eşliğinde canlı müzik ya da jazz dinletileri yapılmaktadır.
Adres: Branilaca Sarajeva 31, 71 000
Tel: 063 640 542

Pussy Galore
Özenle hazırlanmış grafitilerle süslü duvarlarına karşılık sade masa ve sandalye dekorasyonu ile çok samimi bir atmosferi olan Pussy Galore aynı zamanda hayvan sever bir bardır. Gece boyunca küçük dostlarınızı da yanınıza alarak canlı müzik dinleme zevkini yaşayabilirsiniz.
Adres: Kundurdžiluk bb, 71 000
Tel: 061 482 464

Underground
Canlı müzik konserlerini dinlerken biralarınızı yudumlayacağınız ve en önemlisi sabahın erken saatlerine kadar temposundan hiçbir şey kaybetmeyen Underground’un geniş dans pistinde rahatça dans edebilirsiniz.
Adres: Maršala Tita 56, 71 000
Tel: +387 61 481 925

Cheers Pub
Oldukça geniş bira, viski çeşidi ve şarap mahzenini andıran dekorasyonuyla çok samimi ve sıcak bir atmosferi vardır.
Adres: Muvekita 4, 71 000
Tel: +387 62 476 476

Londoner Pub
Lezzetli Meksika usulü atıştırmalıkları ve onlarca farklı bira çeşidi sunan Londoner Pub, belki de bugüne kadar ziyaret ettiğiniz en eğlenceli mekânlardan biri olacak. Maket oyuncak dekorasyonları ise oldukça ilginizi çekecektir.
Adres: Radićeva 4a, 71 000
Tel: +387 61 246 935
Belgrad gezi rehberi bulunmamaktadır.

Sofya Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Aziz Alexandar Nevski Katedrali
Aziz Alexandar Nevski Katedrali

Sofya'nın en önemli turistik sembollerinden olan Aziz Alexandar Nevski Katedrali, Neo - Bizans tarzında inşa edilmiştir ve Balkan Yarımadası üzerinde bulunan ikinci en büyük katedraldir.

Bulgar Bilimler Akademisi
Bulgar Bilimler Akademisi

Ana binası Sofya'da bulunan ve 1869 yılında kurulan ülkenin en büyük bilim kuruluşudur.

İvan Vazov Halk Tiyatrosu
İvan Vazov Halk Tiyatrosu

1907'de Bulgar Milli Tiyatrosu'nun mabedi olarak inşa edilmiş tiyatro salonudur.

Milli Kütüphane
Milli Kütüphane

1878'de kurulan ülkenin en kapsamlı ve büyük kütüphanesidir.

Ulusal Tarih Müzesi
Ulusal Tarih Müzesi

Bulgaristan'ın tarihçesi hakkında tarih öncesinden günümüze kadar gelişim gösteren olayların sergilendiği müzedir.Nereye Gidilir? • Aziz Aleksander Nevski Katedrali
 • İvan Vazov Halk Tiyatrosu
 • Bulgar Bilimler Akademisi
 • Ulusal Tarih Müzesi
 • St. Nedelya Kilisesi 
 • Rotanda Kilisesi 
 • Sofya Üniversitesi
 • Rus Kilisesi 
 • NDK Ulusal Kültür Sarayı
 • Aya Sofya Kilisesi
 • Rila Manastırı
 • Sofya OrdueviNe Yapılır? • Teleferikle Vitosha Dağı’na çıkma keyfini yaşayın.
 • Borisova Gradina Parkı’nda yürüyüşe çıkın.
 • Bir Bulgar Tavernası’nda düzenlenen özel gecelere katılın.
 • Vitosha Bulvarı’nda alışverişe çıkın.
 • Shopska Salatası ve Teleshko Çorbası gibi yöresel lezzetleri tadın.Ne Alınır?Sofya’da hediyelik eşyadan, giyime, antikaya ve Sovyet Dönemi’nden kalan eşyalara kadar satın alabileceğiniz ürünler bulunmaktadır. Hediyelik eşya olarak el işi örme çoraplar, danteller, şehre ait magnetler ve süs müzik aletleri alabilirsiniz. Alışveriş için şehrin en lüks ve gözde caddesi Vitosha’daki lüks mağazaları, Alexander Nevsky Katedrali’nin yanında her gün 10.00 – 18.00 arasında kurulan bitpazarını, Grof Ignatiev Sokağı’nı, Pirotska ve Tsar Shishman Caddesi’ndeki alışveriş merkezi ve dükkânları da tercih edebilirsiniz. Özellikle şehrin günlük yaşantısına karışmak isteyen ve Doğu Avrupa ikonalarına ilgi gösterenler için Nevsky Katedrali’nin yanındaki bitpazarı çok enteresan bir deneyim olacaktır.

Tsum Retail Centre AVM
1956 yılında inşa edilen tarihi bir binaya kurulmuş olan Tsum Retail Centre, içerisinde giyimden aksesuara kadar birçok ürünün bulunduğu mağazaları ile toplam beş katlı bir alışveriş merkezidir. Sofya Metrosu’nun Serdika durağını kullanarak kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bu alışveriş merkezinde oldukça uygun fiyata mücevherler ve parfümler satın alabilirsiniz.
Adres: Maria Luisa 2 Bulvarı, Sofya, Bulgaristan

Kraliyet Sarayı Halk ve El Sanatları Merkezi
Ul Parizh Caddesi’nde de bir şubesi bulunan bu hediyelik eşya dükkânı Kraliyet Sarayı’nın içerisinde hizmet vermektedir. El işi dokuma kilimler, ahşap ürünler, el işi danteller ve Bulgar müzik cdlerine kadar birçok ürünün satıldığı bu mağazadan sevdikleriniz için farklı hediyelikler bulabilirsiniz.
Adres: Battenberg Meydanı, Sofya, Bulgaristan
Tel: +359 988 64 16

Art Gallery Paris
Seyahat ettiğiniz şehirlerin yerel sanatçıları tarafından tasarlanmış sanat ürünlerine ilgi duyuyorsanız ya da galeri gezmekten hoşlanan biriyseniz Art Gallery Paris’e mutlaka uğramalısınız. Heykelden yağlı boya tabloya kadar birçok eser bulabilirsiniz.
Adres: Parizh 8 Caddesi, Sofya, Bulgaristan
Tel: +359 980 80 93

Antika Pazarı
Alexander Nevsky Katedrali’nin yanında kurulan bu antika pazarı hem şehrin tarihini yansıtan ürünler hem de Bulgarların günlük yaşantısını yakından tanıma fırsatı sunmaktadır. Pazarlık yaparak çok uygun fiyata Sovyet Dönemi’nden kalma eserler, kartpostallar ya da ikonalar alabilirsiniz. Pazar her gün 10.00- 18.00 arasında kurulmaktadır.
Adres: ploshtad "St.Aleksandar Nevski", Sofya, BulgaristanNe Yenir?Bulgarların geleneksel lezzetleri, klasik Osmanlı ve Türk Mutfağı’ndan hiç de uzak olmayan ve çoğu zaman sadece isim değişikliği olan yemeklerden oluşmaktadır. Şehirde her bütçe ve damak zevkine göre dünya mutfağından örnekler sunan restoranların yanında fast foof zincirleri ve Bulgar Tavernaları bulunmaktadır. Bu tavernalarda ya da cafelerde Shopska Salatası, Teleshko Çorbası, Banitsa, Sarmi, Meshana Skara, Srene Peyniri ve Topcheta Çorbası gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. 

Pri Yafata
Bulgarların Mehana dedikleri geleneksel tavernalardan biri olan Pri Yafata, Doğu Avrupa lezzetlerini tadacağınız hoş bir mekândır. Kır hayatı temasının işlendiği dekorasyonu ile dikkat çeken lokantada canlı Bulgar müziği geceleri de yapılmaktadır. Vejetaryenler için de birçok seçeneğin bulunduğu Pri Yafata’da menüler de oldukça doyurucu ve büyüktür.
Adres: ul Solunska 28, Sofya, Bulgaristan
Tel: +359 2 980 17 27

Trops Kâshta
Bulgaristan’da birçok şubesi bulunan Trops Kâshta, atıştırmalık bir şeyler yiyebileceğiniz ya da bir yorgunluk kahvesi içebileceğiniz hoş bir cafe/restorandır. Moussaka, yerel çorbalar ve kebabche adı verilen lezzetler ise en popüler tatlar arasındadır.
Adres: Maria Luisa 26 Bulvarı, Sofya, Bulgaristan

Olive’s
Farklı dünya mutfaklarına ait lezzetler sunan Olive’s, vintage dekorasyonu ve hoş ambiyansı ile Sofya’da keyifli bir yemek yiyebileceğiniz yerler arasındadır. Restoranın özellikle biftek ve hamburger menüleri oldukça lezzetlidir.
Adres: Graf Ignatiev 12, Sofya, Bulgaristan

Manastirska Magernitsa
Sofya’nın en popüler mekânlarından biri olan Manastirska Magernitsa, modern ve evinizin sıcaklığını size sunacak bir mehanadır. Geleneksel Bulgar yemek ve mezelerinin hoş bir tarzla sunulduğu restoranda unutulmaz bir lezzet şöleni yaşayabilirsiniz.  19. Yüzyıl’da inşa edilmiş tarihi bir binada hizmet veren mekânın vintage unsurlarla yapılmış hoş dekorasyonu da oldukça hoşunuza gidecektir.
Adres: ulitsa "Han Asparuh" 67, 1000, Sofya, Bulgaristan
Tel: +359 89 994 94 00

Istanbul
Sofya’da Türk ve Hint yemeklerinin sunulduğu restoranlar genellikle etnik mutfaklar olarak adlandırılmaktadır. Damak zevkinden ödün veremeyen ya da yeni tatlarla arası çok iyi olmayan biriyseniz Türk ve Osmanlı Mutfağı’ndan menüler sunan ve etnik bir restoran olarak kabul edilen İstanbul restoran sizin için oldukça ideal olacaktır. 
Adres: 100 James Bouchier Bulvarı, Sofya
Tel: +359 2 9625341Ne Zaman Gidilir?Her başkent gibi, Sofya da ziyaretçilerine yılın her dönemi farklı alternatifler sunmakta. Yaz ayları, sıcaklıkların 25 dereceyi aştığı ve turistik tesislerin tam anlamıyla hizmet verdiği dönemken, sonbahar-ilkbahar mevsimi arasında düzenlenen orkestra konserleri, tiyatro ve opera gibi sanatsal etkinliklerle gezginlerin gözünde cazibesini arttırır. Sıcaklıkların sıfırın altına düştüğü kış ayları ise, şehrin çevresindeki kayak merkezlerinden yararlanmak için fırsat olarak değerlendirilebilir.Eğlence ve Gece HayatıBalkanların en eğlenceli gece hayatından birine sahip olan Sofya’da sabahın ilk saatlerine kadar dans edebileceğiniz disko ve clublardan rock ve piyano barlara kadar oldukça fazla seçenek bulunmaktadur. Perşembe, Cuma ve Cumartesi geceleri ise birbirinden eğlenceli partiler düzenlenmektedir. Vitosha Caddesi, Sofia Üniversitesi’nin civarında bulunan barlar ve parkın yanı sıra Tarihi Şehir’de bulunan gece kulüplerini de tercih edebilir ya da Bulgar Tavernaları’nda düzenlenen geleneksel Bulgar gecelerine katılabilirsiniz. Yöresel kıyafetler içerisinde ve Balkan müzikleri eşliğinde yapılan bu gecelerde ülkenin kültürünü yakından tanıyabileceğiniz gibi geleneksel yemekleri ve içecekleri de tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Chervilo
Canlı müzik programlarından DJ playlistleri eşliğinde düzenlenen temalı partilere kadar Sofya gece hayatının nabzının attığı Chervilo, bir şeyler içip dans etmek ya da harika terasında açık havanın keyfini çıkarmak için ideal bir mekândır. Toplu taşıma araçlarından 9 numaralı otobüsü kullanarak Chervilo’ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
Adres: Tsar Osvoboditel Bulvarı, 9, Sofya, Bulgaristan

Buddha Bar
Sofya’nın en popüler mekânlarından biri olan Buddha Bar, modern ve trendy tarzı ile hoş bir mekândır. Her zaman kalabalık olmasına rağmen bir şeyler atıştırıp içmek ve dans etmek için idealdir. 10 numaralı tramvay hattını kullanarak oldukça kolay biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Adres: Lege Caddesi, 15a, Sofya, Bulgaristan

Viva! Casino Sofia
Şans oyunları oynamaktan hoşlanıyorsanız ya da bir casinoda bir akşam geçirme deneyimini hep yaşamak istediyseniz Viva! Casino Sofia sizin için harika bir seçim olacaktır. Şehirde daha başka casinolarda bulunmasına rağmen bu casinonun hem merkezi olması hem de içerisindeki oyun seçeneklerinin diğerlerine nazaran fazla olması burayı daha cazip kılmaktadır.
Adres: 5 Sveta Nedelya Meydanı, Sofya
Tel: +359 2 981 57 47

Havana
1976 yılından bu yana Sofya’da hizmet veren Havana, Küba purolarını deneyebileceğiniz ve piyano barı sayesinde müzik dinleyip bir şeyler içmek için oldukça farklı bir mekandır. Sakin ve huzurlu bir gece geçirmek ve piyanonun sesinde kaybolmak istiyorsanız Havana’ya mutlaka yolunuz düşmelidir.
Adres: 27 Vitosha Bulvarı, Sofya, Bulgaristan
Tel: +359 894 354 661Festival ve EtkinlikSofya’da kültür ve sanat alanında birçok festival, yılbaşı, dini bayramlar ve Noel’e özel farklı kutlamalar bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında artan kültür sanat etkinlikleri arasında en dikkat çekenleri ise Bulgaristan Salsa Dans Festivali, Sofya Uluslararası Film festivali ve Nisan ayında düzenlenen Sofya Jazz Festivali’dir. Yılbaşı kutlamaları da oldukça eğlenceli olan Sofya’da halk Batenberg Meydanı, Tarihi Şehrin sokakları ve Knyaz Aklexander Meydanı’nda düzenlenen partiler ve konserler eşliğinde eğlenmektedir. Yeni yıla girildiği anda ise gösterişli havai fişek gösterileri yapılmaktadır.
Plovdiv gezi rehberi bulunmamaktadır.Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit