Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Esnek Tunus Hammamet Turu

Tunus Hammamet Turu
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Hammamet
21 Oca 2018 Pazar
Hammamet Turu birinci gününde, bu güzel şehri keşfetmeye başlıyoruz. Hammamet'in daha hareketli olan kısmı bölgedeki büyük ve güzel Marina. İçerisinde birçok restoran ve kafe bulunuyor. Burada çay-kahve içebilir, Chorbar, Makroudh ve Cousous gibi yerel tatları deneyebilir, ardından Yasmin Hammamet'te sahilde faytonla gezebilirsiniz. Dileyenler Marina’da yat kiralayabilir veya toplu yat turlarına katılıp kıyı güzelliklerini keşfedebilir. Günün kalan kısmında ise zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.
2. Gün
Hammamet
22 Oca 2018 Pazartesi
Hammamet Turu ikinci gününde, merkezde bulunan Hammamet Kalesi’ne doğru rotamızı çevirebiliriz. Müslümanlar zamanında yapılan kale, takip eden sömürge döneminde Fransız Lejyonu tarafından da daha önce kullanılan önemli bir nokta. Buradan kentin ve denizin güzel görüntülerini izleyip, çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Hemen kalenin dibindeki plaj ve bu plajdaki terkedilmiş izlenimi veren balıkçı kayıkları Tunus'un klasik fotoğraf karelerinden birini oluşturuyor. Geçmişte hamamlar diyarı olarak da anılan Hammamet’te bu kültür korunamamış ancak mevcut olan tek hamam ziyaret edilebilir. Kaleden Medina Pazarı’na doğru surlar arasında yürüyüş yapıyoruz. Ticaretin kılcal damarları gibi, üretimin ve satışın her dakika sürdüğü bir canlılıkta olan dar sokaklar gezimize otantik bir hava katıyor. Sokaklar surların içindeki evlerin estetik kattığı kemerlerle birbirine bağlı. Medina Pazarı’nda birçok hediyelik eşya alabilir, birbirinden farklı ve taze baharatlardan satın alabilirsiniz. Bunun yanında Medina’nın ara sokaklarını ziyaret ederek, şehrin günlük yaşamını keşfetme fırsatı buluyoruz. Hediyelik eşya olarak bölgeye özgü yerel giysiler, kaftanlar, pirinçten yapılmış ürünler, halı-kilim, baharat, takılar, seramik ve deri eşyalar sizi bekliyor. Tüm günümüzü bu bölgeye ayırmakta fayda var. 
3. Gün
Hammamet
23 Oca 2018 Salı
Hammamet Turuüçüncü gününde Hammamet'e kimlik kazandıran yapılardan biri olan ve 1423'de inşa edilen Ulu Camii’ye gidiyoruz. Şehrin merkezindeki cami günümüze kadar ilk haliyle ulaşan nadir eserler arasında yer alıyor. Cami, barındırdığı el yazması eserlerle de biliniyor. İslam coğrafyasındaki gibi, Hammamet'te de Ulu Cami şehirdeki sosyal yaşamın bir parçası. Cami çevresinde gelişen şehirde kültürel miras,  günlük hayatın tam ortasında kalıyor. Buradan Hatice Müzesi’ne ziyaret edebilirsiniz. Osmanlı'dan miras mahalle ve üretim kültürünün hâkim olduğu Hammamet, günümüze ulaşan geleneksel el sanatlarının yanı sıra mutfak kültürünün de doğduğu ve geliştiği bölgelerden biri. Tunus'un turizm merkezlerinden olan kentte açılan Hatice Müzesi de kültür, sanat ve tarihin buluştuğu özel adresler arasında. Müze, 3 katlı eski bir evde hizmet veriyor. İki bin yıllık tarihi geçmişe sahip. Hammamet’in, Roma, Arap, İspanyol, Türk ve Fransız hâkimiyetlerinde geçirdiği sürede biriktirdiği ve hala yaşam süren izleri müzedeki 3 boyutlu figürlerde görmek mümkün. Müzede farklı dönemlere ait geleneksel kıyafetlerin yanı sıra seramik sanatı, kilim dokumacılığı ve el sanatlarında kullanılan araçlara ait örnekler de sergileniyor. Hammamet Hatice Müzesi, aynı zamanda üç dinin yüzyıllarca nasıl bir arada yaşadığına da ışık tutuyor. Ustası Yahudi, tedarikçisi Hıristiyan ve müşterisi Müslüman bir pazar ve üretim geçmişi olanHammamet, müzede canlandırılan kültürü, sokaklarında yaşatmaya devam ediyor. Günün kalan kısmında ise zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.
4. Gün
Hammamet
24 Oca 2018 Çarşamba
Hammamet Turu dördüncü gününde eski adı Neapolis olan Pupput Roma Harabeleri’ne Hammamet şehrinden kısa bir yolculukla ulaşıyoruz. Burada Bizans döneminden kalma, oldukça etkileyici mozaikler görebilirsiniz. Sonrasında ise şehrin otelleri dışında en ünlü olduğu şey, meyve bahçeleri ve üzüm bağlarına doğru rotanızı çevirebilirsiniz. Doğal ortamda keyifli bir gün geçiriyoruz. Gece ise Tunus’un gece hayatı en hareketli olan şehri Hammamet’in eğlencesinin tadını çıkarıyoruz. 
5. Gün
Hammamet
25 Oca 2018 Perşembe
Hammamet Turu’nun beşinci gününde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Böyle bir turistik kente gelip, gündüzleri en çok yapılan aktivitelerden olan su sporlarını yapmamak olmaz. Yelkenli, dalış, yüzme, kısa deniz turları yapabileceğiniz önemli ve eğlenceli aktiviteler arasında. Denizin, kumun, güneşin tadını bol bol çıkarmakta fayda var. Böylesine temiz ve turkuaz renkli denizi ve pırıl pırıl plajları her yerde bulamazsınız. Hammamet’teki belli bölgelerde yapılan deve turları da oldukça ilgi çekicidir. Denizin tadını çıkarırken develerle fotoğraf çekilmek de oldukça popüler. Günün kalan kısmında ise zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.
6. Gün
Hammamet >> İstanbul
26 Oca 2018 Cuma
Hammamet Turu’nun altıncı gününe Center Commercial’da alışverişle başlıyoruz. Hammamet’in ünlü alışveriş caddesi Habib Bourguiba’da yer alan bu alışveriş merkezinde bulunan mağazalardan giyim ve aksesuar alışverişlerinizi yapabilir ve yaşam merkezindeki kafe ve restoranlardan faydalanabilirsiniz. Sonrasında yunuslarla yüzme imkânı bulabileceğiniz Friguia Animal Park’a gidebilir eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Akşam ise Folklorik Tunus Gecesi’nde Tunus mutfağından özel bir menünün sunulduğu akşam yemeği ile birlikte oryantal, folklör ve gösterilerin yer aldığı programlar tercih edilebilir. Günün kalan kısmında ise zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit