Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Hong Kong Bangkok Phuket Singapur Kuala Lumpur Turu

Hong Kong Gezi Rehberi

Nereye Gidilir?Macau Harabeleri
Avrupalıların Asya coğrafyasında kurduğu ilk yerleşimlerden olan Macau, Hong Kong’taki kültürel gezi etkinliklerinin başında gelmekte. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin bir parçası olan bu Portekiz kolonisinin kalıntıları arasında gün boyu ilginç tarihi bilgiler ve mimari incelemeler yapabilir, bir saat süren tekne yolcuğu boyunca çevre adaların ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Tian Tan Budha
Tian Tan Budha Manastırı, manastır tepesinde duran 23 metre yüksekliğindeki Lord Guatama heykeliyle başlı başına görülmeyi hak eden bir yer. Üç seviyeye ayrılmış manastır alanında ibadet alanlarını, müzeyi ve vejetaryen restoranı görmek için tırmanmanız gereken 260 basamağa kesinlikle değecek.
 
Victoria Tepesi
552 metre yükseklikle Hong Kong adasının en yüksek noktası olan Victoria Tepesi, merkez adanın tüm güzelliğini seyredebileceğiniz bir nokta. Aynı zamanda şehrin turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktası olma unvanına sahip olan tepeye çıkmanın en keyifli yolu 125 yaşındaki tarihi tramvay.
 
Ocean Park
Paris’in Disneyland’i varsa, Hong Kong’un Ocean Park’ı var! Farklı yaş gruplarına hitap eden modern oyuncaklarıyla Ocean Park şehirde ailenizle eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz adreslerden. İçerisinde köpekbalıkları, penguenler gibi özellikle çocuklar için oldukça ilgi çekici hayvan figürleri de barındıran parkın alametifarikası ise pandalar.Ne Yapılır? • Victoria Tepesi’nden şehri izleyin.
 • Tapınak Sokağı Gece Pazarı’nda sokak lezzetlerini tadın
 • Tsim Sha Tsui’den şehrin siluetini seyredin.
 • Hong Kong Tarih Müzesi’ni ziyaret edin.
 • Nostaljik teknelerle günlük gezilere çıkın.
 • Tai Pan refleksoloji masajıyla enerjinizi yenileyin.
 • Şehir sakinlerinin “ding ding” adını verdiği çift katlı tramvaylarla şehri turlayın.Ne Zaman Gidilir?Eylül ayından Aralık ayına kadar süren dönem Hong Kong için yüksek sezon olarak kabul edilir. Bu dönemde güneşli ve yağmurdan uzak olmakla birlikte şehir, turist yönünden oldukça kalabalıktır. Hem güzel havadan yararlanmak hem de kalabalıklardan kaçmak için en uygun zaman Mart-Nisan-Mayıs ayları denebilir.Bangkok Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Bangkok Ulusal Müzesi
Bangkok Ulusal Müzesi

1782 yılında saray olarak düşünülerek inşa edilen Bangkok Ulusal Müzesi (Bangkok National Museum); Khaosan Road üzerinde yer alıyor. 1884 yılında müzeye dönüştürülen yapı Güneydoğu Asya’nın en büyük müzesi olma unvanını da taşıyor. Sadece Tayland’ın değil Tayland’ın komşu ülkelerinin pek çok kültürel mirasına ev sahipliği yapıyor. Bangkok Ulusal Müzesi’nde Tay dilinde en eski kayıt olarak kabul edilen Kral Ramakamhaeng‘in taş sütunu ve Kral Taksin’in tacı olmak üzere pek çok önemli eser yer alıyor.

Chatuchak Hafta Sonu Pazarı
Chatuchak Hafta Sonu Pazarı

Bangkok’un en meşhur hafta sonu pazarı olarak bilinen Chatuchak Pazarı, şehri ziyarete gelen her turistin alışveriş için mutlaka gittiği bir yerdir. Mobilyadan iç çamaşırına kadar aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz hafta sonu pazarı sadece cumartesi ve pazar günleri kuruluyor.

Dusit Palace
Dusit Palace

Kral 5. Rama’nın çıktığı bir Avrupa gezisinden etkilenmesi sonucunda inşa ettirdiği Dusit Palace; Avrupa esintileri taşıyan mimarisiyle dikkat çekiyor. Bahçesinde Vimantek Tik Konağı, Abhiset Dusit ve Kraliyet Fil Müzesi‘ni de barındıran Dusit Palace, esasında bir saray kompleksi olma özelliği gösteriyor. Vimantek Tik Konağı, dünyada tik ağacından yapılma en büyük bina olduğu biliniyor. Aslında Ko Si Chang Adası‘nda yer alan konak 1910 yılında saray kompleksi içerisine taşınmış. Yapımında tek bir çivi bile kullanılmayan konak günümüzde devasa koleksiyonu ile bir müze olarak hizmet veriyor. Abhiset Dusit ise Kral 5. Rama’nın taht odası olarak inşa edilmiş, Viktorya Dönemi mimari etkilerini taşıyan bir yapı. Zamanında üç adet kutsal file ev sahipliği yapan ahır kısmı ise Kraliyet Fil Müzesi olarak hizmet veriyor.

Jim Thompson Evi
Jim Thompson Evi

1967 yılında Malezya’ya yaptığı bir gezi esnasında kaybolan ve bir daha asla bulunamayan Jim Thompson; Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında Güneydoğu Asya’ya gönderdiği CIA ajanı bir mimar. Savaş bittikten sonra Bangkok’a yerleşiyor ve kanal kenarında Tayland mimarisinden esinlenerek tik ağacından kendine muhteşem bir ev yaptırıyor. İlginç mimari detaylar barındıran Jim Thomson House, ardındaki gizemli hikâyesi, içerisindeki paha biçilmez eşyalarıyla Bangkok gezilecek yerler arasında ziyaretçileri en çok etkileyen yer olma özelliği gösteriyor.

Khao San Road
Khao San Road

Tayland’ın eski şehir bölgesinde yer alan Khaosan Road; sırt çantalı gezginlerin buluşma adresi olarak tanınıyor. Yirmi sene öncesine kadar pirinç pazarı olan cadde; Tayland’ın en popüler ve uygun fiyatlı adresleri arasında yer alıyor. Bangkok’un kalbi olarak kabul edilen Khaosan Road; saraylar, tapınaklar ve müzelere yürüyüş uzaklığında yer alıyor. Cadde; otel, bar, restoran, hediyelik eşya dükkânları, dövmeciler ve masaj salonları tarafından çevreleniyor. Konaklama için fazla bütçe ayırmak istemeyen gezginler için oldukça uygun konaklama alternatifleri de barındırıyor.

Lumpini Park
Lumpini Park

Bangkok’un göbeğinde yer alan Lumpini Parkı, Bangkok’ta kentin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmanın en iyi yoludur. Central Park’ın küçük bir kardeşi olan bu parkın içerisinde teknelerin yüzdüğü şirin bir göl bulunmaktadır. Kitabınızı alıp çimlere uzanmak hiç bu kadar keyif verici olmasa gerek. Lumpini Parkı ailecek ferah bir nefes alabileceğiniz güzel bir ortam sunmaktadır.

Phra Borom Maha Ratcha Wang Sarayı
Phra Borom Maha Ratcha Wang Sarayı

Tayland’da başkentin Bangkok olmasına karar verilmesinin ardından inşasına 1782 senesinde başlanan Grand Palace; Tayland’ın en görkemli, etkileyici ve gösterişli yapısı olarak kabul geliyor. Kraliyet ailesini 1500 yılı aşkın zamandır ağırlayan saray bölgesine şort, askılı tişört gibi kıyafetlerle girmenize izin verilmiyor. Kıyafetiniz giriş için uygun değilse saray girişinde kıyafet kiralayabiliyorsunuz. 218.400 metrekarelik bir alan içerisinde 100 civarı farklı yapının bir araya gelerek oluşturduğu kompleks bir yapı olan saray, genel olarak dış alan, orta alan ve iç alan adı verilen üç farklı bölgeyi barındırıyor. Kraliyet ailesinin belli başlı törenler için kullandığı iç alan haricindeki bölümler ziyaretçiler için açık. Sarayda yer alan semboller ve işlemeler kraliyet ailesinin gücünün yanı sıra Tayland için ne denli önemli olduğunu da gösteriyor.

Wat Arun Tapınağı
Wat Arun Tapınağı

Grand Palace’ın karşı kıyısında yükselen Wat Arun; adını Hindu şafak tanrısı Arun’dan alıyor. 82 metre yüksekliğinde Çin seramik ve porselenleriyle süslü “Praang” adı verilen kulesi ziyaretçilerini zorlu fakat yorgunluklarına değecek bir yolculuğa davet ediyor. Kulenin zirvesi Tapınaklar Bölgesi’nin muhteşem manzarasını sunuyor. Tapınakta rüzgâr tanrısı da unutulmamış. Ana kuleye Tayland’ın dört büyük rüzgârını sembolize eden dört kule eşlik ediyor. Yardımcı kulelerin zirvesinde Hindu rüzgâr tanrısı Pai‘nin heykelleri yer alıyor. 

Wat Pho
Wat Pho

Wat Pho, Thai Masajı’nın doğduğu yer olarak bilinmektedir. Burası Bangkok’un en ünlü Budist tapınağıdır. Tapınakta yer alan Buda heykeli pozisyonundan dolayı Yatan Buda (Reclining Buddha) adı ile anılmaktadır. Heykel 15 metre yüksekliğinde ve 43 metre uzunluğunda olup sağ kolu üzerine uzanmış bir şekilde Buda’yı tasvir etmektedir. Buda’nın ayaklarının altında ve koridordaki kâselerin üzerinde 108 adet sembol bulunmaktadır. Bu Buda’nın 108 hayırlı durumunu simgeler. Bu tapınakta kâselerin içine para atarak yardım da bulunabilirsiniz. Tapınağın bahçesinde bir kahve molası verebilir, sunduğu mistik havanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Wat Phra Kaew
Wat Phra Kaew

Tayland’ın en kutsal yeri olarak kabul edilen Wat Phra Kaew, Zümrüt Tapınağı olarak tanınıyor. Sıradan bir Budist tapınağı görünümünde olan Wat Phra Kaew’in adı 13. yüzyıldan kalma Zümrüt Buddha’ya ev sahipliği yapmasından geliyor. Tek blok üzerinde oyulmuş 66 santimetre uzunluğundaki Buddha heykelinin yanı sıra pek çok heykele ev sahibi yapan tapınakta diğer Budist tapınaklarının aksine Budist rahipler için yaşam alanı yer almıyor. Diğer taraftan heykele kral haricinde hiç kimsenin yaklaşmasına izin verilmiyor.

Yüzen Çarşı
Yüzen Çarşı

Bangkok gezilecek yerler arasında en popülerden biri olan Floating Market; kent kültürünü yakından tanımanıza da yardımcı oluyor. Kentin farklı bölgelerinde açılan yüzen çarşılar, sabahın erken saatlerinde kuruluyor ve hediyelik eşyalardan yerel lezzetlere kadar pek çok alternatifler sunuyor. Yerel halkın yöresel lezzetler, çeşitli meyve ve sebzelerle birlikte farklı eşyalarını kayıkları ile açılarak sattığı yüzen çarşıları bir pazardan ziyade restoran olarak da görebilirsiniz. Uygun fiyatlara Tayland’a özgü lezzetleri ilginç bir atmosferde tadabilir, sevdiklerinize en farklı hediyeleri satın alabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde kurulan çarşılar geç saatlere kadar kalmıyor. Siz de sabah altı civarında, turistler henüz akın etmeden, giderek en doğal halleri ile gözlemleme ve fotoğraflama fırsatı yakalayabilirsiniz.Nereye Gidilir? • CentralWorld
 • Terminal 21
 • China Town
 • Siam Square
 • Zümrüt Buda Tapınağı (Wat Phra Kaew)
 • Wat Suthat
 • The Giant Swing
 • Chao Phraya River
 • Patong Gece Pazarı
 • Sea Life Bangkok Ocean World
 • Siam Paragon
 • Soi CowboyNe Yapılır? • Tayland’ın en görkemli ve etkileyici yapısı Grand Palace’tan başlayarak Bangkok’u keşfedin
 • Bangkok pazarları taze meyveler ile dolup taştığı için kaldığınız süre içinde tadabildiğiniz kadar çok ve çeşitli meyveyi deneyin
 • Eski tarz ve modern binaları, yerel evleri, tapınakları ve çok daha fazlasını görebileceğiniz harika manzaralarla dolu bir tekne yolculuğuna çıkın
 • Asya sanatı ve tarihini seviyorsanız, Bangkok Ulusal Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin
 • Günün yorgunluğunu kaslarınız ve ruhunuzdan atmak için en iyi yol olan Thai masajı yaptırın
 • Hediyelik eşyalardan yerel lezzetlere kadar pek çok alternatif sunan Yüzen Çarşı’da hem alışveriş yapın hem de yerel lezzetleri deneyin
 • Avrupa esintileri taşıyan mimarisiyle dikkat çeken Dusit Palace’ı mutlaka yakından görün
 • Bangkok’un kalbi olarak kabul edilen Khaosan Road’da güzel bir yürüyüş gerçekleştirinNe Alınır?Bangkok sadece Tayland’ın değil, Asya’nın da en iyi alışveriş mekânlarına sahip bir şehirdir. Uzak Doğu’nun kıymetli taşlar ve ipeklerle ilgili ününü duymayan yoktur. Bangkok da bu pazarda kendine önemli bir yer edinmiştir. Uygun fiyatlara hem mücevherat da denilen zümrüt, safir gibi taşları hem de ipek ürünleri bulabilirsiniz. Tayland’dan ürün alırken garanti belgesi olmasına dikkat etmenizde fayda var. Amarin Plaza, Siam Center gibi önemli alışveriş merkezleri olan şehirde eğer mağazalardan alışveriş yapıyorsanız; pazarlık düşük bir ihtimal fakat eğer pazardan alışveriş yapıyorsanız şart. Patpong gece pazarı taklit ürünleri ucuza bulabileceğiniz güzel bir alternatif. Chatuchak hafta sonu pazarı hediyelik eşya arayanlar için doğru adres, gök treni ile gidecekseniz; Mo Chit istasyonunda. Sukhumvit gece pazarı ve Pratunam pazarı kıyafet ve tekstil ürünleri bulmak isteyenlere tavsiye edeceğimiz yerler. Bangkok’da alışveriş konusunda önerebileceğimiz yerler şu şekilde:

Saphan Phut Gece Pazarı: Bağımsız bir Bangkok pazarı olan Saphan Phut Gece Pazarı, giyim üzerine modaya uygun birçok alternatif sunuyor. Ayrıca pazardaki dükkânların fiyatı oldukça uygun fiyatlı olmasıyla biliniyor. Adres: Wang Burapha Phirom, Phra Nakhon, Bangkok 10200, Tayland

Ekkamai: Burada, vintage mağazalar, son moda kahve dükkânları, sanat galerileri ve harika yemekler bulabileceğiniz mekânlar var. Ekkamai de diğer alışveriş noktaları gibi oldukça uygun fiyatlıdır. Adres: Phra Khanong, Khlong Toei, Bangkok 10110, Tayland

Siam Center: Burası için Bangkok’ta alışverişin kalbi diyebiliriz. Alışveriş merkezi 5 kattan fazladır ve her katında birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca içinde bazı büyük uluslararası restoranlar da var. Adres: Rama I Rd, Khwaeng Pathum Wan, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Tayland

Sukhumvit: Bu yol, New York’un Broadway’i gibi Bangkok’un en büyük yollarından biri ve kilometrelerce uzanıyor. Yan sokaklarının çoğunda pazarlar ve yemek tezgâhları var. Ne Yenir?Tayland mutfağı genel olarak Güneydoğu Asya mutfak kültürlerinin bir sentezidir. Sofra dengesi baharatlar yardımı ile tatlı, tuzlu, acı ve ekşi üzerine kurulmuştur. Tayland mutfağında baharatlar büyük bir önem taşımaktadır. Öyle ki meyveler dahi baharatlar eşliğinde tüketilmektedir. Uzak Doğu’nun birçok ülkesinde olduğu gibi Tayland’da da pirinç ve deniz ürünleri önemli bir konumdadır. Genel anlamda bölgeler arası büyük bir değişiklik göstermeyen Tayland mutfağında özel soslar da yemeklere ayrı bir lezzet katar. Başkent Bangkok ise haliyle ülkede yemek konusunda sınırsız alternatif barındırıyor. Kentte tam 50 bin adet restoran bulunmaktadır. Bunların büyük bir çoğunluğunu yerel restoranların işgal etmesinin yanı sıra azımsanamayacak sayıda dünya mutfağından da birçok restoran yer almaktadır. Bunun yanı sıra kent sokaklarında yer alan seyyar satıcılar da oldukça yaygındır. Burada insanlar akşam yemeklerini sokakta pişirip artanını satarlar. Bu farklı lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. Bangkok’ta Türk Lirasına oranla yemek fiyatları ucuzdur. Bangkok’da birkaç popüler kafe ve restoran şu şekilde:

Celadon: Celadon şehrin en popüler Thai restoranlarından bir tanesi. Geleneksel dekoru, gölet manzarasına bakan geniş pencereleri ve terasıyla keyifli bir atmosferi olan Celadon'da buğulanmış tavuk köftesi, kızartılmış çıtır karides, köri soslu ördek ve eşkina balığından hazırlanan mousse denenmeli. Adres: 13/3 S Sathorn Rd, Khwaeng Thung Maha Mek, Khet Sathon, Krung Thep Maha Nakhon 10120, Tayland

Le Normandie Restaurant: Eşsiz manzarası, desenli halıları, klasik dekoru ve kristal avizeleri ile dikkat çeken Le Normandie Restaurant, şık bir akşam yemeği için ideal. Fransız mutfağını seviyorsanız trüf mantarı soslu kaz ciğerli ravyoli, ıstakoz ve havyar menüde denenmesi gereken lezzetler. Adres: 48 Oriental Avenue, Bangkok, 10500, Tayland

Orange Tree: Zarif bir konakta yer alan Orange Tree Bangkok'ta klasik Thai yemeklerini tadabileceğiniz popüler bir restoran. Baharatlı, karides çorbası; Thai usulü kuzu eti, deniz mahsullü veya etli noodle menüde tadına bakılması gereken lezzetlerden birkaçı. Adres: Sala Som, 35/4 Soi Yommarat, Sala Daeng | Silom, Bangrak, Bangkok 10500, TaylandNe Zaman Gidilir?Bangkok’ta hava sıcaklığının çok değişmediği tropikal bir iklim vardır.  Yıl içerisinde genelde sıcaklık 30 derecedir. Sıcaklık konusunda dünyaca üne sahip olan Bangkok, en sıcak şehirlerden biridir. Bu sıcaklıklar ve bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Mayıs’tan Ekim sonuna kadar muson yağmurları vardır. Kasım-Nisan arası nem açısından daha rahat bir seyahat geçirebilirsiniz. Yağışın ve sıcaklığın daha az olduğu Kasım-Şubat ayları arası Bangkok’a gitmek için doğru tarih diyebiliriz.Eğlence ve Gece HayatıTayland’ın egzotik başkenti Bangkok’un kültür ve tarih anlamında güzelliklerinin yanı sıra renkli gece hayatı ile bir turistin aradığı her şeyi sunuyor. Tay kadınlarının sahnede dans ettikleri meşhur Go-Go barları Bangkok’ta üç ana alanda bulunuyorlar. Bunlardan en çok bilineni ve de en turistik olanı kuşkusuz Patpong sokakları. Burası şehri ziyarete gelen her turistin eğlenmek için mutlaka uğradığı yerlerdir. Diğer bir alan ise her katında onlarca değişik bara ev sahipliği yapan 3 katlı Nana Entartainment Plaza. Bu tarz barların Bangkok’ta ilk olarak ortaya çıktığı yer ise Vietnam savaşı döneminden kalma Soi Cowboy sokağıdır. Kısacası Bangkok; gece hayatı ve eğlence bakımından Tayland’ın belki de dünyanın alternatifi en bol şehridir. Burası, her tarzda insanın aradığını rahatça bulabileceği, eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceği bir yer. Bangkok’da önerebileceğimiz popüler mekânlar şu şekilde:

Parking Toys: Bu mekân geçtiğimiz yıllar içinde düzenlenen partilerle ün kazandı. Taylandlı genöler arasında oldukça popüler olan Parking Toys’da aradığınız her türlü alkol çeşidini bulabilirsiniz. Mekânda restoran gece yarısında kapanıyor olsa da, canlı müzik gece 2’ye kadar coşkulu atmosferi sürdürmeyi başarıyor. Adres: 14 Prasert-Manukitch Road, Bangkok

Sirocco Sky Bar: Dünyadaki en iyi 10 teras barından biri olarak adından söz ettiren Sirocco Sky Bar, pek çok gezginin Tayland başkentine iner inmez uğradığı içki mekânlarından biridir. Lebua State Tower’ın tepesinde 63. katta bulunan bu dünyaca ünlü yer, dünyada eşine zor rastlanacak panoramik bir manzara, merkezindeki sembolik kubbe ve Asya’nın en tanınmış şeflerinden bazıları tarafından hazırlanan beş yıldızlı yemekleriyle övünür. Adres: 1055/42 Silom Road, Bangkok

Glow: Parti tutkunlarının vazgeçilmezi olan Glow, yıl boyunca dünyaca ünlü DJ’leri ağırlar. Labirent gibi bir sokağa adeta gizlenmiş olan mekânda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Adres: Sukhumvit Soi 23, BangkokFestival ve EtkinlikBangkok’da tüm yıl çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde:

Çin Yeni Yıl Kutlamaları­: Tayland’da yaşayan Çinlilerin organize ettiği, Ocak ayının son haftası ile Şubat ayının son haftası arasında ay takvimine göre yeni yılın gelişi kutlamaları düzenlenmektedir.

Uçurtma Festivali­ Uçurtma Festivali: Her iki yılda bir Şubat-­Nisan ayları arasında düzenlenmektedir. Uluslararası düzeyde katılımlarla gerçekleşen uçurtma festivalinde Sanam Luang ve Lumphini Park rengarenk bir gökyüzüne sahne olur.

Dünya Thai Dövüş Sanatları Festivali­: Her yıl Mart ayında gerçekleşen bu festival bir hafta sürer. Dövüş gösterilerinin yanı sıra Waikru Muay Thai seremoni gösterisi festivalin ruhani tarafını yansıtır.

Pirinç Sezonunun Başlatılması: Önemli bir pirinç üreticisi olan Tayland’da her yıl pirinç ekim döneminin başlangıcı vesilesi ile bu festival kutlanmaktadır. Mayıs ayında başlayan festivaller kral ve ya prensin katılımlarıyla gerçekleşir.

Işık Festivali­ Işık Festivali: Budistler için büyük bir önem arz eden bu günde sabahları suya girilir ve ruhani arınma gerçekleşir, kentte her yer renkli ışıklarla döşenir, başta Hindistan olmak üzere Budist inancının yaygın olduğu birçok ülkede Işık Festivali (Loi Krathong) büyük kalabalıkların katılımları ile gerçekleşmektedir. Ay takviminin 12. ayının dolunayında miladi takvime göre Kasım ayının ortalarında kutlamalar başlamaktadır. Phuket Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Bang Pae Şelalesi
Bang Pae Şelalesi

Khao Phra Thaeo Ulusal parkında bulunan şelale, Phuket'in doğa harikalarından birisidir.

Big Buddha Heykeli
Big Buddha Heykeli

Phuket Adası’nın en önemli ve saygıdeğer anıtlarından biri olan Big Buddha Heykeli, Chalong ve Kata bölgeleri arasında yer alan Nakkerd Tepeleri’nin üzerine kurulmuştur. 45 metre yüksekliğinde olan Buddha Heykeli, oldukça uzak mesafelerden bile görülebildiği gibi heykelin bulunduğu yükseklikten Phuket Town, Kata, Karon Plajı ve Chalong Koyu’nun panoramik manzarası izlenebilmektedir. Sessizlik ve sakinliğin hâkim olduğu Büyük Buddha Heykeli’nin çevresinde Dharma müziğinin ve rüzgârlı havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Khao Sok Milli Parkı
Khao Sok Milli Parkı

Tayland’ın güneyinde ve Phuket, Krabi, Khao Lak ile Koh Samui bölgelerinin tam ortasında stratejik bir konuma sahip olan Khao Sok Milli Parkı, oldukça heyecan verici bir yerdir. Dünyanın en eski yağmur ormanları ile kaplı oan parkta mağaralar, vahşi hayvanlar, derin vadiler ve nefes kesici göller bulunmaktadır.

Patong Bölgesi Şehir Merkezi
Patong Bölgesi Şehir Merkezi

Phuket adasının en hareketli plajı Patong Plajıdır.Karon ve Kata adlı plajlar biraz daha sakin olanlardır.Çok sayıda hayvan parklarının bulunduğu adada fil eğitimlerini seyredilirsiniz.Ayrca fil üzerinde düzenlenen turlara çıkabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Patong Plajı
Patong Plajı

Phuket’in batı sahillerinde yer alan Patong Plajı, bugün dünyanın en iyi 10 dalış merkezinden biri olarak kabul edilmektedir. 1980’li yılların sonunda Avrupalılar arasında oldukça popüler olmaya başlayan Patong Plajı aynı zamanda sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatının da merkezidir. Kum plaj ve egzotik su altı canlıları ile bambaşka keşifler yaşamak isteyenler için ideal destinasyonların başında gelmektedir. 

Phuket Orkide Çiftliği
Phuket Orkide Çiftliği

Ünü dünyaya yayılmış, farklı renk ve biçimlerdeki orkidelerin yetiştirildiği Phuket Orchid Garden, Phuket'in en ilgi çekici noktalarındandır.

Phuket Şehir Merkezi
Phuket Şehir Merkezi

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'ın dünyaca ünlü turizm adası olan Phuket dünyanın her yerinden özellikle Batılı Turistler tarafından sıkça tercih edilmektedir.Yeşil ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz adada olağanüstü kumsallar yer almaktadır.

Thai Hua Müzesi
Thai Hua Müzesi

1934 yılında yapılan bina Sino-Portekiz mimarisinin mükemmel bir örneğidir.

Wat Chalong Tapınağı
Wat Chalong Tapınağı

19. yy'da yapılmış olan tapınak, Phuket'in en büyük ve en çok ziyaret edilen tapınağıdır.Nereye Gidilir?Patong Plajı
Phuket’in batı sahillerinde yer alan Patong Plajı, bugün dünyanın en iyi 10 dalış merkezinden biri olarak kabul edilmektedir. 1980’li yılların sonunda Avrupalılar arasında oldukça popüler olmaya başlayan Patong Plajı aynı zamanda sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatının da merkezidir. Kum plaj ve egzotik su altı canlıları ile bambaşka keşifler yaşamak isteyenler için ideal destinasyonların başında gelmektedir. 

Khao Sok Milli Parkı
Tayland’ın güneyinde ve Phuket, Krabi, Khao Lak ile Koh Samui bölgelerinin tam ortasında stratejik bir konuma sahip olan Khao Sok Milli Parkı, oldukça heyecan verici bir yerdir. Dünyanın en eski yağmur ormanları ile kaplı oan parkta mağaralar, vahşi hayvanlar, derin vadiler ve nefes kesici göller bulunmaktadır.

Phang Nga Körfezi
Phang Nga Körfezi, Phuket yakınlarında muhteşem bir doğal güzelliktir. Körfezin en belirgin ve dikkat çeken yanı elmas yeşilliğindeki suların ortasında, karstik aşınmalar sonucu öylece havada asılı duruyormuş hissini yaratan kireç taşlarıdır. Körfez içerisinde bulunan James Bond ve Panyee Adaları da turistik açıdan bölgenin popülerliğini artıran diğer etkenlerdir. Bu adalara Phuket’in kuzeyinden kalkan botlarla günlük geziler düzenlenmektedir. Bu bot gezileri sayesinde Phang Nga Körfezi’nin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Big Buddha Heykeli
Phuket Adası’nın en önemli ve saygıdeğer anıtlarından biri olan Big Buddha Heykeli, Chalong ve Kata bölgeleri arasında yer alan Nakkerd Tepeleri’nin üzerine kurulmuştur. 45 metre yüksekliğinde olan Buddha Heykeli, oldukça uzak mesafelerden bile görülebildiği gibi heykelin bulunduğu yükseklikten Phuket Town, Kata, Karon Plajı ve Chalong Koyu’nun panoramik manzarası izlenebilmektedir. Sessizlik ve sakinliğin hâkim olduğu Büyük Buddha Heykeli’nin çevresinde Dharma müziğinin ve rüzgârlı havanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 Ne Yapılır? • Phuket Fantasea Show’u izlerken Thai yemeklerini tadın.
 • Similian Adası’nda dalış turlarına katılın.
 • Tavuk ve pirinçle hazırlanan Khao Man Gai yemeğinden yiyin.
 • Simon Cabaret’in gösterilerini izleyin.
 • Saphan Hin Stadyumu’nda düzenlenen Thai Boks müsabakalarına katılın.
 • Promthep Cape’nin eşsiz manzarasında gün batımını izleyin.
 • Talad Toirot hafta sonu pazarında alışveriş keyfini yaşayın.
 • Tom Yam Goong isimli yerel mutfağa ait çorbayı mutlaka tadın.
 • Thai masajı yaptırın.
 • Fil safarisi yapın ya da yılanlarla yapılan şovları izleyin.Ne Alınır?Hem yerel pazarları hem de sürekli bir yenisi daha açılan alışveriş merkezleri ile Phuket, alışveriş konusunda çok farklı seçenekler sunan bir şehirdir.  Yerel pazarlardaki tezgâhlardan küçük seramik biblolar, ipekli Thai kumaşları ve Budist inancına ait dini eşyalar satın alabilirsiniz. Daha büyük ve geniş mağazalarda ise Asya’nın en lüks antikaları, el işi mobilya ve mücevherlerini bulabilirsiniz.

Oriental Origin
Tayland, Laos, Çin, Burma Vietnam’dan gelen hediyelik ve dekoratif eşyaların satıldığı bu mağazada Çin ipeğinden yapılmış nakış işleri, işlemeli çanta, ahşap bebek, tablolar ve çeşitli ahşap ürünler bulabilirsiniz. Üstelik çoğu ürün şansınız varsa daima %10 indirimdedir.
Adres: On 99 Dibuk Road, Blue Elephant Restaurant yanı, Old Phuket Town.

Colonial Influences
Thai ve İtalyan bir çiftin çok hayran kaldığı Kolonyal Döneme ait bir binada hizmet veren mağazada Burma bebekleri, Asya ve Tayland üretimli el yapımı eşyalar ve çok farklı tasarımlar bulacağınız küçük bir butik bölümü bulunmaktadır.
Adres: 119 Thalang Road, Thalang and Thepkasattri Road trafik ışıkları yakınlarında. 
Tel: +66 (0) 76 214 801

The Sixth Phuket
Çin- Portekiz mimarisiyle inşa edilmiş bu yepyeni yaşam merkezinde birçok mağaza, restoran, banka ve cafe bulabilirsiniz.
Adres: 70 Bangla Rd., Patong, Katu, Phuket 83150
Tel: 076 342 554

Jungceylon Shopping Mall
Patong’da kuruluşunu takiben bölgenin alışveriş konusunda çehresini değiştiren Jungceylon’da giyim, aksesuar, kozmetik ve teknolojiye 200’den fazla mağaza bulabilirsiniz. Bunun dışında Big C süpermarket, sinema, oyun ve eğlence parkı da bulunmaktadır.
Adres: Rat-U-Thit 200 Pee Road, Patong, Kathu, Phuket 83150.
Tel: +66 76 600 111

Baru
Giyim, aksesuar, çanta ve ve farklı tasarımlar bulabileceğiniz Baru’da, Phuket sokak modasına ait detayları keşfedebilirsiniz. Plaj kıyafetleri ve bikiniler bölümünde ise daha önce hiç görmediğiniz kadar güzel tasarımları bulup çok uygun fiyata satın alabilirsiniz.
Adres: 186/12 Thaveewong rd, Patong Plajı
Tel: 076 34 64 25

Fine Orient
Çin mobilya ve antikalarının yanında Tibet ve Moğolistan'dan gelen çok özel parçaları bulabileceğiniz bir antikacı. Ev dekorasyonunda vintage etkiler sevenlerin uğrak mekânlarındandır.
Adres: 51/20 Chaofa West Road 
Tel: +66 76 521 552Ne Yenir?Phuket’te tüm Tayland şehirlerinde olduğu gibi sizleri bol baharatlı, soya soslu ve deniz mahsulü ağırlıklı yemekler bekliyor ancak farklı yemek kültürlerini denemekten çekinenler için her türlü Dünya Mutfağı ve fast food zincirleri de bulunmaktadır. Yöreye özgü Thai yemeklerinden mutlaka denemeniz gerekenler ise Tom Yam Goong, Pad Thai ve Kuay Tiew..

Blue Elephant
Phuket’in şehir merkezinde Krabi Yolu üzerinde bulunan Blue Elephant, gösterişli bir konağın içerisine kurulmuştur. 20. Yüzyıl’ın başlarını yansıtan şık dekorasyonu, lezzetli Thai Yemekleri ve şarapları ile şehrin en kaliteli restoranıdır.
Adres: 96 Krabi Road, Phuket Town. 
Tel: +66 (0)76 354 355

Wine Connection
Şehrin en ucuz fiyata en kaliteli şaraplarını içebileceğiniz Wine Connection’da, İtalyan ve Thai mutfağına ait küçük atıştırmalıklarda bulabilirsiniz.
Adres: Sino Zone at Jungceylon in Patong Beach.

Nikita’s Restaurant
Rawai Plajı’nın ince kumların üzerine atılmış ahşap masalar ve bir adet de bardan oluşan sıcak dekorasyonu, kaliteli şarapları ve birinci sınıf yiyecekleri ile hem Phuketlilerin hem de turistlerin gözde mekânıdır Nikita. Şehir merkezinden uzak olmasına rağmen lezzetli yemeklerini yiyebilmek için kilometrelerce yol kat ettiği bu restoranın deniz manzarası eşliğinde harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
Adres: Wisit Road, Rawai Plajı
Tel: +66 (0)76 288 703

Black Cat Restaurant
1996 yılından beri faaliyet gösteren Black Cat Restaurant, Fransız ve Thai yemekleri, güler yüzlü personeli ile turistlerin ilgi odağı olmuş bir mekândır. Fransız mutfağı ile Thai yemeklerinin harmanlandığı yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Özellikle deniz ürünlerinde çok geniş seçenekler bulunmaktadır.
Adres: 104 Bandon Cherngtalay Road, Cherngtalay 
Tel: 076-271180

Lady Pie Cafe & Bakery
Yemyeşil bahçesi ve ışıltılı bir bahar gününü anımsatan dekorasyonu ile Lady Pie, hem lezzetli ve farklı tartları hem de geniş kahve seçeneği ile tercih edebileceğiniz hoş bir mekân. Tavuklu ve mantarlı tartlarını mutlaka denemelisiniz.
Adres: 32 Srisoonthorn Road, Cherng Talay 
Tel: 076-271049

Gitano Restaurant&Love
Acılı ve bol baharatlı iki yemek kültürü olan Meksika ile Thai mutfağı bir araya gelince ortaya Gitano Restaurant&love’ın renkli atmosferi, renkli ve benzersiz dekorasyonu çıkıyor. Chili Con Carne ise restoranın mutlaka denemeniz gereken spesiyallerinden.
Adres: 100/30-31, Cherng talay, Thalang 
Tel: 076 324 292Ne Zaman Gidilir?Phuket, tatilcilere 12 ay boyunca güneş vaat eden bir tatil destinasyonu.  Yine de sıcak havanın ve hareketleri kumsalların tadını çıkarmak isteyenler için, ekim-şubat ayları arasındaki dönemi tercih etmek daha mantıklı. Mayıs-Temmuz ayları arasında yapacağınız seyahatlerde yumuşak hava koşullarından faydalanabilirsiniz, fakat yanınıza yağmura dayanıklı elbiseler almanızda oldukça fayda var.Eğlence ve Gece HayatıTayland’ın milli gelirinde turizmin önemli bir payı olması gece hayatındaki taleplere göre sürekli bir değişim geçirmesine neden olmuştur. Phuket, hem uygun fiyatlı oluşu hem de her zevke hitap eden mekânlarıyla çok ışıltılı bir gece hayatına sahiptir. Gece hayatı genellikle gece 2 ‘ye kadar sürse de çok geç saatlere kadar hizmet veren VIP kulüpler, go go barlar ve striptiz klüpler bulmak da mümkündür. 

Seduction Beach Club&Disco
Uluslar arası Dj’leri, geniş dans pisti, gelişmiş ses sistemi ve neon ışıkları ile Phuket’in en gözde eğlence mekânlarından olan Seduction’da haftanın belirli günlerinde düzenlenen özel partyleri de katılmaya değecek kadar renkli geçmektedir.
Adres: 39/1 Bangla Road, Phuket 83150
Web: www.seductiondisco.com 

Banana Disco
Patong Plajı’nın civarındaki renkli gece hayatının en çok tercih edilen mekanlarından olan Banana Disco, Aztek temalı dekorasyonu ile klasik diskolardan daha sofistike bir ortam vaat ediyor. 
Adres: 96 Th Thawiwong Hat Patong
Tel: 0 1271 24 69

Kangaroo Bar
Soi Bangla’da bulunan Kangaroo Bar’da, komik kostümler giyerek poloraid makinelerde fotoğraf çektirebilir, sokağa bakan açık kısmında içkilerinizi yudumlayabilir ya da Dj’lerin mixleri eşliğinde dans edebilirsiniz.
Adres:  Soi Bangla, Patong Beach, Phuket, Thailand

Devil's Playground A Go Go Bar
Şehrin en yeni ve popüler go go barlarından biri olan Devil’s Playground’da melek ve şeytan temalı kostümler giymiş iki kız grubu bulunmaktadır.  Dansçı kızların seksi gösterilerini izleyebileceğiniz mekânda içki fiyatları ortalama 120- 140 Baht arasındadır.
Adres: 21/11-12 Soi Sea Dragon Off Bangla Rd, Patong Beach Phuket.
Tel: +66 81 476 47 00

Hollywood Disco
Bangla Road’da bulunan Hollywood Disco’da dansçı kızların gösterilerini izleyebilir ve içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Giriş için ekstra bir ücret talep edilmiyor ve bir içeceği 150 baht gibi bir fiyata alabilirsiniz. Ancak dansçı kızları direk izleyebileceğiniz masalar için 2000 baht ödemeniz gerekiyor. Özellikle haftasonları çok gözde olan bir mekân.
Adres: 7 Soi Easy, Bangla Rd., Patong - Kathu - Phuket 83150
Tel: +66 (0)762 942 16

Scruffy Murphy’s
Biralarınızı yudumlayıp, canlı müzik dinleyeceğiniz klasik bir bardan farklı olan Scruffy Murphy’s, ailenizle ve çocuklarınızla da rahatça eğlenebileceğiniz bir mekan. Barda sahne alan en gözde gruplar The Blessed ve Neil & The Red Hot Patatoes.
Adres: Bangla Road, Patong Beach, PhuketFestival ve EtkinlikÇin Yeni Yılı
Her yıl Çin Takvimi’ne göre günü değişse de genellikle Şubat ayı içerisinde kutlanan yeni yıl gösterileri Thalang Road, Krabi Road, Dibuk Road ve Phang Nga Road’da sokakları doldurmaktadır.

Wat Chalong Panayırı
1933 yılında Chalong Tapınağı yakınlarında oturan bir çiftçinin aldığı iyi hasata şükranlarını sunmak için düzenlediği etkinlikle başlayan panayır her yıl Şubat ayı içerisinde düzenlenerek gelenekselleşmiştir. 

Thao Thepkasattri-Thao Sri Suntorn Festivali
Phuket tarihi için önemli bir yeri olan festival, kültürel ve sportif gösterilerden oluşmaktadır. Adanın kuzeyindeki çoğu tapınağın yanında asıl kutlamaların olduğu Heorines Anıtı’nda yapılan ışık gösterileri görülmeye değerdir. Etkinlik 2-17 Mart tarihleri arasında kutlanmaktadır.

Songkran Festivali
Thai Yeni Yılı’nın kutlandığı Songkran Festivali, Tayland’ın diğer şehirlerinde olduğu gibi Phuket sokaklarında da su savaşlarıyla eğlenceli bir şekilde kutlanmaktadır. Festival Nisan ayı içerisinde düzenlenmektedir.

Phuket Bisiklet Haftası
On beş yıldan fazladır düzenlenen bu etkinlik Güney Asya’nın en büyük motosiklet fuarıdır. Adadaki en renkli dizayna sahip onlarca Harley ve Honda motorun gösterime çıkarıldığı festival Nisan ayı içerisinde düzenlenmektedir. Bunun yanında birçok müzik konseri, parti ve motor yarışı gösterileri gibi faaliyetler yapılmaktadır.

Phuket Pride Festival
İlk kez 1999 yılında düzenlenen Phuket Gay Pride geçidi, her yıl Nisan ayı içerisinde Patong Plajı ve civarında kostümlü ve renkli sokak geçitleriyle kutlanmaktadır. Hem ülkedeki hem de dünyanın dört bir yanından eşcinsellerin katılımının yüksek olduğu bir etkinliktir.

Kathu Sokak Kültürü Festivali
Kathu Pazarı ve çevresinde her yıl Ağustos ayı içerisinde kutlanan etkinliğin amacı hem pazarın hem de yerel kültürün canlı tutulmasıdır. Festival dâhilinde tezgâhlar normal zamanlara göre canlanır, sahne şovları, canlı müzik konserleri ve geleneksel Thai çocuk oyunları gösterileri düzenlenmektedir.

Por Tor Festivali
“Aç Hayalet” festivali olarak da adlandırılan Por Tor Festivali, her yıl Eylül ayı içerisinde düzenlenmektedir. Kötü ruhlu hayaletlerden korunmak adına tapınaklarda tanrılar adına özel yemekler, kokular ve mumlar sunulur. Dini ayinlerin dışındaki gösterileri görmek için ise yolunuz Ranong Yolu’ndaki kutlamalara düşmelidir. Aslan dansları, sihirbazlık gösterileri, kabare şovları, canlı müzik konserleri kısacası Uzakdoğu’nun tüm mistizmini bir arada bulabileceğiniz bu festivali mutlaka görmelisiniz.Singapur Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Arab Quarter
Arab Quarter

Singapur genelinde farklı kültürlere ait çeşitli sokak ve mahalleler bulunuyor. Bu bölgelerden en önemlilerden biri de Arap Quarter’dır. Kültürümüze en yakın olanı Arab Quarter‘ın en dikkat çeken noktası Sultan Camii (Masjid Sultan). Çok güzel bir mimariye sahip olan yapının geçmişi 19. yüzyılın başlarına dayanıyor. Bölgede yer alan Haji Lane isimli ufak sokak ise Singapur’un en meşhur fotoğraf çekim noktalarından. Bu ufak sokak boyunca birçok tasarım dükkânı var. Arab Street boyunca ise birçok Türk restoranı, halıcı ve hediyelik eşya satan dükkânlar yer alıyor. “Bugis” metro durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz.

Buddha Tooth Relic Temple
Buddha Tooth Relic Temple

Chinatown’un en dikkat çeken yapılarından olan Buddha Tooth Relic Temple, Singapur’da görülmesi gereken en güzel tapınaklardan biridir. Girişin ücretsiz olduğu tapınakta ibadet edenleri seyredebilirsiniz. Üstelik tapınak içinde fotoğraf ve video çekimi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Yağmur tanrısına adanan bu tapınağın içi de dışı kadar etkileyici. Bu tapınakta birbirinden orijinal fotoğraflar çekebilirsiniz.

Chinatown
Chinatown

Chinatown yani Çin Mahallesi, Singapur’un en renkli bölümlerinden biri olarak dikkat çeker. Singapur’da yaşayan toplumun yaklaşık %70’inin Çinli olduğunu düşünürsek Çin Mahallesi’nin de şehir için ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.  Singapur gezilecek yerler bakımından önemli bölümlerinden olan bu mahallede gezerken Chinese Heritage Center adındaki Çin kültürünün anlatıldığı müzeyi, Sri Mariamma Temple adındaki tapınağı ve Buddha Tooth Relic adındaki muhteşem tapınağı gezebilirsiniz. Chinatown alışveriş severler için de burası tam bir cennet. Singapur’daki en geniş ve ekonomik hediyelik eşya seçeneklerini burada yol boyu uzanan dükkânlarda bulabilirsiniz. Ayrıca Çin çayı ve bitkisel ilaç alışverişi yapmak isterseniz Chinatown tam adresi. Chinatown metro durağı ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Gardens by the Bays
Gardens by the Bays

Burası bitkilerin insanlarla olan ilişkisinin anlatıldığı, 101 hektar büyüklükteki dünyanın en orijinal parklarından biridir.  Yeşilin her tonunu barındıran bu parkta birbirinden ilginç bölümler var. Parkın en dikkat çeken yapıları ise “SuperTrees” adındaki özel ağaçlar. Bu özel ağaçlar park için gerekli güneş, yağmur suyu ve gölgelik alan gibi birçok önemli ihtiyacı karşılıyor. Dilerseniz ağaçlar arasında oluşturulan özel platformda gezebilirsiniz. “SkyWay” adındaki bu yürüyüş yolunda ayrıca yürüyebilirsiniz. Parkın en güzel etkinliği ise her akşam 19.45 ve 20.45 saatlerinde (sezona göre değişiklik gösterebilir) düzenlenen ışık ve ses gösterileri. Gösteri boyunca 18 ağaç çok güzel bir gösteriye sahne oluyor. SuperTrees dışında parkta “Cloud Forest” adında çok güzel bir bölüm var. Burada 42 metre yüksekliğe sahip dünyanın en büyük iç mekân şelalesi var. Cloud Forest, “Secret Garden”, “Lost World” gibi tematik bölümlerin yer aldığı bu alanı gezmek 45-60 dakikalık bir zaman alıyor.

Little India & Mustafa Centre
Little India & Mustafa Centre

Singapur’da görülmesi gereken diğer kültürel nokta ise Little India yani Küçük Hindistan’dır. Singapur’da ciddi bir Hint nüfusu var, çoğu yerde olduğu gibi Hintliler burada da kendi bölgelerini oluşturmuş. Zaten Singapur’un en önemli özelliklerinden biri ülkede yaşayan etnik gruplara aynı oranda haklar sağlanması. Ana caddesi Serangoon Road olan bölgede yer alan Sri Veeramakaliamman Temple adındaki tapınak oldukça ilgi çekicidir. Yine burada yer alan Mustafa Centre ise Singapur’un en meşhur alışveriş noktalarından. 24 saat açık olan Mustafa Centre çok katlı, büyük bir pasaj. İçerisinde ise yok yok. Çikolatadan hediyelik eşyaya, elektronik ürünlerden kıyafetlere her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca bölgede Hint yemeği deneyebileceğiniz onlarca restoran var. “Little India” metro durağı ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Marina Bay Sands Oteli & SkyPark
Marina Bay Sands Oteli & SkyPark

Singapur kartpostallarındaki muazzam yapısı ile dikkat çeken ve 2010 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Marina Bay Sands Oteli,  tam 5,7 milyar dolara mal olmuş dünyanın en ünlü yapılarından biridir. 3 gökdelen ve üzerinde yer alan gemi figürü ile otel son dönem Singapur görsellerinin vazgeçilmez öğesidir. “Otel” olarak adlandırsak da burası dev bir kompleks. Yapı içerisinde otel dışında alışveriş merkezleri, restoranlar, gösteri merkezi gibi birçok alan var. Otelin en dikkat çeken bölümü ise en tepede yer alan ve yüzerken adeta sonsuzlukta yüzüyor havası hissettiren “Infinity Pool” yani “Sonsuzluk Havuzu”. Ayrıca otelin en tepesinde yer alan “SkyPark” adlı seyir terasına çıkabilirsiniz. Seyir terası gemi figürünün en uç noktasında yer alıyor ve olağanüstü bir Singapur manzarası sunuyor. Terasta geçireceğiniz sürenin bir sınırı yok. Yalnız terasa yağmurlu havada çıkmak pek keyifli olmayabilir. 

Merlion Heykeli
Merlion Heykeli

Singapur gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken Merlion Heykeli, ülke ile özdeşleşen bir heykeldir. 8,6 metre uzunluktaki yarı balık yarı aslan şeklindeki heykel, Singapur’un simgesi olarak kabul ediliyor. Şehrin orijinal adı “Singapura” yani İngilizce “Lion City“ kelimesinden geliyor. 70 tonluk heykeli bu ülkeye gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği turistik noktalardan biridir. Singapur’un simgesi önünde bir fotoğraf çektirmeden şehirden ayrılmayı düşünmeyin. Üstelik arka planda Singapur’un bir diğer simge yapısı olan Marina Bay Sands Oteli yer alıyor, bu iki simge yapı ile birlikte güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. “Raffles Place” metro durağından 5-10 dakikalık bir yürüyüşle heykelin olduğu alana ulaşabilirsiniz.

Orchard Road
Orchard Road

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğa sahip olan Orchard Road sadece Singapur’un değil, dünyanın da en ünlü caddelerinden biridir. Caddeyi önemli kılan ise cadde boyunca yer alan alışveriş merkezleri. Orchard Road üzerinde yer alan tam 22 alışveriş merkezi ile yalnızca Singapur’un değil Asya’nın en ünlü alışveriş noktalarından. Cadde başındaki ION Orchard, buranın en ünlü alışveriş merkezidir. Bunun dışında Paragon ve 313@Somerset de bölgenin en dikkat çeken diğer yerler. Caddenin diğer ucundaki Plaza Singapura ise daha az markanın yer aldığı halk işi sayılabilecek bir mekân. Orchard Road’a; “Orchard”, “Somerset” ve “City Hall” metro durakları üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Sentosa Adası
Sentosa Adası

Singapur’da çoğu eğlence parkını içinde bulunduran Sentosa Adası, sunduğu eğlence alternatifleriyle ülkedeki en popüler yerlerden biridir. Şehrin güneyinde yer alan ada, Singapur’un turistleri eğlendirip ülkeye döviz kazandırdıkları muhteşem bir proje. “Eğlence Adası” içinde yok yok. Nakit ve zaman kısıtlamanız yoksa yalnızca bu adada bile birkaç gün boyunca gezebilirsiniz. Sentosa Adası içerisinde; Universal Studios eğlence parkı, Madame Tussauds balmumu müzesi, iFly Singapore adındaki uçuş simülatörü, Tiger Sky Tower adında seyir kulesi, MegaZip Adventure Park, Wave House adındaki sörf havuzu, Trick Eye Museum adındaki sıra dışı müze gibi eğlence dolu yerleri görebilirsiniz. Bunun dışında deniz keyfi yapmak isterseniz de Siloso Beach tam sizlik. Sentosa Adası’nı kısaca anlatmak imkânız… Bu nedenle Singapur’a sırf Sentosa Adası’nı ziyaret etmek için bile gitmelisiniz.

Singapore Flyer
Singapore Flyer

165 metre yüksekliğe sahip Singapore Flyer, şehrin dünyaca ünlü dönme dolabıdır. 2008-2014 yılları arasında dünyanın en yüksek dönme dolabı olma unvanına sahip olan bu yapı şehrin simge yapılarından biridir. Dönme dolap içerisinde birçok tur seçeneği var. Sadece seyir amaçlı dönme dolaba binebileceğiniz gibi yemekli turlara da katılabilirsiniz. Her gün 08.30-22.00 hizmet veren dönme dolapta 1 tam tur 30 dakika sürüyor. Özellikle bu dönme dolaba gece çıkmak eğlenceli olabilir. “Promenade” metro durağı üzerinden bölgeye ulaşabilirsiniz.

Singapur Botanik Bahçesi
Singapur Botanik Bahçesi

UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Singapur Botanik Bahçesi, Asya’nın en güzel yeşil alanlarından biri olarak dikkat çekiyor. 1859 yılında kurulan park, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için çok ideal. Parkın en dikkat çeken bölümü ise turistlerin akınına uğrayan Orkide Bahçesi’dir. Park girişinden yaklaşık 1,3 kilometre uzaklıkta yer alan Orkide Bahçesi’nde 1200 türde, dünyanın en geniş orkide bahçesi bulunuyor. Singapur’un simgesi olan orkideleri yerinde incelemek için bile bu parkı ziyarete gelenler oldukça fazladır. Parkın hediyelik eşya bölümünde birbirinden orijinal hediye çeşitleri mevcut. Parka “Botanic Gardens” metro durağı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Singapur Hayvanat Bahçesi
Singapur Hayvanat Bahçesi

1973 yılında açılan ve 28 hektar alana yayılan Singapur Hayvanat Bahçesi, Asya’nın en önemli hayvanat bahçelerinden. Yaklaşık 315 türde hayvanın yer aldığı yer yıllık 1.7 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu hayvanat bahçesinde hayvanlar mümkün olduğunca özgür bırakılmıştır. Bu nedenle tesis için birçok ödül almıştır. Dilerseniz Night Safari adındaki gece safari turlarına katılarak vahşi hayvanları görebilirsiniz.

Universal Studios
Universal Studios

Sentosa Adası’nda yer alan Universal Studios, Singapur’da görülmesi gereken en eğlenceli noktalardan biridir. Universal Studios temasını kısaca anlatmak gerekirse; burası film temalı bir eğlence parkı. Lunaparktan farkı ise park ünlü filmlerin temalarına sahip çeşitli bölümlere sahip olmasıdır. Yani bir bölümde Transformers teması varken diğer bölümde ise Madagascar teması var. Parkı doyasıya yaşayabilmeniz için en azından yarım günden fazla süre ayırmanız gerekiyor. Nereye Gidilir? • Clarke Quay
 • Bugis Street Market
 • Raffles Hotel
 • Sri Mariamman Temple
 • Jurong Kuş Parkı
 • Asian Civilisations Museum
 • Boat Quay
 • Riverside Point
 • Singapore Art Museum
 • ArtScience Museum
 • National Museum of Singapore
 • Esplanade Tiyatrosu
 • St Andrew’s Cathedral
 • Sri Veeramakaliamman Temple
 • Siloso Beach
 • Madame Tussauds Singapore
 • iFly ExperienceNe Yapılır? • Marina Bay Sands Oteli’nin terasında Sonsuzluk Havuzu’nda mutlaka yüzün
 • Singapur Hayvanat Bahçesi’nde hayvanlara hiç olmadığınız kadar yakın olun
 • Merlion Heykeli’nin önünde bir fotoğrafınız olmalı
 • Şehrin dünyaca ünlü dönme dolabı Singapore Flyer’da daha önce hiç görmediğiniz manzaralara şahit olun
 • Gardens by the Bays’da yeşilin tüm renklerine şahit olun
 • Sadece Singapur’un değil dünyanın en ünlü caddelerinden Orchard Road’ı baştan sonra keşfedin
 • Sentosa Adası’nda yer alan Universal Studios’ta kendinizi bir filmin ortasında hissedin
 • Chinatown’ın renkli sokaklarında doyasıya alışveriş yapın
 • Singapur kültürünü yakından tanımak adına şehirdeki tapınak ve müzeleri gezinNe Alınır?Singapur içim tam anlamı ile bir alışveriş cenneti demek yanlış olmaz. “1000 Alışveriş Merkezli Ada” olarak anılan kentte modern ürünler, etnik eşyalar, hediyelikler ve özel tasarımlar her zevke uygun bir ortam yaratmaktadır. Özellikle yıl ortasında gerçekleştirilen Büyük Singapur Alışverişi (Great Singapore Sale) alışveriş tutkunları için özel bir dönemdir. Bu dönemde mağazaları bir indirim çılgınlığı sarmaktadır. Singapur’un her köşesinden her türlü giyim, kozmetik, aksesuar ve elektronik eşyayı satın almanız mümkündür. Singapur’dan orkide kalıplar, elektronik ürünler, marka ayakkabı ve giyisiler olmak üzere birçok şey alabilirsiniz. Singapur'da bulunan çok sayıdaki alışveriş noktalarından en popülerleri şe şekilde:

Marina Bay: Singapur Nehri'nin ağzı kapatılarak ve denizden Marina Barajı ile ayrıştırılarak kurulan Marina Bay, şehrin en hareketli noktası. Marina Bay'de Marina Square, Raffles City Shopping Centre, Suntec City Mall, Esplanade Mall gibi alışveriş merkezleri ve pek çok lüks otel yer alıyor. Şehrin finans merkezi olarak da tanımlanabilecek Marina Bay, günün her saati yaşayan bir alan. Adres: 45 Maxwell Road
The URA Centre, Singapur.

Orchard Road: Şehir merkezindeki Orchard Road, Singapur'un en ünlü ve en işlek caddesi. Alışveriş için çok sayıda alışveriş merkezi, mağaza ve butik 2.2 kilometre uzunluktaki caddede sıralanıyor. Lüks moda markalarından elektronik eşyalara her şeyi bu cadde üzerinde bulmak mümkün. Sıcak havalarda iddialı mimarileriyle birbirleriyle boy ölçüşen alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ancak hava uygunsa mutlaka caddeye adını veren orkidelerin arasından yürüyerek cadde üzerindeki mağazalardan doyasıya alışveriş yapabilirsiniz.

Chinatown: Chinatown birden fazla bölgeden oluşuyor. Ancak bu renkli bölgenin en büyük özelliği; sunduğu sınırsız alışveriş fırsatı! Gece vakti alışveriş yapmak isteyenleri cezbeden Chinatown Night Market, rengarenk tezgahlarıyla burada kuruluyor. Oyuncaklardan, giysi ve aksesuarlara pek çok farklı ürünü burada bulabilirsiniz. Yine Chinatown’da yer alan Ann Siang Hill ise sıra dışı dükkânları ve butikleriyle genç gezginler arasında çok popüler. Adres: Trengganu, Singapur.

Mustafa Centre: Little India'da yer alan Mustafa Centre, Singapur'un 24 saat açık alışveriş merkezlerinden biridir. 1971'de kurulan alışveriş merkezindeki mağazalar ağırlıklı olarak giyim kuşam üzerine. Mustafa Centre'ın içinde yer alan Mustafa isimli mağaza, ziyaretçilerine bütçeye uygun alışveriş imkânı sunmaktadır. Adres: 145 Syed Alwi Road, Singapur.

Takashiyama Singapore: Japon kökenli olan bu mağaza oldukça büyük ve çok katlıdır. Devasa mağazada Cartier, Gucci, Bulgari, Fendi, Dior, Hermès gibi dünyaca ünlü lüks moda markalarının ürünlerini bulmak mümkün. Adres: 391 Orchard Road SingapurNe Yenir?Singapur birçok alanda doğu ve batı kültürünü bir arada sunduğu gibi mutfak kültüründe de farklı deneyimleri bir arada barındırıyor. Singapur, Hint mutfağından Çin mutfağına, Malezya mutfağından Tayland mutfağına kadar çok çeşitli ve geniş bir mutfak kültürü ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Burada çok lüks restoranlar olduğu gibi düşük bütçeli alternatifler de mevcut. Özellikle Uzak Doğu kültürü altında şekillenen Singapur mutfağında Avrupa mutfağının lezzetleri de önemli bir yer tutar. Aynen Tayland’da olduğu gibi Singapur’da da seyyar yemekçiler bulunur. Bir liman kenti olan Singapur’da deniz mahsulleri neredeyse her yerde karşımıza çıkar. Kendine öz pişirme yöntemleri ile servis edilen birçok balık değerlendirilmesi gereken yiyecekler arasındadır. Singapur’un geleneksel yemekleri laksa, teow, satay, kızarmış kuay ve tavuklu pilav birçok mekânda öncelikli konumdadır. Ayrıca karides ile birlikte kızartılan noodle yemeği de burada oldukça popülerdir. Singapur’da önerebileceğimiz birkaç popüler yemek alanı ve restoranlar şu şekilde:

The Line: Singapur'un Shangri-La Hotel'ini mesken edinen The Line, dünya mutfağından örnekler sunuyor. Kahvaltı da dahil tüm öğünlerde hizmet veren The Line'ın açık büfe öğle ve akşam yemekleri çok popüler. The Line'ın mutfağı kadar barı da, özellikle geniş şarap menüsü ile oldukça revaçta. Adres: Shangri-La Hotel 22 Orange Grove Road Singapur.

Maxwell Road Hawker Centre: Chinatown'da yer alan Maxwell Road Hawker Centre'da yüzden fazla tezgâhta Singapur'un geleneksel mutfağından örnekler sunuluyor. Şehrin mutfağını yakından tanımak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Tian Tian Chicken Rice, özellikle denenmeli. Adres: 1 Kadayanallur Street, Singapur.

Halia: Singapore Botanic Gardens'ta yer alan Halia'nın yemek stili Asya esintileri taşıyan Avrupa mutfağı olarak tanımlanabilir. Spesiyalleri olan fırınlanmış baharatlı kuzu kaburga denenmeli. İsmi Malay dilinde 'zencefil' anlamına gelen Halia'nın menüsünün en özel kalemlerinden bir diğeri güneşte kurutulmuş zencefil ve balla yapılan Halia Infusion. Yeşilliklerin, palmiye ağaçlarının ortasındaki Halia'yı yolu Singapur'a düşen her lezzet tutkunu görmeli. Adres: 1 Cluny Road, Singapur.

Din Tai Fung: Din Tai Fung'un kurucusu Bingyi Yang, yemek sektörüne sahip olduğu yağ dükkânının bir köşesinde karısıyla birlikte buharda pişmiş mantı yapıp satarak başlamış. Mantıların lezzeti hızla yayılınca Din Tai Fung, kısa sürede sevilen bir restorana ve zamanla uluslararası bir markaya dönüşmüş. Toprak tonlarındaki mobilyaları ve loş aydınlatmasıyla son derece konforlu bir mekân. Açık mutfak sayesinde misafirler Din Tai Fung şeflerinin marifetlerini canlı canlı görebiliyorlar. Adres: Raffles City, Singapur.

Melt-The World Cafe: Mandarin Oriental Hotel'i mesken edinen Melt-The World Cafe'de hem alakart menü hem de açık büfe var. Restoranda dünya mutfağından lezzetler sunuluyor misafirlere. Yeşil körili Tayland usulü tavuk, jumbo karidesli roka salatası mekânın spesiyalleri arasında. Romlu ve kuru üzümlü dondurmayla sunulan ılık elmalı tart tatlı faslının favorisi. Adres: Marina Square, Singapur.Ne Zaman Gidilir?Tropikal bir ada olan Singapur, sıcak iklim kuşağında yer almaktadır. Şehre en çok turist Mayıs ve Temmuz ayları arasında gelmektedir. Ancak Singapur’u herhangi bir zaman ziyaret edebilirsiniz.  Ziyaretlerinizde yanınıza bolca kısa kollu ve nem emen kıyafet almanız önerilmektedir. Ortalama günlük sıcaklıklar minimum 23 – 26 derece, maksimum 31 – 34 derece arasında değişmektedir. Singapur, Kuzeydoğu Musonu ve Güneybatı Musonu olarak iki iklimsel sezona sahiptir. Kuzeydoğu Muson Sezonu olan Aralık'tan Mart’ın başına kadar olan dönemde öğleden sonraları sağanak yağışlar görülür. Hatta bu yağışlar aralıksız 3 gün sürebilmektedir. Eğlence ve Gece HayatıSingapur’da eğlence ve hayatı oldukça renkli ve hareketlidir. Uyumayan şehir olan Singapur’da eğlencenin sınırlarını sonuna kadar zorlayabilirsiniz. Gündüz temalı bir parkta ya da eğlence merkezinde vaktinizi geçirebilir, gece ise Singapur’un cıvıl cıvıl olan gece hayatına dahil olabilirsiniz. Özellikle sahil boyu sıralanan disko ve barlar sabahlara kadar çılgınlar gibi eğlenen bir kitle ile dolup taşmaktadır. Boat Quay ve Clarke Quay bölgeleri bu alanda oldukça isim yapmış mekânlara sahiptir. Ayrıca kentte bir de kumarhane bulunmaktadır. Burası Asya’nın en büyüğü ve dünyanın en pahalı ikinci kumarhanesi olma özelliğine sahiptir. Son derece konforlu ve lükstür. Üst düzey yönetici ve zenginler burada sık sık yoklama vermektedir. Öyle ki; şirket yöneticileri arasındaki birçok anlaşma burada başlayan ayak sohbetleri ile şekil almıştır. Kumarhane Marina Bay bünyesi altında çalışmaktadır. Bu kompleks Singapur’un simgelerinden biri haline gelmiştir. Kompleks üç yapının üstüne oturtulan gemi benzeri bir mimariden meydana gelmektedir. En üstte yer alan gemi büyük bir havuza sahiptir. Burada 340 m yükseklikte şehir manzarası eşliğinde yüzebilir ve içkinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca bu tropik adanın dünyaca ünlü eğlence mekânları her yıl binlerce turistin buraya gelmesine olanak sağlıyor. Singapur’da önerebileceğimiz eğlence mekânları şu şekilde:

Zouk Singapore Nightclub: 1991 yılından bu yana Singapur kulüp sektörüne giren Zouk gece kulübü, sadece Singapur’da değil aynı zamanda dünya dans haritasında bir kült haline gelmiştir. 7 milyona dolara restore edilen bu mekân ayrıca mükemmel bir tasarıma da sahiptir. Duvarları led ışıklarla kaplıdır ve bu Asya müzik kültüründe çığır açmıştır. Adres: 17 Jiak Kim Street, Singapur
Attica: New York tarzı bir kulüp olan Attica, Singapur’da mutlaka gidilmesi gereken mekânlardan biridir. Sadece Asya’nın değil, dünyanın da en önemli kulüplerinden biridir. Çok sofistike ve profesyonel bir hizmet anlayışı vardır. Çarşamba geceleri bayanlara giriş ücretsizdir. Adres: Attica Too, Clarke Quay Blk A #01-03, Singapur.

Avalon Singapore Nightclub: Uluslararası bir üne sahip bir kulüp arıyorsanız rotanızı Avalon Singapore Nightclub’a çevirmenizde fayda var. Bu mekân için Singapur gece hayatının bir numarası denilir. Barın tavanı etkileyici tarza camdan yapılmıştır. Büyük bir gökdelenin en üstünde cam tavan içinde eğlendiğinizi düşünün. Dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlandığı için içi ve dışı mükemmel bir tasarıma sahiptir. Birçok özel etkinlikler, partiler ve ürün lansmanları ile 17 bin metrekarelik zemin alanı üzerinde iki katlı olan bu mekan oldukça etkileyicidir. Adres: South Crystal Pavilion, Marina Bay Sands, Singapur.

Pangaea Singapore: 30 yılı aşkın zamandır hizmet veren bu kulüp, dünya üzerinde kulüplerin kralı olarak bilinmektedir. Sırf disko alanı 560 metrekaredir ve 450 kişiliktir. Dünyaca ünlü DJ’ler, müzisyenler, davulcular ve dansçılar durmadan bu mekâna gelirler. Hizmeti ise çok profesyoneldir. Adres: 2 Bayfront Avenue 018956, #B2-05, Singapur.

KU DE TA Club Lounge: Marina Bay Sands'te yer alan KU DE TA Club Lounge, çok yönlü bir eğlence tesisidir. Mekânın içindeki SkyBar’da tüm dünyadan farklı kokteyl tariflerini denemek mümkün. Biraz serinlemek isteyenler terastaki havuzun tadını çıkarıyor. SkyDeck ise rahat oturma alanları ile tüm günü yürüyerek geçirmiş gezginlerin vahası. Hava karardıktan sonra KU DE TA Club Lounge, canlı müzik ya da DJ performansları ile eğlenceli partilerin adresi oluyor. Adres: Marina Bay Sands, Singapur.

The Crazy Elephant: Rock ve blues müzik severlerin Singapur'daki adresi The Crazy Elephant, Singapur Nehri'nin kıyısında yer alıyor. Bu mekân, açık havada yerel gruplardan rock ve blues klasiklerini dinlemek, yetenekli müzisyenlerle tanışmak ve soğuk bir içecek içmek için en doğru adrestir. Adres: River Valley Road, SingapurFestival ve EtkinlikSingapur'da yıl boyunca çok sayıda festival düzenlenmektedir. Bazı önemli festivaller şu şekilde sıralanmıştır;

 • Şubat - Chingay Parade: Geleneksel kostümlerle yapılan geçit törenidir.
 • Şubat - Thaipusam: Sri Srinivasa Perumal Temple'da kutlanan geleneksel Hint festivalidir.
 • Mart - Fashion Steps Out: 6 hafta süren bir Moda etkinliğidir.
 • Ağustos - Hungry Ghost Festivali: Taoizm inancına göre Ağustos ayı boyunca cehennem kapıları açılır ve kötü ruhlar dünyaya gelir. Bu nedenle insanlar da bu ay boyunca tütsü yakarlar.
 • Ekim – Deepavali: Işıkların festivali olarak bilinir.
 • Aralık - ZoukOut: Sentosa'da kutlanan ve Güneydoğu Asya'nın en büyük dans festivalidir.Kuala Lumpur Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Batu Mağaraları
Batu Mağaraları

Batu Mağaraları Selangor’daki ikonik ve popüler turist merkezlerinden birisidir. Bir Hindu tapınağı ve mabedi de içeren Batu Mağaraları özellikle her yıl gerçekleşen Thaipusam Hindu festivali esnasında binlerce ibadetçi ve turisti çekmektedir. Kuala Lumpur’un kuzeyinde yüzeyin üstüne çıkmış bir kireçtaşı tabakası olan Batu Mağaraları tapınaklar ve Hindu mabetleri içeren üç ana mağaraya sahiptir. 

Petronas Kuleleri
Petronas Kuleleri

452 m yükseklikliğindeki, 1998 ve 2004 arasında dünyanın en yüksek ikiz gökdeleni olan Petronas İkiz Kuleleri Petronas petrol holdingin'in yönetim binasıdır. 

Sultan Abdul Samad Saat Kulesi
Sultan Abdul Samad Saat Kulesi

Mimarlar Norman ve Bidwell tarafından tasarlanan binanın yapımı 2 yıl sürmüş ve 1897 yılında tamamlanmıştır.
Günümüzde, yapının bir ucunda Yargı organları ve diğer ucunda Malezya el sanatları merkezi bulunur.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 18 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit