Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Her Gün Hareketli Ürdün Turu

Ürdün Turu

Hamuru doğuyla yoğrulmuş, gözüyse batının üzerinden bir an olsun ayrılmayan Ürdün, çölde rastlanan bir vaha gibi kıymetli ve heyecan verici! Rum Vadisi’nin kavurucu sıcağından Aqabe’nin masmavi serin sularına, Petra’nın rüzgarla yontulmuş doğa harikası kanyonlarından başkent Amman’ın modern kent hayatına yapacağınız yolculuğun hatıraları fotoğraf albümünüzün en güzel köşesini süsleyecek!


1. Gün
>> Aqaba
21 Eki 2017 Cumartesi
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 22:30’da buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz.
2. Gün
Aqaba >> Ölü Deniz >> Madaba >> Nebo >> Amman
22 Eki 2017 Pazar
Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 00:30’da Akabe’ye hareket. Yaklaşık 2 saat, 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından yerel saatle 04:00’te Akabe’ye varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde. Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Ürdün’ün kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Bizans zamanında inşa edilmiş kiliseyi göreceğiz. Ardından Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada’ya çıkıp, Amman’a devam ediyoruz. Konaklama Amman’daki otelimizde.
Opsiyonel Ürdün Gecesi: 75 $ /akşam yemekli
 
3. Gün
Amman >> Aqaba
23 Eki 2017 Pazartesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde Ulusal Müze’yi gezecek ve Kral Abdullah Camisi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından Kral Yolu üzerinden Akabe’ye devam ediyoruz. Varışta otelimize gidiyoruz. Konaklama  Akabe’deki otelimizde.
 
4. Gün
Aqaba
24 Eki 2017 Salı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Petra turuna katılabilirler. Modern zamanların dünya harikalarından biri olarak kabul edilen ve Ürdün’ün hiç şüphesiz ki en önemli turistik cazibesi haline gelen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Nebati şehri olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Zamanında bir kale şehir olan Petra sarp kayalıklardan oluşan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan  bir noktaya kayaların oyulmasıyla oluşturulmuştur. Kuzey Arabistan’ın Semitik kabileleri tarafından M.Ö. 800 yıllarında kullanılmaya başlanan şehir en parlak dönemini Romalılar’ın yerleştiği 2. yüzyılda yaşamıştır. Petra’da olumlu anlamda kademeli olarak yerleşim ve gelişim olmasına karşın, şehrin önemi sevkiyatların kervanlarla yapılmasıyla birlikte giderek azalmaya başlamıştır. 1812 yılında İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedilene kadar da unutulup gitmiştir. Dar ve derin bir geçidin ardında güçlendirilmiş bir yer olan ve tarih kitaplarında pek fazla yer alamamış bu esrarengiz şehir tüm gizemi ve estetiği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Birkaç saatlik bir ziyaret bile Petra’nın insan eliyle yapılmış muhteşem estetiğini taktir etmeye yeter. Petra ziyaretinden sonra Akabe’ye dönüyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde. 
Ekstra Petra turu:150 $  (Öğle yemeği dahil)

 
5. Gün
Aqaba
25 Eki 2017 Çarşamba
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizim esktra olarak düzenleyeceği Rum Wadisi turuna katılabilirler. Turumuzda Akabe’nin kuzey doğusunda bulunan muhteşem muhteşem bir çöl olan Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in  izledikleri güzergah üzerinde bulunan Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Geceleme Akabe’deki otelimizde.
Ekstra Rum Vadisi Turu: 95 $ (akşam yemeği dahil)

 
6. Gün
Aqaba
26 Eki 2017 Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Berenis Beach turuna katılabilirler. Aqabe’nin en güzel sahil şeride yapacağımız gezimizde, masmavi denizi ve altındaki mercanları görebilirsiniz. Akşam üstü otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Gece yarısı kalkacak uçuşumuza kadar serbest zaman. Alışveriş, gezme ve dinlenme imkanı erinde bulunan Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Geceleme Akabe’deki otelimizde.
Berenis Beach Turu: 45 $ /kişi başı( öğle yemeği, şnorkel ve palet dahil

 
7. Gün
Aqaba >>
27 Eki 2017 Cuma
03:55 kalkışlı İstanbul uçuşumuz için rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelin lobisinde buluşma ve Akabe Havalimanı’na transfer. 04:00’te THY’nın TK 819 sefer sayılı direkt uçuşuyla İstanbul’a hareket ve 2buçuk saatlik bir yolculuğun ardından 06:30’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
 
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu değildir.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Café Tur sorumlu değildir


Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 17 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit