Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Roma Turu

ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web

Roma Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Borghese Galerisi
Borghese Galerisi

Barok stili bahçelerle çevrelenmiş bu büyük mükemmel yapı, 1613 ve 1615 yılları arasında, Alman mimar Jan Van Santen tarafından Papa V. Paul’ün yeğeni Kardinal Scipione Borghese için dizayn edilmiştir.
Villa ve koleksiyon, 1902 yılına kadar Borghese ailesine ait olarak kalmıştır.

Castel Sant Angelo
Castel Sant Angelo

MS 130 – 139 yılları arasında İmparator Hadrian için inşa edişmiş bir kaledir. Ayrıca papanın evi ve hapishane olarak da kullanılmıştır. Fatih Sultan Mehmet'in oğlu Cem Sultan da hapishanede mahkum edilenler arasında bulunmaktadır. Önceki papalar tarafından tehlike durumlarında korunma amaçlı buraya saklanılmıştır.

Circus Maximus Stadyumu
Circus Maximus Stadyumu

Roma’nın en eski ve en büyük stadyumudur. MÖ 46’da Sezar tarafından yapılmıştır, bazı kısımları taştan yapılmıştır. Bu stadyum MS 550 yılına kadar tekerlekli araba yarışı ve toplu eğlenceler için kullanıldı.

Domus Aurea
Domus Aurea

Latince "Altın Ev" anlamına gelen Domus Aurea, 64 yılında Roma'da meydana gelen Büyük Roma Yangını yangını sonucu, Esquiline tepesi eteklerindeki Aristokratlara ait evlerin yanmasıyla ortaya çıkan geniş alandan faydalanmak isteyen Roma İmparatoru Nero tarafından yaptırılmış olan ve büyük bir alana yayılan villadır.

Dört Nehir Çeşmesi
Dört Nehir Çeşmesi

Dört nehir çeşmesi, Piazza Navona’da yer alan bir çeşmedir. “Fountain of Four Rivers” ya da “Fontana dei Quattro Fiumi” olarak bilinir. 1651 yılında Gian Lorenzo Bernini tarafından Papa Innocent X için yapılmıştır. Dört Nehir Çeşmesi’nin tasarımı bir yarışma sonucunda belirlenmiştir. Çeşmenin ismi dört kıtadaki dört nehrin dört tanrısından gelir. Bu nehirler şunlardır: Afrika’daki Nil, Asya’daki Ganj, Avrupa’daki Danube ve Amerika’daki Plata’dır.

İspanyol Merdivenleri
İspanyol Merdivenleri

İspanyol merdivenleri, Francesco de Sanctis tarafından 1725 yılında açılan ve Trinita dei Monti Kilisesine çıkan merdivenlerdir. Roma'ya giden herkesin ziyaret ettiği yerlerin başında gelir.

Kolezyum (Colosseum)
Kolezyum (Colosseum)

Roma Krallarının halkı ve kraliyet ailesini eğlendirmek üzere Gladyatörlerle aslanları savaştırdığı dövüşlerin izlenmesi için yaptırdığı Collesium, toplamda 55.000 kişi kapasitelidir. Yüksekliği 50 metreyi bulan antik yapının İtalya’ya gelen herkes tarafından mutlaka görülmesi gerekmektedir.

Pantheon
Pantheon

Bütün tanrıların tapınağı olarak bilinen Pantheon Tapınağı, Roma’nın pagan dönemine ait en önemli eserlerinden biridir. İnşası M.Ö 118 yılına kadar uzanmaktadır. Sadece tepesinde bulunan bir delikten ışık alan tapınak başlı başına bir mimari harikadır. Bu deliğin bulunduğu kubbe aynı zamanda dünyanın en geniş kubbesidir. İlk kurulduğunda pagan tapınağı olarak kurulsa da bugün kilise olarak kullanılan Pantheon’da ünlü ressam Raphael’in mezarının yanı sıra İtalyan Bayrakları’nın renklerini temsilen yapılan Margherita Pizzası’nın ithaf edildiği Kraliçe Margherita’nın mezarı da bulunmaktadır.

Piazza Del Popolo
Piazza Del Popolo

Piazza del Popolo, şehrin kuzey girişinde bulunan meydandır. Roma’daki en büyük meydandır. Kimi zaman pop konserlerine, siyasi olaylara, gösterilere ve yeni yıl kutlamalarına ev sahipliği yapar.

Piazza Navona
Piazza Navona

Eski bir stadyum şeklinde inşa edilmiş olan meydan Roma’daki en ünlü meydanlardan biridir. Romalılar döneminde bu alan Dominitian Stadyumu olarak kullanılmakta ve 30.000 kadar izleyici almaktaydı. Piazza Navona da bu stadın ölçülerinde ve şeklinde inşa edilmiştir.

Piazza Venezia
Piazza Venezia

Şehrin en ünlü meydanlarından birisidir. Yüzyıllarca Venediklilerin hüküm sürdüğü İtalya topraklarında Papalık yani Latin devleti için, şehirde bir elçilik binası açmıştır. Sonradan ise, meydan, buradaki elçilik binasından etkilenerek “Venedik Meydanı” olarak anılmaya başlanmıştır.

Roma Şehir Merkezi
Roma Şehir Merkezi

İtalya’nın en güzel şehri olarak değerlendirilen Roma, Avrupa’da en çok turist çeken yerlerden biridir. Muhteşem sarayları, yüzyıllık kilise ve bazilikaları, antik kalıntıları, anıtları, heykelleri, sanat eserleri gibi birçok şeyle dünyanın en zengin şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Roma Ulusal Müzesi
Roma Ulusal Müzesi

1981 yılında devlet tarafından açılan müzenin ilk katında Romalı sanatçıların Yunan Helenistik döneminden esinlenerek yaptığı heykeller bulunur. Bunların arasındaki en önemli parçalar, il Generale di Tivoli, La Fanciulla di Anzio ve Efebo’dur. İkinci katında farklı yapılardan alınmış dekoratif mimari eserler bulunur. Burada ayrıca Grottarossa’nın mumyası görülebilir.

San Pietro Bazilikasi
San Pietro Bazilikasi

60.000 kapasitesi bulunan ve 23.000 m2 ‘lik alana kurulmuş olan bazilika Vatikan’da bulunmaktadır. Roma’daki en büyük dört bazilikadan ikincisidir. İnanışa göre Aziz Petrus’un mezarı üzerine kurulmuştur. Michelangelo'nun ünlü Merhamet Heykeli’nin de bulunduğu kilisede 323 merdiveni tırmandıktan sonra muhteşem bir manzara karşınıza çıkmaktadır. Gerek Michelangelo’nun tavanlarını süslediği kubbe gerekse 110 metreden Roma ve Vatikan manzarası çok güzeldir. Bazilika’nın alt katında ise daha önceden papalık yapmış kişilerin mezarları ve lahitleri bulunmaktadır. Yapıtın hemen önünde dikkatinizi çekecek olan renkli giysileriyle İsviçreli askerler bulunur. Askerlerin özellikle İsviçrelilerden seçilmesinin nedeni ise tarih boyunca Papalığa hiç saldırmamış ve sadık kalmış olan ülkenin İsviçre olmasındandır.

San Pietro Meydanı
San Pietro Meydanı

Vatikan devleti ve şehrinde yer alan, aynı zamanda devletin en ünlü meydanıdır. Aziz Petrus Meydanı her yıl binlerce Katolik'in ibadet için geldikleri Aziz Petrus Bazilikası'nın önünde geniş bir alan üzerinde yer alır. Alan dünyanın en büyük meydanlarından biridir.

Sistine Şapeli
Sistine Şapeli

Vatikan'da bulunan bir şapeldir. Katolik Kilisesi'nin lideri Papa'nın resmi ikâmetgahıdır.
Vatikan devletinin en ünlü mekȃnlarından biri olan Sistina Şapheli, günümüzde Vatikan müzeleri güzergȃhına dahil edilmiştir. Papa seçimlerinin yapıldığı mekȃn olmasıyla tanınır.

Trevi Çeşmesi
Trevi Çeşmesi

Roma’nın klasik ve Barok Mimarisi’ni bir arada yansıtan en güzel eserlerinden biri de Fontana di Trevi yani Trevi Çeşmesi’dir. Aşk Çeşmesi olarak da anılan Trevi Çeşmesi, mitolojik deniz tanrısı Neptün’ü tasvir ettiği gibi deniz yaşamını yansıtan ayrıntılar da içermektedir. Şehre gelen turistlerin oldukça dikkatini çeken bu çeşmenin havuzuna para atıp dilek tutmak da özel bir gelenek haline gelmiştir.

Vatikan Müzesi
Vatikan Müzesi

Vatikan'da bulunan dünyanın en büyük müzelerinden birisidir. Bu müze Roma Katolik Kilisesi tarafından Rönesans'da inşa edilmiş olup, dünyanın önemli heykellerine ev sahipliği yapan önemli bir binadır.

Via Condotti
Via Condotti

Via Condotti Roma’daki en ünlü ve en güzel caddelerden biridir. Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu cadde, Via del Corso’dan Spain’s Square (İspanya Meydanı)’e gider. Günümüzde Via Condotti kıyafet, deri, mücevher gibi ürünlerin satıldığı ünlü markaların olduğu bir yerdir.Nereye Gidilir?Roma Forumu
Avrupa’da nüfusun ilk kez 1 milyona ulaştığı kent olan Roma’daki antik Roma Forumu, ilk kurulduğunda şehrin pazar yeriydi. Antik Roma Çağı’nda imparatorluk topraklarının başlangıç noktası sayılan Roma Forumu, zamanla mimarinin gelişmesi ve yeni kamusal alanların foruma eklenmesiyle burası şehrin en önemli merkezi haline geldi ve siyasetten ticarete ve kültürel faaliyete kadar her konuda Roma Forumu halkın etkileşim noktası oldu.

Vatikan
Roma şehrinin sınırları içerisinde bulunan Vatikan, dünyanın en küçük ülkesidir. Hıristiyan Katolik dünyası açısından çok büyük bir önemi olan Vatikan, Papalık kabul törenleri,  geniş St. Peter Meydanı, ve geleneksel kıyafetli muhafızların koruduğu kiliseleriyle oldukça ünlüdür. Kendisine ait bir ordusu olmadığı için, İsviçreli ve Katolik olması zorunlu olan kişilerden seçilen bu askerlerin San Piedro Bazilikası’nın önünde gün içerisinde yaptıkları törensel nöbet değişimleri, görsel bir şölene dönüşür. Askerlerin özellikle İsviçre vatandaşlarından seçilmesinin nedeni ise tarih boyunca papalığa karşı savaşmamış tek milletin İsviçreliler olmasıdır.

Collosseum
Roma krallarının, halkı ve kraliyet ailesini eğlendirmek üzere Gladyatörlerle aslanları savaştırdığı dövüşlerin izlenmesi için yaptırdığı Collesium, toplamda 55.000 kişi kapasitelidir. Yüksekliği 50 metreyi bulan antik yapı, bir çok seyahat otoritesi tarafından, dünyada mutlaka gereken yerler arasında gösterilmektedir.

Trastevere Bölgesi
Trastevere Bölgesi, Roma’nın en bohem ve huzurlu semtlerinden biridir. Semtin Arnavut kaldırımlı sokakları, balkonlarından sarkan sardunyaları, iç tasarımında kullanılan renkleri ile mimari bir harika olan St. İgnazio Kilisesi semtin görülmeye değer ayrıntılarıdır.  İsmini kıyısında bulunduğu Tiber Nehri’nden alan Trastevere, birçok cafe, bar ve butiğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Basilica di San Giovanni
14. Yüzyılda inşa edilen kilise 1870 yılına kadar Papaların resmi taç giyme törenlerine ev sahipliği yapmıştır. Mülkiyeti Papalığa ait olan kilise bugün Papa’nın vaazlarının verildiği yerdir.

Pantheon Tapınağı
Bütün tanrıların tapınağı olarak bilinen Pantheon Tapınağı, Roma’nın pagan dönemine ait en önemli eserlerinden biridir. İnşası M.Ö 118 yılına kadar uzanmaktadır. Sadece tepesinde bulunan bir delikten ışık alan tapınak, başlı başına bir mimari harika olarak nitelendirilmektedir. Bu deliğin bulunduğu kubbe aynı zamanda dünyanın en geniş kubbesidir. İlk kurulduğunda pagan tapınağı olarak hizmet verse de, bugün kilise olarak kullanılan Pantheon’da ünlü ressam Raphael’in mezarının yanı sıra İtalyan bayrağının renklerini temsilen yapılan Margherita Pizzası’nın ithaf edildiği Kraliçe Margherita’nın mezarı da bulunmaktadır.

San Piedro Bazilikası
60.000 kapasitesi bulunan ve 23.000 m2 ‘lik alana kurulmuş olan bazilika Vatikan’da bulunmaktadır. Roma’daki en büyük dört bazilikadan ikincisidir. İnanışa göre Aziz Petrus’un mezarı üzerine kurulmuştur. Michelangelo'nun ünlü Merhamet Heykeli’nin de bulunduğu kilisede 323 merdiveni tırmandıktan sonra muhteşem bir manzara karşınıza çıkmaktadır. Bazilika’nın alt katında ise daha önceden Papalık yapmış kişilerin mezarları ve lahitleri bulunmaktadır. Yapıtın hemen önünde dikkatinizi çekecek olan renkli giysileriyle İsviçreli askerler bulunur. Askerlerin özellikle İsviçrelilerden seçilmesinin nedeni ise tarih boyunca Papalığa hiç saldırmamış ve sadık kalmış olan ülkenin İsviçre olmasıdır.

Pompei Antik Şehri
Roma’ya oldukça yakın bir konumda, Napoli şehri yakınlarında bulunan Pompei Antik Kenti, Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucu etrafındaki canlı-cansız tüm nesnelerin taşlaştığı antik kenttir. 1997 yılında UNESCO Dünya Mirasları kapsamında korumaya alınan Pompei Antik Şehri, İtalya’nın en popüler turistik merkezlerinden olup, içinde Roma İmparatorluğu’nun şehir yaşamına dair birçok ayrıntıyı barındırmaktadır.

Fontana Di Trevi (Trevi Çeşmesi)
Roma’nın klasik mimari ve Barok mimarisini bir arada yansıtan en güzel eserlerinden biri Fontana di Trevi yani Trevi Çeşmesi’dir. Aşk Çeşmesi olarak da anılan Trevi Çeşmesi, mitolojik deniz tanrısı Neptün’ü tasvir ettiği gibi deniz yaşamını yansıtan ayrıntılar da içermektedir. Şehre gelen turistlerin oldukça dikkatini çeken bu çeşmenin havuzuna para atıp dilek tutmak da özel bir gelenek haline gelmiştir.

San Gioacchino Kilisesi
19. Yüzyıl’da Papalık’ın içine düştüğü ekonomik kriz nedeniyle yaptığı çağrı üzerine dünyanın dört bir yanından gönderilen yardımlarla inşa edilen kilise Roma’nın Lazio bölgesinde bulunmaktadır. Kilise’nin giril tavanına her ülkeye teşekkür mahiyetinde mermer süslemelerle devletlerin ismi yazılmıştır. Dönemin Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit de hem maddi yardım yapmış hem de inşasında kullanılmak üzere malzeme yardımı yapmıştır.
 Ne Yapılır? • San Crispino’da ünlü Roma dondurmalarından mutlaka tadın.
 • Meşhur ve birbirinden farklı İtalyan pizzalarından tadın.
 • İtalyanlara özgü bir likör olan Limoncello’yu mutlaka deneyin.
 • İspanyol Merdivenleri’ne oturup manzaranın keyfini çıkarın.
 • La Bocca Della Verita  (Hakikatin Ağzı) heykelinin ağzına elinizi koyarak yalan testinden geçin.
 • Vatikan’a çok yakın olan Gran Caffe Borgo’da kahve ve pasta molası verin.
 • Geleneksel Baccala (tuzda morina balığı) yemeğini tadın.
 • Campo de’ Fiori Pazarı’nda alışverişe çıkın.
 • Camponeschi’de bir kadeh şarap için ve lezzetli bir akşam yemeği yiyin.Ne Alınır?Roma’da her kesimden insanın zevkine ve bütçesine hitap eden birbirinden farklı mağazalar bulunmaktadır. Dünyada modanın merkezi olarak gösterilen şehrin ünlü Via Condotti Caddesi’nde Gucci, Valentino ve Prada gibi ünlü markaların mağazalarını bulabilir, Via del Corso’da zincir mağazalarda, Via del Tritone, Via Nazionale ve Via Cola di Rienzo caddelerinde ise daha uygun fiyatlı alışveriş olanaklarını inceleyebilirsiniz. Antika ve eski eşya meraklılarının ise yolu mutlaka Via Margutta, Via del Babuino, Via Giulia, Via de Coronari ve Via Sannio’dan geçmelidir. Vintage giysi, alet, mobilya ve aksesuarlara meraklıysanız Via Leoni caddesi çok doğru bir seçim olacaktır. Şehrin günlük yaşamına tanık olmak ve alışveriş kültürünü yakından tanımak istiyorsanız Campo de Fiori’de her sabah kurulan meyve sebze pazarını gezebilirsiniz. Pazar gezinizi bitirdikten sonra dilerseniz civardaki butiklere göz atabilirsiniz.

Castel Romano
Roma’nın dışında yer almasına rağmen alışveriş tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bir outlet mağazası olan Castel Romano’da ünlü markaları %70 oranında indirimlerle satın alabilirsiniz. Termini bölgesinden belirli saatlerde kalkan servislerle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
Adres: Via del Ponte di Piscina Cupa, 64 00128 Roma, İtalya
Tel: 06 505 0050 

Boccanera
Prada, Dolce&Gabbana ve Prada gibi birçok ünlü markanın ürettiği birbirinden farklı ayakkabıyı satın alabileceğiniz Boccanera Roma’nın en merkezi yerlerinden birinde faaliyet göstermektedir. Piazza Testaccio’da bulunan mağazada zorlanacağınız tek şey çeşit çeşit güzellikteki ürünlerden seçim yapmak olacak.
Adres: Luca della Robbia, 36 (Testaccio)
Tel: 06 575 0847

Studio Forme
İtalyan mimarlar ve tasarımcıların iş birliği ile kurduğu Studio Forme’de cam vazo, bardak, heykel ve lambalara kadar her türlü dekoratif ve hediyelik eşyayı bulabilirsiniz.
Adres: Via di Santa Cecilia 30 A/B 
Tel: 06 581 2127 Web Sitesi: http://www.studioformeroma.it/ 

Sharm
Mısırlı iki kardeşin kurduğu Sharm’da doğal taşlardan yapılmış çok sayıda takı, toka ve mücevherin yanında Hint şalları ve atkıları da bulabilirsiniz. 
Adres: Via della Scala, 70 
Tel: 06 583 34477

Natural Shoes
Amerika’daki Birkesntocks tarzı ayakkabıların fiyatlarına göre çok daha ucuza doğal Birkesnstocks tarzı ayakkabıları bulabileceğiniz bu mağaza ayak sağlığına önem veren ve rahat ayakkabı arayanlar için ideal bir mağaza.
Adres: Via della Lungaretta 94
Tel: 06 581 1190 Ne Yenir?İtalyan Mutfağı, kökeni milattan öncesine kadar dayanan çok eski ve köklü bir yemek kültürüne sahiptir. Yunan, Yahudi, Bizans ve Arap mutfaklarından etkilenmiş olup soslarla, makarnalarla ve pizzalarla tüm dünyaca tanınan ve sevilen bir mutfaktır. Roma’da şehrin her yerinde farklı damak zevklerine ve farklı bütçelere hitap eden birçok restoran bulunurken restoran ve cafeler servis kalitelerine ve ücretlerine göre farklı isimler almaktadır. Örneğin Ristoranteler, şehrin en şık ve lüks restoranları olarak kabul edilmektedir. Bu restoranlarda hem İtalyan hem de dünya mutfağından geniş bir yemek ve şarap menüsü bulabilirsiniz. Trattoria adı verilen daha küçük restoranlarda ise genellikle yöresel lezzetler bulunmaktadır ve fiyatlar daha makul düzeydedir. Osteria adı verilen lokantalar ise daha çok ailenizle yemek yiyebileceğiniz küçük ve şirin mekânlardır. Pizzerialar isminden anlaşıldığı üzere, ülke mutfağında önemli yer tutan çeşitli pizzaları bulabileceğiniz yerlerdir. Kahve, tost, sandviç ya da küçük atıştırmalıklar içinse Paninotecaları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde her tip restoranı kolaylıkla bulabilirsiniz, fakat gerçek İtalyan lezzetlerini keşfetmek istiyorsanız Trastsevere’nin arka sokaklarında bulunan trattoriaları ya da Roma-Yahudi mutfağından menüler sunan mekanları tercih etmelisiniz.

Dar Filettaro
Açık havanın keyfini çıkararak romantik bir akşam yemeği için ideal olan Dar Filettaro’da lezzetli menüler ve şaraplar tadarken manzaranın da keyfini çıkarabilirsiniz.
Adres: Largo dei Librari, 88, 186 Roma, İtalya
Tel:+39 06 686 40 18

Il Gelato di San Crispino
Roma, pizzalarının yanında adını tamamen doğal meyve ve sütlerden yapılmış dondurmalarıyla da duyurmuştur. Şehrin en lezzetli dondurmalarını tadabileceğiniz San Crispino’da çok farklı tatta ve çeşitte dondurmalar bulabilirsiniz.
Adres: Via della Panetteria, 42, 00187 Roma, İtalya
Telefon:+39 06 679 39 24

La Locanda del Pellegrino
İtalya’nın lezzetli güney mutfağından örnekler sunan Pellegrino’da Calabrian peynirlerinden Tropea’nın tatlı soğanlarına kadar geniş bir menü bulunmaktadır. Samimi ve sade dekorasyonuyla da evinizin sıcaklığını sunan restoranda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Lokanta Pazartesi günleri kapalıdır.
Adres: Via del Pellegrino 107
Tel: 06 687 2776 Web Sitesi: www.lalocandadelpellegrino.it

Orso Ottanta
İtalya’nın en iyi aşçılarının yetiştiği Abruzzo Bölgesi’nde eğitilen kaliteli şeflerin yemeklerini tadabileceğiniz Orsa Ottanta, İtalya Başbakanı Berlusconi’nin de akşam yemekleri için tercih ettiği bir restorandır.
Adres: Via dell'Orso, 33 00186
Tel: 06 686 4904 Web Sitesi: http://www.orso80.it/

Dal Toscano
Vatikan’da bulunan Dal Toscano, muhteşem biftekler ve kömür ateşinde hazırlanan birçok et yemeği bulabileceğiniz ünlü bir restorandır. Daha çok Toscano Bölgesi’nin yerel tatlarını tadabileceğiniz restoranda ev yapımı makarna ve Ribollita çorbası denemeye değer menülerindendir.
Adres: Via Germanico, 58, 00192 Roma, İtalya
Telefon:+39 06 3972 57 17

Pierluigi
Meydana açılan bir alanda lezzetli pizzalar, deniz mahsulleriyle hazırlanmış soslar eşliğinde sunum yapılan makarnalardan tadabileceğiniz ve muhteşem bir şarap mahzeni bulunan Pierluigi, 1938 yılından beri Romalıların lezzetine güvendiği bir restorandır. Restoran Pazartesi günleri kapalıdır.
Adres: Piazza dé Ricci 144
Tel: 06 68 61 302Ne Zaman Gidilir?Nisan’dan Haziran’a kadar olan ilkbahar ayları veya yaz kalabalığından arınmış Eylül-Ekim ayları, Roma’yı keşfetmek için en ideal dönemlerdir. Hava sıcaklıklarının en üst seviyede seyrettiği ve şehrin turist akınına uğradığı yaz ayları yerine bahar aylarında daha uygun bir bütçe ile sakin ve huzurlu bir tatil yapmak mümkündür. Eğlence ve Gece Hayatıİtalya’da gün içerisinde Siesta yapma geleneği, eğlence ve gece hayatının ritmi üzerinde oldukça etkilidir. Öğleden sonra ve akşamüzerini kapsayan süreçte uyku ve dinlenme molası veren İtalyanlar, akşam yemeklerini de uzun saatlere yayarlar ve gece hayatı ancak 23.00-00.00 gibi hareketlenir. Şehrin gece hayatı denilince akla ilk gelen bölgeler ise Testaccio ve San Larenzo’dur. Özellikle San Larenzo Bölgesi’nde bulunan bar ve gece kulüpleri, şehrin genç nüfusuna hitap etmektedir. Bunun dışında Trastevere, kendine has ambiyansıyla gece hayatı için alternatif mekânlar sunmaktadır.  

Testaccio Bölgesi San Lorenzo Bölgesi

Bar Della Pace

Tarihi şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunan Bar Della Pace açık havada şehrin kalabalığını izleyerek eğlenebileceğiniz ve bir şeyler içerken dekorasyonuyla da 19. Yüzyıl atmosferini hissedebileceğiniz bir mekândır. 
Adres: Via della Pace, 3-7, 00186 Roma, İtalya
Telefon:+39 06 686 1216

Alien 
Striptiz ve revü gösterilerinin yapıldığı kulüp özellikle gençlerin yoğunlukta olduğu bir mekândır. Geniş bir dans pistine sahip olan Ailen’da lazer ışıklar altında Dj remixleri eşliğinde dans edebilirsiniz. Pazartesi ile Pazar günleri kapalıdır.
Adres: Via Velletri, 13, 00198 Roma, İtalya
Tel:+39 06 841 22 12

Gregory’s
İspanyol Merdivenleri’ne çok yakın bir konumda bulunan Gregory’s Romalı ve uluslararası müzisyenlerin caz konserlerine ev sahipliği yapan zarif bir gece kulübüdür. Kaliteli bir gösteri izlemek ve iyi şarap tatmak isteyenler için idealdir. 
Adres: Via Gregoriana, 54, 00187 Roma, İtalya
Telefon:+39 06 679 6386

Accademia di Santa Cecilia
Klasik müzik severler için ideal olan bu mekânda ilginç programlar bulabilirsiniz.
Adres: Viale Pietro de Coubertin 34
Tel: 06 808 20 58

Morrison
Gerçek bir Irısh Pub’ın İtalyan kültürüyle harmanlandığı mekânda futbol maçları izleyebilir ve lezzetli et yemekleri yanında biranızı yudumlayabilirsiniz. Bunun yanında klasik pop ve R&B tarzında müzik dinleyebileceğiniz bir alanları da bulunmaktadır.
Adres: Via E. Quirino Visconti 88 Piazza Cavour yakınlarında)
Tel: 06 322 2265

Trimani
Roma’nın en büyük şarap barı olan mekânda birbirinden farklı ve lezzette şarap tadarak gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Adres: Via Cernaia 37b
Tel: 06 446 96 30Festival ve EtkinlikFestivaller ve dini bayramlar tarih, mimari ve sanatın günlük yaşamda çok önemli bir yer kapladığı Roma’da, tabloyu tamamlayan önemli bileşenlerdir. Özellikle Vatikan gibi Hıristiyan dünyası için önemli bir merkezi barındırması, kilise ve katedrallerde birçok programın ve dini ritüelin bir yaşam biçimi haline gelmesine katkı sağlamıştır. Bunun yanında sokak festivalleri, farklı müzik tarzlarındaki konserler ve karnavallar, eğlenmeyi seven şehir halkının kültür sanat yaşamını sürekli canlı tutmaktadır. Roma’da yılın her dönemi yapabileceğiniz bir kültür –sanat aktivitesini rahatlıkla bulabilir, ilgi alanlarınıza göre çok eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir plan yapabilirsiniz.
 

Estate Romana Festivali
Yaz aylarında düzenlenen bu etkinlik Roma’da yapılan en büyük festivaldir. Festival dâhilinde askeri geçitler, dans ve tiyatro gösterilerinin yanı sıra şehrin çeşitli bölgelerinde konserlerde düzenlenmektedir. İtalyan Hükümeti’nin de katkı sağladığı festival, kuzey İtalya’nın soğuk havasından kaçış ve Roma’ya turist çekmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenmektedir.

Noantri Festivali
Temmuz sonunda başlayan festival İtalya’nın dini kökenlerini vurgulayan bir etkinlik olmasına rağmen Hıristiyan olmayan birisinin bile kolaylıkla uyum sağlayacağı dans gösterileri ve konserlerden oluşmaktadır. San Crisogno’nun Trastevere bölgesinde bir hafta boyunca süren festival renkli görüntülere ev sahipliği yapmaktadır.

Roma Europa Festivali
Tiyatro ve müzik gösterilerinden oluşan festival genellikle Eylül ayı başlarında başlar ve bir ay boyunca İtalya’nın en başarılı performans sanatçılarına ev sahipliği yapar.

Antiques Festivali
Roma Via dei Coronari antikacılarının eserlerini sergiledikleri festival bahar aylarında düzenlenmektedir. Ancak belirtmek gerekirse alışveriş festivalinden ziyade bir açık müzayede salonu sizleri beklemektedir.

Capodanno Festivali
Her yıl 31 Aralık günü başlayıp biten festivalin amacı yeni bir yılın gelişini kutlamak ve Noel’e vurgu yapmaktır. Meydanlarda havai fişekler atılır ve ışık gösterileri düzenlenir.

Roma Kültür Festivali
Genellikle bahar aylarında düzenlenen festivalin amacı Roma’nın köklü geçmişini anlatan sanat eserlerine karşı bilinç oluşturmayı amaçlamaktadır. Festival boyunca birçok müze kamuya ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Yapıkredi World Peşin Fiyatına 3 Taksit
CardFinans Peşin Fiyatına 3 Taksit
Garanti Bonus   3 Taksit
Advantage Peşin Fiyatına 3 Taksit
Maximum   3 Taksit
Axess Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.