Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Uçaklı Büyük Balkan Turu

Saraybosna Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Başçarşı
Başçarşı

Saraybosna'nın merkezinde yer alan ve 16. yüzyılda kurulmuş bulunan meşhur Osmanlı çarşısıdır. Bugün hâlâ kullanımda olup Saraybosna'nın kalbi niteliğindedir. Başçarşı'nın dört tarafı İstanbul camilerinin mimari tarzında inşa edilmiş Osmanlı camileriyle çevrilidir.

Gazi Hüsrev Bey Camii
Gazi Hüsrev Bey Camii

Başçarşı'da yer alan Gazi Hüsrev Bey Camii, Osmanlı mimarisinin en göze çarpan eserlerinden biri olup, Bosna Sancak Beyi Gazi Hüsrev Bey tarafından 1531 yılında Mimar Sinan'a inşa ettirilmiştir.

Medjugorje Kilisesi
Medjugorje Kilisesi

Meryem Ana'nın her gün ziyarette bulunduğu rivayet edilen Medjugorje Kilisesi, kutsal ziyaretler açısından ülke turizminin temel taşıdır.

Mostar Köprüsü
Mostar Köprüsü

Eski Mostar şehriyle birlikte 2005 yılında Dünya Miras Listesi'ne eklenen Mostar Köprüsü, inşa edildikten sonra yakınındaki şehre ismini vermiş, şehirde ticareti canlandırmış ve zenginleştirmiştir. İlk yapıldığı dönemde geleneğe göre şehrin erkekleri, nişanlılarına cesaretlerini ispatlamak için düğün öncesinde köprüden atlarlardı. Ayrıca Mostar Köprüsü cesur sporcular tarafından yıllarca bir atlama platformu olarak da kullanıldı.

Saraybosna Katedrali
Saraybosna Katedrali

1863 ile 1868 yılları arasında Anreja Damjanovic tarafından inşa edilen Ortodoks Katedrali, Balkanlar'da yer alan en büyük Ortodoks katedrallerindendir. Saraybosna Katedrali, Gotik ve Roma mimari tarzlarıyla inşa edilmiş önemli bir mabettir.

Umut Tüneli
Umut Tüneli

Bosna savaşı sırasında kazılan ve o dönem Saraybosna'nın dünyaya açılan tek kapısı olan 800 metre uzunluğundaki tünel, savaş sonrası şehrin ziyaretçilerine açılmıştır. Tünelin sadece 25 metrelik bir bölümü ziyarete açıktır.Nereye Gidilir? • Neretva Nehri’nin üzerine Mimar Hayreddin tarafından inşa edilmiş tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret edin ve muhteşem manzarasını izleyin.
 • Bosna Savaşı sırasında kentin dünya ile tek bağlantısı olan Umut Tüneli’ni gezerken savaşın izlerini görebilirsiniz.
 • Saraybosna’nın en merkezi ve tarihi yeri olan Başçarşı’da, Osmanlı mimarisini ve yüzyıllık atmosferi içinize çekin.
 • Osmanlı padişahı IV. Mehmet tarafından inşa ettirilen Konyiç Köprüsü’nü ziyaret edin.
 • Ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bahsettiği ve tarihi Başçarşı’da yer alan Morica Han’ı ve içerisindeki dükkânları gezin.
 • Bahçesinde her gün Meryem Ana’nın ziyaret ettiği söylentisi ile adını duyuran Medugorje Kilisesi’ni keşfedin.
 • I. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Avusturya Arşüdükü’nün ve eşinin suikasta uğradığı Latin Köprüsü’nü ve hemen karşısındaki müzeyi gezerek zamanda yolculuk yapın.
 • Mimar Sinan tarafından inşa edilen Gazi Hüsrev Bey Camii ve külliyesinin tarihi mimarisini keşfedin.
 • 19. Yüzyıl’ın sonlarına doğru inşa edilen ve ulusal kültürün en önemli parçalarının bulunduğu Bosna Ulusal Müzesi ile ülke yaşayışını daha yakından tanıyın.
 • Gotik ve Roma mimarisini aynı anda görebileceğiniz ve Balkanların en büyük Ortodoks kilisesi olan Saraybosna Katedrali’ni ziyaret etmeden dönmeyin.Ne Yapılır? • Neretva Nehri’nin çoşkun sularında rafting keyfini mutlaka yaşamalısınız.
 • Yerel mutfağın en güzel tatlarından olan Boşnak Böreği’ni tadın.
 • Avrupa’nın ilk tramvayı olan Saraybosna Tramvayı ile şehri gezin.
 • Sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza el işçiliğinin en güzel örneklerinden olan bakır eşyalardan ya da tahta kaşıklardan satın alın.
 • Saraybosna’ya 40 dakika uzaklıkta olan Bjelasnica ve Jahorina Dağları’nda kış sporları deneyimini yaşayın.
 • Moja Mala Kuhinja restoranının şefi Muamer Kurtagic’in lezzet şovlarını izleyin.
 • Latin Köprüsü’nün yakınlarındaki Sarajevo Brewery Bar’ın lezzetli biralarından yudumlarken harika dekorasyonu ile şehri izleyin.
 • Baghdad Cafe’nin ışıltılı atmosferinde Saraybosna gece yaşamını keşfedin.
 • Bosna’nın modern yüzlerinden Avaz Twist Tower’dan şehir manzarasının keyfini çıkarın.
 • Saraybosna Hayvanat Bahçesi ile doğal yaşamın keyfini çıkarın.Ne Alınır?Saraybosna’da alışveriş ya da hediyelik eşya satın almak için bakırdan yapılmış ürünler, kahve fincanları, tahtadan yapılmış kaşıklar, kilimler ve dantelleri tercih edebilirsiniz.  Bunun yanında yeni şehir tarafında onlarca alışveriş merkezinde birçok ünlü markanın mağazasını bulabilirsiniz. BBI Center, Alta Shopping Center ve Bosmal City Center şehrin en gözde ve modern birkaç alışveriş merkezinden bazılarıdır. Bunun yanında Butik Badem isimli mağazada taze baharat ve kuruyemiş bulabilirsiniz.

Bosnian Handicrafts
Kar amacı gütmeyen Bosnian Handicrafts’de mültecilere yardım amaçlı satılan hediyelik eşyaları ve örgü işlerini çok uygun fiyata satın alabilirsiniz.
Adres: Culhan 1 Baščaršija
Tel: 033 551 535

Stylish Oriental Shoes
M. Ahmed  Kalajdzisalihovic tarafından deriden tasarlanan geleneksel ve tamamen el yapımı ayakkabıları bulabileceğiniz mağazanın dekorasyonunda 19. Yüzyıl’dan bu yana gelen yerel kültürün izlerini de görebilirsiniz. Üstelik mağazanın ürünleri 25- 55 € gibi uygun fiyatlara satılmaktadır.
Adres: Saraci St. 15 – Bascarsija, Sarajevo

Galeri Nur
Renkli şapkalar, çantalar ve yöreye özgü etnik giysiler bulabileceğiniz Galeri Nur’da, alışveriş yaparken güleryüzlü çalışanları ile bir fincan kahve içip sohbet de edebilirsiniz.
Adres: Veliki Curciluk 35, Sarajevo
Çalışma Saatleri: 08.00 - 20.00, Cumartesi 08.00 - 15.00. Pazar günleri kapalıdır.

Tre Bicchieri Wine Store
Her biri birbirinden benzersiz lezzetteki 120 İtalyan şarabını bulabileceğiniz Tre Bicchieri, şehrin en şık mağazalarından biridir.
Adres: Čobanija 3,71000 Sarajevo.
Tel: +387 33 223 230

Springfield
Saraybosna sokak modasını belirleyen ünlü marka Springfield’de her mevsim farklı kreasyonlar ve her zevke hitap eden kıyafet ve aksesuar bulabilirsiniz.
Adres: Zelenih beretki, 71000 Sarajevo
Tel: +387 33 212 486Ne Yenir?Saraybosna’nın uzun yıllar boyunca Osmanlı hâkimiyetinde yaşamış olması zamanla yemek kültürünün de Türk damak zevkine benzemesine sebep olmuştur. Hatta öyle ki yiyeceğiniz çoğu yemeğin sadece isimlerinin değiştiğini fark edeceksiniz. Diğer benzer bir lezzet ise kahve olacaktır. Lokumla Türk Kahvesi servis edilmesi önemli bir gelenek haline gelmiştir. Başçarşı ya da civardaki tüm restoranlarda Cevapcici( köfte), Boşnak Böreği, Dolma, Begova Çorbası ve İncir tatlısı gibi yöresel lezzetleri bulabilirsiniz. 

Dveri
Samimi ve sıcak dekorasyonu ile adeta bir köy evini andıran Dveri restoranda ister bahçede açık havanın keyfini çıkararak isterseniz de bir köy mutfağını andıran kapalı bölümünde lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ev yapımı ekmekler, sarımsaklı ve baharatlı et yemekleri ile yerel şarapları deneyebilirsiniz.
Adres: Prote Baković 12 Baščaršija
Tel: 033 537 020

Aeroplan
Eski şehir’de bulunan Aeroplan, geleneksel Boşbak lezzetleri sunan bir restorandır. Gazi HüsrevBegova Caddesi’ne ve medreseye çok yakın bir mevkide bulunan restoranda dilerseniz teras katında servis alarak şehri seyredebilirsiniz.
Adres: Sarači 6, 71 000, Sarajevo
Tel: +387 33 535 690

Aščinica ASDŽ
Birbirinden farklı ezzette ve çeşitte ulusal yemeklerin sunulduğu restoranda sipariş vermekte zorlanacaksınız. Fiyatları ile de çok uygun bir yer olan Aščinica ASDŽ şehrin popüler lokantalarındandır. Gazi Hüsrev Camisi’ni ziyaret ettikten sonra nefis yemeklerle yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
Adres: Mali Ćurčiluk 3 i Veliki Ćurčiluk 3
Tel: +387 33 238 500

Pizzeria Pinocchio
Boşnak yemek kültürünün yanında ülkede yaygın bir şekilde İtalyan yemeği kültürü hâkimdir. Özellikle pizza en çok tüketilen yiyeceklerdendir. Pizzeria Pinocchio’da ise kentin en güzel pizzalarını yiyebilirsiniz.
Adres: Trg diece Sarajeva 1, BBI Centar

Ćevabdžinica Kurto
Saraybosna yemek kültürünün belki de en bilinen yemeği Cevapcici’dir. Şehrin en güzel Cevapcicilerini tatmak istiyorsanız yolunuz mutlaka 1976’dan beri şehrin sembollerinden biri haline gelmiş Ćevabdžinica Kurto’ya düşmelidir.
Adres: Ćevabdžinica Kurto, 71 000Ne Zaman Gidilir?Her kültürden parçalar bulabileceğiniz bir kent olan Saraybosna’nın iklimi de, her mevsimi bünyesinde barındırmaktadır. Kışların hissedilir derecede soğuk, yazların da zaman zaman bunaltıcı olduğu şehrin kültürel zenginliklerini keşfetmek için en ideal zaman, havanın uzun yürüyüşler için elverişli olduğu ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.Eğlence ve Gece HayatıSaraybosna’da gece hayatı için onlarca farklı bar, club ya da pub seçeneğiniz bulunmaktadır. İçkilerin özellikle yerel şarapların çok uygun fiyata satılması Saraybosna gecelerini çekici kılan unsurlar arasındadır. Mekânlarda güvenliğin had safhada olmasıyla rahatça gece kulüplerinde dans edebilir ve içkilerinizi içebilirsiniz. Mekânların en dolu olduğu gün genellikle Cumartesi günleridir. Pazar günleri Sarabosnalılar genellikle evlerinde dinlenmeyi tercih ederler. Hafta içinde ise Çarşamba günü kalabalık artmaktadır. Ayrıca Çarşamba günü çoğu mekân kadın müşterilerine indirimli giriş, sınırsız içki gibi kampanyalar yapmaktadır.

Pink Houdini
Şehir merkezinde, Uluslararası Film Festivali’nin de yapıldığı mekâna çok yakın bir yerde bulunan Pink Houdini şehrin en gözde kulüplerinden biridir. Çok çeşitli kokteyleri ve şarapları bulabileceğiniz mekânda Dj’ler eşliğinde canlı müzik ya da jazz dinletileri yapılmaktadır.
Adres: Branilaca Sarajeva 31, 71 000
Tel: 063 640 542

Pussy Galore
Özenle hazırlanmış grafitilerle süslü duvarlarına karşılık sade masa ve sandalye dekorasyonu ile çok samimi bir atmosferi olan Pussy Galore aynı zamanda hayvan sever bir bardır. Gece boyunca küçük dostlarınızı da yanınıza alarak canlı müzik dinleme zevkini yaşayabilirsiniz.
Adres: Kundurdžiluk bb, 71 000
Tel: 061 482 464

Underground
Canlı müzik konserlerini dinlerken biralarınızı yudumlayacağınız ve en önemlisi sabahın erken saatlerine kadar temposundan hiçbir şey kaybetmeyen Underground’un geniş dans pistinde rahatça dans edebilirsiniz.
Adres: Maršala Tita 56, 71 000
Tel: +387 61 481 925

Cheers Pub
Oldukça geniş bira, viski çeşidi ve şarap mahzenini andıran dekorasyonuyla çok samimi ve sıcak bir atmosferi vardır.
Adres: Muvekita 4, 71 000
Tel: +387 62 476 476

Londoner Pub
Lezzetli Meksika usulü atıştırmalıkları ve onlarca farklı bira çeşidi sunan Londoner Pub, belki de bugüne kadar ziyaret ettiğiniz en eğlenceli mekânlardan biri olacak. Maket oyuncak dekorasyonları ise oldukça ilginizi çekecektir.
Adres: Radićeva 4a, 71 000
Tel: +387 61 246 935
Belgrad gezi rehberi bulunmamaktadır.


Ohrid gezi rehberi bulunmamaktadır.


Üsküp gezi rehberi bulunmamaktadır.

Budva Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Becici
Becici

Becici otel kompleksi ve plajı, Parisli uzmanlar tarafından 1935 yılında Akdeniz’in en güzel plajı olarak ilan edilmiştir. Budva şehrinin güneyinde, 2 kilometre uzaklıktadır. 1950 metre uzunluktaki kumsalı, sakin denizi ve eğlenceli plajlarının bolluğu, Becici bölgesini özellikle ailelerin tatili için ideal bir yer haline getirmiştir. Güney Adriyatik’in en güzel ve en büyük plajlarından biri olarak kabul edilir.

Catholic Church of Saint John
Catholic Church of Saint John

Budva’nın en eski kiliselerinden biridir. Yapı üç kısımdan oluşmaktadır: çan kulesi, kilise ve piskoposluk binası. Tarih içerisinde mimari değişiklikler yaşayan Church of St John the Baptist içerisinde şehrin tarihini gösteren figür ve resimler de görülebilir.

Church of St Sabas the Sanctified
Church of St Sabas the Sanctified

Budva gezilecek yerler listesinde yer alan eski kiliselerin en yenisidir. 1804 yılında inşa edilen kilisenin önünde ünlü yazar ve politikacı Stjepan Mitrov Ljubisa’nın mezarı bulunmaktadır. Kilisenin mimarisinde Church of the Assumption’dan esinlenilen noktalar bulunmaktadır.

Dans Eden Kız Heykeli
Dans Eden Kız Heykeli

Budva’nın en çok fotoğraflanan noktalarından biridir. Bir efsaneye göre Budva’da boğulan bir kızın heykeli olduğu söylenmektedir. Kimilerine göreyse sadece sıradan bir heykeldir. Old Town manzarası ile fotoğraflanası ve görülesi bir heykeldir. Heykele dokunmanın uğur getireceği yolunda söylentiler de vardır.

Hisar (The Citadel)
Hisar (The Citadel)

Budva’nın en yüksek noktasında bulunmaktadır. Yüzyıllar içerisinde genişletilip değiştirilen hisar günümüzde görsel önemini korumaktadır. 1836’da inşa edilmiştir. Giriş ücreti 2 Euro’dur.

Jaz Plajı
Jaz Plajı

Budva plajlarından en büyüklerinden biridir. Bin 200 metre uzunluğundaki Jaz Plajı, Budva’nın 2 bin 500 metre kuzeyinde yer almaktadır. Jaz Plajı’nda kumsal kısmı da deniz de kumludur. Ayrıca bu plaj 2000 tane yer seçeneği ile kampçıların da uğrak yeridir. 

Kale Kosmac
Kale Kosmac

Budva’ya gelen her turistin mutlaka çıktığı bu kale oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Kale, Budva şehri çevresinde Brajici köyü yakınlarındadır. 800 metre yüksekliktedir. 1841-1850 yılları arasında yapılmıştır. Avusturya-Macaristan ve Karadağ arasındaki sınırı oluşturur ve eskiden Avusturya kalesi olarak bilinir. Günümüzde ise Karadağ’ı ziyaret eden bütün turistler tarafından ziyaret edilir.

Mogren Plajı
Mogren Plajı

Birbirine kısa bir tünelle bağlanan iki plajdan oluşur ve toplam uzunluk 350 metredir. Old Town bölgesinden buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Plaj olağanüstü güneş ışığı ve güney rüzgarına maruz kalmaktadır. Plajda St Anton adına adanmış bir kilise kalıntıları vardır. Çünkü efsaneye göre, korsanlar tarafından batırılan bir İspanyol Kalyonundan kurtulan bir denizci, plaja çıktığında, kurtulması anısına bu kiliseyi yapmıştır. 13 Haziran günü, burada ayin düzenlenmektedir. Kilise çok küçük olduğundan, ayin sahilde düzenlenir.

Old Town
Old Town

Budva’nın sembollerinden biri olan Old Town, aslında bir ada üstüne kurulur ve zamanla bir kanal oluşarak yarımada halini almıştır. Araştırmalara göre Old Town 2500 yıllık bir yerdir ve Adriyatik Denizi kenarındaki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Old Town’u çevreleyen duvarların büyük bir kısmı hala görülebilir ve turistik hale gelmiştir. 1667 ve 1979 yıllarında meydana gelen depremlerden etkilenmiştir. Fakat sonrasında günümüzdeki haline kavuşturulmuştur. Günümüzde Old Town dar sokakları, meydanları, Orta Çağ’dan kalma duvar ve kuleleri ile bir labirent görünümü sunmaktadır. Budva gezilecek yerler listesindeki hemen hemen tüm önemli yapılar burada yer almaktadır. Günümüzde birçok binanın giriş katı sanat galerisi, kafe, butik ya da mağazaya dönüştürülmüştür.

Petrovac
Petrovac

Deniz kenarında yer alan bir kasabadır. Budva ve Bar arasında yer alan Petrovac 600 metrelik kumlu bir sahile sahiptir ve popüler turistik bir yerdir. Petrovac’dan ilk olarak 18. – 19. yüzyılda bahsedilmiştir. Bu güzel yerleşim yeri çam ormanları ile çevrilidir. Bir zamanlar öncelikli geçim kaynağı balıkçılık olan Petrovac’da günümüzde gelir kaynağı turizm, çam ve zeytin işlemeciliğidir.

Santa Maria In Punta
Santa Maria In Punta

Yaklaşık 1200 yıl önce inşa edilmiş bir kilisedir. Bir efsaneye göre İspanyol denizcilerin Hz. Meryem heykeli bırakıp mum yaktıkları noktaya inşa edilmiştir. Budva’daki en eski kilise olan Church of St Mary of Punta bölgedeki en eski Roma dönemi öncesi yapılarındandır.

Sveti Stefan
Sveti Stefan

Budva’da yer alan bir ada köyüdür. Günümüzde yazlık yeri olması ile tanınmaktadır. Ana karaya bir hat ile bağlıdır. Bu nedenle 15. yüzyılda savunma amaçlı kullanıldığı olmuştur. O dönemde saklanma ve silahları ateşleme noktası olarak kullanılmıştır. Bu dönemde Türklere karşı kazanılan bir zafer sonucunda günümüzdeki haline gelmeye başlamıştır. Fakat o dönem birçok kez korsanlar ve Osmanlıların saldırılarına maruz kalmıştır. Bir balıkçı köyü olarak kullanılan Sveti Stefan birkaç kez baştan inşa edilmiştir. Adanın iç kısımlarına gidildikçe dar ve ilgi çekebilecek sokaklar görülebilir. Ayrıca küçük meydanlar, üç tane kilise ve apartmandan dönüştürülen oteller de mevcuttur.  Stefi Stefan günümüzde yazın ikamet edecek temiz ve egzotik bir yer arayanların uğrak yeridir. 19. yüzyılda 400 kadar kişinin ikamet ettiği ada zamanla değişime uğramıştır. Özellikle 1940’lardan sonra adayı turistik hale getirmek hedeflenmiştir. Böylece Sveti Stefan için yeni bir dönem başlamıştır. 20. yüzyılda altın günlerine ulaşmıştır. Bu kadar popüler olan Stevi Stefan 1972 yılında dünyanın en özgün turistik yeri olması nedeniyle ödüle layık görülmüştür. Ne Yapılır? • 15.yüzyıldda inşa edilen surlarla kaplı Old Town (Eski Şehir) tarihi dar sokakları, kuleleri ve anıtlarıyla açık hava müzesini andırıyor. Akdeniz kültür ve mimari izlerini taşıyan eski şehri keşfedin
 • Deniz kıyısında yer alan ve manzarasıyla ilgi çeken Budva Katedrali, Saint John Kilisesi, Holy Trinity Kilisesi ve Saint Sava Kilisesi’ni mutlaka ziyaret edin
 • Budva Rivierası'nın en büyük kumsallarından biri olan Jaz, Slovenska Plaza, 3 eşsiz plaja sahip Saint Nikola Adası, Sveti Stefan Adası'na 500 metre uzaklıktaki Queen's Beach başta olmak üzere tüm plajlarında deniz keyfini çıkarın
 • Budva’nın en çok ilgi gören yerlerinden biri olan Dans Eden Kız Heykeli’nin önünde sizin de bir fotoğrafınız olsun
 • Arkeoloji ve Etnografya Müzeleri’nde Budva’nın tarihini yakından inceleyin
 • Yürüyüş, yemek ve yüzme gibi aktivite seçenekleri sunan Marina’ya mutlaka vakit ayırın
 • Old Town ve çevresinde bulunan yerel restoran ve kafelerde Balkan mutfağından lezzetler tadın
 • Sanat, felsefe, hayat gibi konularda tartışmaların yapıldığı ruhani bir yer olan Open Art Studio’yu ziyaret etmeyi unutmayın
 • Budva’nın en yüksek noktasında bulunan Hisar’a çıkarak bu tarihi kentin muhteşem manzarasını bir de tepeden görün
 • Budva’nın hareketli gece hayatına dalın ve sabahın ilk saatlerine kadar eğleninNe Alınır?Budva’nın turistik bir mekân olması dolayısıyla şehir merkezinde hediyelik eşya alabileceğiniz çok sayıda dükkân mevcuttur. Ayrıca Old Town içerisinde bulunan butiklerden özel tasarım ayakkabı ve kıyafet de bulabilirsiniz. Ancak şehir merkezindeki fiyatlara göre çok daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebilir. Kentte yer alan Flea Market, şehrin merkezinden biraz uzakta yer almasına ve eski şehir kısımlarında yer almasına rağmen oldukça popüler bir alışveriş mekândır. Flea Market en çok porselen eşya ve tarihi bozuk paraların bulunduğu bir yerdir. Bu kente uğradığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken ve seramik ya da porselenlerinden almanız gereken bir yerdir. Ufak tefek süs eşyaları, pek çok farklı hediyelik eşyalar ve daha farklı tasarımlara sahip olan eski eşyaları da bulmanız mümkün. Yine Budva’da yer alan ve pek çok müşterisi olan diğer meşhur yer ise Tq Plaza’dır. Burası, adından da anlaşıldığı üzere büyük bir plaza yani alışveriş merkezidir. Enerjik, modern ve olağanüstü bir görünüme sahiptir. Çok fazla kafe ve restoran içermektedir. Mağazaları da gayet makul fiyatlarla müşterilerini beklemektedir.Ne Yenir?Turistik bir bölge olması nedeniyle Budva, sadece Balkan mutfağından lezzetler sunan restoranları değil, çok sayıda farklı ülkeye ait restoranlara da ev sahipliği yapmaktadır. Çin yemeğinden, deniz ürünlerine oldukça geniş bir yelpazede yemek önerisi sunan Budva’da yerel olarak Akdeniz mutfağının karakteristik özelliklerini taşıyan yemekleri de tadabilirsiniz. Kurutulmuş dana eti ile yapılan kastradina ve bir çeşit pide olan pogaeayı denemenizi öneriyoruz. Gün içinde atıştırmalık bir şeyler yemek isterseniz dilim pizza ve krep satan çok sayıda mekân hizmet veriyor Budva’da. Elbette ki Karadağ’ın nefis şaraplarını da yemeklerinizde bolca tadabilirsiniz. Daha çok sahil şeridinde ve liman kısmında yer alan restoranlar oldukça lezzetli deniz ürünleri sunuyor. Budva’da en çok beğenilen restoranlar ise şunlar:

Mozart ­Restoran: Old Town’ın hemen dışında yer alan kafe en çok Karadağ usulü yapılmış kahvesi ve lezzetli kekleri ile beğeni toplayan ve çok sayıda ödülün de sahibi olan bir mekândır.

Porto: Oldukça geniş olan menüsü ile dikkat çeken restoran deniz ürünleri ile ön planda yer alan bir restorandır, merkeze oldukça yakın olan konumu ile ulaşımı oldukça rahattır.

Jadran: Daha çok Akdeniz yemekleri ve deniz ürünleri dikkat çekmektedir.

Zeleni Gaj: Küçük ve oldukça şirin bir işletme lan Zeleni Gaj, yöresel tatları denemek için güzel bir seçenek.

Shanghai Chinese Restaurant: Olur da Budva’da canınız Çin yemeği yemek isterse ilk tercihiniz bu restoran olmalıdır.

Balkan: 35 yıllık tarihi ile oldukça köklü bir işletme olan Balkan yöresel yemeklerin yanı sıra uluslararası tatlarda da iddialı.Ne Zaman Gidilir?Sıcak ve ılıman bir iklimi olan Budva’da en çok yağış kış aylarında düşmektedir. Şehirde kışlar ılık ve yazlar sıcak ve kurak geçer. Temmuz ayında sıcaklık 30 derecelerin üstüne çıkar. Ocak ayında ise sıcaklık 2 derece civarındadır. Mayıs ve Ekim ayları arasında deniz suyu sıcaklığı ortalama 18 derecedir. Yüzme sezonu 10 Mayıs tarihinde başlar ve 8 Kasım tarihine kadar 182 gün devam eder. Yaz turizmi ile öne çıkan şehre Haziran­-Eylül döneminde gitmek en uygun zaman olmasına karşın Budva, kışın da ayrı bir güzelliğe bürünüyor.Eğlence ve Gece HayatıBudva nefes kesen tarihi ve sahillerinin yanı sıra hareketli geceleri ile de oldukça ün yapmış bir şehirdir. Yazlık bir mekân olduğu için kentte Uluslararası DJ’lerin pop, rock, tekno ve house tarzı müzik yaptıkları birçok kulüp, bar ve disko var. Budva’da gece hayatı konusunda popüler olan mekânlar şu şekilde:

Top Hill: Budva’nın en popüler mekânlarından biri olan Top Hill, hoş, eğlenceli, uygun fiyatların yer aldığı sevimli bir diskodur. Bar ve disko tarzlarının birleşiminden oluşan bu mekânda oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz.

La Roca: Kentte yer alan diğer meşhur club ise La Roca’dır. Müziğin harika bir ortam oluşturduğu ve tasarımıyla müşterilerini en çok etkileyen yerlerden birisidir. Harika bir gece geçirebileceğiniz, atmosferin çok sıcak ve samimi olduğu La Roca’da fiyatlar ise oldukça makuldür.

Raffaello: Budva’nın en kaliteli mekanları arasında yer alan Raffaello, sınırsız eğlence sunmasının yanı sıra kentin tarih kokusunu derinliklerde hissetmenizi sağlıyor. Burası, içki fiyatları da oldukça makul durumdadır.Festival ve EtkinlikTarihi dokusu ile her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Budva’da yıl içinde birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Budva’da yıl boyunca düzenlenen etkinlikler şu şekilde:

 • Mart: Turist Pazarı
 • Nisan: Bahar Maskeli Balosu Karadağ
 • Nisan: Hediyelik Eşya Fuarı
 • Mayıs: Budva Karnavalı
 • Haziran: Budva Müzik Festivali
 • Haziran: Uluslararası Dans Festivali
 • Temmuz: Budva Gecesi
 • Ağustos: Tiyatro Festivali
 • Eylül: Karadağ Tenis Turnuvası
 • Eylül: Bilgi Festivali Balıkçılık Festivali (Days of Sirun)
 • Aralık: Yeni Yıl Partisi

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit