Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

 

Portekiz Turları

Portekiz Turu | Portekiz Hakkında

Güler yüzlü ve misafirperver insanlarla dolu Avrupa’nın en renkli ülkelerinden biri olan Portekiz’de hayatınızın en güzel tatilini yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise; bu güzel Akdeniz ülkesi, tarih, sanat ve doğal güzellikleri ile Portekiz Turları kapsamında keşfedilmeyi bekliyor.
İber Yarımadası’nda yer alan Portekiz, Avrupa’da okyanusa kıyısı olan nadir ülkelerden biridir. Ayrıca Avrupa’nın en batısında bulunan bu ülke toprakları, Fenikeliler, Yunanlar, Romalılar, Cermenler ve Endülüs Emevileri gibi birçok medeniyetlerin geçişine tanık olmuştur. İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş ve Fado’nun anavatanı olan Portekiz, tarih, sanat ve doğa güzelliği bakımından oldukça görülesi bir yerdir. Ülkede Akdeniz iklimi hâkim olmakla birlikte, kış ayları oldukça ılık geçer. Orta Çağ mimarisinin güzelliklerini bugünleri saklamasını bilen Portekiz’in başkenti ise sessiz ve sakinliğiyle insana huzur veren Lizbon şehridir. Özellikle yaz aylarında birçok turisti nezaketle ağırlayan bu ülke, birbirinden güzel plajları, tarihi yapıtları, sıcakkanlı insanları ve meşhur şarabıyla herkesi kendisine hayran bırakıyor…
Ülkeyi gezmeye geçmişin güzelliği ile bugünün canlılığı harmanlayan başkent Lizbon Turları ile başlayabilirsiniz. Lizbon’da sıcakkanlı bir o kadar da renkli insanların doldurduğu meydanlarda her an farklı bir etkinliğe katılabilir, Orta Çağ’ın tarihine ait eserlerin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Bu şehirde nefis Portekiz mutfağı da değişik lezzetleriyle sizi bekliyor olacaktır. Lizbon’un sembolü Kâşifler Anıtı’na güzel bir ziyaret gerçekleştirdikten sonra görkemli Belem Kalesi’nin manzarasını hayranlıkla izleyebilirsiniz. Ayrıca Augusto Caddesi ve eğlencenin merkezi olan Bairo Alto bölgesini de gezmenizi tavsiye ederiz.
Lizbon’dan güzel anılarla ayrıldıktan sonra rotanızı ülkeye ismini veren Porto’ya doğru çevirebilirsiniz. Şarapları ile ünlü Porto, tarih ve modern arasındaki ince çizgide başarıyla yürümekle kalmıyor, Portekiz Turları ile eğlence arayanları da kendine çekiyor. Roma döneminden bu yana Avrupa’nın önemli ticaret merkezlerinden biri olan bu şehirde geçmişe yolculuk etmeye hazır olun! Ribeira Nehri kenarında yer alan Sao Francisco Kilisesi’nin görkemli mimarisine bir göz attıktan sonra şarap mahzenlerini, Fundação de Serralves Modern Sanat Müzesi ve Casa da Musica gibi önemli yerleri ziyaret etmekten geri kalmayın.
Yeni evlenen çiftler için Portekiz Turları balayı tatili için harika bir fırsat olabilir. Romantizm kokak bu ülkenin mükemmel atmosferinde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Bunun için Café Tur’un en uygun fiyatlarla sunduğu Portekiz Turları sayfasına bakmanızı tavsiye ederiz.
Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit