Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Viyana Turu

ESNEK TUR AVANTAJIYLA
Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın
Esnek Tur ve Kafileli Tur Nedir?

Esnek Turlar Kendi turunuzu kendiniz tasarlayın!

Her gün kesin hareketlidir. 440 destinasyona dilediğiniz tarihte tur düzenleyebilirsiniz.

Şehir merkezine ve önemli yerlere yakınlığına göre arzu ettiğiniz oteli seçebilirsiniz.

İstediğiniz havalimanını siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz havayolunu siz seçebilirsiniz.

İstediğiniz kalkış/dönüş tarihini ve uçuş saatlerini dilediğiniz gibi siz seçebilirsiniz.

Rezervasyonunuz onaylandığı an uçak biletiniz kesilir ve otel rezervasyonunuz yapılır.

Turunuz size özeldir. 2 kişi dahi olsanız, turunuz kesin kalkışlıdır.

İndiğiniz havalimanında sizi özel araç karşılar.Transferiniz size özel gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik şeklindedir.

Türkçe rehberlik hizmetimizin olduğu yerlerde 40 destinasyon) tercih ettiğiniz ekstra turu satın alabilirsiniz.

Bir gruba bağlı kalmadan dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kafileli Turlar Bizim tasarladığımız turlara katılın!

Her gün hareketli değildir, belirli kalkış tarihleri vardır.

İstediğiniz oteli seçemezsiniz. Belirlenen otel veya otellerde kalırsınız. Konaklama yapacağınız otel veya otellerin bilgisi tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havalimanını Örnek: Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı) kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Belirlenen havayolunu kullanırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

İstediğiniz kalkış/dönüş saatini siz seçemezsiniz. Café Tur’un belirlediği uçuş saatlerine bağlı kalırsınız. Tüm detaylar tur hareket tarihine 48 saat kala kesinleşir.

Rezervasyonunuz kesinleşse bile uçak biletinizi ve otel konfirmelerinizi gezi tarihine 48 saat kala alabilirsiniz.

20/40 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.Kesin kalkışlı olabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması beklenir.

Tüm transferler, tur programı ve geziler grupla birlikte otobüs ile ve tur programına bağlı kalarak gerçekleşir.

Paket içeriği; otel, uçak, transfer, Türkçe rehberlik hizmeti şeklindedir.

Gezi boyunca satın alacağınız ekstra turlar olacaktır.

Gruba bağlı kalırsınız ve geziler kısıtlı sürede grupla birlikte gerçekleşir.

Nasıl rezervasyon yaparım?
Kesin Hareketli
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web

Viyana Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Arsenal Müzesi
Arsenal Müzesi

Avrupa'daki en büyük Osmanlı savaş malzemesi kolleksiyonuna sahip olan ve 16. ve 20. yüzyıl ile ilgili savaş araç ve gereçlerinin sergilendiği bir müzedir.

Augarten Parkı
Augarten Parkı

Daha önceleri İmparatorluğun özel av alanı olan park, Viyana'nın barok stilde düzenlenmiş en eski bahçesi ve parkıdır.

Aziz Stephan Katedrali
Aziz Stephan Katedrali

Viyana’nın şehir merkezi olarak kabul edilen St. Stephen Katedrali’nin, M.S 1147 yılında inşasına başlanmış olup 137 metre uzunluğu ile uzunca bir süre Avrupa’nın en yüksek dini yapısı olarak kabul edilmiştir. Katedralin en belirgin özelliği devasa boyuttaki çatısı ve uzun kuleleridir. Gothik mimarisine uygun olarak inşa edilen kuleler ancak Ortaçağ’da bitirilmiştir. Katedralin içerisinde sanat harikası birçok eser bulunduğu gibi birçok imparatorun da görkemli mezarı bulunmaktadır. 

Belvedere Sarayı
Belvedere Sarayı

Belvedere Sarayı, ünlü Savoy Prensi Eugene tarafından Barok mimarisinde ünlü yapmış J.L von Hildebrant isimli bir mimara inşa ettirilmiştir. Muhteşem bir park içerisine iki blok olarak kurulmuş olan saray, inşa edildiği yıllarda askeri savunma amacıyla yaptırılmış olsa da bugün Viyana’nın 3. Bölgesinin sınırlarında yer alarak şehrin içine dâhil olmuştur. Belvedere Sarayı’nın iç ve diş dizaynı Rokoko stilinin tipik özelliklerini yansıtmakta olup günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Özellikle üst saray olarak bilinen binada 19. Ve 20. Yüzyıl’a ait ünlü yağlı boya eserleri sergilenmektedir.

Ernst Happel Stadyumu
Ernst Happel Stadyumu

1931 yılında açılan ve yalnızca Avusturya Milli Futbol Takımı'nın kullandığı stad, Avusturya'nın en büyük stadyumudur.

Hofburg İmparatorluk Sarayı
Hofburg İmparatorluk Sarayı

Hofburg Hanedanlığı’na çok uzun yıllar ev sahipliği yapmış olan Hofburg Sarayı, mimari bir harika olmanın yanında içerisindeki 4 milyondan fazla eserle de önemli bir müzedir. 13. Yüzyıl’da inşası tamamlanan ve daha çok kış sarayı olarak kullanılan Hofburg’un oldukça iyi düzenlenmiş bir bahçesi de bulunmaktadır. Hatta bu bahçe içerisinde 19. Yüzyıl’da Viktor Trlgner tarafından yapılmış bir Mozart heykeli ve çiçeklerden yapılmış bir sol anahtaru mevcuttur. Avusturyalıların bugün hala büyük bir sempatiyle andığı Kraliçe Elizabeth de (Daha çok Sisi olarak bilinir) uzun yıllar bu sarayda yaşamıştır. Bugün Sisi’nin kişisel eşyalarının da sergilendiği saray UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınmıştır.

Hundertwasser Evi
Hundertwasser Evi

Avusturyalı sanatçı Friedensreich Hundertwasser ile mimar Joseph Krawina’nın ortak bir eseri olan Hundertwasser Evi, şehrin Landstrasse Semti’nde yer alan ve farklı tasarımıyla dikkat çeken bir yapıdır. Dış cephesi renkli pencereler, sarmaşıklar ve küçük çalılıklarla süslenmiş binanın en dikkat çeken yanı zıtlık ve orantısızlıkların kendi içinde ahenkli bir bütünü yansıtmasıdır. Bina günlük yaşamın devam ettiği bir mekân olup içerisinde 52 apartman dairesi, 4 ofis, 16 özel teras, 3 ortak teras ve toplam 250 ağaç ile çalılıktan oluşmaktadır. Avusturya’nın kültürel mirası olarak kabul edilen Hundertwasser Evi, aynı zamanda şehrin en çok ziyaret edilen binasıdır. 

Josefstadt Tiyatro Salonu
Josefstadt Tiyatro Salonu

1788'de kurulmuştur ve Viyana'nın en eski tiyatrosudur. Ünlü bir geçmişe sahip olan tiyatroda, Ludwig van Beethoven, Richard Wagner oyun yazıp yönetmişler, Johann Nestroy, Ferdinand Raimund birçok oyunda sahne almışlardır ve ayrıca Johann Strauss II ise tiyatroda kemanı ile birçok tek kişilik konserler vermiştir.

Karl Kilisesi
Karl Kilisesi

1576-1578 yıllarındaki cüzzam salgınında hastalanan kişilerin umudu olmuş Kardinal Karl Borromaeus adına yaptırılmış bir kilisedir.

Leopold Müzesi
Leopold Müzesi

2001 yılında açılan ve 5000'den fazla esere ev sahipliği yapan müzede 20.yüzyılın ilk yarısına ait sanat eserleri sergilenmektedir.

Lihtenstayn Sarayı
Lihtenstayn Sarayı

Barok stildeki sarayın odaları günümüzde Lihtenştayn Hanedanlığı'nın kendine ait dünyadaki en büyük ve en zengin özel kolleksiyonları olan tablolarının ve çeşitli zamanlara ait eşyalarının sergilendiği bir müze olarak hizmet vermektedir.

Prater Eğlence Alanı
Prater Eğlence Alanı

Büyük bir bölümü ormanlık araziden oluşan dinlenme ve eğlence alanıdır.

Raimund Tiyatrosu
Raimund Tiyatrosu

Adını, Avusturyalı ünlü drama sanatçısı Ferdinand Raimund’tan almış olan ve açılışını 1893’de aynı kişinin yazdğı "Die gefesselte Phantasie" (Tutsak Fantazi) adlı oyunu ile yapmış tiyatrodur.

Schönbrunn Sarayı
Schönbrunn Sarayı

Viyana’nın en önemli simgelerinden biri olan Schönbrunn Sarayı, geniş ve peyzaj mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bahçesi ve saray binasıyla şehirdeki en önemli kültürel yapılardandır. Barok mimarisine uygun olarak inşa edilen Schönbrunn Sarayı, Habsburg Hanedanlığı’nın en büyük siyasi rakibi Fransa’da yapılan Versay Sarayı’ndan daha görkemli bir bina olması için yaptırılmıştır. Mimar Johann Benhard Fisher von Erlach ve Nicolaus Pacassi tarafından tasarlanan saray binası ve bahçesine 1752 yılında dünyanın ilk hayvanat bahçesi de eklenmiştir. Toplam 186 hektarlık bir alana kurulmuş olan Schönbrunn Sarayı, 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınmıştır.

Secession Sanatçılar Birliği Binası
Secession Sanatçılar Birliği Binası

Otto Wagner’in öğrencisi Joseph Maria Olbricht tarafından inşa edilmiş olan Secession, kelime anlamı itibariyle 1Ayrılış” demek olup sanatçının kurduğu aynı isimli birlik ile Viyana Sanat Akademisi’nden kopuşu ve klasik sanata karşı duruşu temsil etmektedir. Çatısında altın yaprakların oluşturduğu bir küre bulunmakta ve müzenin girişinde “dönemin kenti sanatı, sanatın kendi özgürlüğü” yazmaktadır. Müze günümüzde özelleştirilmiş olup bir sanat galerisi olarak hizmet vermektedir.

Theater An Der Wien
Theater An Der Wien

1801 yılında inşa edilen ve 1962 yılından beri her yıl mayıs ve haziran aylarında düzenlenen ve beş hafta süren Kültür ve Sanat Festivalinin (Wiener Festwochen) merkezi olarak kullanılan tiyatrodur.

Viyana Mimarlık Merkezi
Viyana Mimarlık Merkezi

 Avusturya'nın ana mimarlık merkezidir. Mimarlık ve binalara ilgi duyan herkes için bir buluşma yeridir.

Viyana Şehir Merkezi
Viyana Şehir Merkezi

Serin bir bahar akşamında, burnunuza usul usul dokunan taze kahve kokusu eşliğinde bir Mozart senfonisinin içinde gezmek istemez miydiniz? Cevabınız evet ise pusulanız, imparatorluklara ev sahipliği yapmanın görkemini, büyük sanatçılar yetiştirmenin ilhamını, ve defalarca dünyanın en yaşanılır kenti seçilmenin keyfini taşıyan güzel Avrupa kenti Viyana’yı gösteriyor demektir.

Viyana Tarihi Sanat Müzesi
Viyana Tarihi Sanat Müzesi

1891 yılında açılan müzenin, dekoratif sanatlar ve güzel sanatlar alanlarında dünyada önemli bir yeri vardır.

Votiv Kilisesi
Votiv Kilisesi

İmparator I. Franz Joseph’e Macar Janos Libenyi tarafından yapılmış saldırıdan kurtulduğu için Tanrı'ya şükran amacı ile yaptırılan kilise, dünyada ki sayılı yeni gotik stilde yapılmış nadir kiliselerdendir.Nereye Gidilir?Schönbrunn Sarayı
Viyana’nın en önemli simgelerinden biri olan Schönbrunn Sarayı, geniş ve peyzaj mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bahçesi ve saray binasıyla şehirdeki en önemli kültürel yapılardandır. Barok mimarisine uygun olarak inşa edilen Schönbrunn Sarayı, Habsburg Hanedanlığı’nın en büyük siyasi rakibi Fransa’da yapılan Versay Sarayı’ndan daha görkemli bir bina olması için yaptırılmıştır. Mimar Johann Benhard Fisher von Erlach ve Nicolaus Pacassi tarafından tasarlanan saray binası ve bahçesine 1752 yılında dünyanın ilk hayvanat bahçesi de eklenmiştir. Toplam 186 hektarlık bir alana kurulmuş olan Schönbrunn Sarayı, 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınmıştır.

St. Stephen Katedrali
Viyana’nın şehir merkezi olarak kabul edilen St. Stephen Katedrali’nin, M.S 1147 yılında inşasına başlanmış olup 137 metre uzunluğu ile uzunca bir süre Avrupa’nın en yüksek dini yapısı olarak kabul edilmiştir. Katedralin en belirgin özelliği devasa boyuttaki çatısı ve uzun kuleleridir. Gothik mimarisine uygun olarak inşa edilen kuleler ancak Ortaçağ’da bitirilmiştir. Katedralin içerisinde sanat harikası birçok eser bulunduğu gibi birçok imparatorun da görkemli mezarı bulunmaktadır. 

Beethoven’ın Evi
1792 yılında Viyana’ya taşınan Beethoven esasen ölümüne değin Viyana’da dört farklı evde yaşamıştır. Bunlardan birincisi 1804-1815 yılları arasında yaşadığı ve ünlü Fidelio Operası ve Für Elise’yi yazdığı Pasqualati Evidir. İkincisi 1803 yılında 3. Senfonisi Eroica’yı bestelediği Eroica Evi’dir. 1802 yılında Heiigenstad Testament’i yazdığı evden sonra son olarak öldüğü ve Schwarsspanier Caddesi’ndeki evde yaşamıştır. Bugün bu ev anıtsal bir müze ve sanat galerisi olarak kullanılmakta, ünlü bestecinin kişisel eşyaları sergilenmektedir.

Viyana Opera Evi
1861-1869 yılları arasında August von Sicardsburg ve Eduard von der Nüll tarafından inşa edilen Viyana Opera Binası, Kärntnerstrasse’nin bittiği noktada yer almaktadır. İtalyan Rönesans mimarisinin özelliklerini taşıyan bina II. Dünya savaşında bombalandıktan sonra Neo-Rönesans stili ile restore edilmiş ve şehrin mili simgesi haline gelmiştir. Viyana Operası’nda izleyeceğiniz bir gösteri ile bambaşka bir deneyim yaşayabilceğiniz gibi dünyanın en büyük ve en kaliteli enstrümanlarının kullanıldığı Viyana Orkestrası’ndan bir resital izleme ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Kutsal Haç Manastırı
Dünyanın en eski ikinci manastırı olan Kutsal Haç Manastırı (Heiligenkreuz) aynı zamanda günümüze kadar etkinliğini sürdüren köklü bir manastırdır. 1333 yılında St. III. Leopold’ün evi olarak Viyana Ormanı’nın ortasına şehir merkezinden 15 km uzaklıkta inşa edilmiştir. Gothik, Barok ve Neo-gotik mimarinin izlerini taşıyan manastırın bahçesi de küçük yürüyüşler için idealdir. Farklı bir deneyim için öğleden sonra saat beş gibi başlayan kilise korosunu dinleyebilirsiniz.

Hundertwasser Evi
Avusturyalı sanatçı Friedensreich Hundertwasser ile mimar Joseph Krawina’nın ortak bir eseri olan Hundertwasser Evi, şehrin Landstrasse Semti’nde yer alan ve farklı tasarımıyla dikkat çeken bir yapıdır. Dış cephesi renkli pencereler, sarmaşıklar ve küçük çalılıklarla süslenmiş binanın en dikkat çeken yanı zıtlık ve orantısızlıkların kendi içinde ahenkli bir bütünü yansıtmasıdır. Bina günlük yaşamın devam ettiği bir mekân olup içerisinde 52 apartman dairesi, 4 ofis, 16 özel teras, 3 ortak teras ve toplam 250 ağaç ile çalılıktan oluşmaktadır. Avusturya’nın kültürel mirası olarak kabul edilen Hundertwasser Evi, aynı zamanda şehrin en çok ziyaret edilen binasıdır. 

Belvedere Sarayı
Belvedere Sarayı, ünlü Savoy Prensi Eugene tarafından Barok mimarisinde ünlü yapmış J.L von Hildebrant isimli bir mimara inşa ettirilmiştir. Muhteşem bir park içerisine iki blok olarak kurulmuş olan saray, inşa edildiği yıllarda askeri savunma amacıyla yaptırılmış olsa da bugün Viyana’nın 3. Bölgesinin sınırlarında yer alarak şehrin içine dâhil olmuştur. Belvedere Sarayı’nın iç ve diş dizaynı Rokoko stilinin tipik özelliklerini yansıtmakta olup günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Özellikle üst saray olarak bilinen binada 19. Ve 20. Yüzyıl’a ait ünlü yağlı boya eserleri sergilenmektedir.

Viyana Doğa Tarihi Müzesi
Viyana Doğa Tarihi Müzesi, şehrin farklı bir cazibe merkezi olup içerisinde 250 yıl öncesine ait eserler bile bulunmaktadır. Dünyanın en eski, en geniş ve kayda değer doğa tarihi müzesi olan binanın inşası 1889 yılında tamamlanmıştır. Müze içerisindeki koleksiyonlar Maria Theresa’nın eşi İmparator Franz Stephan tarafından 1750 yılında toplanmaya başlanmıştır. Muhteşem iç dizaynı ve tavan süslemeleriyle toplam 40 farklı sergi salano bulunan müzede fosillerden değerli taşlara ve hayvan koleksiyonlarına kadar 30 milyondan fazla eser sergilenmektedir.

Hofburg Sarayı
Hofburg Hanedanlığı’na çok uzun yıllar ev sahipliği yapmış olan Hofburg Sarayı, mimari bir harika olmanın yanında içerisindeki 4 milyondan fazla eserle de önemli bir müzedir. 13. Yüzyıl’da inşası tamamlanan ve daha çok kış sarayı olarak kullanılan Hofburg’un oldukça iyi düzenlenmiş bir bahçesi de bulunmaktadır. Hatta bu bahçe içerisinde 19. Yüzyıl’da Viktor Trlgner tarafından yapılmış bir Mozart heykeli ve çiçeklerden yapılmış bir sol anahtaru mevcuttur. Avusturyalıların bugün hala büyük bir sempatiyle andığı Kraliçe Elizabeth de (Daha çok Sisi olarak bilinir) uzun yıllar bu sarayda yaşamıştır. Bugün Sisi’nin kişisel eşyalarının da sergilendiği saray UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınmıştır.

Secession
Otto Wagner’in öğrencisi Joseph Maria Olbricht tarafından inşa edilmiş olan Secession, kelime anlamı itibariyle 1Ayrılış” demek olup sanatçının kurduğu aynı isimli birlik ile Viyana Sanat Akademisi’nden kopuşu ve klasik sanata karşı duruşu temsil etmektedir. Çatısında altın yaprakların oluşturduğu bir küre bulunmakta ve müzenin girişinde “dönemin kenti sanatı, sanatın kendi özgürlüğü” yazmaktadır. Müze günümüzde özelleştirilmiş olup bir sanat galerisi olarak hizmet vermektedir.Ne Yapılır? • Viyana usulü şinitzel yiyin.
 • Grinzig Meyhaneleri ve keman eşliğinde akşam yemeği.
 • Melange Kahvesi için.
 • Fayton ile şehir gezisi.
 • Opera Evi’nde Figaro’nun Düğünü gösterisini izleyin.
 • Dünya’nın en eski hayvanat bahçesi Tiergarten’i gezin.Ne Alınır?Viyana’da alışveriş için hem bütçenize hem de beğenilerinize göre çok farklı mekânlar ve bölgeler bulunmaktadır. Eğer lüksü seviyor ve ünlü markalara yüksek meblağlar ödemekten çekinmiyorsanız Graben ve Mariahilfer Caddesi’ni tercih edebilirsiniz. Bunun yanında eski şehrin bulunduğu bölgede birçok butik ve hediyelik eşya satan mağazayı bulabilirsiniz. Viyana’da mağazalar hafta içi 18.30, hafta sonu Cumartesi günleri ise 17.00’ye kadar açıktır. Pazar günleri tüm şehir adeta tatilde olduğundan alışveriş günlerinizi önceden ayarlamanızda fayda vardır. Cumartesi günleri ise yolunuz mutlaka Nacshmarkt isimli şehrin en büyük pazarına düşmelidir. Viyana’dan ne alınır sorusunun yanıtı ise çok çeşitlidir. Viyana porselenleri, el yapımı küçük bebekler, el işi örgü ve danteller ile mücevher en fazla satılan hediyelik eşyalardandır. Sanat ve mimarinin gelişmiş olması şehirde koleksiyonerleri mutlu edecek sayısız antikacı dükkânının açılmasına da vesile olmuştur. Bu sayede Avrupa’nın en iyi antika parçalarını satın alabilirsiniz.

Gasometer
Viyana’nın 11. Bölgesi’ndeki Simmering’de yer alan dört eski gaz deposunun Viyanalı mimarlar tarafından restore edilmesiyle alışveriş merkezine döndürülen Gasometer, şehrin en ünlü yaşam merkezlerindendir. Öğrenci yurtlarından iş yeri ofislerine kadar birçok alana ayrılmış gasometer şehirde uygun alışverişin de merkezlerinden olmuştur.
Adres: Guglgasse 6, 1110 Vienna, Austria

Naschmarkt
Viyana’nın en ünlü marketlerinden olan Naschmarkt’da, taze sebze ve meyveleri bulabilirsiniz. Wien Nehri’nin kenarına çok geniş bir alana kurulan pazar özellikle Cumartesi günleri en canlı halini yaşamaktadır.
Adres: 4, Linle und Rechte Wienzeile 
Metro ile Ulaşım: U1, U2, U4 Karlplatz.

Time Travel Antiques Market
Her ayın ikinci ya da dördüncü pazarı Ringstraßen Galerien’de, birinci ve üçüncü Pazar günü de Ekazent Hietzing’de kurulan bu antika pazarında kitaptan halıya ve mücevhere kadar her şeyi bulabilirsiniz. 
Adres: Ringstraßen Galerien, Kärntner Ring 11-13, 1010 Viyana

Flo Vintage
Vintage giyim meraklıları için büyük bir hazine olan Flo Vintage’de, Viyanalı tasarımcıların, giyim ve aksesuar tasarımlarını bulabilirsiniz. Özel ya da temalı partilere katılırken giymek üzere 50, 60 ve 70’li yıllara ait çok şık gece elbiseleri satın alabilirsiniz.
Adres: Schleifmühlgasse 15a, 1040, Viyana, Avusturya
Tel: 586 07 73

Piamia
Stil sahibi ve şık giyinmeyi sevenler için özel tasarımlar yapan Piamia’da, giyim ve aksesuar üzerine aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
Adres: Schönbrunnerstrasse 65 05, Viyana, Avusturya
Tel: 01890 44 72

Austrian Delights
Yerel üreticilerin ürettiği şarap, bal, likör ve küçük şekerlemeler bulabileceğiniz dükkanda, gazlı ve gazsız olarak üretilen Schilcher Şarapları’nı satın almadan önce tadabilirsiniz. Austrian Delights şehrin en iyi ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız tatları size sunmaktadır.
Adres: Judengasse 1a 01, Viyana, Avusturya
Tel: 532 16 61Ne Yenir?Viyana’da çok gelişmiş bir yemek, tatlı ve kahve kültürü bulunmaktadır. Yemekler bol kalorili ve Türk damak zevkine de çok yakındır. Viyana’da yemek denildiğinde akla ilk gelen elbette ki Viyana usulü şnitzel olacaktır. Bunun yanında soğan ve peynirle hazırlanan Käsespätzle de bol tüketilen yiyecekler arasındadır. Gün arasındaki molalar ya da uzun akşam yemeklerinden sonra ise sırada tatlılar bulunmaktadır. Hotel Sachertorte ile özdeşleşmiş Sachertorte, bir çeşit elmalı tart olan Apfel Strudel, yine öğütülmüş haşhaştan yapılmış Mohnstrudel ve yerel bir kahve olan Melange ile en sık tüketilen tatlılardır. Kahve kültürünün ise 17. Yüzyıl’a dayanan uzun bir tarihi bulunmaktadır. Kahvenin Viyana’ya ilk gelişiyle ilgili iki hikâye anlatılmaktadır. Bunlardan birincisi, II. Viyana Kuşatması sonrası esir düşen Türk askerlerinin Viyanalılara yanlarında kalan kahve ile kahvenin nasıl pişirileceğini Viyanalılara öğretmesiyle başladığıdır. Diğeri ise 1685’te Johannes Diadato ismindeki bir Osmanlı Ermenisi’nin, Viyana’da ilk kahvehaneyi açmasıyla şehirdeki ilk kahve kültürünün atılmış olduğudur. Her iki hikâyeden hangisi doğru bilinmez ama bugün sayısız kafe ve kahve çeşidiyle Viyana’da çok gelişmiş düzeyde olan bu kahve ve tatlı kültürünün ürünlerini mutlaka denemelisiniz. 

Café Bräunerhof
Şehrin en gözde ve klasikleşmiş kafe-restoranlarından biri olan Bräunerhof, ünlü yazar Thomas Bernhard’ın uğrak mekânlarından olmasıyla da adını duyurmuştur. Habsburg Şehir Sarayı’nın yakınlarında çok merkezi bir alanda bulunan kafenin Cumartesi günleri yaptığı sanatsal aktiviteler ve canlı müzik konserleri de çok ünlüdür.
Adres: Stallburggasse 2, 1010 Viyana, Avusturya
Telefon:+43 1 5123893

Palmenhaus Cafe- Brasseire-Bar
Hofburg Sarayı’nın bahçesinde kapalı bir botanik bahçesi olarak inşa edilen Palmenhaus zamanla şık bir restorana dönüştürülmüştür. Günün her öğünü için özel menüler bulabileceğiniz Palmenhaus Cafe’de, lezzetli şaraplar da tadabilirsiniz.
Adres: Burggarten 1, 1010 Viyana, Avusturya
Telefon:+43 1 5331033

Cafe Amacord
Viyana'nın yerel mutfağını, İtalyan makarnaları ve köri sosuyla hazırlanan geniş salata menüsü ile lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Huzur verici dekorasyonu ile de kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.
Adres: Rechte Wienzeile 15 05, Viyana, Avusturya
Tel: 1 587 47 09

Hollmann Salon
Heiligenkreuzerhof'un sıra dışı güzelliğinde yer alan Hollman Salon, Viyana'daki yeni nesil bistrolardandır. Yemeklerinde kent kültürü ile kırsalın organik tatlarını birleştiren restoranda tavşan filetolu yemekleri ve ev yapımı kekleri mutlaka denemelisiniz.
Adres: Grashofgasse 3 01, Viyana, Avusturya
Tel: 961 19 60 40

Weingut am Reisenberg
Heurigen'in modern yüzlerinden olan Weingut am Reisenberg, gerek stil sahibi dekorasyonu gerekse de muhteşem Viyana manzarası ile dikkat çekmektedir. Avusturya, İtalyan Mutfağı ve vejeteryanları düşünen menüsü ile şehir gürültüsünden uzak huzurlu bir yemek isteyenlerin uğrak mekânlarından olmuştur. 
Adres: Oberer Reisenbergweg 15, 1190 Viyana, Avusturya
Telefon:+43 1 320 93 93

Zawodsky
Elma ağaçları ve şarap çiftliklerinin içerisine yerleştirilmiş piknik masaları ile geçmiş zaman atmosferini hissedebileceğiniz Zawodsky’de,  sıcak soğuk yemek çeşitleri ve geniş bir salata bar bulunmaktadır. Açık havada içeceğiniz lezzetli şaraplarla da hoş vakit geçirebilirsiniz.
Adres: Reinischgasse 3, Viyana, Avusturya
Tel: +43 1 320 79 782

Kent Restaurant
Yurtdışında alışılagelmiş damak zevkinden pek fazla taviz veremeyenler için bir zincir haline gelmiş olan Kent Restaurant, klasik Türk Mutfağı’nın lezzetli örneklerini sunmaktadır. Şiş Kebab, ıspanaklı börek ve tavuk sote gibi yiyecekleri menülerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.
Adres: 
1.    Kent 16: Brunnengasse 67, 1160 Wien, Tel: 01 405 91 73
2.    Kent 15: MärzStraße 29, 1150 Wien, Tel: 01 789 80 38
3.    Kent 10: GudrunStraße 120, 1100 Wien, Tel: 01 60 21 407Ne Zaman Gidilir?Tipik bir Avrupa başkenti olarak Viyana, en çok ziyaretçiyi sıcak yaz aylarında ağırlamaktadır. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri, hem aktivitelerin bolluğu, hem de şehrin hareketliliği konularında yazı aratmaz niteliktedir. Fakat Viyana’yı diğer tatil destinasyonlarından ayrı kılan en önemli özelliği, kasım-aralık aylarında kurulan noel pazarları ve bu kapsamda gerçekleştirilen etkinliklerdir.Eğlence ve Gece HayatıViyana’da gece hayatı sürekli bir devinim ve kendini yenileme akışı içerisindedir. Özellikle son yıllarda elektronik müzik ve dans konusunda dünya çapında yeniliklere imza atan birçok bar, gece klübü gece hayatına damgasını vurmuştur. Şehrin genç ve öğrenci nüfusunun fazlalığı da bu gelişime katkı sağlamakta ve parti kültürü giderek yaygın eğlence anlayışı haline gelmektedir. Bira ve şarap kültürünün yaygın olması ve içki fiyatlarının cazip oluşu da Viyana’daki gece hayatını daha cazip bir hale getirmektedir. Bunun yanında klasik müzikseverleri ve opera düşkünlerini en iyi şekilde tatmin edecek programları Viyana’daki opera ve tiyatrolarda izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Rote Bar- Volkstheater
Viyana’nın gece hayatında yükselen trendlerinden biri de abartılı komedi olarak tabir edebileceğimiz burlusque şovlarıdır. Rote Bar’da, düzenli olarak sahneye koyulan şovları, 1920 ile 50’lilerin kostümlü revü programlarını izleyerek farklı bir gece geçirebilirsiniz.
Adres: Neustiftgasse 1, 1070, Viyana, Avusturya
Tel: +43 699 1 501 50 14

Club Roxy
Viyana’nın hip-hop, house ve disco tarzında en iyi müziğinin yapıldığı mekânlardan biri olan Club Roxy’nin dekorasyon temasındaki 1960’lar havası ise mekâna gidenlerin çok hoşlandıkları bir detaydır.
Adres: Operngasse 24 / Faulmanngasse 1040, Viyana, Avusturya
Tel: +43-681 / 2 030 70 88

Porgy & Bess
Daha çok jazz müzik ağırlıklı programlara odaklanan Porgy& Bess hem Avusturya'dan hem de uluslararası ünlü birçok jazz sanatçısını ağırlamasıyla adını duyurmuş bir müzik kulüptür. Programlar için önceden bilet almanız gerekmektedir.
Adres: Riemergasse 11, 1010, Viyana, Avusturya
Tel: +43 1 512 88 11

U4
Viyana'da tecno-music kültürünün ilk doğduğu ve geliştiği bir gece kulübü olan U4, geniş dans pisti ile genellikle genç nüfusun uğrak mekânlarından biridir.
Adres: Schönbrunner Strasse 222 12, Viyana, Avusturya
Tel: 1 817 11 92

Flex Club
Avrupa’nın en iyi gece kulüplerinden biri olarak seçilen Flex’te çok kültürlü ve çok farklı tarzlarda müzik çeşidi ile dans etme imkânınız bulunmaktadır. Gerek mükemmel ses sistemi gerekse hemen yanında bulunan Flex Cafe ile gece hayatınızı renklendirecek bir yerdir.
Adres: Augartenbrücke 1, 1010 Viyana, Avusturya
Telefon:+43 1 5337525

Heaven Vienna
London Super-Club'ın Viyana'daki şubesi diyebileceğimiz Heaven Vienna, bir gay bardır. Avrupa'nın birçok yerinden gaylerin özel partilere geldiği mekân toplum baskısından kaçmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söylüyor.
Adres: Produktionsbuero, Günthergasse 3/5a, Viyana, Avusturya
Tel: +43 1 402 10 22Festival ve EtkinlikOcak- Şubat

Karnaval
Şubat ayının sonuna kadar süren karnaval mevsimi boyunca insanlar özel kulüp partilerinde ya da sokaklarda kostümleriyle dolaşır ve bol alkol tüketilerek sarhoş olmak bir gelenek haline gelmiştir.

Opernball
Viyana’da çok gelişmiş bir opera kültürü bulunmaktadır. Bu kültürün uzantısı olarak her yıl Ocak ve Şubat ayı içerisinde birçok opera gösterisi ve balo, Staatsoper’da düzenlenmektedir. Bu iki etkinlik dâhilinde birçok insanı sokaklarda baloya özel ışıltılı gece elbiseleri ile görebilirsiniz.

Mart-Nisan

Uluslararası Akordeon Festivali
Kış uyuşukluğunun yavaşça atılıp şehir baharı karşılamaya başlarken Balkanlardan, Avusturalya’ya kadar her coğrafyadan gelen akordeon virtüözleri konserleriyle şehrin havasını değiştirmektedir.

Frühlings Festival ( Bahar Festivali)
1992 yılından bu yana her yıl kutlanan bahar festivali, genellikle Mart sonundan Nisan ayı başına kadar müzik kulüplerinde ve konzerhauslarda klasik müzik konserleri ile kutlanmaktadır.

Argus Bisiklet Festivali
Her yıl Nisan ayıyla beraber şehirdeki bisiklet sezonu açıldığında Rathausplatz’da iki gün boyunca bir fuar düzenlenmektedir. Etkinlik dâhilinde bisiklet şovları, yedek parça ve yeni model elektrikli bisiklet satışları yapılmaktadır.

Osterklang Festivali
Viyana Filarmoni Orkestrası’nın “Doğu’nun Sesleri” temalı konserleri şehrin birçok ünlü tiyatro ya da konser salonunda performanslarını sergilemektedir. Bunun yanında dünyanın birçok yerinden oda orkestraları da etkinliğe katılmaktadır.

Mayıs&Haziran

Viyana Maratonu
Yaklaşık 30 yıldır düzenlenen maratonda erkek ve kadın atletlerin kıyasıya yarıştığı koşular renkli görüntülere sahne olmaktadır. Her yıl Mayıs ayı içerisinde düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.vienna-marathon.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eşcinsel- Kimlikler Film Festivali
Viyana’nın ikinci büyük film festivali olan Eşcinsel- Kimlikler Film Festivali, dünyanın çeşitli bölgelerinden eşcinsel temalı filmlerin gösterildiği bir etkinliktir. Her yıl Haziran ayının ilk haftası düzenlenmektedir.

Viyana Bağımsız Kısa Film Festivali
Yedi gün boyunca süren etkinlik çoğunlukla Almanca konuşan ülkelerde çekilen kısa filmlerden oluşmaktadır. Etkinlik her yıl Mayıs ayı içerisinde düzenlenmektedir.

Donauinselfest Rock Müzik Festivali
Rock, Pop ve Folk müzik tarzında performans gösteren onlarca grubun üç gün boyunca sahne aldığı festival Viyana’nın ünlü müzik festivallerindendir. Özellikle genç jenerasyon arasında hayli popüler olan etkinlik her yıl Haziran ayı içerisinde düzenlenmektedir.

Temmuz&Ağustos

Viyana Jazz Festivali
Yaz sıcakları Viyana’da başladığında şehir sakinleri Stadtsoper’de Jazz, Blues ve Soul müzik tınıları ile serinlemeye başlamaktadır. Etkinlik genellikle Temmuz ayının başında düzenlenmektedir.

Impulstanz
Museumsquartier ve Volkstheater’da özel gösterilerilerle birlikte her yıl Temmuz sonu Ağustos başı gibi düzenlenen Impulstanz, avangart bir dans festivalidir.

Müzik-Film Festivali
Rathausplatz’da güneş gökyüzünün en tepesine ulaştığında şehre bir karnaval havası getiren MüzikFilm Festivali ile Viyanalılar opera, operat ve konserlerle klasik müzik ziyafeti yaşamaktadır. Ücretsiz olarak düzenlenen konserleri izlemek için tek yapmanız gereken iyi bir koltuk kapmak olacaktır. Etkinlik Temmuz ve Ağustos ayı boyunca düzenlenmektedir.

Eylül&Ekim

Uzun Müze Geceleri
Ekim ayının ilk Cumartesi günü yaklaşık 500 müzenin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik dâhilinde müzeler akşam saat 6’dan gece yarısı saat 1’e kadar kapılarını halka açmaktadır. Alacağınız bir biletle etkinliğe katılan tüm müzeleri gezebilirsiniz. Şansınızı zorlarsanız bir gecede seksen kadar müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Viennale Film Festivali
Şehrin çeşitli bölgelerinde bulunan sinemalarda gösterime konulan ve dünyanın birçok ülkesinden yönetmenin bağımsız filmleriyle katıldığı festival her yıl Ekim ayı başlarında düzenlenmektedir.

Kasım&Aralık

Viyana Modern Festivali
Konzerthaus’da düzenlenen klasik ve avangart müzik konserlerinden oluşan Viyana Modern Festivali, klasik müzikte yeni bir tını yakalama amacıyla her yıl Kasım ayı içerisinde düzenlenmektedir.

Silvester
Şehir Meclisi tarafından Yeni Yıl’ın gelişini kutlamak amacıyla Innere Stadt’da düzenlenen dev gösteriler, kostümlü geçitler ve havai fişek gösterileriyle görkemli bir şekilde Yeni Yıl karşılanmaktadır.

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Yapıkredi World Peşin Fiyatına 3 Taksit
CardFinans Peşin Fiyatına 3 Taksit
Garanti Bonus   3 Taksit
Advantage Peşin Fiyatına 3 Taksit
Maximum   3 Taksit
Axess Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.