Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Ramazan Bayramı Sharm El Sheikh Turu

Kesin Hareketli

Sharm El Sheikh Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Ras Mohammed Milli Parkı
Ras Mohammed Milli Parkı

Dünyanın en büyük su altı milli parkıdır. Pek çok jeolojik özelliğe sahip olan Ras Mohammed Milli Parkı'nda zengin mercan resifleri, alüvyonlu ovalar, vadiler, granit ve kumtaşından dağlar ve yumuşak kum tepeleri bulunur.

Sharm El Sheikh Şehir Merkezi
Sharm El Sheikh Şehir Merkezi

Yılın 365 günü parlayan güneşi, tertemiz ve binlerce farklı deniz canlısının bulunduğu Kızıl Deniz'i, egzotik ve mistik doğu kültürü, kıvrak dansları ve ışıltılı gece hayatıyla Bin Bir Gece Masalları’ndan kopup gelmiş bir diyarı andıran Sharm El Sheikh!

Sina Dağı
Sina Dağı

Mısır'da Sina Yarımadası'nda yer alan 2,285 metre yükseklikte bir dağdır. Dinler tarihinde de önemli bir yeri vardır.

St. Catherine Manastırı
St. Catherine Manastırı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan St. Catherine Manastırı, kuruluşundan beri kesintisiz işleyen en eski manastırdır ve 3 din için de büyük önem taşır.

Tiran Adası
Tiran Adası

Su altındaki mercan adalarından oluşan ve turistik geziler düzenlenen dalış bölgesidir.Nereye Gidilir? • Ras Mohammed Milli Parkı
 • St. Catherine Manastırı
 • Sina Dağı
 • Tiran Adası
 • Naama Koyu
 • Sharm Old Town
 • Dahab SahiliNe Yapılır? • Çölde ATV ile safariye çıkın. Safari bitiminde çöl ortasına kurulmuş çadırlarda yudumlayacağınız yorgunluk çayıyla günün keyfini çıkarın.
 • Cam tabanlı Glass Boat’lar ile keyifli bir gezi yapabilirsiniz.
 • Naama Bay Caddesi’nde kokusu sokaklara yayılan nargilelerden içebilirsiniz.
 • Doğal su altı akvaryumunu ziyaret ederek kendinizi bir deniz kızı ya da Poseidon gibi hissedin.
 • Alf Leila We Leila – Bin Bir Gece Eğlencesi’ne katılın.Ne Alınır?Sharm El Sheikh’te alışveriş yapmak istiyorsanız çok para harcamayı gözden çıkarmalısınız. Standart fiyat uygulaması çoğu zaman yoktur ancak satıcılar genellikle pazarlığa açık, güler yüzlü ve sıcakkanlı insanlardır.

Il Mercato
Calvin Klein, Mac, Timberland gibi ünlü markaları bulabileceğiniz alışveriş merkezinde stil sahibi birçok mağazadan alışveriş yapabilirsiniz.
Adres: Hadabet Om El Seed Sharm El Sheikh, Tel: +20 69 3662204, 69 3662250, 69-366525

Old Market
Birbirinden farklı çeşitte baharatı ve aklınıza gelen her ürünü bulabileceğiniz Old Market, bir çeşit bitpazarı gibidir. Sharm El Sheikh’in en gözde alışveriş noktalarındandır. Minyatür deve heykellerinden ya da yerel kıyafetlerden satın alabilirsiniz.
Adres:  Al Salam Road, Madkhal El LsouqNe Yenir?Yemek alternatifi açısından çok zengin olan Sharm El Sheikh’te fast food zincirlerinden Çin, Lübnan, Mısır ve İtalyan mutfağına kadar hizmet veren birçok restoran bulabilirsiniz. Özellikle Nabq Bay ve Naama Bay’da bulunan çoğu restoranda taze deniz mahsulü bulabilirsiniz. Old Market ya da Naama Bay’da bulunan kafelerde ise nargile ve kahve içerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Little Budha
Naama Bay’ın merkezinde bulunan Little Budha, Japon ve Asya mutfağının en güzel örneklerini sunmaktadır. Çarpıcı dekorları ve uygun fiyatlarıyla şehrin gözde mekânlarındandır. Ayrıca gece yarısına kadar özel partiler ve Dj’ler eşliğinde dans edebileceğiniz bar hizmeti de bulunmaktadır.
Adres: Qesm Sharm Ash Sheikh, South Sinai, Egypt, Tel:  069 3600570

Al-Fanar
Denize sıfır restoran, bar ve plajdan oluşan Al Fanar, lezzetli İtalyan yemekleri bulabileceğiniz ve bölgenin popüler mekânlarından. Hatta Mısır’daki en iyi İtalyan Restoranı olarak da bilinmektedir.
Adres: Ras Umm Sidd, Sharm El Sheikh, Tel : +20 69 366 22 18

El-Masrien
Geleneksel Mısır lezzetlerini sunan restoranda günlük taze deniz mahsullerini de bulabilirsiniz. Özellikle Koftha dedikleri baharatlı kıyma toplarını tatmalısınız.
Adres: No.15 Old Market, Tel: +20 69 3662 904Ne Zaman Gidilir?Yıl boyunca güneş alan ve yağmurun bir istisna olduğu Sharm El Sheikh, yılın on iki ayı gidebileceğiniz bir adres. Temmuz ve ağustos aylarında şehir ne kadar hareketli olsa da, Kızıl Deniz’den esen rüzgara rağmen 40 derecelere varan sıcaklık, özellikle çocuklar ve yaşlılar için yorucu olabilir. Havanın görece serin olduğu ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde ailecek keyifli bir Sharm El Sheikh tatili geçirebilirsiniz. Eğlence ve Gece HayatıBütün gün deniz, kum ve güneşten sonra ışıltılı bir gece geçirmeye hazırlanıyorsanız birbirinden farklı eğlence kültürüne hitap eden mekânları, geniş içki menülerine sahip barlarıyla Sharm El Sheikh gece yaşamında istediğiniz her eğlenceyi bulabilirsiniz.

Pacha Night Club
Sharm El Sheikh’in gece hayatına damgasını vurmuş bir mekân olan Pacha Night Club havuz başı partileri, köpük dansı ve Chill Out tarzı müzikleriyle tanınıyor.
Adres: Naama Bay, Tel: +20 69 360 0197

Camel Bar & Roof
Büyük spor müsabakalarını canlı olarak havuz başında izleyebileceğiniz bu mekânda lezzetli atıştırmalıklar ve kokteyller bulabilirsiniz.
Adres: Camel Hotel, Naama Bay, Tel: +20 69 3600 700

Hard Rock Cafe
Amerika’nın ünlü zincir şirketi Rocn N Roll’un bir uzantısı olarak kurulmuş olan Hard Rock Cafe’de yoğun olarak batı eğlence anlayışı hâkimdir. Tavuk kanatları ve soğan halkaları eşliğinde içki servisi de yapılmaktadır.
Adres: Naama Promenade, Naama Bay, Tel: +20 69 360 2664

Pirate’s Bar
Denizci temalı dekorları, duvarlarındaki pusulaları ile dikkat çeken Pirate’s Bar, Alman, İskoç ve İrlanda biraları içebileceğiniz keyifli bir bar.
Adres: Naama Bay, Tel: +20 69 360 0136. Daha ayrıntılı bilgi için Hilton Fayrouz Resort sitesine göz atın. www.hilton.com Festival ve EtkinlikOcak- Şubat Ayı Etkinlikleri

Kıpti Noeli
Mısır nüfusunun önemli bir kısmını oluşturan Kıpti Hıristiyanları her yıl Ocak ayı başlarında yeni yılın gelişini sokak gösterileri, konserler ve tiyatrolarla coşkulu bir şekilde kutlamaktadır.

İslami Yeni Yıl
Al Hijra olarak bilinen gün Müslümanlar tarafından Hz. Muhammed’in Mekke’den Medine’ye göçünü anmak üzere kutladıkları dini bir gündür.

Birlik Günü
Her yıl 22 Şubat tarihinde kutlanan Birlik Günü ulusal bir gün olmasına rağmen özellikle kutlamaları izlemeye gelen birçok Avrupalı bulunmaktadır. Birlik Günü yoğunluğu nedeniyle otellerde rezarvasyon sorunları yaşanabilir. Ancak diğer sezonlardan farklı olarak yöneticiler, misafirlere Mercan Kayalıkları’na daha yakından bakma fırsatı tanımaktadır. Ayrıca Sina Dağı’nda toplanılır ve birçok taksi o gün Sina Dağı’na yolcu taşır.

Mart- Mayıs Ayı Etkinlikleri

Kıpti Paskalyası
Kıpti Hıristiyanlarının dini takvimlerinde çok önemli bir yer tutan paskalya geldiğinde ölenlerin anısına ve yoksulları doyurmak amacıyla dev ziyafetler verilmektedir.

Shem El Nessim
Türkçeye rüzgarı hissetmek olarak çevirebileceğimiz Shem El Nessim Günü, Sharm El Sheikh’te baharın geldiğini müjdeler. Kıpti Paskalyası’ndan bir hafta sonra Nisan ayında kutlanan bu gün ulusal bir gün olmasından dolayı neredeyse bütün dükkânlar ve alışveriş merkezleri kapalıdır.

Uluslararası Deve Yarışları
Daha yerel bir özellik taşıyan bu festivalde yarışmacılar develeriyle birlikte yarışlara katılırlar. Yarışmayı kazanan deve Sina Yarımadası’nın en güzel ve en hızlı devesi seçilmektedir. Her yıl geleneksel olarak Nisan ayında yapılmaktadır.

Ulusal Balık Avı Yarışı
Kızıldeniz’in birbirinden güzel ve farklı balıklarının avlanıldığı bu festivalin amacı Sharm El Sheikh’in balıkçı kasabası olduğu günleri ve eski gelenekleri yaşatmak için düzenlenmektedir. Her yıl Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilir.

Haziran- Temmuz Ayı Etkinlikleri

Tahliye Günü
Her yıl Haziran ayında kutlanan Tahliye Günü, ulusal bir bayramdır. 1953 yılında ilan edilen Cumhuriyeti ve 1956 sona eren yabancı güçlerin ülkeden çıkarılmasını kutlamak amacıyla düzenlenmektedir.

Uluslararası Alışveriş ve Turizm Festivali
Ülkenin turizm ve alışveriş potansiyelini artırmak üzere düzenlenen bu festivalde otel fiyatlarından, giyim ve aksesuara kadar her konuda müthiş indirimler ve fırsatlar bulabilirsiniz. Restoranların da fiyatlarında indirim yaptığı Temmuz ayı Sharm El Sheikh’e gitmek için ekstra bir neden olabilir.

Uluslararası Dalış Yarışları
Dünyanın dört bir yanından su altı sporları meraklılarının ve sporcularının akın ettiği bu festivalde insanlar birincilik ödülleri için kıyasıya yarışmaktadır.  Her yıl ekim ayında düzenlenen bu etkinliğine dünyanın dört bir yanından insan katılmaktadır.

Uluslararası Balık Avı Yarışı
Bu etkinlik Mayıs ayında yapılan balıkçılık yarışlarıyla benzerlik göstermekle beraber uluslararası bir nitelik taşımaktadır. Balıkçılık ve avlanma sporlarıyla ilgilenen herkesin merak konusu olan bu etkinlik dünyanın dört bir yanından gelen balıkçıları ağırlamaktadır.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit