Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

St. Petersburg Turu

ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web

St Petersburg Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Ermitaj Müzesi
Ermitaj Müzesi

Louvre Müzesi ile yarışan Ermitaj, Avrupa’nın en büyük müzelerindendir. İçerisindeki eserler dünyanın dört bir yanından toplanmış olup İlk Çağ’dan günümüze kadar önemli arkeolojik kalıntıları içermektedir. Çariçe II. Katerina’nın satın aldığı sanat eserlerini toplamasıyla başlayan koleksiyon bugün 3 milyon eserin bulunduğu müzenin temellerini atmıştır. 1886 kapı, 1945 pencere, 1057 oda ve salon bulunan müzede uzmanlara göre her esere 1 dakika ayırdığınız takdirde 11 yılınızı müzede geçirmeniz gerekir. St. Petersburg’a giden herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir.

Katerina Sarayı ve Parkı
Katerina Sarayı ve Parkı

İsmini muhteşem Petro’nun ölümünden sonra ülkeyi iki yıl yöneten eşi Çariçe Katerina’dan alan Katerina Sarayı’nın inşasına 1717 yılında başlanmıştır. Ancak 1756 yılında tamamlanan saray beyaz, mavi renk ve altın süslemem formlarıyla düzenlenmiştir. Mimar Rastrelli’nin rokoko mimarisi formunda yoğun altın kullanarak dizayn ettiği sarayın tamamı altın olan bir odası olduğu da efsaneler arasındadır. Sarayın içerisinde onlarca kilise, şapel ve düzenlenmiş geniş park- bahçeler bulunmaktadır.

Mariinsky Tiyatrosu
Mariinsky Tiyatrosu

Rusya’nın Neo-klasik mimari ile yapılmış en önemli eseri olan Mariinsky Tiyatrosu aynı zamanda ülkenin en meşhur kültür ve sanat merkezlerindendir. Özellikle oditoryumunun genişliği ve göz kamaştıran dekorasyonu ile ön plana çıkmaktadır.1783 yılından beri varlığını sürdüren opera ve tiyatro binası başlangıçta küçük ahşap bir bina iken bugünkü görkemine 19. Yüzyıl’ın ortalarına doğru kavuşmuştur. Rusya’nın en meşhur gösterilerine ev sahipliği yapan bu muhteşem binada bir akşam güzel bir gösteri izleyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Peter ve Paul Kalesi
Peter ve Paul Kalesi

Peter ve Paul Kalesi, Rusya’nın ünlü hükümdarı ve aynı zamanda St. Petersburg’un mimarı olarak bilinen Muhteşem Petro tarafından İsveç Ordusu’ndan gelecek herhangi bir saldırıya karşı 1703 yılında Neva Nehri’nin kenarındaki bir adaya inşa ettirilmiştir. Hatta kalenin temelinin atıldığı gün olan 27 Mayıs tarihi de St. Petersburg’un doğum günü olarak kabul edilmiştir. Paul ve Peter Kalesi savunma amacının yanında dönemin siyasi suçlularının cezalandırıldığı bir hapishane olarak da kullanılması günümüzdeki önemini artırmıştır. Örneğin; Dosteyevsky, Gorki, Troçki ve Lenin’in abisi Alexander gibi isimler uzunca yıllar bu kalede tutsak edilmiştir. Kale ve hapishane bugün halkın ziyaretine açık hale getirilmiştir. Kale içerisinde kale ile aynı ismi taşıyan bir de katedral bulunmaktadır. Bu katedral 1712-33 yılları arasında St. Petersburg’da inşa edilmiş ilk taştan yapılma kiliseydi. 123 metre uzunluğundaki çan kulesi ise halen şehrin en yüksek yapısıdır.

Peterhof Sarayı
Peterhof Sarayı

Peterhof Sarayı, 7 park, 20 saray ve köşkten oluşan muhteşem bir mimari harikadır. Fransa’daki Versay Sarayı’ndan esinlenerek inşa ettiren Büyük Petro, bu sarayı yazlık ev olarak kullanıyordu. Aynı zamanda bir mühendis olan Petro, sarayın bahçesinde bulunan ve tamamen mekanik olan fıskiye düzeneklerini de kendisi yapmıştır. UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınman Peterhof Sarayı, II. Dünya savaşı sırasındaki bombalardan oldukça etkilenmiş ancak 1000 kişinin üstündeki gönüllü ve askeri mühendisin çabalarıyla 1947 yılında yapılan restorasyonla eski görkemine kavuşturulmuştur.

Saray Meydanı
Saray Meydanı

Kış Sarayı ve Aleksandr Sütunu'nun bulunduğu meydan, Kanlı Pazar ve Ekim Devrimi gibi önemli olaylara sahne olmuştur.

Smolny Katedrali
Smolny Katedrali

Muhteşem kubbelere ve dış cephe ayrıntılarına sahip olan Simonly Katedrali’nin inşasına 1748 yılında başlanmış ve 1761’de tamamlanmıştır. Muhteşem Petro’nun davetiyle Rusya’ya gelen İtalyan Mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından tasarlanan katedral başlangıçta kız öğrenciler için rahibe manastırı olarak kullanılmıştır. O dönem ülkenin ilk ve en ünlü kız okulu olan Simonly Katedrali uzun yıllar hizmet verdikten sonra önemini kaybetmiştir. 19. Yüzyıl’da yapılan restorasyonla koruma altına alınan yapı 1972 yılında da müze olmuştur.

St Petersburg Şehir Merkezi
St Petersburg Şehir Merkezi

Tamamı UNESCO Dünya Mirasları listesinde olan şehirde, tarih, mimari, sanat ve eğlenceyi bir arada bulabilirsiniz.

St. Isaac Katedrali
St. Isaac Katedrali

1858 yılında tamamlanan St. Isaac Katedrali’nin yapımı 40 yıl sürmüştür. 14.000 kişi kapasiteli katedral Rusya’nın en büyük Ortodoks Katedrali olmasının yanında St. Petersburg’un da baş kilisesidir. Sadece kulesinin inşası için 100 kg altın kullanılmıştır. Özellikle dış cephesinde yer alan heykellerin gerçekçiliği ve Fransız Mimarın, Pagan tapınak mimarisi ile harmanladığı eser şehrin en göz alıcı örneklerindendir. Yoğun mermer kullanılan katedralin giriş sütunlarında da kırmızı granitler bulunmaktadır. İç dizaynı ise görkemli ve nefes kesicidir. Tavan süslemelerinde yine yoğun altın ve malakit kullanılan katedral bugün yalnızca özel günlerde ibadete açıktır. II. Dünya Savaşı sırasında bomba uçaklarından koruyabilmek adına baştan aşağı gri renge boyanan ve restorasyonla bugünkü formunu alan St. Isaac Katedrali artık bir müze olarak kamuya hizmet vermektedir.

Tatar Camii
Tatar Camii

Tatar Cami, Rusya nüfusunun %30’unu oluşturan Müslüman topluluklar için Çar II. Nikola tarafından inşa ettirilmiştir. Çini süslemeli cami Orta Asya mimarisinin özellikle de Özbek stilinin izlerini taşımaktadır.

Voskresenia Khristova Kilisesi
Voskresenia Khristova Kilisesi

Çar II. Alexander’ın 1881 yılında suikasta uğradığı yerde inşa edilen Kilise, Sıçrayan Kanlar ismini bu olaydan dolayı almıştır. Ölüm tarihine gönderme yapmak amacıyla 81 metre yüksekliğinde bir de kule eklenmiştir. Alfred Parland tarafından 16. ve 17. Yüzyıl mimarisine uygun olarak tasarlanan kilise Barok, Klasik ve Modernist mimarinin zıtlıklarından çarpıcı bir ahenk oluşturacak şekilde inşa edilmiştir. Aynı zamanda Rus Mimarisi’nin tipik özelliklerinden olan soğan kubbe formu da bu tasarıma dâhil edilmiştir. Devrim sonrası yağmalanan ve harabeye dönen kilise, II. Dünya Savaşı’ndan sonra da St. Basil Katedrali’nin deposu olarak kullanılmıştır. Kilise ancak 1970’lerde 3,6 milyon ruble harcanarak çok başarılı bir restorasyonla bugün müze olarak koruma altına alınmıştır. Dış dizaynı kadar iç dekorasyonu da görkemli olan Sıçrayan Kanlar Kilisesi’nin mozaik ikonaları ve tavan süslemeleri görülmeye değer güzelliktedir.Nereye Gidilir?Voskresenia Khristova Kilisesi (Sıçrayan Kanlar Kilisesi)
Çar II. Alexander’ın 1881 yılında suikasta uğradığı yerde inşa edilen Kilise, Sıçrayan Kanlar ismini bu olaydan dolayı almıştır. Ölüm tarihine gönderme yapmak amacıyla 81 metre yüksekliğinde bir de kule eklenmiştir. Alfred Parland tarafından 16. ve 17. Yüzyıl mimarisine uygun olarak tasarlanan kilise Barok, Klasik ve Modernist mimarinin zıtlıklarından çarpıcı bir ahenk oluşturacak şekilde inşa edilmiştir. Aynı zamanda Rus Mimarisi’nin tipik özelliklerinden olan soğan kubbe formu da bu tasarıma dâhil edilmiştir. Devrim sonrası yağmalanan ve harabeye dönen kilise, II. Dünya Savaşı’ndan sonra da St. Basil Katedrali’nin deposu olarak kullanılmıştır. Kilise ancak 1970’lerde 3,6 milyon ruble harcanarak çok başarılı bir restorasyonla bugün müze olarak koruma altına alınmıştır. Dış dizaynı kadar iç dekorasyonu da görkemli olan Sıçrayan Kanlar Kilisesi’nin mozaik ikonaları ve tavan süslemeleri görülmeye değer güzelliktedir.

Peter ve Paul Kalesi
Peter ve Paul Kalesi, Rusya’nın ünlü hükümdarı ve aynı zamanda St. Petersburg’un mimarı olarak bilinen Muhteşem Petro tarafından İsveç Ordusu’ndan gelecek herhangi bir saldırıya karşı 1703 yılında Neva Nehri’nin kenarındaki bir adaya inşa ettirilmiştir. Hatta kalenin temelinin atıldığı gün olan 27 Mayıs tarihi de St. Petersburg’un doğum günü olarak kabul edilmiştir. Paul ve Peter Kalesi savunma amacının yanında dönemin siyasi suçlularının cezalandırıldığı bir hapishane olarak da kullanılması günümüzdeki önemini artırmıştır. Örneğin; Dosteyevsky, Gorki, Troçki ve Lenin’in abisi Alexander gibi isimler uzunca yıllar bu kalede tutsak edilmiştir. Kale ve hapishane bugün halkın ziyaretine açık hale getirilmiştir. Kale içerisinde kale ile aynı ismi taşıyan bir de katedral bulunmaktadır. Bu katedral 1712-33 yılları arasında St. Petersburg’da inşa edilmiş ilk taştan yapılma kiliseydi. 123 metre uzunluğundaki çan kulesi ise halen şehrin en yüksek yapısıdır.

Hermitage Müzesi
Louvre Müzesi ile yarışan Hermitage, Avrupa’nın en büyük müzelerindendir. İçerisindeki eserler dünyanın dört bir yanından toplanmış olup İlk Çağ’dan günümüze kadar önemli arkeolojik kalıntıları içermektedir. Çariçe II. Katerina’nın satın aldığı sanat eserlerini toplamasıyla başlayan koleksiyon bugün 3 milyon eserin bulunduğu müzenin temellerini atmıştır. 1886 kapı, 1945 pencere, 1057 oda ve salon bulunan müzede uzmanlara göre her esere 1 dakika ayırdığınız takdirde 11 yılınızı müzede geçirmeniz gerekir. St. Petersburg’a giden herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir.

St. Isaac Katedrali
1858 yılında tamamlanan St. Isaac Katedrali’nin yapımı 40 yıl sürmüştür. 14.000 kişi kapasiteli katedral Rusya’nın en büyük Ortodoks Katedrali olmasının yanında St. Petersburg’un da baş kilisesidir. Sadece kulesinin inşası için 100 kg altın kullanılmıştır. Özellikle dış cephesinde yer alan heykellerin gerçekçiliği ve Fransız Mimarın, Pagan tapınak mimarisi ile harmanladığı eser şehrin en göz alıcı örneklerindendir. Yoğun mermer kullanılan katedralin giriş sütunlarında da kırmızı granitler bulunmaktadır. İç dizaynı ise görkemli ve nefes kesicidir. Tavan süslemelerinde yine yoğun altın ve malakit kullanılan katedral bugün yalnızca özel günlerde ibadete açıktır. II. Dünya Savaşı sırasında bomba uçaklarından koruyabilmek adına baştan aşağı gri renge boyanan ve restorasyonla bugünkü formunu alan St. Isaac Katedrali artık bir müze olarak kamuya hizmet vermektedir.

Peterhof Sarayı
Peterhof Sarayı, 7 park, 20 saray ve köşkten oluşan muhteşem bir mimari harikadır. Fransa’daki Versay Sarayı’ndan esinlenerek inşa ettiren Büyük Petro, bu sarayı yazlık ev olarak kullanıyordu. Aynı zamanda bir mühendis olan Petro, sarayın bahçesinde bulunan ve tamamen mekanik olan fıskiye düzeneklerini de kendisi yapmıştır. UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınman Peterhof Sarayı, II. Dünya savaşı sırasındaki bombalardan oldukça etkilenmiş ancak 1000 kişinin üstündeki gönüllü ve askeri mühendisin çabalarıyla 1947 yılında yapılan restorasyonla eski görkemine kavuşturulmuştur.

Katherina Sarayı ve Parkı
İsmini muhteşem Petro’nun ölümünden sonra ülkeyi iki yıl yöneten eşi Çariçe Katerina’dan alan Katerina Sarayı’nın inşasına 1717 yılında başlanmıştır. Ancak 1756 yılında tamamlanan saray beyaz, mavi renk ve altın süslemem formlarıyla düzenlenmiştir. Mimar Rastrelli’nin rokoko mimarisi formunda yoğun altın kullanarak dizayn ettiği sarayın tamamı altın olan bir odası olduğu da efsaneler arasındadır. Sarayın içerisinde onlarca kilise, şapel ve düzenlenmiş geniş park- bahçeler bulunmaktadır.

Smolny Katedrali
Muhteşem kubbelere ve dış cephe ayrıntılarına sahip olan Simonly Katedrali’nin inşasına 1748 yılında başlanmış ve 1761’de tamamlanmıştır. Muhteşem Petro’nun davetiyle Rusya’ya gelen İtalyan Mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından tasarlanan katedral başlangıçta kız öğrenciler için rahibe manastırı olarak kullanılmıştır. O dönem ülkenin ilk ve en ünlü kız okulu olan Simonly Katedrali uzun yıllar hizmet verdikten sonra önemini kaybetmiştir. 19. Yüzyıl’da yapılan restorasyonla koruma altına alınan yapı 1972 yılında da müze olmuştur.

Mariinsky Theatre (Kirov Opera ve Balesi)
Rusya’nın Neo-klasik mimari ile yapılmış en önemli eseri olan Mariinsky Tiyatrosu aynı zamanda ülkenin en meşhur kültür ve sanat merkezlerindendir. Özellikle oditoryumunun genişliği ve göz kamaştıran dekorasyonu ile ön plana çıkmaktadır.1783 yılından beri varlığını sürdüren opera ve tiyatro binası başlangıçta küçük ahşap bir bina iken bugünkü görkemine 19. Yüzyıl’ın ortalarına doğru kavuşmuştur. Rusya’nın en meşhur gösterilerine ev sahipliği yapan bu muhteşem binada bir akşam güzel bir gösteri izleyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kazan Katedrali
1801 ve 1811 yılları arasında mimar Andrei Voronikhin tarafından inşa edilen Kazan Katedrali, muazzam bir bahçenin ortasında görkemli sütunlar üzerine inşa edilmiştir. Vatikan’daki St. Peter Bazilikası’ndan esinlenilen mimarisi ile ülkenin en önemli Ortodoks Kilisesi olarak kabul edilmiştir. Özellikle 1812 yılında Napolyon’a karşı verilen başarılı mücadele sonrasu Rusların kahramanlık anıtına dönüşmüştür.

Tatar Cami
Tatar Cami, Rusya nüfusunun %30’unu oluşturan Müslüman topluluklar için Çar II. Nikola tarafından inşa ettirilmiştir. Çini süslemeli cami Orta Asya mimarisinin özellikle de Özbek stilinin izlerini taşımaktadır.Ne Yapılır? • Nevsky Caddesi’nden hareket eden botlarla kanal turu yapın.
 • Lapşa adı verilen sebzeli ve pirinçli noodle’lardan tadın.
 • Reçelli vodkaları deneyin.
 • Geleneksel Borshch Çorbası’nı mutlaka deneyin.
 • 21 Haziran’da yapılan Beyaz Geceler Kutlamaları’na katılın.
 • Etli Jöle Pelmeni ve tuzlu mantarları tadın.
 • Rus Halk Dansları’nın sergilendiği gösterilerden en az birini mutlaka izleyin.Ne Alınır?St. Petersburg’un şüphesiz ki kalbinin attığı yer Nevsky Caddesi’dir. Birçok ünlü markanın mağazasını ve alışveriş merkezini bulabileceğiniz gibi Kuznechy Pazarı ve Shopping World’de alışveriş severler için önerilebilecek merkezlerdendir. Geleneksel Rus El Sanatları’nın güzel örneklerinden olan Paleh kutuları, broşlar, matryoşka bebekleri ya da satranç takımları satın alabilirsiniz. Özellikle el yapımı semaverler ve Sovyet Dönemi’ne ait yıllıklar görülmeye değer.

Lomonosova China Factory
Çok uygun fiyata alışveriş yapabileceğiniz bu outlet mağazasında özellikle giyim üzerine yapacağınız alışverişlerinizde çok iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.
Adres: pr Obukhovskoy Oborony 151
Tel: 812 560 85 44

Secunda
Secunda ikinci el bir mağaza olup burada alışılmadık ve farklı hediyelik eşyalara, ilginizi çekebilecek sanat eserlerini satın alabilirsiniz.
Adres: Liteyny pr 61
Tel: 812 275 7524

Bolshoi Gostiny Dvor 
Giyimden ev eşyalarına ve sanat ürünlerine kadar aklınıza gelebilecek her türlü ürünü satın alabileceğiniz bir alışveriş merkezidir.
Adres: 35 Nevsky Prospekt
Tel: +7 812 110-5200

505
Müzikseverler için ideal bir mekân olan 505’te DVD, cd ve birçok albümü rahatlıkla bulabilirsiniz.
Adres: Nevsky pr 72
Tel: 812 279 92 94

Intendant
Dünyanın dört bir yanında üretilen özel ve lezzetli şarapların satıldığı Indentant, lüks bir mağaza ancak buradan alışveriş yapanların ortak söylemi “buna değer”dir.
Adres: Karavannaya ul 18/37
Tel: 812 311 15 10Ne Yenir?Her çeşit et yemeğini bulabileceğiniz kent mutfağının özel soslu çorbalarından da mutlaka tatmalısınız. Bunun yanında buğday, mısır ve yulaf gibi tahıllar da bölgede bol yetiştiğinden yemek kültürünün vazgeçilmezleridir. Ren Geyiği etinden ve ördek etinden yapılan lezzetli tatlarla kendinizi şımartabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyata çok rahatlıkla ulaşabileceğiniz kırmızı havyarların ve votkanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Koleso Restaurant
Şehrin merkezinde yer alan restoranda geleneksel Rus mutfağının leziz örnekleri servis edilmektedir. Eskitilmiş tuğla ve mum dekorasyonları ile hoş bir havası vardır.
Adres: 2 Voznesensky Prospect
Tel: +7 (812) 315-2125

Stolle Restaurant
Uygun fiyata ailenizle beraber kaliteli yerel yemekler yiyebileceğiniz bir alan.
Adres: Konushenny Lane 1/6, St. Petersburg, Rusya
Tel: (812) 312-1862

Sverchok (The Cricket) Restaurant
Tarihi kent merkezinde bulunan restoran, rafine Rus mutfağı ve içeceklerinin yanında canlı müzik programları ile de eğlenceli bir mekândır.
Adres: 20 Nevsky Prospect
Tel:+7 (812) 312-9160

Baltic Bread
Lezzetli unlu mamüller ve kahveler bulabileceğiniz Baltic Bread, sabah kahvaltısı ya da öğle molalarında bir kahve için idealdir.
Adres: Vladimirsky pr 19
Tel: 812 321 32 19Ne Zaman Gidilir?St.Petersburg’u ziyaret etmek için en ideal dönem, haziran ve eylül aylarını kapsayan yaz dönemi. Hayat ve fiyatlar yılın geri kalanına göre yüksek olsa da, güneşin hiç batmadığı Beyaz Geceler, gezginler için mutlaka yaşanması gereken eşsiz bir deneyim. Eğer soğuk havayla aranız iyiyse, kış döneminde de bu güzel şehrin mimari eserleri ve zengin müzelerini ziyaret etmenizde hiçbir sakınca yok.Eğlence ve Gece HayatıRus Halkı’nın neredeyse tamamı gece hayatı ve dansı adeta yaşam biçimi haline getirmiştir. Günün her saatinde disko, bar, striptiz kulüp ve cafe-barların kapıları açıktır. Bu açıdan dünya eğlence kültürünü şekillendiren önemli merkezlerdendir. Şehrin eğlence ve gece hayatının nabzını tutan mekânlardan haberdar olmak isterseniz restoranlarda ya da otelinizin dergi ve gazete bölümünde ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz broşürlerden yararlanabilirsiniz.

Griboedov
St. Petersburg’un kült eğlence merkezlerinden olan mekân eski dekoru, uygun fiyatlı içkileri ve ünlü rock grubu Dva Samoleta ile tam anlamıyla bir Sovyet retro-bardır. Çalışanların sıcakkanlı tavırları ile Griboedov’da kendinizi bir ev partisinde gibi hissedeceksiniz.
Adres: Adres: Voronezhskaya ul 2A
Tel: 812 764 43 55

JFC Jazz Club
Jazz, Rusya’da çoğunlukla göçmenler ve turistler tarafından rağbet gören bir müzik türü. Bu açıdan JFC Jazz Club Bar, doğaçlama, klasik ya da avangard tarzda jazz dinlemek isteyenlerin de uğrak mekânlarındandır.
Adres: Shpalernaya ul 33
Tel: 812 272 9850

Mod Club
İki barı ve küçük balkonları ile birinci sınıf bir kaliteye sahip Mod Club’ın eğlenceli müzikleri ile sabah kadar dans edebileceğiniz bir mekândır.
Adres: Konyushennaya pl 2
Tel: 812 881 8371

Red Club
Yerel grupların sahne aldığı ve kaliteli canlı müzik dinleyebileceğiniz bir mekan.
Adres: Poltavskaya ul 7
Tel: 812 277 13 66

Dacha
Hafta sonları çok kalabalık olmasına rağmen çok sevimli ve sıcak bir atmosfere sahip olan Dacha’da gün içerisinde de ev yapımı limonatalar içebilir ve atıştırmalık sandviçler bulabilirsiniz. Gece olduğunda ise rock/ pop tarzı müzikleri ve lezzetli biraları ile gerçekten eğlenebileceğiniz bir mekân.
Adres: Dumskaya ul 9
Tel: 812 314 10 37Festival ve EtkinlikRus Edebiyatı’nın gelişmesine belki de en fazla katkıyı yapan Rus şehri olan St. Petersburg , en az edebiyat kadar müzik, bale  ve dans alanında da oldukça kaliteli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bunların yanında St. Petersburg’un en ön plana çıkan festivali Beyaz Geceler’dir. St. Petersburg coğrafi olarak Kuzey Kutbu’na yakın bir kent. Her yıl mayıs ayının ortalarından temmuz ayının ortalarına kadar süren Beyaz Geceler’de güneş saat 03.00’da doğuyor ve ertesi gün 24.00'da batıyor. Güneş kendisini sadece 3 saat gizlese de ışığı şafak vakti gibi tüm şehri aydınlatmaya yetiyor. Neredeyse 24 saat süren güneş ışığının keyfini sürmek isteyen binlerce insan şehre akın ediyor. Bu doğa harikası, 1993 yılından bu yana Beyaz Geceler Festivali ile şehrin dört bir yanında kutlanıyor. İnsanlar, opera ve tiyatronun kalbinin attığı tarihi binalarda düzenlenen gösterilere katılıyor ya da Peterhof Sarayı ve meydanında geçmişe yolculuk yapılan kostümlü partilerde coşkuyla eğleniyorlar. 42 ada üzerine kurulmuş şehrin tümü ışıklandırılmış köprülerinin açıldığı andaki görsel şöleni ve gemilerin gösterileri ise görülmeye değerdir.

White Nights Dance Festival (Beyaz Geceler)
Haziran’ın son on günü düzenlenen etkinlik 21 Haziran’dan itibaren yılın en uzun gündüzü yaşandığı için Beyaz Geceler adını almıştır. Dans gösterileri uluslararası öneme sahiptir. Peterhof Sarayı’nın bahçesinde de opera, bale, tiyatro ve müzik performansları sergilenmektedir.

Kış Festivali
Aralık sonu ve ocak ayının ilk beş günü İzmailovo Parkı’nda düzenlenmektedir. Birçok ünlü opera ve klasik bale performansı sergilenmektedir.

Maslyanitsa Festival
Tereyağı anlamına gelen Maslyanitsa Festivali’nde kışa elveda partileri adında birçok etkinlik düzenlenmektedir. Bu festivalde tereyağlı, havyarlı ya da ballı krepler pişirilmektedir. Hafta boyunca ulusal kostümler giyilir ve çocuklar için sıcak çikolata servisi yapılır. Her yıl Şubat sonu Mart ayı başında kutlanmaktadır.

St. Petersburg Müzik Baharı 
Nisan ve Mayıs ayı içerisinde düzenlenen etkinlik bir klasik müzik festivalidir. Uluslar arası öneme sahip olan etkinlik dâhilinde konserler, dans gösterileri ve bale performansları sergilenmektedir.

Osenie Ritmy
Kasım ayı ortalarında düzenlenen etkinlik uluslar arası bir jazz festivalidir. Jazz müzikten hoşlananlar için adeta bir müzik ziyafetidir.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Yapıkredi World Peşin Fiyatına 3 Taksit
CardFinans Peşin Fiyatına 3 Taksit
Garanti Bonus   3 Taksit
Advantage Peşin Fiyatına 3 Taksit
Maximum   3 Taksit
Axess Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.