Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Sömestr Pegasus İle Roma Turu Nasıl rezervasyon yaparım?

Önemli Uyarılar

 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde bagaj ağırlığı 20 Kg dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 10 kg ila 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlıklarında müşteriden tahsil edilecek ekstra ücret kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup Café Tur’ sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri müşteriden tahsil edilmekte olup Café Tur’un sorumluluğunda değildir.
 • Café Tur vize alımlarında konsolosluk ve müşterilerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Café Tur’un sorumluluğunda değildir.
 • Belirtilen tüm vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip müşterilerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Yurtdışı gezilerinde depar tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
 • Yeşil pasaport sahiplerinin Shengen ülkeleri dışında kalan destinasyonlar da , gideceği ülkeden vize almaları zorunludur.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Pasaportlarında vizesi bulunan ya da yeni vize almış olan tüm müşterilerimizin seyahat başlangıcından önce mutlaka vize başlangıç tarihlerini kontrol etmeleri önerilir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve içeriği diğer std tur paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda müşteri tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Uçuş saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Café Tur, Havayolları ile müşterilerımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, saat yada gün değişikliği, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Café Tur sorumlu tutulamaz.
 • Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Kafile ile hareket eden turlarda ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir.
 • İstanbul’un yeni havalimanı ile ilgili kolaylaştırıcı pratik bilgiler:
  Giden yolcular;
  Yurtiçi ve yurtdışına uçacak tüm yolcuların uçuşları giden yolcu katından yapılmaktadır. (yurtdışı business, THY elite plus ve elit yolcular dahil, yurtiçi CIP ve tüm VIP yolcular hariç)
  Yurtiçi uçuş yapan economy class yolcuların tamamının kullanacağı kapı 1 ve 2’dir. 3,4,5,6 ve 7. kapılar ise yurtdışı çıkışlar için kullanılan kapılardır.
  5 numaralı kapı business class, elit plus ve elit yolcular için tahsis edilmiştir. (tüm kapılar aslında içeriden birleşmektedir. Ancak uygun kapı kullanılmaz ise içerideki yürüme mesafesi artmaktadır.)
  Yurtiçi uçuşlarda CIP yolcular ve yurtiçi/yurtdışı uçuş yapacak VIP yolcular ise ilk girişte CIP iç hat özel yolcu yolunu kullanmalıdır. (ilerleyen dönemde VIP gidiş yerinin değiştirileceği söylenmiştir. Ancak henüz bunun ne zaman olacağı netleşmemiştir.)

  Araç otopark;
  Araç ile havaalanına gelinmesi durumunda, havaalanında tek bir otopark girişi bulunmaktadır. Otopark girişlerinde yukarıda da belirttiğimiz gibi hangi kapı kullanılacak ise o kapıdan giriş yapılmalı ve belirtilen alana araç park edilerek ilgili kapılara yönlenilmelidir.
  Havaalanında vale hizmeti de verilmektedir. Valeye teslim edilen araç, dönüşte vale ödeme noktalarından ödemesi yapılarak (2) noktadan teslim alınabilir. Bu noktalar 9 ve 13 numaralı kapılardır. 9 numaralı kapı yurtiçi gelişlere, 13 numaralı kapı ise yurtdışı gelişlere yakındır.

  Gelen yolcular;
  İç hat ve dış hat gelişler, gelen yolcular katına (orta kat) yapılmaktadır. (VIP yolcular hariç)
  İç hatlardan gelen yolcular 8 ve 9 numaralı kapılara karşılık gelen iç hatlar çıkış kapısından çıkmaktadır.
  Dış hatlardan gelen yolcular ise 10,11,12,13 ve 14 numaralı kapıların karşılığına gelen dış hatlar çıkış kapısından çıkmaktadırlar.
  Şuan ki planlamada her iki çıkış kapısında da board ile karşılama alanı bulunmaktadır.
  Business class yolcular da aynı kapılardan çıkış yapmaktadırlar. Ayrı bir kapı bulunmamaktadır.

  Gelen yolcuları karşılama;
  Gelen yolcu katında bekleme yaparak yolcu almak pek mümkün görünmemektedir. Gelen yolcu katının bir alt katında (en alt kat) kısa süreli bekleme yapmak mümkündür. Yolcu karşılamak için aracı otoparka park etmek ve sonra karşılama yapmak gerekmektedir. (15 Nisan 2019’a kadar otoparklar ücretsizdir.) Yolcuyu alamadan çıkış yapılması durumunda aynı noktaya tekrar gelmek 10-15 dk. zaman almaktadır. Bu nedenle bazı durumlarda yolcularımız bir alt kata (15,16,17 numaralı kapılar) yönlendirilerek karşılama yapılabilir.
  En alt katta aynı zamanda HAVAİST ve İETT otobüsleri de bulunmaktadır.
  Taksiler ise gelen yolcu katında (orta kat) bulunmaktadır.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 19 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 2+3 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 6’dan fazla taksit yapılamamaktadır.