Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Polonya Turu

Polonya Turu

Varşova
Wroclaw
Krakow


1. Gün
>> Varşova
22 Eki 2017 Pazar
Saat 09:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda siz değerli konuklarımızla buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1765  sayılı seferi ile 12:25’de Varşova’ya uçuş. Yaklaşık iki buçuk saat süren bir yolculuktan sonra yerel saatle 13:45’de Varşova’ya Chopin Havalimanına varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Varşova turumuza başlıyoruz. Polonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Varşova yaklaşık 2 milyonluk nüfusa sahiptir . Üç Haç Meydanını, Şehir merkezini Charles de Gaulle Meydanını, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayını, yeni şehir merkezini goruyoruz. Yolumuzu eski sehire dogru cevirdigimizde, Varsova’nin en prestijli caddelerinde gececek, , Adam Mickiewicz anitini, Cumhurbaskanligi Sarayini, Bagimsizlik meydanini, meshur Varsova Buyuk Tiyatrosunu göreceğiz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1980 yılından beri Unesco’nun dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Eski Şehre yani (Stare Miasto’ya) geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğu’nun başkentini Krakow’dan Varşova’ya taşıyan III. Zygmunt’un sütun heykelini gördükten sonra, Kraliyet Sarayı’nı da görecek ve ardından  Saint Jan Kilisesini, Çanlı Meydanı gezeceğiz. Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül nehrini  ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanını ve Varşova’nın simgesi olan“Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş Anıtsal kapısı “Barbakan”’dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie’nin evini görüyor, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde konaklayacağımız otele transfer, yerleşme ve serbest zaman.  Geceleme Varşova’da otelimizde
2. Gün
Varşova >> Wroclaw
23 Eki 2017 Pazartesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımzla Wroclaw’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek otobüs yolculuğundan sonra Wroclaw’a varışımızı takiben panoramik şehir turuna başlıyoruz. Park ve bahçeleriyle de ünlenmis Kuzey Avrupa’nın Venedik’ini görmek üzere Wroclaw turu başlıyor. Kent  5 ayrı mimariyi bünyesinde barındırıyor. 12 ada üzerine kurulmuş kentin adalarını birbirine bağlayan tam 124 tane köprü var. Özellikle Almanların bu kente olan hayranlığı, bu kenti turizm için cazibe merkezi haline getirmiş. Ayrıca Polonya’nın yeşili en fazla olan kentidir Wroclaw. Kişi başına %38 oranında yeşillik düşüyor. Genç nüfusu, Üniversiteleriyle, adaları ve köprüleriyle ünlü bu kenti ziyaret ediyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük tahribata uğrayan Wroclaw’ın en önemli mimari eserleri asıllarına uygun olarak yeniden inşa edilmiştir. Pamuk Prenses ve 7 Cüceler masalının burada geçtiğine inanıldığı için şehrin simgesi haline gelen cüce heykellerini her köşede görmenin mümkün olduğu, Polonya’nın en önemli ticari merkezlerinden Wroclaw’daki panoramik turumuzda görülecek yerler arasında Belediye Binası, Astronomi saati, Katedral, Saint Jan Kilisesi ve birçok sivim mimari örneği bulunmaktadır. Tur bitiminde 1 gece konaklayacağımız otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
3. Gün
Wroclaw >> Krakow
24 Eki 2017 Salı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Krakow’a  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculuktan sonra Leh Krallığı’na 700 sene boyunca başkentlik yapmış ve gece hayatının Polonya’da en hızlı olduğu şehre,  Krakow’a varıyoruz. Nüfusu yaklaşık 1milyon olan şehir, geleneksel olarak Polonya’nın kültür, sanat ve bilim merkezi olarak kabul edilir. Lehistan İmparatorluğuna 7 asır boyunca başkentlik yapmış, Unesco’nun Dunya Kultur Mirasi listesinin 1. Sayfasi ve 1.listesinde yer alan Krakow kentinde, Kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı göreceğiz. Wawel Kalesinin kuruluşunun efsanevi canavarı Smocza Jama’nın yaşadığı rivayet edilen yerden Polonya’nın en uzun nehri olan Vistülü (Wisla) seyretmeye gidiyoruz. Wawel Sarayı – Kalesi ziyaretimizden sonra Kral yolunu takiben Eski Şehir meydanına geçiyoruz. Maria Magdalena meydanını, 12 Havariler Cizvit Kilisesini göreceğiz. Eski şehir meydanına vardığımızda, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, iki farklı bitişli kuleleriyle ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Meryem Ana Kilisesini göreceğiz. Kapalı Çarşı (Sukiennice), şehre giriş anıtsal kapısı (Barbakan) ziyaretleriyle turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde Polonya’nın milli taşı olarak adlandırabileceğimiz amber, yani kehribar taşını ve kehribarla yapılmış takılara-hediyeliklere göz atmayı ihmal etmeyin. Tur bitiminde 3 gece konaklayacağımız otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için esktra Geleneksel Leh Gecesi turu,  Polonya’nın geleneksel müzikleri ve dansları eşliğinde  akşam yemeğimizi alacağımız bu turun ardından otelimize transfer. Geceleme Krakow’da otelimizde.
4. Gün
Krakow
25 Eki 2017 Çarşamba
Otelde alacağımız kahvaltının ardından  tüm gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı. Dileyen misafirlerimiz için  rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Auschwitz-Birkenau turuna katılma imkanı. Nazi vahşetinin akıl almaz boyutlarını, bu rezaletten geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz tek yer olan“AUSCHWITZ-BIRKENAU” kamplarını ziyaret ediyoruz. Gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey, sizi hayrete düşürecek. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşı’nın en büyük toplama ve yok etme  kampları  Auschwitz – Birkenau, Yüzbinlerce insanın sistematik bir şekilde öldürüldüğü bu toplama kampı ziyaretinden sonra özel aracımızla otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde
5. Gün
Krakow
26 Eki 2017 Perşembe
Otelde alacağımız kahvaltının ardından  tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieliczka Tuz Madeni Müzesi turuna katılabilir. Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan dünyanın yegâne tuz madeni müzesi olan “WİELİCZKA TUZ MADENİ MÜZESİ” gezisi için otelden hareket ediyoruz. Krakow’a 15 km. uzaklıkta, doğu istikametinde yer alan Tuz Madeni Müzesine gidiyoruz. Yerin 135 metre altına kadar ineceğimiz, her yerin tuz ve ahşaptan oluştuğu, dünyanın  tek tuz  madeni   müzesi   gezimizi gerceklestireceğiz. Bu madende insanın doğaya karsi vermiş olduğu savaşı, sanatın hangi ortamlarda nasıl vücuda getirildiğine şahit olacak ve yerin 100 metre altında bir yeraltı gölünün kıyısında Chopin dinleyeceğiz. Madende ​toplam 300 km. yürüyüş alanı, 3000’den fazla görülebilecek galeri, 326m. toplam derinliğiyle bu dev madeninin turistik geziye izin verilen 64 ile 135m. derinliğini, 24 galeriyi toplam 2 km’lik yürüyüşle gezeceğiz. Yerin 90m. Derinliğinde, maden işçileri tarafından yapılan Azize Kinga Şapeli, tuzdan yapılmış muhteşem heykelleri, yine tuz üzerine işlenmiş kabartma  resimleriyle  sizi bambaşka dünyalara götürecek. Turumuzun sonunda Krakow eski sehir meydanina gelecegiz ve kenti kendimizi kesfetmek, arzu edenlerin hediyelik alisverisleri icin serbest zaman verecegiz.Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme Krakow’da otelimizde.
6. Gün
Krakow >> Varşova
27 Eki 2017 Cuma
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Varşova’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından Varşova’ya varış ve 2 gece konaklayacağımız otelimizde check-in işlemleriden sonra odalara yeleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Royal Wilanow Sarayı ve Parkı turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Kral John Sabieski’nin yazlık olarak kullandığı sarayı gezeceğiz. Döneminin en değerli çinileri ve mobilyaları ile dekore edilen saray muhteşem bir iç mimariye sahiptir. Ünlü Polonyalı ressamların eserlerinin sergilendiği galerileri göreceğimiz sarayda ayrıca İngiliz Parkı, İtalyan Barok Bahçesi ve gül bahçeleri de nefes kesici güzelliktedir. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
7. Gün
Varşova
28 Eki 2017 Cumartesi
Otelde alacağımız kahvaltının ardından  tüm gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkânı. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Kraliyet Sarayı (Royal Castle) ve Eski Varşova Yürüyüş turuna (40 €) katılabilir. Bu turumuzda Varşova’nın eski şehir merkezini yürüyerek gezerken Kraliyet Sarayı Meydanı’nı, Kral III.Sigismund sütununu, Aziz John Katedrali’ni, Eski Şehir Pazar Meydanı’nı, Büyük Tiyatro’yu ve meçhul askerin mezarını göreceğiz. Daha sonra Polonya’nın başkentinin Krakow’dan Varşova’ya taşınması sonucu 17. Yüzyılın başlarından 18. Yüzyılın sonlarına kadar Polonya krallarının makamı olan Royal Castle Polonya tarihinin en önemli olaylarında da baş rol oynamıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında talan edilen ve neredeyse tamamen mahvolan saray 1971-1984 tarihleri arasında yeniden inşa edilerek ülkenin en önemli görüşmelerinde temsili anlamda ev sahipliği yapmaktadır. Tur sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
8. Gün
Varşova >>
29 Eki 2017 Pazar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve özel aracımızla Varşova Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1766 numaralı seferiyle 14:45’de Varşova’dan hareket ve yerel saatle  18:15’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle…
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Café Tur sorumlu değildir
Uygun Fiyatlı Turlar
Polonya turları kategorimizde sunulan Varşova turu, hem Doğu Avrupa’nın geçmişine bir göz atmanızı sağlıyor hem de keyifli bir kültür tatili yerine geçiyor. Varşova, her gezginin ziyaret etmesi gereken şehirler arasında yer alıyor ve her köşesinde keşfedecek farklı bir şey sunuyor. Varşova’yı ziyaret edip geriye mutlu tatil hatıraları ile dönmek için en uygun fırsatları, her zaman olduğu gibi Café Tur sunuyor.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit