Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Phuket Khao Lak Turu

Phuket Khao Lak Turu

Hint Okyanusu’nun bir parçası olan Andaman Denizi’nde bulunan Phuket, 570 kilometrekarelik yüzölçümü ile Tayland’ın en büyük adasıdır. Aynı zamanda Tayland’ın tek başına eyalet olan tek adası olan Phuket’in nüfusu ise 600 bin civarındadır. Her yıl ortalama 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Phuket, dünyanın en popüler tatil merkezlerinden biridir. Büyüleyici doğası, beyaz kumlu kumsalları, turkuaz denizi ve birbirinden farklı güzellikte adaları dünyaca ünlüdür. Sıcak insanları, doğal güzellikleri kadar meşhur gece hayatı, birbirinden güzel tapınakları, türlü alışveriş imkânları, leziz yemekleri ve zengin kültürü ile herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği bir yerdir Phuket...Adanın ismi Malay dilinde ‘Mücevher Dağı’ anlamına geliyor. Bunun nedeni, adada yer alan volkanik dağda yüzlerce yıl boyunca madencilik yapılmış olmasından kaynaklanıyor. Günümüzde adanın ana geçim kaynağı turizm olsa da, dağ eteklerinde halen madencilik ile uğraşan köyler bulunuyor. MueangPhuket, Kathu ve Thalang olmak üzere üç ana bölgeye bölünen Phuket, 103 köyden oluşuyor. Sahil kenarındaki köyler elbette popüler turizm merkezlerine dönüşmüş, ancak adanın ortalarında halen eski geleneklere göre yaşayan köyler bulunabiliyor.

Phuket’in tarihinde bahsetmek gerekirse; 18. yüzyılda kalay madenleri, 20. yüzyılın başlarında ise kauçuk üretimi Phuket ekonomisinin lokomotifi olmuştur. 1970’lerde kalay ve kauçuk fiyatlarının düşmesiyle yeni bir endüstriye ihtiyaç duyulmuştur. O zamandan beri, Andaman Denizi’nin incisi Phuket’in bir numaralı gelir kaynağı turizm olmuştur. Deniz ve kültür turizmine; sağlık, SPA, evlilik seremonileri, balayı gibi alt başlıklar da eşlik ediyor. Dalış ve su sporları açısından tam bir cennet olan Phuket’te tüplü dalış, şnorkelle dalış, sörf, cable ski &wakeboarding, seakayak gibi sporlar yapılabiliyor. Fil üzerinde trekking, masaj, golf, mini golf ve boks maçları da adanın öne çıkan aktiviteleri arasındadır. Kısacası Phuket, bir turistin beklediği her şeyi sunuyor. Hareketli, eğlenceli ve gece hayatı zengin seçenekler sunan bir tatil isteyen gezginler, Tayland Turları ve Vizesiz Turlar kategorisinde yer alan Phuket Turu seçeneğimize ilgi gösteriyor.

1. Gün
İstanbul >> Phuket
24 Kas 2017 Cuma
Uçuş saatinizden 3 saat önce havalimanında tercih ettiğiniz havayolu şirketinin yer aldığı kontuarda işlemlerinizi tamamladıktan sonra uçuşunuzun bulunduğu kapıda uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz. 
Yolculuğumuz gece de devam edeceğinden gecelememiz uçakta olacaktır.
2. Gün
Phuket
25 Kas 2017 Cumartesi
Phuket Adası Turu birinci gününde, sabah kahvaltısının ardından Phuket Adası’nı keşfetmekle güne başlayabilirsiniz. Bu turda Phuket’nin önemli noktalarını görüp tanıma fırsatı yakalıyorsunuz. Bunun için ilk olarak OldPhuketTown’a yönelebilirsiniz. Eski Şehir olarak da bilinen bu kasaba, Çin-Portekiz karışımı yapıları, çok fazla sayıda dükkânları ve en iyi restoranları ile Phuket’in en popüler yerlerinden biridir. Çin mimarisinin benzersiz karışımı ile yapılmış binalar ve kafeler kasabanın en dikkat çekici özelliklerindendir. Mabetleri, tapınakları, müzesi, renkli sokakları, SoiRomanee bölgesi ve en meşhur caddesi olan Thalang ile yürüyerek keyifle keşfedebileceğiniz bir yerdir. Kendinize yürüyüş rotası belirleyerek şehirde görülmesi gereken tüm yapıları görebilirsiniz. Günün büyük bir kısmını burada geçirdikten sonra renkli Phuket gece hayatına hazırlanın! Patong’da yer alan Bangla Road adı verilen bölge, Phuket gece hayatının en iyi yaşandığı yerlerden biridir. Gece hayatı ile ünlü daima kalabalık bulacağınız Bangla Caddesi (Bangla Road), ışıl ışıl sokakları, barları ve diskolarıyla tam bir eğlence noktası. Dans şovlarının bulunduğu gogo barlar, kafeler ve daha birçok alternatife Bangla Caddesi ev sahipliği yapıyor. DJ performanslarının ve partilerin gerçekleştiği diskolar, gece kulüpleri ise Beach Road adı verilen sahil yolu üzerinde yer alıyor.
3. Gün
Phuket
26 Kas 2017 Pazar
Phuket Adası Turu ikinci gününde, muhteşem Phuket’yi gezmeye keşfetmeye devam edin. Rotanızı ilk olarak BigBuddha Heykeli olarak belirlemenizde fayda var. Phuket güneyinden görülebilen BigBuddha, Phuket gezi listesinde olması gereken, turistik bir noktadır. Buda heykeli tam olarak ”NakkerdTepesi”nde bulunmaktadır. Bu 45 metre uzunluğunda ki Buda’yı yapabilmek için 30 milyon baht harcanmış olması kesinlikle ilginizi çekecektir. Ayrıca Buradan muhteşem manzara fotoğrafları çekmeyi de unutmayın. Bu ziyaretin ardından plajları ile ünlü Phuket’in en popüler plajı olan Patong’a gidip, deniz-kum-güneş triosunu gerçekleştirebilirsiniz.Patong Plajı (PatongBeach), Phuketgörülmesi gereken plajlar arasında başı çekiyor. Dalış ve jet-ski gibi su sporlarının sıkça yapıldığı bu plaj, kabarelerden diskolara, barlardan dans mekanlarına kadar sınırsız eğlence seçeneği sunuyor. Deniz tatili için tercih edebileceğiniz Patong Plajı, aynı zamanda kusursuz bir gece hayatının da kapılarını aralıyor. Günün kalan kısmında ise serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.
4. Gün
Phuket
27 Kas 2017 Pazartesi
Phuket Adası Turu üçüncü gününde, otelde kahvaltının ardındanPhuketTown’un güneyinde yer alan WatChalong Tapınağı (WatChalongTemple) ziyareti ile güne başlayabilirsiniz. Phuket’in en turistik noktalarından biri olan WatChalong Tapınağı, sanatsal bir iç dizayn ve bahçe tasarımına sahip; herhangi bir ücret ödemeden sınırsızca keşfedebileceğiniz bir Budist Tapınağı’dır. Bu ruhani bölge dinlerin tarihine merakı olanlar için budizm hakkında çok ince ayrıntılar sunuyor. Phuket’te bulunan 29 Budist tapınağından en görkemlisi olan WatChalong’un yemyeşil bahçesinde gezmek ise insana ayrı bir huzur veriyor. Tapınak çevresinde geçirdiğiniz zamanın ardından Phuket’e dönebilir, şehir merkezinde bulunan bir noktada Thai masajı yaptırabilirsiniz. Tayland’a gelip de Thai masajı yaptırmamak olmaz. Masajın ardından günün kalan kısmında ise serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
5. Gün
Phuket
28 Kas 2017 Salı
Phuket Adası Turu dördüncü gününde, adeta cennet manzaraları sunan ve doğal yapısı ile her ziyaretçisini etkisi altına alan PhiPhi Adaları’nı keşfetmeye hazır mısınız? Birçok filme ev sahipliği yapan ve Tayland’ın gözbebeği adası olarak bilinen PhiPhi Adası muhteşem güzellikte bir yerdir. Belki de Tayland’ın en iyi adalarından biridir. Genelde çoğu turist PhiPhiAdası’na 3-4 Günlük ya da daha fazlası için gitmektedir. Ancak çok fazla zamanınız yoksa bir günde yeterli olabilir. Gezginler arasında Tayland denilince akla ilk gelen bu adadır. Adaya tekne ile yaklaştığınızda sanki ada, denizden yükselen bir kale gibi görünmektedir. Ürkütücü uçurumları, temiz plajı ve popüler ormanları ile mutlaka ilginizi çekecek her şeyi bu adada bulabilirsiniz.Maya Bay olarak da bilinen bu ada, turkuaz denizi ve pitoresk manzarasının yanı sıra denize eşlik eden kayalıklar ve ipeksi bir kum ile çevrilidir. Bu ada, ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio’nun2000 yapımı “TheBeach” filmine konu olmasıyla hatırlanıyor.Bu güzel adanın keyfini doyasıya çıkardıktan sonra akşama doğru Phuket Adası’na dönüp dinlenmeye geçebilirsiniz.
6. Gün
Phuket
29 Kas 2017 Çarşamba
Phuket Adası Turu beşinci gününde, sabah kahvaltısından sonra, değerli taşların işlendiği ve satıldığı bir yer olan GemsGallery’i ziyaret ederek turunuza başlayabilirsiniz. Phuket’te ilgi çekici turistik noktalardan biri olan GemsGallery’deöncelikle ziyaretçileri küçük vagonların olduğu bir trenle değerli taşların nasıl çıkarıldığını ve tarihçesini gösteren bir yolculuğa çıkartıyorlar. Bu küçük tren yolculuğunda grubunuzun kullandığı dil seçeneği ile size sunum yapılıyor. Daha sonra el işi değerli taşların nasıl işlendiğini ve çalışanları izleyebilirsiniz. Arzu eden ziyaretçiler ayrıca buradan alışveriş yapabiliyor. Bu gezinin ardından rotanızı Phromthep Cape yani Phromthep Burnu’na çevirebilirsiniz.  Kimileri için gün batımı, akşamüstü gerçekleşen sıradan bir gökyüzü hareketiyken, kimileri için oldukça özel bir andır. İşte Phuket’te bulunan Promthep Burnu da, güneşin bir başka battığı noktalar arasında yer alıyor. Phromthep Burnu’ndan keyifle seyredebileceğiniz eşsiz gün batımının yanı sıra, muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz Phuket manzarası da sizleri bekliyor. Bu ziyaretin de ardından Phuket’e dönüp, günün kalanını dilediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.
7. Gün
Phuket
30 Kas 2017 Perşembe
Phuket Adası Turu altıncı gününde, sabah kahvaltısından deniz canlılarını yakından inceleyebileceğiniz PhuketAkvaryumu’nu ziyaret edebilirsiniz. Panwa burnunun sonunda yer alan Phuket Akvaryumu (PhuketAquarium), ev sahipliği yaptığı binlerce deniz canlısı ile Phuket’in gözde durakları arasında bulunuyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir ziyaret noktası olan akvaryumu gezerek, daha önce hiç görmediğiniz hatta duymadığınız canlı türlerini yakından inceleyebilirsiniz. Günün devamında Phuket’e gelen her turistin mutlaka gittiği FantaSea’de eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Fuardan çeşit çeşit oyunlara, yemekli şovlardan tiyatroya kadar birçok kültürel aktivitenin festival havasında gerçekleştiği PhuketFantaSea, daima KamalaBeach’de gerçekleşiyor. Eğitimli fillerin sergilediği gösteriler, şovlar esnasında tadabileceğiniz Tay yemekleri, illüzyonlar, dans gösterileri ve şovlar PhuketFantaSea’de deneyimleyebileceğiniz aktiviteler arasında yer alıyor. Günün devamında Phuket’in yerel restoranlarında ya da tezgâhlarda Tayland mutfağından farklı tatları deneyebilirsiniz.
8. Gün
Phuket
01 Ara 2017 Cuma
Phuket Adası Turu yedinci gününde, bu güzel adanın muhteşem plajları arasında gösterilen Karon Plajı’na giderek güne başkayabilirsiniz.  Lüks otellerin, restoran ve barların yoğun olduğu bir bölge olan Karon Plajı (Karon Beach), Phuket’i özellikle aile olarak ziyaret eden turistler için oldukça ideal bir alternatif sunuyor. 5 kilometre uzunluğundaki bu bembeyaz plaj, diğerlerine nazaran daha ıssız olmasıyla, sakinliği seven gezginler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Phuket’in favori duraklarından biri olan Karon Plajı’nda birçok su sporu aktivitesi yapabilir, bölgedeki restoranlarda yöresel lezzetleri tadabilirsiniz! Günün devamında bir Tayland ritüeli olan fil safarisine katılabilirsiniz. Herhangi bir fil çiftliğine gidip, burada bulunan yetkililerin düzenlediği fil safarisinde yer almak oldukça ucuz ve eğlencelidir. Fillerin üstünde yarım saat süren bir yolculuğa çıkıyor ve doğa ile iç içe oluyorsunuz. Turun sonunda ayrıca bu büyük ancak bir o kadar sevimli olan bu hayvanları besleme fırsatı da sunuyorlar. Bu eğlenceli turun ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
9. Gün
Phuket >> İstanbul
02 Ara 2017 Cumartesi
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerinizi tamamlayıp, kendinizi şehrin sokaklarına bırakabilirsiniz.Uçuş saatinize kadar size kalan zamanda ufak bir gezinti yapabilir şehrin cafelerinde bir tatlı eşliğinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Transfer saati geldiğinde ise daha önceden belirlenen saatte ve yerde transfer görevlisi sizi bekleyecek ve Havalimanına transferinizi gerçekleştirecektir.
10. Gün
İstanbul
03 Ara 2017 Pazar
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz  son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit