Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Singapur Turu

Singapur Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Arab Quarter
Arab Quarter

Singapur genelinde farklı kültürlere ait çeşitli sokak ve mahalleler bulunuyor. Bu bölgelerden en önemlilerden biri de Arap Quarter’dır. Kültürümüze en yakın olanı Arab Quarter‘ın en dikkat çeken noktası Sultan Camii (Masjid Sultan). Çok güzel bir mimariye sahip olan yapının geçmişi 19. yüzyılın başlarına dayanıyor. Bölgede yer alan Haji Lane isimli ufak sokak ise Singapur’un en meşhur fotoğraf çekim noktalarından. Bu ufak sokak boyunca birçok tasarım dükkânı var. Arab Street boyunca ise birçok Türk restoranı, halıcı ve hediyelik eşya satan dükkânlar yer alıyor. “Bugis” metro durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz.

Buddha Tooth Relic Temple
Buddha Tooth Relic Temple

Chinatown’un en dikkat çeken yapılarından olan Buddha Tooth Relic Temple, Singapur’da görülmesi gereken en güzel tapınaklardan biridir. Girişin ücretsiz olduğu tapınakta ibadet edenleri seyredebilirsiniz. Üstelik tapınak içinde fotoğraf ve video çekimi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Yağmur tanrısına adanan bu tapınağın içi de dışı kadar etkileyici. Bu tapınakta birbirinden orijinal fotoğraflar çekebilirsiniz.

Chinatown
Chinatown

Chinatown yani Çin Mahallesi, Singapur’un en renkli bölümlerinden biri olarak dikkat çeker. Singapur’da yaşayan toplumun yaklaşık %70’inin Çinli olduğunu düşünürsek Çin Mahallesi’nin de şehir için ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.  Singapur gezilecek yerler bakımından önemli bölümlerinden olan bu mahallede gezerken Chinese Heritage Center adındaki Çin kültürünün anlatıldığı müzeyi, Sri Mariamma Temple adındaki tapınağı ve Buddha Tooth Relic adındaki muhteşem tapınağı gezebilirsiniz. Chinatown alışveriş severler için de burası tam bir cennet. Singapur’daki en geniş ve ekonomik hediyelik eşya seçeneklerini burada yol boyu uzanan dükkânlarda bulabilirsiniz. Ayrıca Çin çayı ve bitkisel ilaç alışverişi yapmak isterseniz Chinatown tam adresi. Chinatown metro durağı ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Gardens by the Bays
Gardens by the Bays

Burası bitkilerin insanlarla olan ilişkisinin anlatıldığı, 101 hektar büyüklükteki dünyanın en orijinal parklarından biridir.  Yeşilin her tonunu barındıran bu parkta birbirinden ilginç bölümler var. Parkın en dikkat çeken yapıları ise “SuperTrees” adındaki özel ağaçlar. Bu özel ağaçlar park için gerekli güneş, yağmur suyu ve gölgelik alan gibi birçok önemli ihtiyacı karşılıyor. Dilerseniz ağaçlar arasında oluşturulan özel platformda gezebilirsiniz. “SkyWay” adındaki bu yürüyüş yolunda ayrıca yürüyebilirsiniz. Parkın en güzel etkinliği ise her akşam 19.45 ve 20.45 saatlerinde (sezona göre değişiklik gösterebilir) düzenlenen ışık ve ses gösterileri. Gösteri boyunca 18 ağaç çok güzel bir gösteriye sahne oluyor. SuperTrees dışında parkta “Cloud Forest” adında çok güzel bir bölüm var. Burada 42 metre yüksekliğe sahip dünyanın en büyük iç mekân şelalesi var. Cloud Forest, “Secret Garden”, “Lost World” gibi tematik bölümlerin yer aldığı bu alanı gezmek 45-60 dakikalık bir zaman alıyor.

Little India & Mustafa Centre
Little India & Mustafa Centre

Singapur’da görülmesi gereken diğer kültürel nokta ise Little India yani Küçük Hindistan’dır. Singapur’da ciddi bir Hint nüfusu var, çoğu yerde olduğu gibi Hintliler burada da kendi bölgelerini oluşturmuş. Zaten Singapur’un en önemli özelliklerinden biri ülkede yaşayan etnik gruplara aynı oranda haklar sağlanması. Ana caddesi Serangoon Road olan bölgede yer alan Sri Veeramakaliamman Temple adındaki tapınak oldukça ilgi çekicidir. Yine burada yer alan Mustafa Centre ise Singapur’un en meşhur alışveriş noktalarından. 24 saat açık olan Mustafa Centre çok katlı, büyük bir pasaj. İçerisinde ise yok yok. Çikolatadan hediyelik eşyaya, elektronik ürünlerden kıyafetlere her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca bölgede Hint yemeği deneyebileceğiniz onlarca restoran var. “Little India” metro durağı ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Marina Bay Sands Oteli & SkyPark
Marina Bay Sands Oteli & SkyPark

Singapur kartpostallarındaki muazzam yapısı ile dikkat çeken ve 2010 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Marina Bay Sands Oteli,  tam 5,7 milyar dolara mal olmuş dünyanın en ünlü yapılarından biridir. 3 gökdelen ve üzerinde yer alan gemi figürü ile otel son dönem Singapur görsellerinin vazgeçilmez öğesidir. “Otel” olarak adlandırsak da burası dev bir kompleks. Yapı içerisinde otel dışında alışveriş merkezleri, restoranlar, gösteri merkezi gibi birçok alan var. Otelin en dikkat çeken bölümü ise en tepede yer alan ve yüzerken adeta sonsuzlukta yüzüyor havası hissettiren “Infinity Pool” yani “Sonsuzluk Havuzu”. Ayrıca otelin en tepesinde yer alan “SkyPark” adlı seyir terasına çıkabilirsiniz. Seyir terası gemi figürünün en uç noktasında yer alıyor ve olağanüstü bir Singapur manzarası sunuyor. Terasta geçireceğiniz sürenin bir sınırı yok. Yalnız terasa yağmurlu havada çıkmak pek keyifli olmayabilir. 

Merlion Heykeli
Merlion Heykeli

Singapur gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken Merlion Heykeli, ülke ile özdeşleşen bir heykeldir. 8,6 metre uzunluktaki yarı balık yarı aslan şeklindeki heykel, Singapur’un simgesi olarak kabul ediliyor. Şehrin orijinal adı “Singapura” yani İngilizce “Lion City“ kelimesinden geliyor. 70 tonluk heykeli bu ülkeye gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği turistik noktalardan biridir. Singapur’un simgesi önünde bir fotoğraf çektirmeden şehirden ayrılmayı düşünmeyin. Üstelik arka planda Singapur’un bir diğer simge yapısı olan Marina Bay Sands Oteli yer alıyor, bu iki simge yapı ile birlikte güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. “Raffles Place” metro durağından 5-10 dakikalık bir yürüyüşle heykelin olduğu alana ulaşabilirsiniz.

Orchard Road
Orchard Road

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğa sahip olan Orchard Road sadece Singapur’un değil, dünyanın da en ünlü caddelerinden biridir. Caddeyi önemli kılan ise cadde boyunca yer alan alışveriş merkezleri. Orchard Road üzerinde yer alan tam 22 alışveriş merkezi ile yalnızca Singapur’un değil Asya’nın en ünlü alışveriş noktalarından. Cadde başındaki ION Orchard, buranın en ünlü alışveriş merkezidir. Bunun dışında Paragon ve 313@Somerset de bölgenin en dikkat çeken diğer yerler. Caddenin diğer ucundaki Plaza Singapura ise daha az markanın yer aldığı halk işi sayılabilecek bir mekân. Orchard Road’a; “Orchard”, “Somerset” ve “City Hall” metro durakları üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Sentosa Adası
Sentosa Adası

Singapur’da çoğu eğlence parkını içinde bulunduran Sentosa Adası, sunduğu eğlence alternatifleriyle ülkedeki en popüler yerlerden biridir. Şehrin güneyinde yer alan ada, Singapur’un turistleri eğlendirip ülkeye döviz kazandırdıkları muhteşem bir proje. “Eğlence Adası” içinde yok yok. Nakit ve zaman kısıtlamanız yoksa yalnızca bu adada bile birkaç gün boyunca gezebilirsiniz. Sentosa Adası içerisinde; Universal Studios eğlence parkı, Madame Tussauds balmumu müzesi, iFly Singapore adındaki uçuş simülatörü, Tiger Sky Tower adında seyir kulesi, MegaZip Adventure Park, Wave House adındaki sörf havuzu, Trick Eye Museum adındaki sıra dışı müze gibi eğlence dolu yerleri görebilirsiniz. Bunun dışında deniz keyfi yapmak isterseniz de Siloso Beach tam sizlik. Sentosa Adası’nı kısaca anlatmak imkânız… Bu nedenle Singapur’a sırf Sentosa Adası’nı ziyaret etmek için bile gitmelisiniz.

Singapore Flyer
Singapore Flyer

165 metre yüksekliğe sahip Singapore Flyer, şehrin dünyaca ünlü dönme dolabıdır. 2008-2014 yılları arasında dünyanın en yüksek dönme dolabı olma unvanına sahip olan bu yapı şehrin simge yapılarından biridir. Dönme dolap içerisinde birçok tur seçeneği var. Sadece seyir amaçlı dönme dolaba binebileceğiniz gibi yemekli turlara da katılabilirsiniz. Her gün 08.30-22.00 hizmet veren dönme dolapta 1 tam tur 30 dakika sürüyor. Özellikle bu dönme dolaba gece çıkmak eğlenceli olabilir. “Promenade” metro durağı üzerinden bölgeye ulaşabilirsiniz.

Singapur Botanik Bahçesi
Singapur Botanik Bahçesi

UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Singapur Botanik Bahçesi, Asya’nın en güzel yeşil alanlarından biri olarak dikkat çekiyor. 1859 yılında kurulan park, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için çok ideal. Parkın en dikkat çeken bölümü ise turistlerin akınına uğrayan Orkide Bahçesi’dir. Park girişinden yaklaşık 1,3 kilometre uzaklıkta yer alan Orkide Bahçesi’nde 1200 türde, dünyanın en geniş orkide bahçesi bulunuyor. Singapur’un simgesi olan orkideleri yerinde incelemek için bile bu parkı ziyarete gelenler oldukça fazladır. Parkın hediyelik eşya bölümünde birbirinden orijinal hediye çeşitleri mevcut. Parka “Botanic Gardens” metro durağı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Singapur Hayvanat Bahçesi
Singapur Hayvanat Bahçesi

1973 yılında açılan ve 28 hektar alana yayılan Singapur Hayvanat Bahçesi, Asya’nın en önemli hayvanat bahçelerinden. Yaklaşık 315 türde hayvanın yer aldığı yer yıllık 1.7 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu hayvanat bahçesinde hayvanlar mümkün olduğunca özgür bırakılmıştır. Bu nedenle tesis için birçok ödül almıştır. Dilerseniz Night Safari adındaki gece safari turlarına katılarak vahşi hayvanları görebilirsiniz.

Universal Studios
Universal Studios

Sentosa Adası’nda yer alan Universal Studios, Singapur’da görülmesi gereken en eğlenceli noktalardan biridir. Universal Studios temasını kısaca anlatmak gerekirse; burası film temalı bir eğlence parkı. Lunaparktan farkı ise park ünlü filmlerin temalarına sahip çeşitli bölümlere sahip olmasıdır. Yani bir bölümde Transformers teması varken diğer bölümde ise Madagascar teması var. Parkı doyasıya yaşayabilmeniz için en azından yarım günden fazla süre ayırmanız gerekiyor. Nereye Gidilir? • Clarke Quay
 • Bugis Street Market
 • Raffles Hotel
 • Sri Mariamman Temple
 • Jurong Kuş Parkı
 • Asian Civilisations Museum
 • Boat Quay
 • Riverside Point
 • Singapore Art Museum
 • ArtScience Museum
 • National Museum of Singapore
 • Esplanade Tiyatrosu
 • St Andrew’s Cathedral
 • Sri Veeramakaliamman Temple
 • Siloso Beach
 • Madame Tussauds Singapore
 • iFly ExperienceNe Yapılır? • Marina Bay Sands Oteli’nin terasında Sonsuzluk Havuzu’nda mutlaka yüzün
 • Singapur Hayvanat Bahçesi’nde hayvanlara hiç olmadığınız kadar yakın olun
 • Merlion Heykeli’nin önünde bir fotoğrafınız olmalı
 • Şehrin dünyaca ünlü dönme dolabı Singapore Flyer’da daha önce hiç görmediğiniz manzaralara şahit olun
 • Gardens by the Bays’da yeşilin tüm renklerine şahit olun
 • Sadece Singapur’un değil dünyanın en ünlü caddelerinden Orchard Road’ı baştan sonra keşfedin
 • Sentosa Adası’nda yer alan Universal Studios’ta kendinizi bir filmin ortasında hissedin
 • Chinatown’ın renkli sokaklarında doyasıya alışveriş yapın
 • Singapur kültürünü yakından tanımak adına şehirdeki tapınak ve müzeleri gezinNe Alınır?Singapur içim tam anlamı ile bir alışveriş cenneti demek yanlış olmaz. “1000 Alışveriş Merkezli Ada” olarak anılan kentte modern ürünler, etnik eşyalar, hediyelikler ve özel tasarımlar her zevke uygun bir ortam yaratmaktadır. Özellikle yıl ortasında gerçekleştirilen Büyük Singapur Alışverişi (Great Singapore Sale) alışveriş tutkunları için özel bir dönemdir. Bu dönemde mağazaları bir indirim çılgınlığı sarmaktadır. Singapur’un her köşesinden her türlü giyim, kozmetik, aksesuar ve elektronik eşyayı satın almanız mümkündür. Singapur’dan orkide kalıplar, elektronik ürünler, marka ayakkabı ve giyisiler olmak üzere birçok şey alabilirsiniz. Singapur'da bulunan çok sayıdaki alışveriş noktalarından en popülerleri şe şekilde:

Marina Bay: Singapur Nehri'nin ağzı kapatılarak ve denizden Marina Barajı ile ayrıştırılarak kurulan Marina Bay, şehrin en hareketli noktası. Marina Bay'de Marina Square, Raffles City Shopping Centre, Suntec City Mall, Esplanade Mall gibi alışveriş merkezleri ve pek çok lüks otel yer alıyor. Şehrin finans merkezi olarak da tanımlanabilecek Marina Bay, günün her saati yaşayan bir alan. Adres: 45 Maxwell Road
The URA Centre, Singapur.

Orchard Road: Şehir merkezindeki Orchard Road, Singapur'un en ünlü ve en işlek caddesi. Alışveriş için çok sayıda alışveriş merkezi, mağaza ve butik 2.2 kilometre uzunluktaki caddede sıralanıyor. Lüks moda markalarından elektronik eşyalara her şeyi bu cadde üzerinde bulmak mümkün. Sıcak havalarda iddialı mimarileriyle birbirleriyle boy ölçüşen alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ancak hava uygunsa mutlaka caddeye adını veren orkidelerin arasından yürüyerek cadde üzerindeki mağazalardan doyasıya alışveriş yapabilirsiniz.

Chinatown: Chinatown birden fazla bölgeden oluşuyor. Ancak bu renkli bölgenin en büyük özelliği; sunduğu sınırsız alışveriş fırsatı! Gece vakti alışveriş yapmak isteyenleri cezbeden Chinatown Night Market, rengarenk tezgahlarıyla burada kuruluyor. Oyuncaklardan, giysi ve aksesuarlara pek çok farklı ürünü burada bulabilirsiniz. Yine Chinatown’da yer alan Ann Siang Hill ise sıra dışı dükkânları ve butikleriyle genç gezginler arasında çok popüler. Adres: Trengganu, Singapur.

Mustafa Centre: Little India'da yer alan Mustafa Centre, Singapur'un 24 saat açık alışveriş merkezlerinden biridir. 1971'de kurulan alışveriş merkezindeki mağazalar ağırlıklı olarak giyim kuşam üzerine. Mustafa Centre'ın içinde yer alan Mustafa isimli mağaza, ziyaretçilerine bütçeye uygun alışveriş imkânı sunmaktadır. Adres: 145 Syed Alwi Road, Singapur.

Takashiyama Singapore: Japon kökenli olan bu mağaza oldukça büyük ve çok katlıdır. Devasa mağazada Cartier, Gucci, Bulgari, Fendi, Dior, Hermès gibi dünyaca ünlü lüks moda markalarının ürünlerini bulmak mümkün. Adres: 391 Orchard Road SingapurNe Yenir?Singapur birçok alanda doğu ve batı kültürünü bir arada sunduğu gibi mutfak kültüründe de farklı deneyimleri bir arada barındırıyor. Singapur, Hint mutfağından Çin mutfağına, Malezya mutfağından Tayland mutfağına kadar çok çeşitli ve geniş bir mutfak kültürü ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Burada çok lüks restoranlar olduğu gibi düşük bütçeli alternatifler de mevcut. Özellikle Uzak Doğu kültürü altında şekillenen Singapur mutfağında Avrupa mutfağının lezzetleri de önemli bir yer tutar. Aynen Tayland’da olduğu gibi Singapur’da da seyyar yemekçiler bulunur. Bir liman kenti olan Singapur’da deniz mahsulleri neredeyse her yerde karşımıza çıkar. Kendine öz pişirme yöntemleri ile servis edilen birçok balık değerlendirilmesi gereken yiyecekler arasındadır. Singapur’un geleneksel yemekleri laksa, teow, satay, kızarmış kuay ve tavuklu pilav birçok mekânda öncelikli konumdadır. Ayrıca karides ile birlikte kızartılan noodle yemeği de burada oldukça popülerdir. Singapur’da önerebileceğimiz birkaç popüler yemek alanı ve restoranlar şu şekilde:

The Line: Singapur'un Shangri-La Hotel'ini mesken edinen The Line, dünya mutfağından örnekler sunuyor. Kahvaltı da dahil tüm öğünlerde hizmet veren The Line'ın açık büfe öğle ve akşam yemekleri çok popüler. The Line'ın mutfağı kadar barı da, özellikle geniş şarap menüsü ile oldukça revaçta. Adres: Shangri-La Hotel 22 Orange Grove Road Singapur.

Maxwell Road Hawker Centre: Chinatown'da yer alan Maxwell Road Hawker Centre'da yüzden fazla tezgâhta Singapur'un geleneksel mutfağından örnekler sunuluyor. Şehrin mutfağını yakından tanımak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Tian Tian Chicken Rice, özellikle denenmeli. Adres: 1 Kadayanallur Street, Singapur.

Halia: Singapore Botanic Gardens'ta yer alan Halia'nın yemek stili Asya esintileri taşıyan Avrupa mutfağı olarak tanımlanabilir. Spesiyalleri olan fırınlanmış baharatlı kuzu kaburga denenmeli. İsmi Malay dilinde 'zencefil' anlamına gelen Halia'nın menüsünün en özel kalemlerinden bir diğeri güneşte kurutulmuş zencefil ve balla yapılan Halia Infusion. Yeşilliklerin, palmiye ağaçlarının ortasındaki Halia'yı yolu Singapur'a düşen her lezzet tutkunu görmeli. Adres: 1 Cluny Road, Singapur.

Din Tai Fung: Din Tai Fung'un kurucusu Bingyi Yang, yemek sektörüne sahip olduğu yağ dükkânının bir köşesinde karısıyla birlikte buharda pişmiş mantı yapıp satarak başlamış. Mantıların lezzeti hızla yayılınca Din Tai Fung, kısa sürede sevilen bir restorana ve zamanla uluslararası bir markaya dönüşmüş. Toprak tonlarındaki mobilyaları ve loş aydınlatmasıyla son derece konforlu bir mekân. Açık mutfak sayesinde misafirler Din Tai Fung şeflerinin marifetlerini canlı canlı görebiliyorlar. Adres: Raffles City, Singapur.

Melt-The World Cafe: Mandarin Oriental Hotel'i mesken edinen Melt-The World Cafe'de hem alakart menü hem de açık büfe var. Restoranda dünya mutfağından lezzetler sunuluyor misafirlere. Yeşil körili Tayland usulü tavuk, jumbo karidesli roka salatası mekânın spesiyalleri arasında. Romlu ve kuru üzümlü dondurmayla sunulan ılık elmalı tart tatlı faslının favorisi. Adres: Marina Square, Singapur.Ne Zaman Gidilir?Tropikal bir ada olan Singapur, sıcak iklim kuşağında yer almaktadır. Şehre en çok turist Mayıs ve Temmuz ayları arasında gelmektedir. Ancak Singapur’u herhangi bir zaman ziyaret edebilirsiniz.  Ziyaretlerinizde yanınıza bolca kısa kollu ve nem emen kıyafet almanız önerilmektedir. Ortalama günlük sıcaklıklar minimum 23 – 26 derece, maksimum 31 – 34 derece arasında değişmektedir. Singapur, Kuzeydoğu Musonu ve Güneybatı Musonu olarak iki iklimsel sezona sahiptir. Kuzeydoğu Muson Sezonu olan Aralık'tan Mart’ın başına kadar olan dönemde öğleden sonraları sağanak yağışlar görülür. Hatta bu yağışlar aralıksız 3 gün sürebilmektedir. Eğlence ve Gece HayatıSingapur’da eğlence ve hayatı oldukça renkli ve hareketlidir. Uyumayan şehir olan Singapur’da eğlencenin sınırlarını sonuna kadar zorlayabilirsiniz. Gündüz temalı bir parkta ya da eğlence merkezinde vaktinizi geçirebilir, gece ise Singapur’un cıvıl cıvıl olan gece hayatına dahil olabilirsiniz. Özellikle sahil boyu sıralanan disko ve barlar sabahlara kadar çılgınlar gibi eğlenen bir kitle ile dolup taşmaktadır. Boat Quay ve Clarke Quay bölgeleri bu alanda oldukça isim yapmış mekânlara sahiptir. Ayrıca kentte bir de kumarhane bulunmaktadır. Burası Asya’nın en büyüğü ve dünyanın en pahalı ikinci kumarhanesi olma özelliğine sahiptir. Son derece konforlu ve lükstür. Üst düzey yönetici ve zenginler burada sık sık yoklama vermektedir. Öyle ki; şirket yöneticileri arasındaki birçok anlaşma burada başlayan ayak sohbetleri ile şekil almıştır. Kumarhane Marina Bay bünyesi altında çalışmaktadır. Bu kompleks Singapur’un simgelerinden biri haline gelmiştir. Kompleks üç yapının üstüne oturtulan gemi benzeri bir mimariden meydana gelmektedir. En üstte yer alan gemi büyük bir havuza sahiptir. Burada 340 m yükseklikte şehir manzarası eşliğinde yüzebilir ve içkinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca bu tropik adanın dünyaca ünlü eğlence mekânları her yıl binlerce turistin buraya gelmesine olanak sağlıyor. Singapur’da önerebileceğimiz eğlence mekânları şu şekilde:

Zouk Singapore Nightclub: 1991 yılından bu yana Singapur kulüp sektörüne giren Zouk gece kulübü, sadece Singapur’da değil aynı zamanda dünya dans haritasında bir kült haline gelmiştir. 7 milyona dolara restore edilen bu mekân ayrıca mükemmel bir tasarıma da sahiptir. Duvarları led ışıklarla kaplıdır ve bu Asya müzik kültüründe çığır açmıştır. Adres: 17 Jiak Kim Street, Singapur
Attica: New York tarzı bir kulüp olan Attica, Singapur’da mutlaka gidilmesi gereken mekânlardan biridir. Sadece Asya’nın değil, dünyanın da en önemli kulüplerinden biridir. Çok sofistike ve profesyonel bir hizmet anlayışı vardır. Çarşamba geceleri bayanlara giriş ücretsizdir. Adres: Attica Too, Clarke Quay Blk A #01-03, Singapur.

Avalon Singapore Nightclub: Uluslararası bir üne sahip bir kulüp arıyorsanız rotanızı Avalon Singapore Nightclub’a çevirmenizde fayda var. Bu mekân için Singapur gece hayatının bir numarası denilir. Barın tavanı etkileyici tarza camdan yapılmıştır. Büyük bir gökdelenin en üstünde cam tavan içinde eğlendiğinizi düşünün. Dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlandığı için içi ve dışı mükemmel bir tasarıma sahiptir. Birçok özel etkinlikler, partiler ve ürün lansmanları ile 17 bin metrekarelik zemin alanı üzerinde iki katlı olan bu mekan oldukça etkileyicidir. Adres: South Crystal Pavilion, Marina Bay Sands, Singapur.

Pangaea Singapore: 30 yılı aşkın zamandır hizmet veren bu kulüp, dünya üzerinde kulüplerin kralı olarak bilinmektedir. Sırf disko alanı 560 metrekaredir ve 450 kişiliktir. Dünyaca ünlü DJ’ler, müzisyenler, davulcular ve dansçılar durmadan bu mekâna gelirler. Hizmeti ise çok profesyoneldir. Adres: 2 Bayfront Avenue 018956, #B2-05, Singapur.

KU DE TA Club Lounge: Marina Bay Sands'te yer alan KU DE TA Club Lounge, çok yönlü bir eğlence tesisidir. Mekânın içindeki SkyBar’da tüm dünyadan farklı kokteyl tariflerini denemek mümkün. Biraz serinlemek isteyenler terastaki havuzun tadını çıkarıyor. SkyDeck ise rahat oturma alanları ile tüm günü yürüyerek geçirmiş gezginlerin vahası. Hava karardıktan sonra KU DE TA Club Lounge, canlı müzik ya da DJ performansları ile eğlenceli partilerin adresi oluyor. Adres: Marina Bay Sands, Singapur.

The Crazy Elephant: Rock ve blues müzik severlerin Singapur'daki adresi The Crazy Elephant, Singapur Nehri'nin kıyısında yer alıyor. Bu mekân, açık havada yerel gruplardan rock ve blues klasiklerini dinlemek, yetenekli müzisyenlerle tanışmak ve soğuk bir içecek içmek için en doğru adrestir. Adres: River Valley Road, SingapurFestival ve EtkinlikSingapur'da yıl boyunca çok sayıda festival düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde sıralanmıştır;

 • Şubat - Chingay Parade: Geleneksel kostümlerle yapılan geçit törenidir.
 • Şubat - Thaipusam: Sri Srinivasa Perumal Temple'da kutlanan geleneksel Hint festivalidir.
 • Mart - Fashion Steps Out: 6 hafta süren bir Moda etkinliğidir.
 • Ağustos - Hungry Ghost Festivali: Taoizm inancına göre Ağustos ayı boyunca cehennem kapıları açılır ve kötü ruhlar dünyaya gelir. Bu nedenle insanlar da bu ay boyunca tütsü yakarlar.
 • Ekim – Deepavali: Işıkların festivali olarak bilinir.
 • Aralık - ZoukOut: Sentosa'da kutlanan ve Güneydoğu Asya'nın en büyük dans festivalidir.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit